Poraďte darček k narodeniu bábätka

dida712
7. aug 2018

Ahojte mamičky, poraďte mi prosím niečo originálne a zároveň praktické k narodeniu babätka 🙂 .. má to byť darček pre sestrine bábo ...

anemone123
7. aug 2018

Najlepsie bude ked sa spytas co potrebuje. Ak este nema kupenu celu vybavu, ponukni sa, ze nieco kupis ty... ak uz vsetko ma, tak kup nieco, co vyuzije neskor, napr. hojdacie kresielko alebo hraciu deku. Alebo este mi napada poukaz na fotenie s babatkom

romiada
7. aug 2018

ja by som sa jej na rovinu spytala, ved je to Tvoja sestra. A k tomu kupila este nejaku drobnost co sama vyberies podla seba.

dida712
autor
7. aug 2018

Samozrejme som sa jej pýtala, no buď všetko má a čo nemá plánuje si dokúpiť "zapochodu" .. a typická odpoveď je, že si nemám robiť starosti ... chystám sa urobiť nejaký darčekový kôš s nejakými drobnosťami .. len ma zaujímalo či niektorá mamička nedostala niečo čo ju obzvlášť potešilo 🙂

rajna
7. aug 2018

Okienko a torta plienok nikdy nieje dosť pri bábätkách

miadi
7. aug 2018

@dida712 ja som kamoške poslala plienkovu tortu a potešila sa akurat mi z porodnice pisala zurila ze vsetci jej davaju oblecko coho ma kopu Alebo hracky zbytocne ze Ona chce plienky .. tak som nevydrzala a povedala jej ze ked dojde domov tak toto dostane..

rajna
7. aug 2018

Plienok preklep

miadi
7. aug 2018

Mozes ju vyrobit aj sama ja som ju poslala cez jednu znamu co ich robi Lebo som nebola na Sk a donutra dala šampus mozes tam dat aj nejake drobnosti vyzdobit to kukni na nete inšpiracie

anemone123
7. aug 2018

Hlavne pozeraj na prakticku stranku veci, my sme napr. od kamosky dostali pre maleho oblecenie, podla znacky bolo dooost drahe a naozaj krasne, ale v tych mini velkostiach takmer nenositelne ☹

slavkadi
7. aug 2018

Plienkovu tortu napr. v tvare kocika a tam mozes vlozit drobnosti - poukaz na babyfotenie, sadu na otlacky ruciciek a noziciek, kozmetiku. Taku robime teraz kolegovi pre dcerku, a strieska na torte bude zo slnecnej clony, ktoru vyuzije na real kocik.

carmenuska
7. aug 2018

Ak ma prve babo,tak mozno nocnik ,stolicku na krmenie ...nieco co si teraz este nekupi,ale bude to potrebovat.Ale za mna su plienky najlepsi darcek.A ak nieco take ine tak napr.zaplat nejake baby plavanie ,fotenie atd...

marylynn
7. aug 2018

Ja som si spravila zoznam najsuper vecí do darčekoveho koša:
Vlhčené obrúsky water wipes (DM 4€ - je to iba voda, tak sa dá aj tvar utrieť)
Žirafa Sofia
Morská hubka na kúpanie
Plienky látkové
Môj macík knižka
Oball loptička
Kontrastné knihy (teraz majú v pepcu za smiešnu cenu)

romiada
7. aug 2018

@dida712 jasne 😉
tak potom toto bola dobra vec (nas maly pri tom zaspaval) - macik s hudbou, zvukom -tlkot srdca a šum
https://www.mall.sk/hracky-hudobne-zvukove/fish...
a mne osobne sa páčila taká veľká plyšová podložka (akoby hniezdo v tvare maca), ktoré malo zabrániť pádu bábätku napr.z gauča alebo prekotúleniu sa na chladnejšiu zem - mali ju svojho času v KIK ale mne sa nikdy nepodarilo na ňu natrafiť keď som ju chcela pre maleho - bol totiž zimne babatko a ta podložka bola na to ako stvorena - mäkučká, prítulná
jupii nasla som aspon obrazok pre ilustraciu 😉 https://www.zlacnene.sk/akcia/plysove-vankuse-v...
ale niečo podobné ale nie plyšové som videla ručne vyrobene na stranke sashe.sk - https://www.sashe.sk/MinkyBee/detail/hniezdo-pr...

romiada
7. aug 2018

@dida712 a ano ako Ti tu radi Marylyn...knizka Moj macik...som zabudla. Tou nic nepokazis ani pri dievcatku ani pri chlapcekovi. Moja dcera ju poznala naspamat a nam s manzelom sa vynarali spomienky na detstvo lebo sme obaja na nej vyrastli 😉

rejaa
7. aug 2018

podľa mňa sú tie plienkové torty trápne. Plienky sú obchytkané, dokrčené, ani nevieš, či trafíš správnu značku, pretože nie všetky plienky môžu dieťatku sedieť. Ak chceš kúpiť plienky, tak jej ich daj normálne v obale. Darčekový kôš kľudne urob - vlhčené obrúsky, mastička na zadok. Býva taká knižka o bábätku, len neviem ako sa to volá, píše sa do toho koľko vážila kg, merala, dávajú sa tam fotky. Alebo zisti, čo sú tie veci, čo chce kúpiť za pochodu a kúp jej jednu z nich.

janula12345
7. aug 2018

My sme dali kolegyni penovy hraci koberec - ako hracia deka ale je to vacsie a povedala ze je to najlepsi darcek a hlavne nieco nove. Maly je na tom od narodenia, aj teraz ked uz lozi. Je to vraj super lebo je to makke a nepremokave. Objednali sme to na lalalukids.com , ale aj v obchodoch to maju

slavkadi
8. aug 2018

Ja som od sestry dostala video pestunku Avent Phillips a je to najpraktickejsi darcek, co som dostala, pouzivam uz skoro dva roky.

pieksamaki
8. aug 2018

@dida712
Ahoj, škoda,že sestra nechce povedať, čo máš kúpiť, alebo ktorý smer V darčeku vybrať.....lebo ona by si tym ulahcila,aby nedostala nepotrebnost.....ja osobne by som kúpila buď leporelo knižku,tvrdú väzbu, S tým sa vyhrá dlho, A môže to držať hneď, ...Ak tomu darčekový kupón do nejakého obchodu,alebo do DM drogérie.....( tam môže zvoliť vselico)....

ressankajanka
8. aug 2018

@dida712 Mňa prvé napadlo, že čo by mi urobilo radosť od blízkych bolo to, čo mi chýba do výbavičky. Ale napokon si to aj tak zháňam za pochodu sama 🙂 Rodičia pomohli finančne na kočík, tí manželovi zase na perinku a pod., ale je dobrý nápad poukaz na fotenie s bábätkom. Napr. ja nie som typ, čo by sa šiel fotiť profi, tak by som sa k tomu aspoň dokopala 😝 Aj ten poukaz do drogerky by sa mi páčil, je to síce spotrebný materiál, na ktorý jej po tebe pamiatka prakticky neostane, ale určite užitočný. Prípadne jej urob radosť niečím, čo neplánuje kupovať a napokon to využije a bude mať z toho radosť, teraz sú dosť v kurze hniezdočká pre bábätká, ak to ešte nemá, možno ju to poteší. Vie to využiť aj pri návštevách (uloží do neho bábätko na gauč), v posteli je v ňom medzi rodičmi, v postieľke a pod. Ide o to, koľko chceš do toho investovať 😉

evkamotka
8. aug 2018

kupte jej toto, je to uplne super. lepsie nez tie penove puzzle. zlozi sa na taky vacsi kvader/obdlznik, vlozi do takeho obalu a mozete to preniest a rozlozit aj inde. vyuzivame to doma v obyvacke lebo mame parkety a aj ked niekam ideme, v restike na krstinach alebo na navsteve ma dieta svoje ciste makke teple prostredie, kde sa moze hrat

https://hracie-podlozky.heureka.sk/casmatino-de...

https://www.heureka.sk/?h[fraze]=casmatino+podl...

evkamotka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
8. aug 2018

dobry je aj Sudocrem na zadok, Bepanthen krem - ani jednym nic nepokazite, to sa minie. Bambusovu osusku z DM, podbradniky, alebo z HMka take trojuholnicky, lebo ked dietatku idu zuby, hrozne slinta a je to krajsie nech aby chodilo von a k doktorke/na navstevu s papacim podbradnikom, tie trojuholnicky aspon nejako pekne vyzeraju
http://www2.hm.com/sk_sk/search-results.html?q=...

evkamotka
8. aug 2018

http://www2.hm.com/sk_sk/productpage.0412043008...

nechapem preco mi to kazi tie linky, snad pojde....

dabo123
8. aug 2018

bodyčko, pomožtičky, vlhčené utierky, nejakú fakt dobrú kávu rodičom 🙂

lubi40
8. aug 2018

@dida712 plienok a vlhcenych vreckoviek nikdy nie je dost. Akurat pri plienkach treba radsej vacsiu velkost (nie 1, lebo z tych babo rychlo vyrastie). No a celkom sa mi paci ten napad z fotenim, alebo poukaz na baby plavanie.

lavender21
8. aug 2018

pre mňa bol najlepší darček nosič 🙂 využívala som ho denne... len hlavne pozor aby bol ergonomický... a mali sme ešte super hrázdičku plastovú 3v1, s tým sa teda vyhrala - keď mala mesiac bavilo ju na ňu pozerať, teraz má rok a každý deň sa s ňou naďalej hraje... plienky a drogériu si kúpi sama akú používa, to by som sa bála že sa netrafím... skôr niečo drahšie, čo by si sama nikdy nekúpila, ale bude to denne používať ;)

stelahalasova
8. aug 2018

Ja som dostala od sestry okrem par veciciek na oblecenie aj elektr. pestunku a pri druhom nosic. Ale ja som jej povedala co chcem a cca ake by som chcela/znacku alb funkcie. My mame otvoreny vztah a vzdy si povieme co deti potrebuju atd...

reni1512
8. aug 2018

Ja by som chcela dostat novorodenecke fotenie 🙂 Je to najkrasnejsia spomienka aka moze existovat! Tych plienok, kremov, oblecka to si kupi segra aj sama dost, podostava a samoška ze jej nieco mozes prihodit k tomu, no darcekovy poukaz na fotenie bude TOP mozes mi verit! 🙂 ja ale segru nemam, kupila som si ho sama :D

asia83
8. aug 2018

@dida712 Mňa potešila tá deka s hračkami nad hlavičkou od svokry, deky od mamy a svokry a zavinovačka od mamy, tú som veľmi využívala.

maria1678
8. aug 2018

@dida712 ručne robený fotoalbum, na sashe majú krásne

vlasica19
9. aug 2018

@reni1512 a fotili ste iba dietatko ci ste sa s nim fotili aj vy ? Ja nad tym tiez rozmyslam a neviem ci ma s tym chlap neposle niekam :D :D