Ako podať daňové priznanie do Anglicka?

zdenka821
18. feb 2009

🙂 Milé maminky, možno máte viaceré z Vás podobný problém, moj manžel pracoval v Anglicku ale už je na Slovensku a nepoznáme postup akým sposobom sa podáva daňové priznanie do Anglicka. Prosím poraďte mi niekto. Ďakujem pekne 😉

ukmima
18. feb 2009

ahoj...aj moj mnzel je uz doma, vlani robil do aprila v UK..a nespomyna ze ide podat priznanie...musim sa ho popytat, len podaval tu...ad januara do aprila dokladoval z UK prijem, potom bol v maji dobrovolne nezamestnany a od juna pracoval..napisem ti I.postu, ked dojde popytm sa ho ako to bude robit..a ci to bude robit 😀

zuzka1.
18. feb 2009

zdenka prisli vam papiere z uk na podanie danoveho??minuly rok som podaval asi 10.
Mal tam zivnost????

3558
18. feb 2009

ano ja som 5 rokov v uk a podavam danove kazdy rok pekne aj na slovensku. nie su preplatky ani nedoplatky,len proste treba informovat stat o vasom prijime. robim si to z P60ky. a danove v uk sa podava iba prvy rok, pretoze platite velke dane, tak vam to potom vsetko krasne vratia. a su to kopy penazi. 😉

olise69
18. feb 2009

Nechce náhodou vrátenie preplatkov dane z Uk ? Ak mu vychádza preplatok ( je to podobné ako na Slov.),dá sa to aj zo Slovenska vybaviť spätne, myslím za 5 rokov. Tlačivá sú na nete, nájdeš aj adresu, kde to treba poslať. Má tlačivá od zamestnávateľa P60 alebo P45 ?

zdenka821
autor
18. feb 2009

Nie, ziadne tlaciva od zamestnavatela nema, bude musiet napisat do UK aby mu to poslali a potom to ma poslat kam??

3558
18. feb 2009

to musi poslat do firmy kde pracoval. aby mu dali p60 a p45.

marika80
18. feb 2009

Baby, uplne od veci, ale vidim, ze tu este ste. Chcem ist dat malej vybavit pas na SR ambasadu, potrebujem aj svoj rodny list, alebo staci moj obciansky a pas? Diky

olise69
19. feb 2009

Ak bude mať P45 alebo P60 , vyplní formulár P91, zaroven je dobre vyplnit a prilozit P86, ak ho nevypisoval pri príchode do Uk.
Adresu, kam má odoslať vyplnené formuláre si nájde na stránke Tax Office locator:
search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/locator/locator.jsp?type=1.
Do políčka Employer Reference zada Employer Reference číslo/kód, ktorý nájde na formulári P45 alebo P60.
Ak nemá P45 alebo P60 vraj sa to dá aj tak, že priloží poslednú výplatnú pásku a napíše do listu, že mu ju zamestnávateľ nedal.

gaborko
2. jún 2009

Dobry den,prosim Vas vie mi niekto poradit ake doklady potrebujem na vybavenie zivnosti v UK.Na slovensku uz mam zivnost niekolko rokov.

zuzanka7834
20. máj 2011

ahojte baby, vopred sa ospravedlnujem, ze som mimo temy, ale surne potrebujem pomoc: zajtra idem do londyna a chcem sa spytat, ake je tam pocasie? Na nete pisu 19-21, mam velku dilemu, ci mi staci svetrik, sako alebo potrebujem bundu. Som dost zimomrava, ale cestujeme ryanairom, takze musim brat do uvahy i malu kapacitu kufra v pripade, ze by bolo teplo. Dik za kazdu odpoved, pomoze 😉

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

miriam2209
19. aug 2015

Dobry den,prosim vas nevedeli by ste mi prosim poradit ,chcem urobit danove priznanie na SK pre synovca,kt.robil minuly rok v UK,mam tlacivo P60.Nakolko neviem prilis dobre po anglicky z tlaciva som vyrozumela v kolonke total for year -je suma v hrubom ???tax deductied je 0,00 final tax code je 1000L a nikde tam nevidim sumu na zdravotne + soc.poistenie neviete prosim poradit???dakujem vopred