Kúpalisko v tehotenstve

mamulda92
1. jún 2018

Chcem sa spýtať či sa možem kupat na kupalisku alebo nie som v 10 tt. Dakujm

conspi
1. jún 2018

Ja som chodila ale iba tam, kde boli vždy dobré výsledky vody. Jazerá a priehrady som počas tehotenstva kôli možnému riziku infekcií vypustila

mamulda92
autor
1. jún 2018

Ja len koli chalanom mam 6 a 8 rocnych a stale ma tahaju k vode ocka mame v zahranici tak som.na.nich sama preto sa.pytat ci nehrozi ze by som.mohla potratit

ukulela
1. jún 2018

pozor na hygienu, hlavne nebyt v mokrych plavkach. cista voda, kontrolovana, nie tepla a termalna (odzial si mozes kadeco doniest). inac ok.

conspi
1. jún 2018

My sme chodili aj na termálne kúpaliská. Počas tehotenstva som nezniesla ani o stupeň chladnejšiu vodu. Len si na nete omrkni tie výsledky z rozborov vôd. Inak si nemyslím, že je potrebné sa vode na kúpaliskách vyhýbať ak si samozrejme v poriadku

beky1813
1. jún 2018

Ja som chodila, aj kupaliska, aj jazera, mala som vtedy 4 rocnu, hadam nebudem doma ceke leto, ved by som sa z nej zblaznila. A z coho by si mala potratit?

pininka
1. jún 2018

Ja by som ale do vody nesla. Neodolala som tirz ked som bola tehu a bola z toho mykoza. A to som isla skoro rano do bazena, ziadna termalna voda.

jenny257
1. jún 2018

su tampony pre tehotne, informuj sa v lekarni .

monca_24
1. jún 2018

@mamulda92 tiež som s týmto mala dilemu a tak som si na dvore napustila vlastný bazén s chlórom a čvachtám sa v ňom ☺️ vždy si hneď potom vyzlečiem plavky a dám sprchu..

deti95060810
1. jún 2018

ja som chodila...nebolo ešte vidieť nič že som tehotná..

pribinak
1. jún 2018

ja som chodila, okrem tamponov pre tehotne, dostanes aj taky pas na brusko pre tehotne, aby ti nesvietilo slnko, pokial mas polovicne plavky

lucpro1
1. jún 2018

tak najlepsie je ked si doma napustite nejaky mensi bazenik a tam ja cvachtate ale ak sa neda tak by som sla iba na normalne kupaliska, kde nie je tepla voda a kde je hlavne cista a nebud v mokrych plavkach, zober si dvoje a zakazdym sa prezlec 🙂

katesocka
1. jún 2018

@monca_24 aku teplu mas vodu v bazene? My sme teraz kupili novy a netusim, ci sa mozem kupat aj vo viac teplej vode 🤔

permanentka
1. jún 2018

@pribinak fiha, to sa da kde kupit? to som este nepocula 🙂

katesocka
1. jún 2018

@pribinak ten pas zaujal aj mna, kde ho prosim kupim a cca kolko stoji?

myjusiatko
1. jún 2018

@mamulda92 chodime sa s dcerkou normalne kupat. Kupaliska, rybniky aj rieky (sazava, vltava).
Osobne by som si do seba tampon nedavala. Akurat tu hnusnu vodu nasiakne a mas to v sebe o dost dlhsie a skor hrozi nejaky zapal, nez ked si po kupani prezlecies vzdy suche plavky.

myjusiatko
1. jún 2018

A nesla by som do termalu. To sa mi prieci, v tej teplej vode je viac bakterii.

karmela
1. jún 2018

@mamulda92 môžeš sa chodiť kúpať ja som chodila v oboch tehu a moja dr mi to odporúčala dokonca,len nie termálnu teplu vodu kde je veľa baktérií.A more len prospeje najviac aj plávanie takze kľudne do toho 😊

titla
1. jún 2018

V lekárni sa dajú kúpiť tampóny na kúpanie. Ja ich niekedy používam z hygienických dôvodov, keď idem do wellness, termálneho bazéna a pod.
Ale na tvojom mieste by som robila ko Ti už radili baby – volila prírodné kúpaliská, zistila si výsledky rozboru vody a neostávala v mokrých plavkách.

titla
1. jún 2018

Tie tampóny na kúpanie sú akoby "povoskované" a na rozdiel od obyčajného tampónu nenasiaknu vodou. Zabraňuje vniknutiu napr. chlorovanej alebo znečistenej vody. Tým sa znižuje riziko vzniku bakteriálnych a plesňových infekcii.

pribinak
1. jún 2018

@katesocka v lekarni pas na tehotenske brusko, kolko to stalo si fakt nepamatam

pribinak
1. jún 2018

@permanentka v lekarni, sestra je zdravotnicka, tak mi to zhohnala

katesocka
1. jún 2018

@pribinak dakujem kuknem sa na to 😊

lubik87
1. jún 2018

@mamulda92 poraď sa s gyn. Ta pozná predsa aj tvoj zdravotný stav ..či si to.mozes dovoliť alebo nie...ja som.chodila na plaváreň každú nedeľu a na kúpalisko dva krát do.mesiaca a doma bazén dennodenne...

lienka9
2. jún 2018

Jasne.ja som cele tehu chodila aj do wellnesu aj sa kupat.ak mas obavu kup si specialne tampony do vody a malo by to byt ok..samozrejme ak nemas nejake indikovane problemy lekarom.

monca_24
3. jún 2018

@katesocka fu to ti neviem povedať, podľa toho aké bolo v ten deň počasie, bola som aj v studenej aj v takej príjemnej vlažnej. Na úplne teplú sa mi bazén asi neohreje nikdy 😀

katesocka
3. jún 2018

@monca_24 My sme pred 2 rokmi mali iný bazén, mali sme ho prikrytý solárnou plachtou, celý deň svietilo na neho slnko a na večer okolo šiestej po robote sme do neho nemohli vliezť, voda bola pomaly vrelá 😀 Museli sme dopúšťať studenú. Teraz budeme mať ale iný bazén bez tej plachty, muž chcel kúpiť nejaký solárny panel na ohrev ale poviem mu nech to radšej nekupuje nech zbytočne nie je teplá tá voda 🙂

monca_24
4. jún 2018

@katesocka my máme tiež na ňom tú čiernu bublinkovú fóliu a stále je taká akurát ta voda, nie príliš teplá 😀🤔

katesocka
4. jún 2018

@monca_24 to vážne? Aj vám tam celý deň svieti slnko? Lebo my sme ju teda fakt mali horúcu, ja milujem teplú vodu, ale v tej by nevydržal nikto :D

saxana000
6. jún 2018

@pribinak ja som ani nevedela ze take nieco existuje. Nosika som cez brucho satku na trikrat prelozenu

linda2766
15. nov 2018

@mamulda92 ja som sa kupat chodila na jazera kosariska a 3x aj na bazen a vzdy a vsade somsom si dala specialne tampony pre tehotne, ktore som kupila v lekarni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre