Daňový bonus na dieťa

iwulka23
22. okt 2011

V januári tohto roka sa nám narodila dcérka,manžel pracoval v tom čase aj do dnes pracuje u súkromníka na pracovnú zmluvu na domu neurčitú.Asi v polovici marca sme si boli dať u účtovníka manželovho šefa žiadosť na vyplácanie daňového bonusu-20€ mesačne k výplate.Ale...manžel samozrejeme "pracuje za min.mzdu" vo výplatnej páske ma minimálku ale zarobí o čosi viac,ale vo výplatnej páske má od MARCA 2011 napísané žo dostával 20€ mesačne ako daňový bonus..ibaže sme teraz zistili že jeho zamestnávatel o žiadnom daňovom bonuse nevedel takže on mu ho od mraca ani nevyplatil...stále sa len vykrúca,že on si to overuje na daňovom úrade atd..proste nám tie peniaze nechce vrátiť..pritom si sám priznal že on o nich nevedel takže ich ani nevyplácal..nieje to žiadna horibilná suma..ale aj to sú peniaze-140€ je dosť,myslím..už neviem ako mám argmentovať na ňho aby nám tie peniaze dal..stále dačo vymýšla...nejaké rady??

buuba
11. jan 2012

@baby2310 ahoj, dakujem za odpoved 🙂

lulu29100
18. feb 2012

dobry vecer rada by som sa vas niektorej opytala ze ci by ste nam nevedli pomoct manzel pracuje v rakusku a ja som s detmi na slovensku na materskej dovolenke ale problem je v tom ze danovy bonus co bol vypocitany za minuly rok v rakusku nam zamestnavatel nie a nie vyplatit stale vravi pozrem sa nato alebo neskor a nic a uz bude podavat dalsie danove-nevieme ze ci ho mame udat na finanzamte to je danovy alebo co robit neviete kolko je mozne aj spetne poziadat urady aby neposielali zamestnavatelovi ale priamo nam na ucet.dakujeme 😢 😢 😢 😢 😢

kristy73
2. júl 2012

ahoj kočky už ste dostali danovy bonus?U nás ho poberá manžel je živnostník a ešte sme bonus nedostali vyplatený)))))))))

lucita79
4. júl 2012

@kristy73 ahoj my sme ho dostali ešte v maji,švagor je živnostnik a tiež ho dostal v maji.

kristy73
4. júl 2012

ahoj no už to je v pohode manžel bol včera na daňovom a pani mu povedala že peniaze poslali ale sa vrátili spátky ale v schránke sme šek nemali tak nám to včera poslali na účet.

lubkasungirl
15. nov 2012

ahojte,ten danovy bonus je nejako zvlast uvedeny vo vyplatnej paske??

evita68
18. nov 2012

@lubkasungirl
samozrejme že je, ako daňový bonus 🙂

ingridka2708
27. nov 2012

vasmu manzelovi by mal dat zamestnavatel okolo februara papier tzv. potvrdenie o prijme za ten rok a tam by mal byt aj ci bol vyplateny danovy bonus zamestnavatelom alebo nie to tam musi dat.ak nie treba o danovy bonus poziadat prostrednictvom danoveho priznania.

martini
26. mar 2013

ahojte. neviete mi niekto poradiť?:
väčšinu roku 2012 som bola na rodičovskej dovolenke. Ale v časti roka som pracovala a zamestnávateľ mi zrážal preddavky na daň z príjmu.
Teraz si robím daňové priznanie a kedže moj zdaniteľný príjem je 2300 € a preddavky mám 388 €, tak mi vlastne po zohladnení odpočítateľnej položky na daňovníka vrátia celé preddavky, teda nezaplatím daň, ale naopak mi 388 € daňový úrad vráti. Moja otázka je, že či si možem ešte uplatiť bonus na dieťa a poslali by mi ešte tých približne 249 €? Lebo by vlastne odpočítali daňový bonus na dieťa od výšky vypočítanej dane, čo je 0, teda 249 - 0 = 249 €. Lebo zákon hovorí, že ak je daň nižšia ako daňový bonus, tak sa to takto vypočíta. Ibaže moja daň nie je nižšia ako 249 v pravom slova zmysle, ale je nulová... nemáte nejakú skúsenosť alebo odbornú radu? dakujeeeem.

janka258
26. mar 2013

@martini vrátia ti daň a aj vyplatia daňový bonus

martini
26. mar 2013

@janka258 joj dakujem. toto je presne odpoved, ktorú som chcela počuť 🙂))) Vieš to z vlastnej skusenosti alebo si z tejto "brandže" ?

janka258
26. mar 2013

@martini aj aj a nemáš za čo 🙂)

evita68
26. mar 2013

@martini áno, vrátia ti všetku daň a máš nárok aj na daňový bonus

martini
26. mar 2013

@evita68 dakujem. ja som to tiež tak zo zákona pochopila, len človek nikdy nevie, či to DR nepochopilo inač 😉 a nevydá interné usmernenie inač. Lebo v tom prípade by bolo pre mňa zaujimavejšie, aby si bonus uplatnit tatik 🙂 ešte raz dakujem a pekný večer.

evita68
26. mar 2013

@martini za min. rok je nárok na DB, ak je príjem min. 1963,20.. takže nárok je..

martini
26. mar 2013

@evita68 no ale to je iba jedna podmienka...

evita68
26. mar 2013

@martini a druhá je aká?

santal123456789
29. mar 2013

dobry den ja by som sa chcela spitat lebo za minuli rok som bola pol roka na urade a dva mesiace robila a 4 mesiace som bola na pn cisa pocita ktomu aj ta pn

evita68
29. mar 2013

@santal123456789 k čomu??

eleilah
14. máj 2013

Ahojte.ja som podala danovy bonus,teda papiere 14-15 marca,presne si nepamatám,peniaze mi maju dojst na ucet.no zatial nic.Moji známy uz dostali,dokedy vyplacajú bonusy?do ktoreho mesiaca?Dakujem za odpoved.Ela

angua27
17. máj 2013

@eleilah, preplatky na dani za predchádzajúci rok a daňové bonusy sa vyplácajú do konca mája. takže daňový úrad má ešte čas.

teruliatenko
1. jún 2013

dobry den vsetkym vedel by mi niekto poradit ci mam narok na danovy bonus teda priatel kedze se este neni vzaty, jedno dieta mam s predosleho vztahu a nema ho osovojne ci mame narok na danovy kedze sa onho stara a zivi ho...asi by si ho musel osvojit??? ale mam kamosku ktora nije vydata maju dve deti a na oboch pobera DB,,, dakujem za odpoved

zuzka444
5. jún 2013

vie mi niekto poradit ako mam napisat cestne prehlasenie na danovy bonus pre priatela do prace?dakujeeem 🙂

petusko
5. jún 2013

@teruliatenko priateľ si daňový bonus nemôže uplatniť, pokiaľ je na RL uvedený otec dieťaťa. ak tam nie je, musí najprv prebehnúť oficiálne osvojenie.

@zuzka444 u nás v práci stačí obyčajná forma, Čestné prehlásenie --- Dolupodpísaný.........čestne prehlasujem, že bývam v spoločnej domácnosti s ........, ktorá nepoberá daňový bonus na dieťa .............
Treba vypísať, mená, adresy, dátumy narodenia.
Priložiť samozrejme kopiu RL.

zuzka444
5. jún 2013

@petusko dakujem pekne.a aj malej datum narodenia ze?ci tam staci len meno a priezvysko ?kedze bude prilozeny RL.

petusko
5. jún 2013

@zuzka444 aj dátum narodenia malej.

petusko
5. jún 2013

@zuzka444 ešte som pozabudla, na našom tlačive je na konci aj toto:
Som si vedomý/á toho, že pokiaľ by mnou uvedené informácie neboli pravdivé alebo závažným spôsobom zamlčané, budem čeliť všetkým z toho vyplývajúcim právnym následkom.

laurica123
5. jún 2013

Kocky a kto sa vyzná do tohto...môj ex pracuje v zahraničí a chcela by som aby mi posielal daňový bonus na malú dá sa to aj keď robí tam či nemám nárok??

zuzka444
5. jún 2013

@petusko aha aha...hm sak nejako to schomulujem 😀...ale velmi pekne dakujem za radu...a este treba tam dat aj adresy?ci to netreba?ako ked sa pisu bud ziadosti abo tak...

petusko
5. jún 2013

@zuzka444 adresy netreba.

@laurica123 on tam poberá daňový bonus?