Zobrať 4-ročné dieťa na pohreb dedka?

danculik
15. júl 2011

Ahojte maminky, chcem sa vas opytat, zomrel nam svokor, bude pohreb a teraz sa mi naskyta otazka ci je vhodne, aby som zobrala svoju 4-rocnu dcerku na pohreb svojho dedka?Viem je to predsa jej dedko, ale mne osobne sa to zda nevhodne , nakolko vobec netusi co sa deje a na druhej strane to moze na nej zanechat dost zle psychicke nasledky, ked tam bude kazdy iba plakat. Ja som v 8.mesiaci tehotenstva a sama zvazujem ci tam vobec ist, lebo tiez mi to nerobi dobre...co poradite?aby som tiez nevyzerala ze som "zla " nevesta.... 😒

lucinkab
6. sep 2019

U nas je to starky a statsia vie tu by som vzala

adka08
6. sep 2019

Náš syn mal 5 rokov keď zomrel jeho dedko- mužov otec. Vôbec sme nad tým ani nerozmýšľali či ho vziať alebo nie na pohreb. Prišlo nám to ako samozrejmosť, veď to bol člen rodiny. Všetko sme malému vysvetlili a dokonca sám sa chcel ísť naňho pozrieť keď bol "vyložený" (v otvorenej truhle). Nikdy z toho nemal traumu alebo niečo podobné, stále o ňom pekne rozpráva. Teraz má 9 a prednedávnom nám zomrel dobrý sused, ktorého mal veľmi rád a sám od seba nás prosil, aby sme sa s ním išli na pohreb rozlúčiť.
Myslím, že deti to neberú tak tragicky ako ich rodičia, treba im len vysvetliť, že to je kolobeh života...

lucinkab
6. sep 2019

@adka08 ja mam depku zo 14tich vidiet mrtveho krstneho co bol vystaveny, nechodim mrtvych obzerat a deti by som nedala kuknut ale na pohrevb ano

hela_tn
6. sep 2019

Aj my sme vlani absolvovali pohreb svokra,deti samozrejme boli,aj keď teda na rozlúčke priamo v dome smútku nesedeli,boli s mojimi rodičmi vonku pred,potom už hrobu šli so mnou..mali vtedy skoro 6 a 2 a pol roka..prišlo mi to úplne prirodzené,že s nami šli,keďže chodia s nami úplne všade..okrem toho by mi ich ani nemal kto postrážiť..a predsa len bol to ich dedko..na margo tehotných, švagriná bola v piatom mesiaci a merala cestu vyše 1200 km autom len aby mohla na pohreb prísť..