Chlapec a dievča v jednej izbe

1mina
6. nov 2020

Zaujimalo by ma kolko z vas vyrastali v izbicke chlapec a dievca spolu alebo ako sa znasaju vase deticky ? 🙂 my cakame teraz chlapceka a jedine mi beha stale po.rozume ako sa znesu 😂 na vyber nemame je len jedna detska izba ale velka tak mam ked tak v plane v.puberte ju nejako predelit aby mali ako tak sukromie... ale potrebovala by som troska povzbudit kto mate pekne spomienky na taketo spoluzitie, pretoze ja som si s mojim brachom moc nerozumela ale on je zas celkovo zvlastny typ doteraz 😂

anjelicek26
6. nov 2020

Ved ked je babo len v brusku, je to delenie izieb na mile vzdialene... o desat rokov mozete byvat predsa uplne niekde inde a dovtedy je ta spolocna izba uplne v poriadku... delit treba az prichodom puberty. My sme boli sestry a sli sme si do vlasov, myslim, ze toto je proste potrebou sukromia v urcitom veku a ani nie tak pohlavim.

cookie29
6. nov 2020

my sme vyrastli za sociku, 5clenna rodina v dvojizbaku. A kedysi sa nasi stari rodicia tlacli v jednej izbe... akoze este si len tehotna, puberta je zufalo daleko. Neries co nemusis. Dovtedy sa mozno veci zmenia...

mila23
6. nov 2020

ja mam 9-rocny chlapec a 6-rocne dievca a maju spolu izbu...zatial. Niekedy si skacu do vlasov a niekedy sa drzia za ruky pri zaspavani.....
tiez uz zaciname riesit ako dalej.....izba nie je nejak velka - zeby mali kazdy svoj kut oddeleny....tak uvidime ako poriesime

keithy
6. nov 2020

@1mina ahoj, ja som z piatich detí, vyrastali sme v 3i byte, síce sme boli rozdelení na dve generácie, ale za mňa aj tak najkrajšie detstvo. Neustále plný dom, veľa smiechu a radosti ❤️ keď starší súrodenci "vyleteli z hniezda" zostala som už len s o 3 roky mladším bratom. A úprimne? Jasné, že sme si občas liezli na nervy, ale aj tak sme mali super vzťah, vždy sme si pomáhali na zostalo nám to doteraz ☺️ pre porovnanie - manžel je z 3 bratov, vyrastali v dome a každý mal vlastnú izbu...a vôbec sa nevedeli spolu tak podržať a zdôveriť...neviem, mne to vôbec neublížilo mať spoločnú izbu. ☺️

jana_eyre_2
6. nov 2020

No podľa mňa je ešte skoro na takéto uvahy, ved keď budú deti staršie tak môže byť úplne iná situácia s bývaním u vás..

Ja mám dve sestry a jedného.brata, izbu som mala.najskor s mamou a súrodenci boli zase tak, že sestry spolu a brat s otcom (ja som od súrodencov o dosť neskôr narodená).. a neskôr som bola ja so sestrou a ostatní zase inak podeleni..

takže môžem povedať len za môjho muža - on má dve sestry iba trocha staršie od neho a od malička boli spolu v jednej izbe..

nemá žiadnu traumu, žili normálne ako bežné deti a tiež puberta prebiehala zrejme v normálnych medziach.. myslím že ako každý si priali všetci samostatnú izbu, ale tak keď sa nedalo, tak sa nedalo a neboli to žiadne extrémy v spolunažívaní.. skôr si myslím že vďaka tomu sme spolu dobre vychádzali v spoločnej malej domacnosti (začali sme spolu bývať od prvého rande) a nemal problém ani akceptovať ženské hlúpe nálady 😂 takže ja si myslím že takéto nazivanie nie je na skodu..

moje decká majú každý svoju izbu, ale aj tak najradšej trávia čas spoločne, ale tak sú ešte mali(8, 7 a 4r).. čo prinesie budúcnosť ešte len uvidím..

1mina
autor
6. nov 2020

@keithy joj dakujem krasne za pozitivnu odpoved 🥰 presne som.sa bala ze mi budu pisat ako baby vyzsie (lebo som v nadpise napisala ze mame len jednu izbu a to sa menit nebude uz mame postaveny dom, takze take ze do buducna to zmenime lebo to neni dobre neprichqdza do uvahy 🤷‍♀️) a od vcera mi to vrta v hlave 😂 tehotenske hormony 😂 ..... tiez som par krat pocula ze mali dobry vztah takto surodenci spolu v izbe, ja som si s mojim nerozumela ale ako vravim on je naozaj zvalstny typ cloveka doteraz, takze budem verit ze moje deti si "sadnu" povahovo a budu mat tiez pekne spomienky nato spoluzitie v izbicke 😊

1mina
autor
6. nov 2020

@jana_eyre_2 urcite sa situacia menit nebude mame postaveny malicky bungalow s jednou detskou izbou (je ale celkom priestrana takze ja mam len predstavu v puberte nejak oddelit postele aby mali ako take sukromie) 🙂 ale dakujem za odpoved verim tomu ze aj moje si budu rozumiet 🙂 samozrejme okrem klasickych dotahovaciek s tim ratam

anjelicek26
6. nov 2020

Myslim, ze toto plny dom radosti je spomienkovy optimizmus. Kazdy potrebuje priestor na ucenie, priestor na kamaratov (to vzdy to druhe dieta musi prec s izby, ked si dovedie kamarata sa hrat?), rozny vek - rozne casy zaspavania, o puberte a ked dcerke zacnu rast prsia uz len prezliekat sa pred bratom jej bude vyslovene trapne, ked syn zacne onanovat (preto ano pisem je to straaasne daleko), ale ked sestra v tej istej izbe to bude vrcholne vrcholne trapne pre neho. Ked si dovedu frajera/frajerku. Riesit to raz budete musiet no. Jedna izba je riesenie, ked sa to inak riesit neda. Ake dom sa vzdy da natiahnut nejaka priecka alebo prehodit izby, pristavat miestnost.

potvorka88
6. nov 2020

Ja mam 10 rocneho syna a 8 rocnu dceru a maju spolu izbu. Obcas sa navzajom vyhadzuju 😂 ale inak su radi ze su spolu. Budu to musiet vydrzat. Este k nim neskor pribudne najmladsi brat. Viem ze to nie je idealne ale mam len 3izbak a inak sa neda. Aj moja naj kamoska tak vyrastala v jednej izbe s dvomi bratmi a az ked mala 10 rokov a najstarsi brat 16 tak mali kazdy svoju izbu. Nie je to tragedia ked su spolu. Vzdy sa moze situacia zmenit. Predtym sme byvali v 5izbovom dome, kazdy mal svoju izbu a nakoniec aj tak skoncili v tej mensej lebo chceli byt spolu.

jana_eyre_2
6. nov 2020

@1mina tak aj my máme postavený dom zadlžený na 30rokov, ale zase beriem v úvahu aj to že v budúcnosti sa to môže zmeniť.. ale tak jasné ty vieš.. na dnešnej dobe je fajn to, že je k dispozícii vseliaky super premyslený nábytok ktorý výborne predeli izby, alebo dodá dostatočne veľa súkromia každému dieťaťu.. na nete je kopa nápadov a keď to bude aktuálne tak určite na niečo prídete..

jana_eyre_2
6. nov 2020

@anjelicek26 myslím, že keď spolunažívaju súrodenci v jednej izbe, masturbáciu riešia zväčša v kúpeľni, nie v posteli, tiež prezliekanie a podobne zalezitosti... nie je to.samozrejme ideálne v každom veku, ale tak niekedy sa naozaj inak nedá alebo nedalo, tak si ľudia proste len veci vyriešili tak aby súkromie mali v inej miestnosti..

1aduliatko1
6. nov 2020

ja som mala izbu s mladším bratom (o3r.) a prežili sme to...aj sme sa hádali, bili, aj ľúbili 😀

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keithy
6. nov 2020

@anjelicek26 tak s takýmito hlúposťami sme sa veru nikdy nezapodievali, ale to je asi tým, že keď tak jednoducho vyrastas a si tak naučený, neriešis, že čo a ako a proste funguješ ☺️ 3 roky nie je katastrofálny vekový rozdiel, spávať sme chodievali rovnako, učili sme sa spolu, veď to je úplne normálne 🤭 a kamaráti? Ja som mala rada tých jeho, on tie moje a čuduj sa alebo nie, stretávame sa doteraz navzájom 😉 vieš, áno ti čo bývajú v dome to možno môžu riešiť, ale kopa ľudí nemá peniaze nazvyš a musia bývať len v 3i byte, dokonca aj v 2i byte 😉 a pokiaľ tie deti rodičia neoddeluju, určite budú mať spoločné detstvo krajšie ☺️ mala som spolužiačku čo mala o 3 roky staršieho brata a mali každý sám izbu a doteraz si spolu nevedia povedať ani pár viet, dokonca si pamätám na také veci, že keď sme boli u nej a šli napr obedovať, tak si len smsku napísali, že poď jesť. Moja sestra má tri deti, a dcéra je o tri roky staršia od syna a mali spolu izbu 11 rokov, keď sa presťahovali do väčšieho. A vieš čo? Doteraz chodia spávať jeden ku druhému, lebo si chýbajú ☺️ všetko si myslím, že závisí od toho, ako tí rodičia vedia zabezpečiť deti, pokiaľ ich učia hrať sa spolu a spolu sa tolerovať tak nie je žiadny problém. My ako súrodenci máme naozaj veľmi dobrý vzťah ☺️

1mina
autor
6. nov 2020

@1aduliatko1 jej aj moji budu takto dievca starsie o 3 roky od synceka 😊

anjelicek26
6. nov 2020

@keithy mame velky dom a synovia su spolu, budem ich delit az casom. V mensom veku je spolocna izba urcite vyhoda, stale je tam partak na hranie. Vo vyssom veku mame pripravenu pre starsieho syna dalsiu izbu... teraz sa tam chodi len ucit, ked potrebuje ticho. Dievcata mam osobitne kvoli 9 rocnemu rozdielu. To, aky budu mat deti vztah je hlavne vec povahy. Mozu sa mat radi, ale mozu si aj ist non-stop do vlasov. Toto sa predpovedat neda. Ja si dodnes pamatam to nulove sukromie v spolocnej izbe a ano mame vztah dobry, ale to obdobie by som urcite bola rada stravila inak. Ale nedalo sa.

keithy
6. nov 2020

@anjelicek26 jasné že sa to nedá dopredu predpovedať. Mne by to ale nevadilo, po vzore mojich rodičov a teda nás deti, keby som aj 4 deti mala v jednej izbe 🤭 žiaľ môj muž chce len dve. Uvidíme čo to bude, za pár mesiacov sa už dozviem či môj syn bude mať sestričku alebo brata a tiež budú v jednej izbe vyrastať (3 roky rozdiel).
Je to všetko individuálne, mám brata o 13 rokov staršieho a proste je super, jasné že sme si aj na nervy liezli ale dokonca som s ním ja chodila po baroch najviac keď som bola staršia 🤭 a sestru mám o 11 rokov staršiu a je to moja najlepšia kamarátka, dodnes si pamätám ako som plakala, keď sa sťahovala, ešteže býva 10 minút pešo, sme spolu každý týždeň ❤️ a ja si stále nespomínam na to, že by som nemala súkromie 🤭 veď rodičia boli furt v robote a vždy sme sa mali kde zašiť doma ☺️

anjelicek26
6. nov 2020

@keithy Tak ale pises, ze mas surodencov 11+13 rokov starsich...takze v dobe, ked si ty potrebovala sukromie, uz boli dospelaci. Kazdopadne cas ukaze, ja som rada, ze mame velky dom, vsetci priestor, aj ked zas to upratovat mi ide na nervy kazdy tyzden 😂 Ked sa deti vystahuju, rozhodne postavame nieco mensieho a bez schodov 😂

bluka2
6. nov 2020

Ja som bola v jednej izbe s bratom (2 ročný rozdiel) aj v puberte a myslím si, že to dobre nebolo. Teda moje deti budú mať neskôr určite vlastné izby, aj keby ja som mala spať na gauči v kuchyni. Je to ďaleko, ale chápem, že to chce nejakú víziu do budúcnosti

deti95060810
6. nov 2020

moje dve dievčatá 14 a 12 majú spolu izbu - veľkú cca 20 štvorcov, a aj tak sem tam lietajú iskry....😉

keithy
6. nov 2020

@anjelicek26 áno, veď som písala, že sme boli rozdelení na dve generácie, rodičom sa podarilo po 3 deťoch a desiatich rokoch ešte náhodou spraviť si dve pre radosť 🤭 ale tak či tak boli doma, brat síce od mojich 9r chodil na intrák, ale sestry boli doma dlho. ☺️ A potom som už bola len ja s bratom, ale smutno bolo ☺️
No ja som tiež vždy snívala o dome, ale panebože dakedy celý deň trvá poriadne upratať aj ten byt, a v dome treba ešte aj okolo domu robiť, neviem či by som to dala 😂
Bungalov to istí 🤭👌

oli18
6. nov 2020

Ak vies, ze to inak nebude, len ze budu v jednej izbe obaja, zbytocne to riesis. Skor by si sa mala sustredit na tehotenstvo a porod, ako riesit, co bude o 5-10 rokov😬

staleja
6. nov 2020

Ja som vyrastala s bratom v jednej izbe. Nikdy by som deťom nedala každemu zvlášť izbu. Tie večery, keď nás naši zahnali do izby a my sme sa rozprávali do noci. Tam sme si budovali to vďaka čomu máme aj teraz k sebe blízko. Tam som sa dozvedela čo trápi môjho veľkého brata, koľko má zatajených známok a či vôbec ide zajtra do školy 🙂 Ja som sa mu vyžalovala, ktorý chlapec sa mi páči, a on keďže bol starší a mal pekných kámošov, mi radil, že ten a ten nie, to je debil :D:D:D. Takže za mňa rozhodne spoločná izba :D

jana_eyre_2
6. nov 2020

@staleja to je zlaté 😂

gugugaga123
6. nov 2020

@1mina úplne normálne že budú mať spoločnú izbu. Zvyknú si.

marca12
6. nov 2020

@1mina vyrastala som s bratom v izbe,az kym som sa nedstahovala a uplne super. Ved su to surodenci,nie cudzi ludia.

marca12
6. nov 2020

@staleja presneeeee a 100x nas prisli vyhresit,aby sme uz spali a my sme potom chichunali pod paplonom. Tiez som za spolocne izby

jankalukasova
6. nov 2020

No neviem.. ja mam o 6 rokov maldsieho brata a bola som s nim v izbe asi az do 16 rokov a bolo peklo na zemi pre oboch. Velmi zalezi na povahach deti. Nehovoriac o tom, ze ja som mala napr. 14 a chodili sa k nam hrat jeho kamarati a zrazu sme mali plnu izbu 8 rocnych chalanov. No uplne super to nebolo a ani som si teda nemala s nimi co povedat. S bratom sme zacali normalne komunikovat az ked sme boli obaja dospeli. Momentnalne mame super vztah, kedykolvek ku mne pride na kavu alebo len tak, hrat sa s detmi, vlastne este nema. Ked sa mi v sobotu nehlasi na kavu som normalne nervozna 🤣

jana_eyre_2
6. nov 2020

@jankalukasova nie len na povahach deti, pohlaví, ale aj vekovom rozdiele.. ja mám od súrodencov tiež veľký vekový rozdiel (sú odomna starší o 11, 9 a 7r) a viac rozumieť sme si začali až ako dospelí..

ibrunova
6. nov 2020

@anjelicek26 ja mám takto deti, už sú veľkí a nažívajú si dobre, už som sa ich aj pýtala, a že je to ok, nechcú nič meniť ani deliť. 5 rokov rozdiel medzi nimi.