Detský matrac - aká má byť tvrdosť

nikola000
22. sep 2018

Ahojte maminky,neviem ci to dobre zaradim,ale kupovali sme malemu matrac do postele( prva postel a prva matrac) doteraz postielka, matrac je pohanka molitan kokos,syn ma 3 roky, a zda sa mi dost tvrdy,vadi to?
Je to vhodne pre ňho ?aku mate skusenosť vy?dakujem

lubik87
22. sep 2018

@nikola000 my sme.kupili Dormeo stredne tvrdý vrchná vrstva pamäťová pena.my sme spoko .aj drobec 🙂

lubik87
22. sep 2018

@nikola000 my sme.kupili Dormeo stredne tvrdý vrchná vrstva pamäťová pena.my sme spoko .aj drobec 🙂

erikavesela
22. sep 2018

Detsky matrac ma byt tvrdy

monika4991
23. sep 2018

Aj my máme kúpený matrac pre 2, 5 ročného dosť tvrdý asi niečo ako vy s kokosom... V obchode nám tak poradili že deti majú mať tvrdý a nemajú mat pamäťovú penu. Uvidíme teda ale myslim že deťom nevadí tvrdší...

ivd
23. sep 2018

My mame z Jysku. Je tvrdy, ale ma tenku vrstvu pamatovej peny na vrchu, takze trosku makkosti tam je. Je to nas 2. matrac a mam pocit, ze malej sa spi lepsie. Prvy bol cisto penovy a tvrdy.

lubik87
23. sep 2018

@ivd aj my máme s vrstvou pamäťovej peny..nám.vravela ortopedka že pamäťova pena problém nieje
@monika4991

erikavesela
23. sep 2018

Tu je pekne zhrnute aky matrac pre dieta..tvrdy, bez pamatovej peny..
https://www.google.sk/amp/s/akoapreco.com/ako-v...

lubik87
23. sep 2018

@erikavesela to čo tam napísali za blbosť ohľadom pamäťovej peny :D dáko bez opodstatnenia ..nieje pena vhodná lebo sa.prelezi a dieťa vyrastie ? 🤔

monika4991
23. sep 2018

@lubik87 nam bolo povedane tak ze kedze sa dieta vyvija, rastie tak je lepsi tvrdy matrac na chrbticu. Pametova pena logicky podla mna je blbost kedze tym ze dieta rastie by sa aj tak stale vytlacal na inych miestach nie ako u dospeleho cloveka... a je vseobecne zname ze dieta by malo spat skôr na tvrdsom matraci. Nikomu neberiem pravdu, kazdy chce pre dieta to najlepsie len kedze co odbornik to iny nazor tak si clovek musi spravit usudok podla seba...

lubik87
23. sep 2018

@monika4991 ale veď tá pena sa dá do normálneho stavu čiže tým chcem.povedat že s rastom to nemá nič spoločné rozumieš ?🙂 Veď si nelahne ani dospelí človek stále na to isté miesto .nám napr.ortopedka schválila malý ma 3 CM pamäťovej peny ..inak aj tak spí stále na perine :D

monika4991
23. sep 2018

@lubik87 vsak ano ale aj tak si myslim ze nieco si ta pamätova pena pamätat musi ked sa tak vola =D preto si myslim ze by to akoze dieta nemalo kedze rastie... Ono tazko povedat malemu sme do detskej postielky tiez kupili s pamatovou pretoze sa mi to kokosove vlakno zdalo strasne tvrde. No teraz sme skusili zase ten s kokosom tak uvidime. V postielke aj tak spal vzdy pol telom na nasej posteli =D

lubik87
23. sep 2018

@monika4991 pamäťová je preto lebo sa vráti do pôvodného stavu , že ostane rovná 🙂 áno veď toto že tie detská tu posteľ naozaj začnú využívať až v predškolskom veku tak normálne :D

ivd
24. sep 2018

Ked sme hladali matrac, tak vsade som sa docitala hlavne info o tom, ze cisto makky by byt nemal z jedineho dovodu a to, ze dieta ked sa otoci na brusko, tak by sa mohlo zadusit. Preto sme nasej malej vybrali tvrdsi matrac s asi 1-2cm pamatovej peny na vrchu.