Tablet pre 8 ročné dieťa

p69majka
11. okt 2013

Takže by som sa rada vyjadrila k mojej otázke o tablete pre môjho syna. Ďakujem všetkým milým žienkam , ktoré odpovedali skutočne na to, na čo som sa pýtala. Patrí Vám veľká vďaka. Nepýtala som sa ohľadne výchovy môjho dieťaťa, či je alebo nieje tablet pre neho vhodný. O tom s dovolením rozhodujeme s manželom. Len pre tie premúdrené reči niektorých dievčat. Moje dieťa hrá dva krát do týždňa futbal za žiakov ZŠ, chodí na krúžky a bicykluje. Na PC je maximálne hodinu denne a ja sledujem históriu, kam chodí. Mimochodom zatiaľ som nič podozrivé nenašla. Chodíme von, čítame knihy, maľujeme si a vystrihujeme, lepíme. Takže je to len o výchove. Ak dieťa vie, čo si môže dovoliť, tak nevidím problém mať doma aj 5 tabletov, ak ich vieme správne používať, tak je to v pohode. Som konzervatívna a prísna, ale aj otvorená novým technológiám. Nežijeme predsa v dobe kamennej. V škole majú tiež nové interaktívne pomôcky a jednoducho sa musí prispôsobiť. Nechcem mať doma závisláka, ale ani negramotného ťuťmáka. Takže všetko s mierou. Ďakujem a poprosím druhý krát len odpovedať na položenú otázku a nie riešiť veci, ktoré sa vás netýkajú. 🙂

linda20111
11. okt 2013

@p69majka Dobre si to napisala, treba ist s dobou, popritom nezabudnut aj na ine veci a vsetko bude ok 🙂 Ja sa uz niekedy tak zabavam na tych mamickach 🙂)) Stale tie iste mena a stale tie iste konzervativne tabulkove nazory... Je to tu lepsie ako pozerat nejaku komediu :D :D Vcera som sa tak nahlas smiala ze aj moj maly sa znicoho nic zacal smiat so mnou 🙂 Dobre ze existuje modry konik 🙂

ingmiriama
11. okt 2013

@p69majka no ja som písala do položenej otázky, ale myslím si že teraz keď si založila diskusiu tak to budú iné zvady 🙂
ešte raz fakt je dobrý acer iconia idú tam hry...a veľmi dlho vydrží batéria 🙂

ingmiriama
11. okt 2013

@p69majka inak ma napadlo sme sa rozprávali so svokrou ako je dobré učiť syna či čítať mu z knižky a všetko to čo robili naše mami alebo umožniť mu ísť na tablet,pc...jednoznačne keď sa budem riadiť ako ma mamička učila ...tak bude za divného 🙂 ale keď sa budem riadiť dobou tak bude to asi lepšie...🙂

renatka100
11. okt 2013

@p69majka moja dcera sa hra s tabletom apple ipad od dvoch rokov a v porovnani s rovesnikmi je uplne inde. Su tam aplikacie ktore su urcene presne pre jej vek a kde si rozvija svoje schopnosti. Hra sa s nim tak pol hodinku za den. Mame ho v nerozbitnom obale griffin survivor. Je drahy ale daju sa kupit aj na bazare ovela lacnejsie a tieto stroje naozaj vydrzia aj pat rokov 🙂 v tejto dobe ak dieta nezacne hned odmalicka t ak bude velmi pozadu.

p69majka
autor
11. okt 2013

@linda20111
@ingmiriama
@renatka100 ďakujem dievčatá za podporu. Ja som vedela, že sú tu aj normálne mamky. 🙂 ako každý má svoj názor, len ja som sa pýtala na niečo iné a nežiadala som výchovné poradenstvo. na to sú odborníci. Len aby tie "dokonalé" mamky boli naozaj také aj doma ako sa tu prezentujú. Každej jednej som toto napísala do IP, nech si viac o mňa huby neotierajú. díky ešte raz!!!!! 🙂 🙂 🙂

seemani
11. okt 2013

@p69majka , snáď sa to tu nezvrtne 😀 presne to ma napadá vždy pri čítaní komentárov od týchto mamičiek, či sú také striktné aj doma.. 😉
Ďaľšia vec, nič si z toho nerob, aj v novej generácii musia byť manuálny zamestnanci, ako sú upratovačky, operátori vo výrobe, smetiari, ... nemôže ísť všetko do vedy a techniky .. Samozrejme, týmto sa nechcem nikoho dotknúť, ale nie preto som 9 mesiacov nosila a 7 hodín rodila, aby skončil niekde za pásom len preto, že sa celé dni hral na ihrisku a nenapredoval s dobou.. Samozrejme, najlepšie je, keď sa dieťa venuje viacerým veciam, ale medzi ne už dnes nevyhnutne patrí aj práca s PC a hry.. Rozhodne nechcem, aby mal v škole pocit, že je niečo menej a nezapadol do kolektívu len preto, že nemá doma prístup k netu a najnovším hrám a tým pádom nemá o čom diskutovať so spolužiakmi. Nikto sa dnes nebude baviť o tom, ako dal koš z troch metrov jednou rukou.. Ale sa budú baviť o tom, aký sú level, akú misiu ako zvládli a kde nájdu najlepšie zbrane, ako sa dá jednoducho teleportovať do hlavného mesta, ... a ja toto svojmu dieťaťu neurobím, že pri takýchto diskusiách bude sedieť bokom a tým pádom z neho bude outsider alebo dokonca terč šikany či posmechu... To teda nie. Času je dosť, dá sa zadeliť všetko, aj hranie sa na PC aj chodenie von aj športy, len treba otvoriť dvere novej dobe a prestať zo stredovekými zásadami. Verte mamičky, ktoré svojim deťom nedoprajete ani nazrieť do virtuálneho sveta, určite im viac uškodíte ako keď toto zaradíte medzi činnosti , ktorým sa vaše dieťa venuje... 🙂

diusik
11. okt 2013

@p69majka vsetko sa mi nechce citat,ale odpoviem len na nazov diskusie,viem ze takato elektronika je uz dnes medzi detmi uplne bezna,a ked ho nedostane,asi bude "outsider" ale akurat bola znama so synom u ocnej a ta jej povedala,ze tieto nove mobily tablety skodia uplne ale uplne najviac vyvyjajucemu sa detskemu zraku a ze by to deti absolutne nemali pouzivat a do 20tky len velmi malo,fakt len na potrebne veci.lebo ze dovtedy sa vyvyja zrak...takze zvaz aj tuto stranku,lebo nato aby sa natom maly hral hry a robil blbosti to podla mna nema ziadny zmysel...

anuska74
11. okt 2013

ja nechápem keď niečím argumentujete, či už za a či proti, treba druhú stranu zhodiť, dá sa to aj bez toho.
Neobstojí ani názor, že dieťa bez technologií skončí niekde za pásom, to čo už je , keď nebudú mať rodičia doma tablet, dostane sa k tomu v škole, a určite to nezaručí inteligenciu dieťaťa či bude vyrastať s alebo bez.Používať sa to všetko naučí tak či tak, keď si myslím, že moje dieťa v 3 rokoch potrebuje i-pad tak je to len moja vec. Všetko je o výchove v rodine.

p69majka
autor
11. okt 2013

@seemani no hovoríš mi zo srdca a ďakujem Ti za to! 🙂 🙂 🙂

p69majka
autor
11. okt 2013

@diusik tak lenže moje decko na tom nebude predsa 24 hodín a čo potom v škole? nemá chodiť na hodinu informatiky?

diusik
11. okt 2013

@renatka100 len aby si potom nebola prekvapena ked bude mat v 10tich problem so zrakom....tomu vobec neverim,ze ked nezacne hned od mala,bude pozadu,uplne staci tieto pocitacove a tabletove veci rozvijat v skolskomveku...absolutne nebude v nicom pozadu

p69majka
autor
11. okt 2013

@anuska74 presne je to o výchove a ja som nikoho nezhadzovala. To akože ja sa tak skôr cítim, lebo mamky tu nepochopili čo som sa ja pýtala. To asi preto, lebo žijú v praveku. 😀 najprv čítam, čo sa človek pýta, až potom reagujem.

p69majka
autor
11. okt 2013

@diusik on je v školskom veku a ako hovorím aj informatiku majú v škole povinnú a tiež tam hľadí do PC. U nás v rodine nikto okuliare nenosí. manžel má len do diaľky.

diusik
11. okt 2013

@p69majka ano mas to pravdu,to hej,male podla mna to netreba este duplovat mobilom a tabletom a este pocitacom...napr moj synovec dostal tablet a vkuse donho cumi...teraz je toho,nie len pocitac ako kedysi,treba to ustriehnut a selektovat...

renatka100
11. okt 2013

@diusik a ked dieta pozera tv tak to je ok? Tieto tablety uz nie su stare blikajuce obrazovky...ocni lekari su tisic rokov pozadu nech nastuduju technologiu retina displejov a potom nech sudia a davaju vyjadrenia.

renatka100
11. okt 2013

@diusik ako hovoris treba to ustiehnut a nie nechat dieta cely den na pc ci tablete.

p69majka
autor
11. okt 2013

@diusik tak to je zase o rodičoch, aby to vedeli korigovať. Malej by som to určite nedala a Filipko ho dostane tak max na hoďku denne a potom pôjde do šuflíka, aby sa malá k nemu nedostala. Filipko nemá mobil, len sem tak,keď treba , tak mu taký starý na von zavesím na krk, aby som ho zavolala, kedy má ísť domov. Do školy mu ho nedávam.

p69majka
autor
11. okt 2013

@renatka100 zaujímavé, že oční toto hovoria, ale sú radi že majú pacientov a môžu zarábať na nás 😒

vera_alanko
11. okt 2013

@p69majka snazim sa nezapajat do tychto diskusii, ale neda mi to. raz, ked ste sa rozhodli, ze chcete synovi kupit tablet, tak by to mal kazdy respektovat a nie mudrovat. moj maly ma 4 roky a raz za cas (nie kazdy den) sa moze zahrat, pustit si pesnicky a tancuje popri tom. to iste, ako keby mal pustenu telku. ak ste este nevybrali, uvazovala by som pri vybere aj nad HDI pripojenim, ak ho budete chciet vyuzivat aj vy 🙂 My sme kupili Prestigio, velmi zle, nakoniec sme po reklamaciach prisli ku Samsungu a ten je super..

billam
11. okt 2013

Určite tablet od Apple.

ingmiriama
11. okt 2013

môjmu 2 ročnému synovi sme ho kúpili...fakčí na to lepšie než starý rodičia 🙂 má ho stále po ruke ....keď chce je na ňom ale dlhšie nevydrží ako 5 min ...potom si pustí na to pesničky a tancuje...kúpili sme mu ho preto lebo nechcel jesť tak som sa snažila niečo preto urobiť aby jedol no niekedy to pomáha inokedy ani nie ....no myslím si že sú na to lepšie než staré televízory 🙂 na ktoré som sa dívala ja 🙂...a veď jasné že ani jedna matka nebude tolerovať sedenie na pc 12 h denne

sashabb
11. okt 2013

@p69majka osobne by som kúpila asi nejaky lacnejši, pre 8r to uplne stačí. My máme tiež, no na malého smolu ho má momentálne zakázaný 😝
No napr. v škole, boli už od 1ročníka na pc a nie žeby sa niečo učili, ale v družine hrali hry 😠 Čiže v podstate si tu hodinu odhral v škole a doma som ho už na pc nepustila. Čiže aj keby ten tablet mal, mal by ho zbytočne.
Samozrejme, teraz je to taky booom, chce ho každé dieťa - lebo ten a ten ho má tiež.
A samozrejme väčšina detí by za pc sedela nonstop, ak by im to bolo dovolené. Kamoška dokonca tablet dala preč, lebo jej dve deti sa stále iba hádali kto ho bude mať a to už je choré. Tak to museli radikálne vyriešiť 😒

lerinka
11. okt 2013

@p69majka odpísala som na otázku ale dám to aj sem, ak by chcel niekto diskutovať, lebo tam sa znova nedá:

baby, nebláznite, 8ročné je v treťom ročníku, v škole mali moji starší už vtedy založený gmail, projekty odovzdávali v powerpointe, to čo je na tom, že dostane tablet? to akože my keď sme boli malé a zakazovali by nám rodičia večerníček, či nedeľné rozprávky v telke a odôvodňovali by to tým, že ANI ONI to nemali a mali tým pádom toľko časuuuu...pásli húsky, porúbali drievka 🙂 uznali by ste rodičom, že majú pravdu a netreba nám sedieť pri telke a vôbec uškodilo vám to nejak?
ani mobil netreba dieťaťu? načo sú aj dospelým mobily, keď dokonca vyslovene škodia zdravotne a AJ VÁM umožňujú sedieť doma, tiež by ste s kamarátkou či maminou veľakrát nesedeli pri mobile a maily - išli by ste ju pozrieť! to je argument, vodu káže, víno pije....

načo ste vlastne na stránke MK, keď sa dajú prečítať také skvelé knižky o starostlivosti o dieťa? ....asi sa dozviete viac a rýchlejšie...a hlavne vás to viac baví!!! 🙂

aj deťom prospievajú hry, ktoré baby spomínali....moji majú hodinu denne odsledovaný čas na hru....starší chodia plus na FB.....mám prístupové heslá a raz za čas skontrolujem obsah mobilov a mailov...nehovorím o deťoch závislých na hrách, ale o bežné používanie, asi ste dobrá matka a ostatný čas je na vás, monopoly, knižky, čokoľvek. Je to ako s ohňom, oheň je dobrý sluha, ale zlý pán, treba to vedieť ustriehnuť, nie prestať používať....
Pre mňa je fajn, že ich skontrolujem kedy chcem a viem prípadne polohu...samozrejme majú ísť aj von a chodia, nielen pešo, bicyklom ale aj po hlave a rukách, lebo žiadne dieťa sa ešte nezabudlo hrať a blázniť!!! a ak ano, nebude to kvôli tabletu, ale kvôli iným dôvodom.

lukra
11. okt 2013

@p69majka tiez planujeme, alebo teda skor svokrovci planuju kupt na vianoce 8r.synovi tablet. Nevidim v tom nic zle, pokial rodic ustriehne cas kolko ho stravi hranim. A co sa tyka okuliarov
@diusik moj syn ma tiez okuliare, ale od ranneho veku. Ved majka pise, ze vie kolko casu obetuje na tuto zalubu..

diusik
11. okt 2013

@renatka100 praveze tieto nove telky uz vobec neskodia zraku,nato zas tiez mam priklad,bratov maly ma od narodenia slaby zrak,a nosi okuliare a mali este tu staru telku a ocna im povedala zeby mali kupit novu,lebo tieto su uz na uplne inom principe a ze neskodia zraku...
@p69majka mozno sa mi teraz tiez lahko mudruje,ked mam este male deti,ale to je uz tazko povedat nie,ked kazdi spoluziak ma tablet a cojaviem... ale urcite by som mu nedovolila sediet hodinu hrat sa hry na pocitaci a potom este tukat na tablet...

m.i.r.i
11. okt 2013

neviem sa vyjadrit k tomu aky tablet, skor sa budem o nejaky cas sama zaujimat co malemu kupit..zatial este vystacime s tym co mame..ale..neda mi zas zareagovat, lebo toto je typicka otazka kde sa zacne moralizovat a ja nejako stale neviem pochopit stupen inteligencie niektorych mamiciek, pretoze mne sa zda, ze vobec nerozumeju otazke.
Ked sa niekto opyta - aky tablet kupit 8 rocnemu synovi, tak si myslim, ze otazka je jasna a vyzaduje si to odpoved aku znacku, v akej cene, pripadne nejake linky ktore odporucate...A uplne zvlast ak je to tu dane ako OTAZKA a nie ako diskusia, v ktorej sa predsa do istej miery moze diskutovat viac..aj ked otazka je jasna..
Raz som sa tu uz vyjadrovala v tomto zmysle ale mna to udivuje ako tu mamicky pochopia obsah otazky:

Otazka: Ake UM je najlepsie? Odpoved: Najlepsie je materske! Co si to za matku, dieta bude mat k tebe zly vztah atd..
Otazka: Su lepsie jasle alebo opatrovatelka? Odpoved: Matka ma byt s dietatom doma 3 roky, naco sa hrabes do roboty, co si to za matku, tvoje dieta bude trpiet, bude sa horsie vyvijat....
Otazka: Manzel je moslim, ja krestanka..Akej viere mam viest deti? Odpoved: Ty si hlupa naivka, manzelstvo ti nevydrzi, Moslimovia su ina kultura, vezme ti deti, bude ta tyrat.....
atd atd..
Myslim, ze v nasich skolach by asi mali poriadne ucit uz deti aby porozumeli textu a otazke, inak to tu potom ozaj niekedy vyzera ako na trhu v Turecku..

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m.i.r.i
11. okt 2013

@diusik nas do 2 rokov nepozeratl ani len telku a teraz v 3.5 uz samozrejme pozna youtube a aj rozpravky si pozrie...a aj tak zacal nosit okuliare...dedicnost..nosim aj ja...nam praveze lekarka povedala, ze v dnesnej dobe uz pocitace ani telky neskodia...jedine na co upozornovala bolo to, ze je potrebna dostatocna vzdialenost, nepozerat zblizka...to kvoli tomu, ze oci nejdu spravnym smerom, ked to mas prilepene na tvari tak pozeas kade tade...ale nie zeby to nieco skodlive vyzarovalo...Poskodenia zraku su v drvivej miere decicna zalezitost + samozrejme ak ma niekto inu vadu ci uraz atd...z pozerania telky ci z tabletu to bude asi veeeeelmi tazko v dnesnej dobe..

p69majka
autor
11. okt 2013

@lerinka Ďakujem Ti za Tvoje slová a zdieľam. 🙂 🙂 🙂

diusik
11. okt 2013

@m.i.r.i no budem aj ja dufat ze je to tak...ale mne aj tak dala chrobaka do hlavy 🙂