Výživa Clever alebo Ovko. Myslíte že sú rovnaké?

elinka27
8. aug 2008

Ahojte, mám dilemu všimla som si,že detské výživz Clever vyrába ten istý výrobca ako výživy Ovko.Majú len iný obal, ale viečka na pohároch sú tiež rovnaké.Roydiel je v cene samozrejme Clever sú lacnejšie.A tak sa pýtam, mzslite si že obsahovo budú rovnaké?Mzslím tým kvalitu, porovnávala som to a mám pocit,že to je presne to isté zloženie a platí sa len za značku.

vinka
8. aug 2008

No vo väčšine prípadov sa platí za značku.To platí aj pre iné veci.Ja som kupovala malej výživy Clever a spapala mi nevadilo jej to.Tak ked bola ona spokojná tak aj ja. 🙂

elinka27
autor
8. aug 2008

že?aj ja si to myslím, podľa mňa v tom nieje rozdiel,ale sú lacnejšie tak sa to viac oplatí.

monkula
8. aug 2008

elinka, a hlavne sa mi zdajú aj oveľa chutnejšie ako tie Ovko... 😅 😅

lekno
9. aug 2008

Výrobky CLEVER sú dobré aj cenovo aj chuťovo. My kupujeme aj keksy, perníky a deti zmastili vždy všetko 😉 (A nielen deti 🤐 😀 )

elinka27
autor
11. aug 2008

junovka dakujem za link.
inak ja som malemu doteraz davala Hipp,ale sem tam uz aj Ovko alebo Clever, co uz ked niekedy by clovek aj dal co je uplne najlepsie,ale financne je to teda dost narocne ☹

danu
11. aug 2008

ja davam malej vyzivu Ovko je super a hlavne je ze jej chuti. Clever som este neskusala

elinka27
autor
11. aug 2008

podla mna by to malo byt to iste lebo je to od jednoho vyrobcu.

janina77
12. aug 2008

Ja kupujem vyzivy Ovko, zo zaciatku som sama varila, potom isli jablka strasne hore a aj maly bol vacsi, tak som zacala kupovat tuto Ovko. Clever nekupujem, ale ak je to to iste, tak nemam voci tejto znacke vyhrady.
Podla zlozenia to nie su az take kvalitne vyzivy ako Hipp a pod., ale cena hovori za vsetko. Malemu chutia, mne tiez, a je ich siroka paleta chuti.

Inak na tej alinkinej stranke - ze Ovko ma maly podiel ovocia - tak podla mna zalezi ako ktora, a nie je mensi ako v inych - okrem 100% ovocia, ale tie su na moj vkus prikre, to ani ja nezjem cely maly poharik, lebo ma pali jazyk 😝

elinka27
autor
12. aug 2008

ved ako som uz vyssie pisala, aj ja by som rada davala len Hipp,ale financne sa to neda zvladnut, nas maly zje 200g vyzivy na posedenie, teraz v lete je este vyhoda, ze mame zahrdku a tam mame ovocie tak mu dam cerstve.

zrzulka
14. aug 2008

mne sa tiez nezdaju ovka. este tak pre mna ano ale malej by som urcite nedala. velmi dobre su alnatury. myslim ze aj cenovo dostupne. hippky nepouzivame takmer vobec. donedavna sme davali len hami frutapuru, tiez vyborna. mnamky 🙂

elinka27
autor
14. aug 2008

zruzulka, my sme tiez zo zaciatku Frutapuru davali,ale nas maly potrebuje aby sa nasytil zjest tie dve 100g, a to bol pre nas drahy spas.Ja som bola spokojna s Hipp a aj malemu chutia,ale zasa ako hovorim male balenie pre nasho jedaka 🙂 tak sme teraz skusili to Ovko a chuti mu, v tejto teme som nechcela riesit aka vyziva komu chuti a tak skor som chcela prebrat to ze ked OVKO aj Clever maju rovnakeho vyrobcu ci by to mohlo byt vlastne to iste zlozenie a ci je to naozaj tak,ze ide len o etiketu.

zrzulka
14. aug 2008

eli tak to moze byt. ja som si vsimla ze aj niektore vyrobky tesco su podobneho zlozenia a chuti ako vyrobky od nejakeho znameho vyrobcu... alebo dokonca to vyraba ten isty vyrobca. jediny rozdiel je v cene.

lekno
14. aug 2008

Áno, sú výrobky, ktoré sú drahé len kôli značke 😠 Napr. som si kúpila kuchynskú digitálnu váhu v Euronicse za 700 korún a za dva týždne som videla presne tú istú v Tescu za 900 korún, akurát že bola zabalená v krabici Tesco 🙂

nevesta
17. aug 2008

Len pozor, pretoze aj Clever aj Ovko su dochucovane cukrom... Ja ich preto malej vobec nekupujem... Radsej vyberiem taku, co sladena nieje... 😉

elinka27
autor
17. aug 2008

nevesta a ake davas?lebo ja okrem tychto kupujem este Sunarku,alebo HIPP,ale obcas davam aj tieto, a preto ma zaujimalo ci je to to iste ked je to od toho isteho vyrobcu

emogeon
18. aug 2008

nevesta tak lebo tieto lacne vyzivy su sladke a este chemicky konzervovane take som ja nasej nekupovala radsej som si priplatila 😉

martina.d.
22. aug 2008

baby, ja som vždy kupovala OVKO. Alebo jednoducho výživy aj v inom balení (napr. Billa - CLEVER)ale vyrábané v Nových Zámkoch. A tu vám dávam test detských výživ z leta tohto roku. Urobte si obraz samé.
http://www.alinka.sk/test-detskych-ovocnych-vyziv/

martina.d.
22. aug 2008

zabudla som dopísať, že už ich nekupujem. len banánovo jablkovo jogurtovú. Aj ja som bola sklamaná.

sirinka
22. aug 2008

no treba asi pozriet na zlozenie a vyrobky oznacene clever sa vyrabaju vyslovene z druhotriednych potravin,
neviem, ako je to pri ovku...
ja nekupujem vobec nic, co je oznacene ak clever 😒

elinka27
autor
23. aug 2008

ja prevazne kupujem Sunarek
sirinka myslis,ze ked Ovko a Clever vyzivy vyraba ten isty vyrobca,ze by na Clever pouzil ine suroviny?Ja si skor mylsim,ze je to pravdepodobne to iste len je ina etiketa

sirinka
23. aug 2008

elinka to netusim, len viem, ze potraviny znacky clever su druhotriedne a horsie 😖

nevesta
23. aug 2008

Ja vacsinou davam Frutapuru, pripadne Hipp, ale nedavam tie, kde pridavaju cukor... Ale najradsej jej davam domace... pripadne surove ovocie... 😉

nevesta
23. aug 2008

Aj Sunarek je v pohode 🙂

elize
24. aug 2008

tiez som pocula, ze vyrobky pod znackou Clever su nekvalitne. Na STV chodil "Test magazin" a clever dopadol skoro vzdy najhorsie.
Ja Maxikovi davam cerstve ovoicie, pretoze mi ziadne vyzivy nechce. No neviem, co budem robit v zime 😅

lubiatko
12. júl 2010

ahojte. Sice vidim, ze diskusia prebehla pred dvomi rokmi, no prave sa venujem analyze vyrobcu vyzivy Ovko. Firma Novofruct vyraba tu istu detsku vyzivu pod vlastnou znackou Ovko a pod dalsimi znackami pre retazce BILLA (znacka Clever), COOP Jednota, CBA a Kon-Rad. Nech teda nakupujete aj lacnejsiu vyzivu, ale je robena Novofructom, je to stale to iste zlozenie ako Ovko (ktore je tera mimochodom v obochdoch zlavnene🙂

Prajem dobru chur ratolestiam!

34567896
3. aug 2010

Ahojte,
Martinka, klikla som na ten link, ale uz tam nic nie je...co sa tyka polemizovania o tych vyzivach, tak vseobecne predsa plati: kolko ludi, tolko chuti....Ja som vzdy kupovala Ovko, pretoze som ho poznala uz od detstva a doverovala som znacke. Z casu nacas si ich doprajem aj sama. Sladke sa mi nikdy nezdalo, iba ked som ochutnala ich Ovko Dia...O tej kampani som tiez pocula, neskor vsak myslim vyslo najavo, ze islo o zvadzajuce informacie, co potvrdili aj testy...Myslim, ze konkurencny boj je v tejto sfere tvrdy a vela veci sa deje za oponou....

andrea0903
3. aug 2010

sledujem co a jak ja robim zasadne iba domace vyzivky ........clovek sa s tym narobi ale nebudem do decka pchat umeliny.... 😀

rozik
13. aug 2010

Andrea,

a robis si ich aj do zasoby, ci hned papate? Pytam sa, lebo som vzdy mala zmiesane pocity kvoli sterilizacii....a nedavno som nasla aj odporucanie od odbornika, ktory nie je za domace neodborne sterilizovanie. Ja som tiez spokojna s vyzivami OVKO. Kupujeme najme tie dia bez cukru a chutia vyborne 😉

luciferova
17. aug 2010

@rozik ja si domacu vyzivu mrazim. podusim si ovocie a podavam do poharikov a zamrazim 🙂 takto mame na horsie casy uz odlozene slivky 🙂