Aký tablet pre 8 ročné dieťa?

p69majka
10. okt 2013

Dievčatá, neviete mi poradiť, pls? chceme tablet pre 8-ročného syna asi prevažne na hranie hier,internet. Poradíte mi nejaký konkrétny? Ďakujem.

zuzinr
7. nov 2013

Aj my ideme 10 rocnemu synovi kupit tablet pod stromcek, no A CO? Strasne ako niektore dokazete zniest niekoho pod ciernu zem za takuto hlupost, su ovela dolezitejsie veci v zivote a myslim ze mamicka sa vas vobec nepytala ci kupit tablet ale aky kupit. Ved nato maju deti rodicov aby vedeli co je pre ich deti to najlepsie, aby ich vedeli usmernit co mozu a kolko mozu, ci maju pozerat TV, byt na PC ci tablete, na X-boxe, travit cas vonku s kamaratmi, citat knihy, hrat spolocenske hry atd. My rodicia sme zodpovedny za to co z nich bude a preto nevidim dovod preco by 8 rocne dieta nemohlo mat tablet, koniec koncov dnes sa da stiahnut zadarmo vela logickych, prospesnych hier, dokonca aj take kt. im pomahaju v uceni ako je matematika, slovencina, jazyky. Tie co tak opovrhujete mamickami kt. to detom dovolia, zaujimalo by ma ci vase deti nepozeraju televiziu a rozpravky v nich? Tiez pri tom behaju po vonku, hraju sa s kamaratmi alebo len sedia a kazia si chrbticu a oci? Minule bolo v spravach ze nejaka skolka dostala ako sponzorsky dar tablety do tried a vyjadrovala sa k tomu aj psychologicka, kt. povedal nieco v tom zmysle ze nevidi problem v tom ze deti sa ucia robit s technikou, taka uz je dnesna doba ale samozrejme nesmu nad tym travit hodiny a terba sa vo vacsej miere venovat inym aktivitam.
@p69majka k tvojej otazke my zatial pozerame rozne recenzie, zatial sa nam celkom pozdava Samsung Galaxy Tab GT-P3110TSAXEZ alebo Prestigio MultiPad 2 Prime Duo 8.0 PMP5780D 🙂

gabrielka
7. nov 2013

super otazka, tiez si hlavu lamem, aky tablet kupit mojej 6 rocnej dcere. hej, 6 rocnej. je v prvej triede na ZS a raz do mesiaca maju po skole POVINNE pocitace. tablet chcem predovsetkym na to, aby mohla kumunikovat s babkou, kedze zijeme v zahranici, aby jej mohla cez web kameru ukazat napriklad obrazky, ktore pre nu s laskou kazdy den kresli.

to, ze ma dieta pristup k novym technologiam, neznamena, ze z nich rodicia vychovuju necitlivych dospelakov. vsetko s mierou, na to sme predsa tu, rodicia !!!! takze klidek 🙂 a ak na ihrisku nevidite deti, mozno si doma kreslia alebo hraju tu spominane spolocenske hry, mozno robia s mamou cokoladove mafiny alebo citaju babikam o cervenej ciapocke . niektore deti sa mozu hrat na mobile a popri tom ostat detmi, nie ? aspon u nas sa to dari ....

pozerala som LEXIBOOK Advance 2 alebo POLAROID, ten prvy ma uz nainstalovane aplikacie pre deti (nielen hry), ten druhy nie

wikinap
2. jan 2014

aj ja idem kupi 6 rocnej a co ma zabite ste uz ffakt niektore trafene moja mala ma 5 krat do tyzdna kruzok a chodi von kazdy den a chce ho na vzdelavanie a tak boze vsak doba je popredu tak ako vy pozadu

janulik2008
5. jan 2014

môj krstný kúpil sesternici tento POINT OF VIEW Mobii 825 ... ségra má Asus a je spokojná, no má 16 takže je to už o inom 🙂
sesternica má 10 tablet má kvôli hrám a hráva sa aj s bábikami, chodí von 🙂

j.a.n.e.7
26. apr 2014

Baby, čo ste nedávno kupovali tablet, viete mi odporučiť nejakú dobrú kvalitu za rozumnú cenu? Chcem to pre syna, lebo keď ho naozaj málo pustím k môjmu kompu, aj tak mi to potom mrzne a bojím sa o údaje.... tak radšej by som mu dala vlastný tablet na hry, prípadne výúčbu....ďakujem

loxa
26. apr 2014

@sisaka..to bola odpoved na urovni..a nemyslim to ironicky🙂

jozef165
2. máj 2014

musím sa smiať pri niektorých príspevkoch, hlavne pri strikných odpovediach, že tablet nie. Nie je to o tom, či tablet dieťaťu áno, alebo nie. Je to o tom, či ako rodič dokážete usmerniť svoje dieťa k tomu čo môže a čo nie, ako ho dokážete zaujať inými činnosťami, či mu dokážete ukázať čaro kníh, umenia a športu. Tablet zataľ nemám, ale môj syn zvláda smartfon lepšie ako moja manželka a to bude mať 3 roky, samozrejme len nejake tie hry a sem tam nejaka rozprávka na youtube, všetko ostatné som zablokoval cez router, takže k nevhodnému obsahu sa nedostane, Dcérka o tieto veci prejavuje záujem len okrajovo. Nikdy mu smartfon nenechám dlhšie ako 20 min, a keď mu ho vezmem, tak nejačí a ani sa nehádže zem. Obe deti veľmi často beriem na prechádzky do prírody a momentálne ich učím bicyklovať. Verte mi, že budem šťastný keď v dnešnej dobe budú moje deti aj IT zdatné, pretože dnes už všetko beží cez PC je to jednoducho vplyvom doby v akej žijeme. Moja manželka s tým nemá žiadny problém

dai
2. máj 2014

@j.a.n.e.7 moja mala ma 6 a ma samsumg galaxy kids - je tam roducovsky zamok , vela hier pre najmensie az najvaecsie deti, vela edukativnych... zaroven na cestach si moze pozriet rozpravky etc. - urcite odporucam😉

meg_junova
26. aug 2014

Podla mna najlepsia znacka je Asus... a aspon 16GB nech to ma a slape dobre na hry.. to su kriteria, aby splnal tablet pre dieta. Cenovo do 100e, pozerajte taky, ktory ma operacny system vyvinuty najma na hry. 🙂

lucinkaboz
26. aug 2014

Tablet do ruky 8 ročným nepatrí

andrejkam
26. aug 2014

Jemine,vy ked ste boli detmi a mali ste nahodou elektronicku hra zajac a vlk co chytal vajicka boli ste zavislé???nechodili ste von???....je to na rodičoch ako k tomu pristupuju....bohuzial je taka doba a ak si dieta rodicia nevsimaju tak je schopne byt na PC,tablete ci inej zavislosti aj cely den.....takze s rozumom

mirka414
26. aug 2014

My sme stavili na Apple a neľutujem...rovnako dobre ho vie ovládať moja 8 ročná dcerka a aj skoro 60 ročný otec.
Tu je par tipov ako my ipad využívame : https://www.modrykonik.sk/blog/mirka414/album/i...

vld
26. aug 2014

Ja viem, ze tymto ti velmi nepomozem, ale suhlasim s niektorymi diskutujucimi, ze MK nie je zrovna vhodne forum na taketo rady. Skus si popozerat nejake recenzie na nete, premysli si, kolko chces investovat a podla toho sa zariad. Priklanam sa k tomu nekupovat pre male dieta prilis drahe hracky. Ale ak chces skutocne kvalitu prevedenia, rychlost a intuitivne ovladanie + cena nie je velky problem, potom ipad je najlepsia volba. Moje deti sice tablet nemaju, ale pred nedavnom som tuto otazku riesil tiez a diskutoval som o tom s kolegami a zhanal nejake info. Zatial som nekupil, lebo deti sa velmi k tomu nemaju, takze to nepovazujem za naliehave. Ale ked na to pride, kupim. Osobne nevidim na tom nic zle, ze deti vyrastaju s technikou...je to cim dalej tym prirodzenejsie, este viac ako vsetky "prirodzene" postihnute matky dohromady...jasne, dojcit do piatich rokov, spavat v jednej posteli s rodicmi do dvanastich, priroda, kazdy den dva kruzky, styri sporty, hra na tri hudobne nastroje, s vyukou cudzich jazykov zacat uz od prvych zubkov, baby plavanie pomaly hned po narodeni, neustale organizovanie programu, ze decko si uz napokon ani nedokaze samo najst zabavu ked sa rodicia nepostaraju, pomaly herpes z toho ked da dieta do ust nieco sladke...a takto by som mohol pokracovat donekonecna...to v akej divnej dobe uchylnych matiek zijeme?
Ako niekto moze pouzit ako argument proti tabletu pre dieta napr to, ze on ho v detstve nemal a bol stastnejsi. No dobre ranio, aj nasi rodicia nemali to, co sme my ako decka povazovali za samozrejme...pekny bullshit...
Supermatky az do superzblaznenia...som zvedavy aku generaciu vychovame...

ivka225
27. aug 2014

Veru, dnes je už predsa len iná doba a jej súčasťou sú aj drogy, či sa nám to páči alebo nie. Či už nelegálne, ako LSD, marihuana alebo heroín, alebo legálne, ako je tabak alebo alkohol. Takže - ktorá značka cigariet je podľa vás najvhodnejšia pre osemročné dieťa? Pozor, nepýtam sa, či cigarety áno alebo nie, ale ide mi iba o kvalifikovanú radu pri výbere tej správnej značky.

bronia13
27. aug 2014

ja nie som proti tabletom ale pre moje deti je to dost draha hracka to rozbit ci niekde zabudnut, drobec ma moj stary rozbity telefon a na nom sa sem tam hrava a kazdemu rozprava ze ma iPhone 🙂 a pri tom to je stary Samsung, ale kamoska kupila svojmu 2 rocnemu tablet v cene asi 300$ to pre seba by som si mooooooozno kupila

juliailuj
9. feb 2016

Tablet je celkom fajn vec..bola som NAJSKôR proti. KEĎ HO DOSTALA,.ale malá má ani nie 4 a vie aj vďaka nemu základné anglické slovíčka..POčíTAť bez problémov, ABECEDU, a hlavne: Baví ju to.......(nie len vďaka tabletu..ale najmä že sa jej venujem,no tablet je príjemne spestrenie hry a učenia... ), ak dáte dieťaťu raz,dvakrát denne tablet na 15-20 mins, s takýmito edukačnými hrami ,to mu absolútne neuškodí... Súhlasím s názorom,že v tejto dobe je to potrebné..... To potom nepoúživajte ani elektronické knižky, hračky na stlačenie, so zvukom zvieratka napríklad.... :/ :/ ak dospelý vie, aké aplikácie naťahať a troška sa tomu rozumie...nevidím v tom žiadne riziko... navyše je tam aj poistka..nastavíte, kedy sa dieťaťu tablet vypne a bez hesla s tým už ani nehne..... a šup šup sa von hrať... (ak je človek technický tip, dostane sa do toho,aj keď to chytí prvýkrát do ruky v 15... v dobe i phonov, keď to decká vláčia do školy, je asi zbytočné sa vyhýbať tomu) ... A aký? to je veľká dilema.. Mali sme šrot sencor 8 element ..kids....ako tablet to bol dobrý všetko fungovalo,ale krátko... .Tej značke by som sa určite vyhla... Fajn je lenovo, hp alebo samsung...

julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubina
25. máj 2016

8 rocna dceru uz mala v skole informatiku a veru hrali sa aj hry, aby sa naucili zapinat, vypinat pc, ovladat klavesnicu a pod. Co sa nam zda, ako normalne, ze to vieme, deti sa to musia vsetko naucit. CIze 8 rocne moze mat kludne aj tablet a je len na rodicoch k comu na nom bude mat pristup a kolko denne ho bude moct pouzivat. Ved nezijeme v stredoveku....doma mame Samsung....pre deti sa mi zda vhodny a aj cenovo to nebolo az take drahe...

luciferkax
25. máj 2016

Žiadny

marcinho11
25. máj 2016

8 ročnému dievčaťu určite neodporúčam ale keď už tak by som mu radil tento https://www.hej.sk/tablet-lenovo-tab-2-a8-50-za... a tu je na neho aj zľava http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/

richnaim
7. jún 2016

podľa mňa stačí niečo malé. treba nejaký malý asus.

petkovadanuska23
7. jún 2016

Ziadny preboha...Tam nech lieta po vonku,bicykluje sa,stava bunkre,hra fotbal,lezie po stromoch...

salma22
8. jún 2016

.....toto dieta ma uz 8rokov a urcite sa na nom nebude len hrat,bude strasi ,urcite si nieco bude googlit aj do skoly co bude potrebovat...len si pozri nejake novinky,alebo priklady ktore ti napisali baby hore a len ich porovnaj ..aky vam bude vyhovovat,taky mu vezmete ja som za a aky ti neporadim zatial v tom nechodim 😉
co je zle na tablete? nic hoci ja som este proti tomu,aby sa mala hrala na tablete ,ked tam ziadne hry ani niesu 🙂 ked zacne chodit do skoly,urcite budeme rozmyslat nad jej (ich) vlastnym notebookom alebo tabletom...

jarus1
8. jún 2016

ano, najsprávnejšie je povedať žiadny,ale to by ho nemohol mať nikto. Nedá sa predsa " izolovať ", len to mať prísne pod kontrolou 🙂

laila22
30. okt 2016

Ahojte aky tablet mi odporucite pre 8 rocne dieta? Tema je 3 roky stara.. 😉 Dakujem.

katka0123
30. nov 2016

A co tak gogen od ety?

armica152
22. jan 2017

akurát teraz riešim túto problematiku aj ja u môjho 8 ročného syna.. Tiež som zásadne proti tabletom a mobilom u detí, k počítaču ho púšťam málo.. No bohužiaľ čo narobím, keď tí ostatní rodičia to tým deťom kupujú. Je jediný z triedy ktorý nemá mobil a tablet.. Vyplakáva už rok, že všetci majú, len on nie, ešte si to aj do školy nosia. Ja fakt neviem čo je toto za dobu. Tak som mu sľúbila že na konci škols.roka ak bude mať samé jednotky, tak mu nejaký kúpim. No nemám ani šajnu aký, vôbec sa v tom nevyznám , ani nebudem vedieť ako sa tam tie hry nejaké sťahujú.

laila22
22. jan 2017

@armica152 ja som uz vybrala.. a dnes som ho zatrhla.. 🙂 v duchu som si vravela, ze som na seba bic uplietla... Ak chces aby malemu nezamrzal pri hrach
. pizeraj s RAM:2GB

armica152
22. jan 2017

@laila22 no veď toto že ja sa v tých parametroch nevyznám, tak budem pozerať s tou kapacitou 2GB, Vďaka.. . no ešte mám čas do konca školského roka.