Daňový bonus na dieťa

iwulka23
22. okt 2011

V januári tohto roka sa nám narodila dcérka,manžel pracoval v tom čase aj do dnes pracuje u súkromníka na pracovnú zmluvu na domu neurčitú.Asi v polovici marca sme si boli dať u účtovníka manželovho šefa žiadosť na vyplácanie daňového bonusu-20€ mesačne k výplate.Ale...manžel samozrejeme "pracuje za min.mzdu" vo výplatnej páske ma minimálku ale zarobí o čosi viac,ale vo výplatnej páske má od MARCA 2011 napísané žo dostával 20€ mesačne ako daňový bonus..ibaže sme teraz zistili že jeho zamestnávatel o žiadnom daňovom bonuse nevedel takže on mu ho od mraca ani nevyplatil...stále sa len vykrúca,že on si to overuje na daňovom úrade atd..proste nám tie peniaze nechce vrátiť..pritom si sám priznal že on o nich nevedel takže ich ani nevyplácal..nieje to žiadna horibilná suma..ale aj to sú peniaze-140€ je dosť,myslím..už neviem ako mám argmentovať na ňho aby nám tie peniaze dal..stále dačo vymýšla...nejaké rady??

bubca7
15. jan 2017

Ahojte chcela som sa opytat...vie mi niektora poradit ...co a ako dalej....s manzelom nezijem v spolocnej domacnosti od jula 2015 ....a za minuly a za rok 2015 si uplatnil danovy bonus na drobca....a ja som dala na rozvod v novembri 2015 a rozviedli nas 30.9.2016..co robit aby si nemohol uplatnit danovy bonus ..aby on nezhrabol vsetky prachy.....kedze este nemam ani rozsudok ze sme rozvedeny a tiez si chce uplatnit bonus...dakujem za odpoved.....mam v plane zajtra ist na danovy urad

evittam
15. jan 2017

@bubca7 A preco si si neuplatnila DB ty? Na zaklade coho si on uplatnil DB? Ma k dispozicii rodne listy deti? Na DU ti s tym moc nepomozu ak mal vsetky doklady k naroku na DB v poriadku.....

ikonica
15. jan 2017

no ja som nieco podobne riesila a tam si narok uplatnoval ten rodi, ktoremu bolo dieta zverene sudom... u vas je to ako?

tigerko69
23. jan 2017

Ahojte baby chcem sa spytat som na rodicovskej priatel 60% invalid je zamestnany moze si uplatnit bonus na deti?ak nie tak co by k tomu potreboval?dakujem

evittam
24. jan 2017

@tigerko69 Na danovy bonus ma narok jeden z rodicov ak dosiahol za r.2016 minimalne zdanitelny prijem 2430Eur. Cize polovicu minimalnej mzdy. Inak narok nevznika.
https://podpora.financnasprava.sk/280045-Nárok-...

petrag25
24. jan 2017

Kolko vynde vlastne realne danove za mesiac ked ho vyplacaju len raz rocne..Dakujem nasla som ze okolo.20 € ale neviem ci z toho este nieco zdania, nemam s tym skusenosti

evittam
24. jan 2017

@petrag25 Co vlastne potrebujes? Ake "vlastne danove"?! Z tvojho prispevku clovek nevie co sa vobec pytas.

petrag25
24. jan 2017

Danovy prispevok na dieta, ani som nevedela ze na take mame narok

tigerko69
24. jan 2017

@evittam ahoj ďakujem pekne no nenašla som tam tu invaliditu ...keď toľko zarobil tak ťa invalidita na bonus nemá vplyv?čiže ju môže žiadať?

evittam
24. jan 2017

@tigerko69 Precitaj si ten link. Nie nema na to ziadny vplyv.

evittam
24. jan 2017

@petrag25 To nie je danovy prispevok ale danovy bonus a aj pre teba plati,ze narok vznika len vtedy ak za rok zarobis minimalne polovicu min.mzdy. Mesacne je to na jedno dieta 21,41Eur cize na rok 256,92Eur.

sofiatv
27. feb 2017

Ahoj ja sa chcem spýtať či má môj ex na rok na daňový bonus ked nesme jednej domácnosti bola všade som sa dočítala že nemá a na daňovom mi povedali že mám dať sťažnosť ale neviem čo mám napisat

sofiatv
27. feb 2017

Ahoj ja sa chcem spýtať či ma môj ex má nárok na daňový bonus na dieťa keď nežijeme v jednej domácnosti ja som sa dočítala na internete že nemá bola som na daňovom úrade a poradili že mám dať sťažnosť a či neokrada štát a či je to trestné dakujem za odpoveď 🙂😀😀

evittam
28. feb 2017

@sofiatv Nie nema.

sofiatv
28. feb 2017

@evittam to znamená že okráda štát

sofiatv
28. feb 2017

A na daňovom neporadil nič len mám dať sťažnosť nech si to overia len neviem ako. Napisat

limetka55
28. feb 2017

@sofiatv Na tvojom mieste by som si ho uplatnila a ex povedala, nech si to vyriesi pri Rocnom zuctovani alebo v Danovom priznani, nech ten bonus vrati, lebo nan nema narok.. A ak to neurobi, bude to jeho problem..

sofiatv
28. feb 2017

Práve ja nemám naňho nárok som na materskej

evittam
1. mar 2017

@sofiatv No nahlas to na DU.