Zakázané potraviny. Čo môžu, a čo nie?

vlasa
23. apr 2009

ahojte maminky,chcem sa spytat,ci uz drobci po druhom roku mozu jest tuniaka,bryndzu a sojove vyrobky.kazdy povie nieco ine,tak mi skuste poradit,ci uz to detom davate,alebo ci este je nieco,co by nemali jest...dakujem za rady

titkovamiriam
23. apr 2009

po druhom roku bryndzu som davala,sojove vyrobky malo ale davala a tuniaka ak myslis konzervu tak nie ale ak ako mrazenu rybu tak ano.

denisocka
23. apr 2009

my papame bryndzu už teraz,teda bryndzove halušky 😀 soju neznašam -ale mlieko sojove sme skusili a tuniaka som ešte neskušala (iba ja som prave dojedla konzervu texas 😀 )

erikasadek
23. apr 2009

vlasa.....
ja mam doma alergika; a silneho, ale okrem bryndze uz davno papa vsetko teda tuniaka, aj sojove vyrobky.. uz od 7 mesiaca..;

kedze je alergik na mlieko bryndzu nemoze... 😉
ale ten starsi , ju spapal , i ked vela nie, kedze nie som na slovensku.. 😉

martao
23. apr 2009

vlasa,
bryndzu asi skor nie. Je to mliečny výrobok, ktorý nieje teplne upravený. A je v nej inak dosť veľa soli.

lienka79
23. apr 2009

nas maly je vsetko ..okrem soje a hub
A brynzu papa uz davno,,..ale nie cerstvu,ale taku tu upravenu

junovka
24. apr 2009

vlasa, my bryndzu uz papama, ale len raz za par mesiacov jej davam, tuniaka, asi si myslela v konzerve, tak to nie, to az v 3 roku sa chystam a soju, pokial mala nie je alergik, tak kludne po 2.roku mozes zacat davat.Ja pomaly a isto tiez chcem zacat davat soju-soj.platky, kocky, granulat..... 😉

majcik
25. apr 2009

Moj syn ma rok a skusila som mu prvykrat tento tyzden dat soju - presnejsie sojovy granulat a bolo to OK, chutilo mu to, skusila som uz aj kakao do krupicnej kase a cokoladoveho BB Brumika. Chcem v najblizsich dnoch vyskusat ryby.
V speciali Mama a ja o vyzive som sa docitala, ze od jedneho roku soju a vyrobky z nej dieta moze.
Bryndzu sme este neskusali, ale nebranim sa je.

maca793
25. apr 2009

bryndzu nejeme, malej to nechutí, sóju sme mali včera povedala mňam a tuniaka zje tiež.

ivka144
2. máj 2009

My mame taku prisnu dietu, ze na tieto potraviny este par rokov ani nepomyslime, ale necapem, aky problem je so sojou???? Pokial viem, zavadza sa od roka... Ze je to alergen? Ved aj zeler, paradajky, cokolada, orechy, med a kopa dalsich veci. Myslim, ze je viacludi alergickych na mlieko, psenicu a orechy ako na soju.
Ja mat zdrave dieta, iste by som skusila dat bryndzu.,.., ak moze tvrdy syr, tak bryndzu trikrat tak...

chymenitta33
3. máj 2009

Ahojte🙂

Takže tuniaka som dala aj s ryžou a tak všelijaké spôsoby aj sóju už mal a bryndzu mu neplánujem tak skoro dať nato má ešte čas podla mna je to dosť slané.

potvora1
3. máj 2009

ahojte...ja malemu davam tuniaka uz velmi dlho, z konzervy vo vlastnej stave....najviac ho lubi so zemiakovym pyre a s ryzou...+ nejaka zeleninka k tomu....
nic sojove este nepapal...
a ako pise Ivka...bryndzu papa asi od roku....nezabudnite, ze je to aj zdrava potravina, obsahuje vela prospesnych latok, no a v malom mnozstve ani mojmu krpcovi neuskodi....

akejka
6. máj 2009

ja som 2 ročnému dieťatku dávalala všetko...teda okrem hríbov (šampiňóny papala už po 1. roku - tie sa dávajú aj do detských výživ) a orechov...
prinajhoršom jej bryndza nebude chutiť. Moja 7 ročná dcéra jej doteraz neprišla na chuť...