Vyhádzali ste hračky Fisher Price a ostatné čínaky?

mvl8
25. aug 2007

a ostatné čínaky?

kika13
25. aug 2007

Preco 😲 😲 😲 ?

kika13
25. aug 2007

no parada 😠 , diky za info 😉

dorotka
25. aug 2007

tak to pocujem prvy raz doteraz v tych spravach bol iba matel dufam
mi mame fisher price iba vzdelavacieho psika tak ten dufam nic take neobsahuje

sylvie
25. aug 2007

u nas boli za skodlive oznacene len nejake auticko, kt. obsahuje nebezpecny nater a hracky polly pocket, kvoli magnetkam, kt. sa uvolnuju z hracieka deti by ich mohli prehltnut..
ostatne hracky fisher price nemam dovod vyhadzovat..

sylvie
25. aug 2007

dorotka, mattel je materska firma fisher-price..

mirko
26. aug 2007

sylvie, ake auticko???? my jedno mame 😨

sue
26. aug 2007

Mirko, to bolo nejaké autíčko ale pre väčšie decká myslím, určite to nebolo pre bábätká

zuzu13
26. aug 2007

super...idem do hory po drevo a budem vyrezávať 😠 je to naozaj super...kúpiš drahú hračku a môžeš ju vyhodiť... 😢

bihan
26. aug 2007

Ježiš, vážne baby, nebláznite, pár výrobkov bolo vadných, hodili to na net... je to síce problém a spochybňuje to dôveryhodnosť firmy, ale keby sa zamerali na všetky výrobky, čo máme doma, museli by sme toho vyhodiť oveľa viac...
Ani jednu z nebezpečných hračiek nevlastním a nemám v úmysle vyhodzovať tie, čo už doma mám.

sue
26. aug 2007

Bihan, Zuzu, však toto... deckám by naozaj zostali len drevené polienka a handričky ako kedysi 😀

ritaklea
26. aug 2007

zienky ja som citala na stranke slovenskej obchodnej inspecie ze iba niektore druhy hraciek - su rozpisane.

tonicka
26. aug 2007

aj tie handricky su umelo farbene a mozno nebezpecne 😀

sue
26. aug 2007

Tonicka a stromy rastú z kyslých dažďov 😀

ritaklea
26. aug 2007

ja som dostala od mamy a ja - taku kacicku v gulicke - ta nie je v zozname, tak dufam, ze jej to neublizi

inak skoda ze sa obesil - joooj, by som mu dala... 😒

sue
26. aug 2007

Rita, ty si myslíš, že za to mohol on? Taký veľký šéf??? Prosím ťa... on bol len jeden z mnohých... inak... nechcem ani písať o tom, koľko hračiek a ostatného na trhu je a ani sa nepríde na to, že sú škodlivé...

zuzu13
26. aug 2007

sue, keby len hračiek...dnes je už škodlivé všetko...takže zase platí..."všetko s mierou"...
nespravíme s tým nič... 😅

bihan
26. aug 2007

Sue, alebo tie drevené polienka ešte obsahujú nebezpečné laky a konzervanty 😀
Inak toto je vážne záhul, Fisher Price-u na to prišli, lebo je to veľká a pravidelne kontrolovaná značka.. koľko z vás dostalo gumené kačičky a autíčka s čudesnými nátermi od známych - tzv. neznačkové, vyrobené v Číne, Malajzii alebo v Poľsku a o tom, že obsahujú olovo, ftaláty a neviem čo, sa nikdy ani nedozviete 😉

lucilka
26. aug 2007

a nakoniec, nechcime vedieť, čo všetko škodlivé je vo vzduchu, ktorý dýchame 😖

ritaklea
26. aug 2007

hej veru, vzdy budu nejake nove skodlive veci ktore s radostou nakupime a o niekolko rokov sa dozvieme, ake skodlive boli... hmm, ostava len zmierit sa s tym..

leva
26. aug 2007

No veru,to clovek neuchrani,aj tie nafukovacky,vraj skodlive,prisli na to az teraz,no taku aku tam ukazovali medzi tou kopou mam uz 5 rokov doma,je to take koleso pre matku a dieta zaroven.Ale hned mali vyhovorku,vraj to nieje ako hracka ale ako sportova potreba,hlavne ze vsade na tom su fotky deticiek a je normalne ze to deti olizuju,ved to maju priamo pod pusou,otrasneeee 😠

livka299
26. aug 2007

Ahojte baby,
ja sa pridavam k bihan, kolko oblecenia a hraciek moj syn podostaval tzv. cinskej vyroby, aj ked my sa snazime aby nase dieta malo vsetko kvalitne. No ale vidim ze dnes to je asi jedno, ci siahnes do vrecka viac alebo menej...

zebricka
26. aug 2007

Netreba panikarit, je to mozno celosvetovy skandal, ale radsej si tu pekne popozerajte, ci sa Vas to tyka a potom konajte.... 🙂

http://www.soi.sk/files/nebvyr/zoznam/DUHracky_...
http://www.soi.sk/files/nebvyr/zoznam/DUMattelC...

sylvie
26. aug 2007

teda ale je tych hraciek, to som nevedela.. nastastie nemame ani jednu z nich.. navyse, sme v tom case nekupovali ziadnu hracku..

hanka274
26. aug 2007

pre moj dobry pocit 😅 😅 nekupujem kde je pisane China, Thailand, Malajzia, Bangladesh....

aspon pre taky lepsi pocit, nekupujte ani vy...a mozno uz nebudem stat s autom pred vlakovymi zavorami a sledovat ako nam na Staru Vajnorsku chodia vagony shciurhuxhchouriuchurua...... plne tych sraciek.... 😅 😅 😅

adusa
27. aug 2007

Hanka skoro vsetko je vyrabane v tych krajinach ktore si spomenula, len pod inym menom roznych firiem ☹ . To by nam ostalo len struhat hracky doma z dreva... co nie je zly napad, ale neviem si to v dnesnej buzy dobe celkom dobre predstavit 😕 Alebo vyrabat handerne babiky a pod... 🙂

mirina
27. aug 2007

ahojte, 80% hraciek na svetovom trhu sa vyraba v cine. Mam taky pocit, ze sa tam vyraba uz vsetko, bez ohladu na znackove a luxusne veci alebo na lacne za par korun. Skusila som dnes vybrat dcerke hracku, kde by nebol napis MADE IN CHINA, no nenasla som ziadnu v nakupnom centre 😒 hm...

mvl8
autor
28. aug 2007

Je to pravda dokonca máme hračku od chicco a nebola lacná á je tam napísané made in china.to je hrúza.Napísala som tému preto,lebo som čítala na mamaaja otom a bol to jeden horor a doslova histéria mamin.chcela som vedieť ako ste natom vy.Ja to až tak neprežívam,lebo aj výrobky dysny sú hrozné a ošupuje sa s nich farba a to priamo z lyžičky.