Zohrievanie mlieka a jedla v mikrovlnke. Čo myslíte?

anuska
22. jan 2007

Ahojte mamičky,

úplne náhodou ma teraz napadlo, že aký máte názor na zohrievanie mlieka alebo jedla pre deti v mikrovlnke.
Ja som akosi proti mikrovlnke, ani ju nemám doma, ale každý sa mi diví, že ako to potom zvládnem, keď budem mať bábo.
Že v noci, keď bude treba zohriať mlieko, tak je to úžasné a hlavne rýchle.
Chcela som vedieť, aký máte názor na to vy.
ďakujem

janulik2008
29. dec 2015

naša má 5 mesiacov a mlieko dávame BEBA a to nezohrievame ja keď si robím kakao tak si zohrejem v mikrovlnke a som tu ale fľašku s mliekom sme neohrievali. ja si hrnčeku premiešam ale vo fľaške nie

zuska2001
29. dec 2015

mlieko zohrievam v hrnci s vodou, jedlo v mikrovlnke. no problem

kocurikova1
29. dec 2015

Ja som mlieko ohrievala v samoohrievacej flaske, hlavne v zime na cestách to bolo super

strelicia
2. jún 2016

Najviac sa mi paci ked niekto nepouziva mikrovlnku lebo si mysli ze je to nezdrave, ale pritom ma doma wifi signal od kazdeho suseda v panelaku. S tym ste teda v pohode? Nezda sa vam, ze mirkovlnka je oproti tomu nic? A este cakam ze niekto vytiahne teoriu "zarucenu"z netu, ze zohrievanie jedla v mikrovlnke meni strukturu jedla.

ivanusko
28. jún 2016

@mario ja mu mliecko zohrievam v milrovlnle je to rychlejsia alternativa hl.v noci....myslim ze to nijako neuskodi a vitaminy tam ostanu

windy91
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickacervenova
6. nov 2016

Prosím vás baby, a materské mlieko vo fľaši vložiť do hrnca s kolkostupnovou vodou, aby sa to ohrialo ?? Tá sklenená fľaša hneď stiahne teplotu, no mliečko ostane studené, a vo vriacej sa zas ničia živiny, ako teda.na rôzne ohrievač ky nemám peniaze

liavan
6. nov 2016

Ja vážne nechápem, ako si tu väčšina z Vás mikrovlnku a jej vplyv na zdravie obhajuje. Mikrovlnka NIE JE zdraviu prospešná, ničí určité prvky v potrave (ktoré by ste chceli do svojho tela dostať) a žiarenie vysiela aj do prostredia. ALE! Rovnako negatívne pôsobia na zdravie WIFI a ostatné vysielače a elektrické spotrebiče. WIFI by som dokonca považovala za nebezpečnejšiu než mikrovlnku. Každopádne, nakoľko sme obklopený vecami, ktoré nám viac škodia než pomáhajú, bolo by zbytočné sa tým nejako extrémne zaoberať. Pokojne si môžeš v rámci prevencie zdravia odstrániť z bytu wifinu, ale z bytov susedov ju neodstrániš a ten signál prejde k tebe rovnako ako signál vlastnej wifi. Aj keď si uvedomujem negatíva mikrovlnky, používam ju. Snažím sa čo najmenej, ale používam.

Pridávam článok o negatívach mikrovlnky:
http://www.medicaldaily.com/microwaves-are-bad-...

pumpkincake
6. nov 2016

@liavan ten clanok je totslny drist niekoho co sa nudi .. nejaky sarlatan co o fyzike nema ani paru, alebo mozno ma ale chce zaujat. Mikrovlnka funguje na baze rozhybania molekul vody a cim rychlejsie sa rozhybu tym rychlejsie sa zohreje jedlo. To je vsetko..ziadne extra ziarenie tam neposobi ale med. Ta je vsade

liavan
6. nov 2016

@pumpkincake A ako si myslíš, že sa tie molekuly asi rozhýbu? 😂

pumpkincake
6. nov 2016

@liavan posobenim tej medi. Ja nie som fyzik, neviem ti to ani vysvetlit ale videla som dokument kde boli vedci a ti to vysvetlovali, ze je zbytocne sa bat mikrovlnky. A ano wifi je horsie ale mame to vsade..esteajmobil vysiela vlny co ohrievaju.

absolutka
21. jan 2018

Bio matky chore