Zaspávanie pri nočnej lampe, alebo radšej úplnej tme?

monka88
16. dec 2008

Ahojte maminky.

mam taku otazocku,tie co nechavate deticky same zaspavat,mate zapnutu nocnu lampu,alebo mate zhasnute a tmu?
My mame zapnutu nocnu lampu a mam pocit,ze to drobcovi dlhsie potom trva zaspat.Hlavne vnoci,ked sa napapa.Ale mam blby pocit z toho,zeby mal zaspavat v uplnej tme...aby nemal strach z tej tmy.Alebo taky maly este nema?

janka1874
16. dec 2008

monka88 mne malá od narodenia zaspáva sama v postieľke a v tme žiadnu lampu som jej nenechávala zapnutú práve preto aby sa nebála v noci keď náhodou vstane že je tma tak vie že keď je tma ide sa spinkať a je noc. Nechávam jej síce otvorené dvere na izbe kde spinká aby počula že nie je sama doma a keď zaspinká tak ich zavriem a funguje nám to tak už skoro rok 🙂

shela
16. dec 2008

nasa mala lampu len do 8 mesiacov a odvtedy zaspava v tme..a nema problem..neboji sa

bihan
16. dec 2008

Takéto malé detičky ešte nemajú zafixované tma je niečo zlé, čoho sa treba báť... pokojne zhasni 😉

simona55
16. dec 2008

monka88 ja ties som si deti naucila spat v tme aby vedelo ze je noc ale ked je chorucke ako aj dnes tak mame taku malinku lampicku tmavo modru aby som ho mohla sledovat . aj doki hovori ze detom to treba naucit od mala aby vedeli kedy je kedy to je iba moj nazor mozno ze robim zle?.

janzi
16. dec 2008

my tiez zaspavame pri malej lampe a aj svietime celu noc ale nie ani tak koli malej 😕 , ale som cela nesvoja ked je tma ze ked otvorim oci ze hned malu nevidim. uz sme par krat skusali zahasnut ale vzdy som zazla ja alebo manzel, lebo to bez svetla nebolo ono 😖

mywiel
16. dec 2008

My mame na zaspavanie hraci kolotoc a je tam len slabe svetielko, ked zaspi tak je tma, vacsinou sa budi s placom len ked je vypadne cumlik nie kvoli tme ta mam pocit jej nevadi. 😵

sakura77
16. dec 2008

aj my urcite bez lampy-ani ma to nikdy nenapadlo,nechat ju svietit-okrem prveho tyzdna-ked som stale sledovala ci dycha 😅

mywiel
16. dec 2008

My mame monitor dychu tak sa nebojim spat v tme... 😉

stvura
16. dec 2008

Mi sme sprvoti ked bol malicky mali vzdy zazatu nocnu lampu - to som maleho stale sledovala, no akosi sme ju postupne vypli a teraz iba z ulice co nam svieti svetlo. Az taku tmu nemame doma, lebo mame velmi tenke zavesy. Monitor dychu odkedy spi maly s nami som nepouzila {cca uz 2 mesiace ho nepouzivam}.
S tym zafixovanim dna a noci...no neviem, maly vzdy vedel kedy je den a kedy noc, dokonca ako keby mal stopky, ked bol malicky dodrzoval 2 hodinove intervaly pre kojenie....

erikaaaa
16. dec 2008

my mame zapnutu solnu lampu s uplne slabuckou ziarovkou,aby som nemusela zapalovat ked v noci kojim.a sem tam sme ju aj vypli a v pohode.Za to kojenie je to dobre,ale ked sa uz prestane v noci budit...tak urcite zhasnute.zatial spi s nami v spalni,ale ked ho uz dame do detskej,ktoru este nemame,tak bude potme 🙂

jaja0110
16. dec 2008

my od narodenia zaspavame pri tme, mala lampicka bola len ked boli raz chore, tiez som chodila kontrolovat ozvy 😅 inak stale po tme 😉

zuzana581
16. dec 2008

Ahoj. Aj ja som naučila malú zaspávať v tme, ale potom sme boli pár krát v nemocnici a tam nie je tma asi nikdy, tak sa naučila spávať pri svetle a od vtedy už v úplnej tme nechcela, tak som ju ani nenútila. Zaspávala tak, že bolo zažnuté na chodbe a nechali sme otvorené dvere, ale sama už nezaspávala a ani nezaspáva. Asi to tak má zafixované, že v nemocnici som nebola v noci pri nej. Mala som izbu inde a ona keď sa zobudila, tak ma tam nevidela. Sestrička než prišla pre mňa, tak sa malá bála a preto teraz iba s nami, ale nevadí, veď ona z toho vyrastie. Zistila som ale, že velakrát keď ju do niečoho nútim čo nechce, tak ešte viac protestuje ako keď ju nechám tak a ona postupne sama podvolí. 😉

lemge
17. dec 2008

nasa mala zaspava pri slabej nocnej lampe.okolo postielky ma mantinelik na ktorom su mackovia,pozera na nich a nieco im rozprava 🙂 netrva dlho,zaspinka a potom jej zhasname.

zuza.m
17. dec 2008

no moj rozhadzuje rukami ako keby sa bal .ale mame na strope svietiace hodiny tak že trocha svetla to da.ale aj tak snimi hadže.

3558
17. dec 2008

moj ma uplnu tmu a je v pohode.skor ma problem cez den zaspat. je svetlo a to no rusi. stale kuka von oknom.

balazica26
15. aug 2012

Náš má o chvilku 11mesiacov a posledné tri noci odmieta zaspať v tme.... a keď počkám než zaspí, tak sa za chvilku zobudí na to, že je tma.... Túto noc každu hodinu hore a s plačom.... až dokiaľ som nenechala zažnutú lampu.... neviem čo sa deje.... so zúbkami sme zatiaľ problémy nemali, ani sme nevedeli že rastú... za posledný týždeň sa začal stavať na nôžky, môže to byť tým, že prežíva deň aktívnejšie? Neviem si rady, či si mam s manželom zvykať na svetlo, alebo máme s malým bojovať a "prehovoriť" ho na spánok v tme?

rakywanda
15. aug 2012

moja má tri a svietime u nej v izbičke aj u nás v spálni, keď k nám nadránom chodí, aby našla cestu 🙂
tento stav nastal okolo 1,5 roka, kedy sme sa presťahovali, odvtedy odmietala spať vo svojej postieľke a po tme. skúšala som počas noci zhasínať, ale akoby mala nejaký radar, okamžite sa zobudila s krikom.
časom to poriešim, ale teraz nie lebo by toho bolo naraz moc. dali sme ju do svojej izby, teraz ju čaká škôlka, bolo by to príliš veľa zmien. tak zatiaľ neriešim. sú oveľa závažnejšie problémy, aby som sa nočným svietením či nesvietením zbytočne zaťažovala.
@monka88

asod
20. nov 2023

@monka88 Niektori rodicia nechavaju svietit nocnu lampu v detskej izbe, celu noc. Psychologovia tvrdia, ze to nie je zdrave.