Tablet pre 8 ročné dieťa

p69majka
11. okt 2013

Takže by som sa rada vyjadrila k mojej otázke o tablete pre môjho syna. Ďakujem všetkým milým žienkam , ktoré odpovedali skutočne na to, na čo som sa pýtala. Patrí Vám veľká vďaka. Nepýtala som sa ohľadne výchovy môjho dieťaťa, či je alebo nieje tablet pre neho vhodný. O tom s dovolením rozhodujeme s manželom. Len pre tie premúdrené reči niektorých dievčat. Moje dieťa hrá dva krát do týždňa futbal za žiakov ZŠ, chodí na krúžky a bicykluje. Na PC je maximálne hodinu denne a ja sledujem históriu, kam chodí. Mimochodom zatiaľ som nič podozrivé nenašla. Chodíme von, čítame knihy, maľujeme si a vystrihujeme, lepíme. Takže je to len o výchove. Ak dieťa vie, čo si môže dovoliť, tak nevidím problém mať doma aj 5 tabletov, ak ich vieme správne používať, tak je to v pohode. Som konzervatívna a prísna, ale aj otvorená novým technológiám. Nežijeme predsa v dobe kamennej. V škole majú tiež nové interaktívne pomôcky a jednoducho sa musí prispôsobiť. Nechcem mať doma závisláka, ale ani negramotného ťuťmáka. Takže všetko s mierou. Ďakujem a poprosím druhý krát len odpovedať na položenú otázku a nie riešiť veci, ktoré sa vás netýkajú. 🙂

seemani
11. okt 2013

@simkarobkova a tvoji rodičia keď mali osem sadili zemiaky, pracovali na poliach a zvážali drevo, dievčatá doma varili, upratovali a nosili chlapom a chlapcom na polia obedy.. Doba sa stále mení, nemôžeš porovnávať tvoju / našu generáciu s tou dnešnou. Je úplne iný svet.. a aj deti majú úplne iné nároky.. Ale to je vec názoru, každá sme iná a každá vychovávame inak..
ale aby som upresnila, nie som zástancom toho, aby sa s dieťaťa stal maniak an PC, ale pokiaľ viem v zdravej miere odhadnúť, koľko času tam strávi, tak prečo mu nerozšíriť obzory.. Ono nie každý deň sa dá ísť von...

tilly
11. okt 2013

@simkarobkova ano, my sme dosli domov, smarili tasku do kuta a ficali von... ale uz je ina doba... ani autosedacky sme nemali a zijeme... nemam rada tieto porovnavania... doba sa meni a s tym a zvyky a spravanie sa cloveka... ale osobne sa mi tiez nepaci, ked decka sedia len za pc a zeru pri tom cokolady a cipsy... ale to uz zalezi na kazdom rodicovi, co si z decka spravi, tablet to nezmeni... ved aj my sme mali kamaratov, ktori len doma pred telkou sedeli, kym sme my lietali ako sarkani po vonku...

silvia07
11. okt 2013

Ja v zasade nie som proti tabletom, tiez mam doma ( samsung, max spokojnost) + mame pc....dcera bude mat 10, sem tam sa pohra....vyuzivaju ho vsetci clenovia....ale nemusi mat svoj osobny 🙂 ....tiez som zastancom toho, ze nemusi mat vsetko

mashka
11. okt 2013

Moja dcerka ma 3roky a na Vianoce ma uz nachystany vlastny tablet od jeziska, aby neokupovala moj. 😉

tilly
11. okt 2013

@lubikan no ved, uz si tie deti nic nevazia... ☹ a z nicoho sa nevedia tesit...

sakura77
11. okt 2013

Ja mam prvaka, tablet ma svoj od 6 narodenin...v skole chodia na interaktivnu tabulu(fokonca uz aj v skolkach je), v druhom ročníku maju informatiku a budu ulohy robit a posielat online takze ci chcete alebo nie, jednoducho sa tomu neda vyhnut, treba ísť s dobou, samozrejme v rozumnej miere.a ked si dobre pamatam, ked ja som bola mala a nic taketo nebolo tak sme vela citavali knihy a tiez nam hovorili ze si nicime oči 🙂😉

p69majka
autor
11. okt 2013

@mamina_25 len s tým rozdielom, že ja som sa nikomu o názor na výchovu detí neprosila!!!

p69majka
autor
11. okt 2013

@simkarobkova a ty kde žiješ? a moje deti sú štíhle! tvoj názor ma nezaujíma. ja som sa pýtala aký tablet a nie či ho mám kupovať. Chúďa tvoje deti v škole, čo budú chytať motýľov? Čo sme neandrtálci???

mamina_25
11. okt 2013

@p69majka prosila si o radu...dali ti ju...aj "ZIADNY" je odpoved... 😉 neprezivaj to tak pekny vecer

p69majka
autor
11. okt 2013

@k_a_j_k_a ďakujem pekne za radu. máme PS2, ale tú už má niekoľko rokov. Najprv sme rozmýšľali o PSP, ale Filipko by radšej ten tablet. Aj sa zase zíde pri cestovaní na dovolenku, napr. na rozprávku pre oboch našich malých. 🙂 🙂

p69majka
autor
11. okt 2013

@lubikan a ty žiješ v ktorom storočí a v škole tvoje dieťa čo robí na informatike, pozerá von oknom? nezaujíma ma tvoj názor, prečítaj si načo som sa ja pýtala a čo tu niektoré riešite.

p69majka
autor
11. okt 2013

@mamina_25 ale si prečítajte čo som sa pýtala a čo sa tu rieši? nechcela som výchovné rady, to ma nezaujíma!!!!!

mamina_25
11. okt 2013

@p69majka Tu musis ratat so vsetkym 😀 ale nerozumiem naco to v kuse riesis..sa tu zbytocne zlostis a vymienas nazory...kolko ludi tolko nazorov.a naj by bolo informovat sa v obchode.ale ked uz ja sa priklanam k samsung galaxy.ja mam sice fon samsung galaxy note 2 ale som max.spokojna.

k_a_j_k_a
11. okt 2013

@p69majka aj na PSP sa daju pozerat filmy 🙂. My sme tak chodievali s MM este na VS 🙂. Ten tablet je v tomto super, ze sa da preniest- my sme detom dali uz davno nase stare iPhony 1. Su uz veeelmi pomale a nedaju sa poriadne ani predat, tak sme im ich nechali na rozpravky a hudbu pocas cestovania. Tento rok sme im k tomu prikupili sluchatka a ani sme nevedeli, ze mame deti, ked sme cestovali cely den. Len nevyhodou tabletu je, ze tam nie su poriadne hry. Ano, rozne naucne hry a nejake zakladne hry tam su, ale myslim teraz rozne adventury, strielacky a pod. tam poriadne nepustis a aj grafika je trochu ina. Ja som sa napr. hrala Lego Harry Potter na iPade a na DS a potom aj Lego Pirates na 3DS a teda lepsie sa to ovladalo na konzole a aj ma to bavilo viac.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
11. okt 2013

@p69majka my mame Prestigio Multipad 2, dcera ma 8,5 robi na nom v pohode, pustit si rozpravku uz vie aj 19mesacna

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
11. okt 2013

@p69majka IPad mini, 32Gb, 22. oktobra by mala vyjst dvojka, ludia budu obnovovat a vy mu na Vianoce kludne kupte aj pouzitu jednotku. Vzhladom na to,ze deti pozeraju veci co maju casti, v pamati sa to nazbiera ked chces ponahravat viac epizod. 16Gb sa tak este s fotkami a videami rychlo zaplni. 32. Gb je akurat. Aj jednotka ma retina displej, je velmi sikovny na prenos. Da sa u deti pouzit aj na veci ako citas clanok, nahras sa, pocuvas sa ako Ti to ide. Potom sa nahravas znova a porovnavas ako to uz zvladnes za kratsi cas, s menej chybami a rychlejsou plynulostou. nahravanie sameho seba je aj vyborne ked sa uci poezia naspamat. Ak sa syn nahodou uci anglictinu, viem Ti dat link na online knizky (aj v nemcine, francuzstine) zdarma, tam su oscannovane aj s obrazkami. Kresliace aplikacie su skvele na cestovanie. su aj programy, kde sa kreslia komixove postavicky. Na tablet sa da prikupit externa klavesnica a moze sa ucit prstoklad (aj na to mam linky, ale v anglictine) ako hsom uz spominala, nasi amju normalne aj vyucbu v skole od pripravky aj s tabletmi a teraz uz na notebookoch. Apple peodukty su uzivatelsky priatelskejsie, co je vo Windowse trojkrokova zalezitost, na Mac-u je jeden krok. Apple ma prisnejsiu kompaktibilitu produktov, ale nie su na nom virusy, co je obrovska vyhoda!

briketa
11. okt 2013

@p69majka este ma napadlo, tablet si bud vyberiete taky co sa pripaja len na wifi ked niekde ste kde je router, alebo sa kupuje priamo so zmluvou od mobiloveho prevadzkovatela a mas na nom internetove pripojenie nezaleziac od toho kde prave ste a plati sa potom mesacny pausal

lilysk
11. okt 2013

🙂)) Super si to napisala !!! Inak ja osobne obdivujem mamicky ktore vsetko stihaju -maju super -dokonalu domacnost ...idelaneho milujuceho manzela ...v zivote ziaden problem neriesili ,lebo ich odkonale deti uz v 4 mesiaci chodili kakat na zachod ...nikdy neplakali ....a v 6 rokoch namiesto do 1 rocnika ZS nastupili rovno na Harvard 🙂)

simkarobkova
11. okt 2013

@p69majka ja som nepisala spravu tebe ale vseobecne,.tak dovi dopo...

lucik194
11. okt 2013

tablet pre 8 rocne dieta, v pohode kup, my mame samsung, mensia obrazovka ale zato vykon super. treba davat pri kupe pozor naco sa vlastne bude vyuzivat (grafika, pripojenie, praca, wifi...) co od toho ocakavas a stanovit si hranicu ceny. nic viac nic menej 🙂

lydkab
11. okt 2013

@p69majka 😀 trefa 😀

seemani
11. okt 2013

@fidka79 veru takk :P preto vravím že niekto musí aj to robiť

lubikan
16. okt 2013

@p69majka na informatike mu staci obycajny PC...nemusi mat hned tablet 😉 😉

no a zasekla som sa v 79-tom....nebud podrazdena..zrejme si frustrovana,ked neprijmes nazor druheho

lubikan
16. okt 2013

@fidka79 presne tak...moje dieta to bude mat,lebo je to teraz moda,aby niekto nepovedal,ze zijeme v predchadzajucom storoci.....ale ci je to naozaj take prakticke a uzitocne,to uz netreba riesit

brumka
16. okt 2013

ja bysom taku vec riesila o par rokov neskor. je smutne ze dneska uz nieje vidno deti vonku sa hrat, korculovat, ci hrat basketbal, mi sme stavali bunkre, nahanali sa stretli sme sa skupina jedna cast korculovala druha hrala futbal alebo nieco ine sme robili ale vzdy rano sme sli von a prisli pred zotmenim. jwe to smutne ze dnesne deti uz nevedia co je to naozaj detstvo len za pocitacom sediet, ked vonku prsalo mi sme hrali cely den spolocenske a stolne hry, je vela takych aj na predstavivost.

bombicka19
16. okt 2013

kokooos nebudem to tu radsej citat všetky komentare, otvorila som to len preto ze ma to zaujalo nakolko ja chcem kupit tablet mojej 2.5 ročnej dcerke :D :D :D rada sa hra na mobile rozne super hry pre jej vek, rada pozera rozpravky a viete čo? uplne cele dni je zavesena na telke a na mobile 😀 😀 😀 vy ste tu niektore ze dovi dopo! však predsa ja som matka a ked niečo poviem tak ma to dieta posluchne, alebo viete co? ja chodim von na prechadzku a dcera zostava sama doma s mobilom v ruke 😀 . ja si myslim ze dnesna doba je taka aka je a ze všetky výdobytky techniky sa daju využit aj pozitívne!
človek tu chce nejakú radu a hned tu nabehnu maminky ktoré žiju v 19.storočí 🙂 ale kde zobrali počítač a ako sa dokazali prihlasiť na tuto stranku nechapem 😀

mirka414
16. okt 2013

my mame tablet od Apple ipad 2 32GB a delim sa snim s dcerkou,ale uz vidim,ze nam to nestaci a pre mna na cesty si idem objednat mini ipad.sestre som tiez kupila ipad na vysoku skolu a je maximalne spokojna a druhej sestre som zasa vzala lacnejsie tablety od znacky Samsung a deti su tiez spokojne.

tilly
16. okt 2013

@sakura77 my mame inv od prveho rocnika... ale ulohy nemame... ani neposielame online 😉 vy ste nejaka pokrokova skola...