• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Daňový bonus na dieťa

23. februára 2015 
@baby2310 ahoj, dakujem za odpoved :slight_smile:
11. jan 2012 o 15:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobry vecer rada by som sa vas niektorej opytala ze ci by ste nam nevedli pomoct manzel pracuje v rakusku a ja som s detmi na slovensku na materskej dovolenke ale problem je v tom ze danovy bonus co bol vypocitany za minuly rok v rakusku nam zamestnavatel nie a nie vyplatit stale vravi pozrem sa nato alebo neskor a nic a uz bude podavat dalsie danove-nevieme ze ci ho mame udat na finanzamte to je danovy alebo co robit neviete kolko je mozne aj spetne poziadat urady aby neposielali zamestnavatelovi ale priamo nam na ucet.dakujeme :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
18. feb 2012 o 19:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj kočky už ste dostali danovy bonus?U nás ho poberá manžel je živnostník a ešte sme bonus nedostali vyplatený)))))))))
2. júl 2012 o 21:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kristy73 ahoj my sme ho dostali ešte v maji,švagor je živnostnik a tiež ho dostal v maji.
4. júl 2012 o 15:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj no už to je v pohode manžel bol včera na daňovom a pani mu povedala že peniaze poslali ale sa vrátili spátky ale v schránke sme šek nemali tak nám to včera poslali na účet.
4. júl 2012 o 18:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,ten danovy bonus je nejako zvlast uvedeny vo vyplatnej paske??
15. nov 2012 o 10:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lubkasungirl
samozrejme že je, ako daňový bonus :slight_smile:
18. nov 2012 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vasmu manzelovi by mal dat zamestnavatel okolo februara papier tzv. potvrdenie o prijme za ten rok a tam by mal byt aj ci bol vyplateny danovy bonus zamestnavatelom alebo nie to tam musi dat.ak nie treba o danovy bonus poziadat prostrednictvom danoveho priznania.
27. nov 2012 o 19:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ahojte. neviete mi niekto poradiť?:
väčšinu roku 2012 som bola na rodičovskej dovolenke. Ale v časti roka som pracovala a zamestnávateľ mi zrážal preddavky na daň z príjmu.
Teraz si robím daňové priznanie a kedže moj zdaniteľný príjem je 2300 € a preddavky mám 388 €, tak mi vlastne po zohladnení odpočítateľnej položky na daňovníka vrátia celé preddavky, teda nezaplatím daň, ale naopak mi 388 € daňový úrad vráti. Moja otázka je, že či si možem ešte uplatiť bonus na dieťa a poslali by mi ešte tých približne 249 €? Lebo by vlastne odpočítali daňový bonus na dieťa od výšky vypočítanej dane, čo je 0, teda 249 - 0 = 249 €. Lebo zákon hovorí, že ak je daň nižšia ako daňový bonus, tak sa to takto vypočíta. Ibaže moja daň nie je nižšia ako 249 v pravom slova zmysle, ale je nulová... nemáte nejakú skúsenosť alebo odbornú radu? dakujeeeem.
26. mar 2013 o 17:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martini vrátia ti daň a aj vyplatia daňový bonus
26. mar 2013 o 17:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@janka258 joj dakujem. toto je presne odpoved, ktorú som chcela počuť :slight_smile:))) Vieš to z vlastnej skusenosti alebo si z tejto "brandže" ?
26. mar 2013 o 18:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martini aj aj a nemáš za čo :slight_smile:)
26. mar 2013 o 18:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martini áno, vrátia ti všetku daň a máš nárok aj na daňový bonus
26. mar 2013 o 19:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@evita68 dakujem. ja som to tiež tak zo zákona pochopila, len človek nikdy nevie, či to DR nepochopilo inač :wink: a nevydá interné usmernenie inač. Lebo v tom prípade by bolo pre mňa zaujimavejšie, aby si bonus uplatnit tatik :slight_smile: ešte raz dakujem a pekný večer.
26. mar 2013 o 19:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martini za min. rok je nárok na DB, ak je príjem min. 1963,20.. takže nárok je..
26. mar 2013 o 19:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evita68 no ale to je iba jedna podmienka...
26. mar 2013 o 19:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martini a druhá je aká?
26. mar 2013 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobry den ja by som sa chcela spitat lebo za minuli rok som bola pol roka na urade a dva mesiace robila a 4 mesiace som bola na pn cisa pocita ktomu aj ta pn
29. mar 2013 o 12:34  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
29. mar 2013 o 14:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte.ja som podala danovy bonus,teda papiere 14-15 marca,presne si nepamatám,peniaze mi maju dojst na ucet.no zatial nic.Moji známy uz dostali,dokedy vyplacajú bonusy?do ktoreho mesiaca?Dakujem za odpoved.Ela
14. máj 2013 o 12:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eleilah, preplatky na dani za predchádzajúci rok a daňové bonusy sa vyplácajú do konca mája. takže daňový úrad má ešte čas.
17. máj 2013 o 07:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobry den vsetkym vedel by mi niekto poradit ci mam narok na danovy bonus teda priatel kedze se este neni vzaty, jedno dieta mam s predosleho vztahu a nema ho osovojne ci mame narok na danovy kedze sa onho stara a zivi ho...asi by si ho musel osvojit??? ale mam kamosku ktora nije vydata maju dve deti a na oboch pobera DB,,, dakujem za odpoved
1. jún 2013 o 15:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vie mi niekto poradit ako mam napisat cestne prehlasenie na danovy bonus pre priatela do prace?dakujeeem :slight_smile:
5. jún 2013 o 18:15  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@teruliatenko priateľ si daňový bonus nemôže uplatniť, pokiaľ je na RL uvedený otec dieťaťa. ak tam nie je, musí najprv prebehnúť oficiálne osvojenie.

@zuzka444 u nás v práci stačí obyčajná forma, Čestné prehlásenie --- Dolupodpísaný.........čestne prehlasujem, že bývam v spoločnej domácnosti s ........, ktorá nepoberá daňový bonus na dieťa .............
Treba vypísať, mená, adresy, dátumy narodenia.
Priložiť samozrejme kopiu RL.
5. jún 2013 o 18:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petusko dakujem pekne.a aj malej datum narodenia ze?ci tam staci len meno a priezvysko ?kedze bude prilozeny RL.
5. jún 2013 o 18:35  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka444 aj dátum narodenia malej.
5. jún 2013 o 18:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka444 ešte som pozabudla, na našom tlačive je na konci aj toto:
Som si vedomý/á toho, že pokiaľ by mnou uvedené informácie neboli pravdivé alebo závažným spôsobom zamlčané, budem čeliť všetkým z toho vyplývajúcim právnym následkom.
5. jún 2013 o 18:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kocky a kto sa vyzná do tohto...môj ex pracuje v zahraničí a chcela by som aby mi posielal daňový bonus na malú dá sa to aj keď robí tam či nemám nárok??
5. jún 2013 o 18:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petusko aha aha...hm sak nejako to schomulujem :grinning:...ale velmi pekne dakujem za radu...a este treba tam dat aj adresy?ci to netreba?ako ked sa pisu bud ziadosti abo tak...
5. jún 2013 o 18:48  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka444 adresy netreba.

@laurica123 on tam poberá daňový bonus?
5. jún 2013 o 18:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to