Výživa Clever alebo Ovko. Myslíte že sú rovnaké?

elinka27
8. aug 2008

Ahojte, mám dilemu všimla som si,že detské výživz Clever vyrába ten istý výrobca ako výživy Ovko.Majú len iný obal, ale viečka na pohároch sú tiež rovnaké.Roydiel je v cene samozrejme Clever sú lacnejšie.A tak sa pýtam, mzslite si že obsahovo budú rovnaké?Mzslím tým kvalitu, porovnávala som to a mám pocit,že to je presne to isté zloženie a platí sa len za značku.

rozik
25. aug 2010

Ahoj,

dik. Ja by som tiez mozno robila viac vlastnu, ak by som mala zahradu, kde by som mala istotu, ze ovocie aj zelenina su v poriadku. Pri tom v obchode mam casto obavy. Dovazaju ho nezrele a bohvie cim vsetkym podporuju rast....Takisto by nemalo byt ani obite! Vsetky tieto suroviny podliehaju pri vyrobe vyzivy striktnej kontrole. Pripajam link www.ovko.sk

sladkasue
21. apr 2011

rada sa pridam k teme, aj ked velmi starej🙂
vela vyrobcov - napr. aj Bala je to iste ako Hame🙂 - ANO PLATIME LEN ZA ZNACKU 😖

ja som robila vyzivu sama doma - vydrzala nam 2 mesiace (papali sme to kazdy den) - ovocne - jednozlozkove, viaczlozkove, ovocno-zeleninove aj samotne zeleninove🙂

najviac lubime jablkovo-cuketovu🙂

uz zaciname viac-menej "normalne" papat, tak neviem, ci sa mi oplati znova robit doma vyzivu... asi si iba kupime par kusov z obchodu - ked pojdeme niekam von...

waggi
27. aug 2018

Baby ak vám to nevadí, chcela by som sa k tomuto vrátiť. Ja som totižto robievala výživy doma odkedy mala moja Eliška pol roka. V poslednej dobe už na to ale nemám čas, zásoby sa nám minuli, takže už teraz fungujeme len na takých čerstvo urobených príkrmoch. Aj keď už môže teraz toho viac, toto je stále pre malú veľká časť jedálnička. Videla som v obchodoch viacero výživ pre detičky, aj také tie ovocné kapsičky do ručičky. Celkom mi od oka padli tie od Ovka keďže sú vyrábané na Slovensku, tie sa vám ako kvalitovo pozdávajú? Či odporučíte nejaké iné?

laladua
31. aug 2018

@waggi Preco uz teraz nemas na to cas? Ved si este na materskej nie? Tomu celkom nerozumiem. Inak ale osobne este nemam skusenost so ziadnou znackou, na prikrm mame este chvilu cas ale suseda dava tieto Ovko vyzivy tak ak chces sa ti spytam co na ne hovori 🙂 Ona viem, ze dava tie kapsicky jej malemu z tej bio rady 🙂

waggi
11. sep 2018

Ja som sa začala totižto popri materskej venovať aj nejakému svojmu podnikaniu aby sme mali nejaké peniažky navyše takže keď malá spí, tak sa venujem tomu a keď jej hore tak zase jej. Potom mi už nezostáva popri tom moc čas na iné veci, som rada, že stíham sem tam upratať a navariť pre mňa a pre manžela. Chcela by som pre malú samozrejme len to najlepšie ale čítala som práve také názory, že pokiaľ je tá kupovaná výživa z kvalitného ovocia tak tam nemá prakticky čo byť iné alebo horšie od tej čo by som urobila doma 🙂

laladua
24. sep 2018

Aleco :D A do coho si sa pustila? To je teraz nejaky novy modny trend alebo co. Pomaly kazda mamicka si hlada nieco taketo co doma vyraba popri materskej. Co sa tyka tej vyzivy tak hej je to pravda, len treba pozorne citat co mas na obale tych prikrmov, hlavne kvoli pridanym cukrom a podobnym veciam 🙂 A samozrejme podiel ovocia na celom tom prikrme je dolezity

klaudiaden
26. okt 2018

@waggi Môj malý už má 15 mesiacov a od 6 mesiacov, vlastne odkedy mi už doktorka povedala, že už by bolo na čase začať s príkrmom, som mu kupovala tieto. Najprv len tie zeleninkové a potom som postupne začala s tými ovocnými, mäskovými a tak postupne podla toho na aký vek sú určené 🙂 Sem tam som si aj z nich dala, lebo ja som maškrtník, dám si ich s piškótami :D

waggi
31. okt 2018

@laladua Nepovedala by som, že módny trend ale keď si zvyknutá na istý prísun peňazí a zrazu tie peniaze nechodia tak to dosť nabúra rodinný rozpočet vieš 🙂 Takže si myslím, že skôr ide o to, že sa ženy snažia niečo privyrobiť aj popritom ako sú s deťmi doma a najlepšie je to takýmto spôsobom keďže sa to dá robiť keď drobček spí alebo sa nejako zabaví 🙂 A popýtala si sa prosím tej susedy?
@klaudiaden Zeleninkové si prosím ťa aké kupovala medzi prvými?

iwesska
31. okt 2018

Nie,to nie je o znacke,ale o tom,ze ak sa nieco vyraba pre retazec,ten si udava svoje zlozenie. To znamena,ze napr.Clever moze miesto ovocia obsahovat viac skrobu,cukru,moze byt redsie a vobec nemusi splat normy pre deti. V skratke povedane,o zlozeni a kvalite uz nerozhoduje vyrobca,ale retazec.Hovoril o tom raz jeden clovek,ktory tie vyrobky testuje,nejaky kontrolor kvality,alebo ako sa ta funcia vola. Ja by som sa nenechala zlakat cenou a uz vobec nie pri detiati. Ak uz nerobis vlastne,tak urcite je lepsie priplatit za vysoky podiel ovocia bez skobov a pod. Ale tak to nesplna ani Ovko. Hovorime o vyzivach,ktore stoja 1-1,20e a teda na chuti je to aj riadne poznat.

hanka1674
20. nov 2018

@waggi Ja ich kupujem 🙂 Už strašne dlho, veď malá už mala dva roky takže minimálne rok, pred tým som dávala len tak, že zemiak, mrkva, banán roztlačené a potom som prešla na tieto. Jednak máme na dolniakoch rodinu takže tam sem tam ideme, hlavne v lete a nakúpim si tam nejakú zásobu v ich podnikovej predajni, tam sú ešte o niečo lacnejšie ako v obchode a jednak ich majú v obchode pri nás, kupujem hlavne tie bio, takže viem, že použité ovocie je kvalitné a nemusím sa strachovať, že by som dávala malej niečo nekvalitné 🙂 Chuťovo si myslím, že sú dobré, tiež si koľkokrát aj ja otvorím keď nechcem zabiť diétu nejakou sladkosťou 😂😂

waggi
29. nov 2018

@hanka1674 Och super, že som tu našla toľko báb čo kupujú lebo čo mám pár kamošiek tak tie z toho robia doslova vedu. Pritom si myslím, že potajomky koľko krát aj oni kúpia keď nestíhajú doma urobiť 😂😀 To sa dá hentak tam nakúpiť? Som nevedela, ďakujem za tip, možno keď pôjdeme v lete na naše tradičné potulky tak tam aj zablúdime 🙂
@iwesska Aha tak to som nevedela, že to si môžu takto určovať keď je to pod značkou predajcu aj keď je to výrobca ten istý, ďakujem za objasnenie 😉 Ale napríklad tie originál od nich čo som pozerala tak práve majú dosť vysoký podiel ovocia preto sa mi aj pozdávali

iwesska
29. nov 2018

@waggi No ja som ako male dieta, tiez lubim vyzivy😀 A ako tehotna som ich rada bastila a vtedy som este nepoznala ake su medzi nimi rozdiely, tak som si kupovala len Ovko. A potom ked sa maly narodil, tak som skusila Hippku a z Dmky Alnatura a to bol diametralny rozdiel v chuti. Boli take huste, jemna konzistencia, vyrazna ovocna chut. Aj Hami mi chutila viac ako Ovko, ktore sa proti tomu doslova lialo a chut bola taka mdla. Tak ale niekomu to moze vyhovovat. To uz je o chuti.

hanka1674
18. dec 2018

@waggi Rozumiem, teraz je taká doba, že čo neurobíš doma to je zlé ale keď si to tak uvedomíš tak radšej kupovať nejaké dobré kvalitné výživky pre to dieťa ako robiť doma ale z nejakého postrekovaného druho triedneho ovocia z obchodu, lebo veľa mamičiek nemá inú možnosť, nedá sa zakaždým zohnať domáca a bio ovocie, hlavne v zime je to veľký problém 🙂

hanka1674
18. dec 2018

@iwesska Je to fakt asi o chuti lebo mne napríklad hippky vôbec neprídu také dobré a ešte aj na to aké sú mi prídu byť dosť drahé. Akože nevravím, že by som chcela na dieťati šetriť alebo čo ale proste keď som ich ja koštovala, lebo samozrejme na začiatku som tiež nevedela, že ktoré tak som kupovala rad radom tak mi prišli také nejaké. Že som ani nevedela prísť na chuť toho ovocia čo tam malo byť, všetky mi chutili rovnako. Neviem no, záleží na chuťových pohárikoch :D :D

waggi
20. dec 2018

@iwesska No vyskúšala som už viaceré teda ale nemôžem povedať, že by mi nechutili alebo chutili najmenej, mne sa práveže páčilo napríklad, že sa dajú kúpiť aj bio a že sú vlastne slovenské, tak som zostala teraz pri nich lebo chutia aj malej teraz dosť

waggi
20. dec 2018

@hanka1674 Áno presne aj ja som si to hovorila, že radšej kúpim takéto lepšie ako robiť doma zo zlého ovocia ale vieš to si nie každá mamička uvedomuje 🙂

hanka1674
9. jan 2019

Skôr či neskôr na to podľa mňa aj tak každá príde 🙂 Keď si vezmeš, že teraz má len hrozne málo z nás má možnosť si pestovať vlastnú zeleninu na príkrmy, je to proste komplikované. Mne sa to proste nedá

hanka1674
16. jan 2019

@iwesska Inak mi príde, že niektoré tie značky sú fakt už len značky a len kvôli tomu sa také drahšie :( Možno boli napríklad Hippky kedysi fakt dobré ale teraz mi príde, že sa nejako pokazili