Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jamimka
2. mar 2019

Chudák muz. On za to nemoze a kvoli chrapaniu by som ho neppsiela spat vedla. No, vy viete. Ale myslim, ze dvere nepomôžu, ak ti to vadi. Ty si mozes dat stuple a dieta si od malinká bude zvykať.

mata391
autor
2. mar 2019

@jamimka prepáč ale kto to nezazije nepochopí. Jasne ze za to nemôže ale tak sa snažím aspoň hľadať riešenie, je strašne nespat polroka vkuse a o chvíľku príde dieťa. Aj ja mam pravo byť vyspata a spokojná nemyslíš? 😥 Chrape total celú noc a riadne, po pár sekundách ako zaspí. Milujem ho ale je to naozaj strašne takto žiť, ver mi kto to nemá doma nepochopí. Nedá sa takto dlho fungovať

jamimka
2. mar 2019

@mata391 moj muz chrápe aj postojačky, volanie divočiny je nic proti tomu. Ale ked zaspím skor ako on, je mi to uz jedno. A to sme spolu 15 rokov.

mata391
autor
2. mar 2019

@jamimka no skúšala som aj to, ale nepomáha ani môj skorší spánok. Zúfalí z neho boli aj doma keď tam ešte spával. Tiež sa im nedalo pri nom spat, takže aj tam čisté zúfalstvo

tenerifka
2. mar 2019

@mata391 my mame kvoli tomu istemu problemu oddelene spalne, normalne uz pri stavbe domu sme na to mysleli, ze kazdy bude mat svoju izbu(v kazdej mame normalnu manzelsku postel), a ano, normalne dvere so zarubñou pomozu tak napolovicu,ked idem v noci na wc, tak ho cez tie jedny dvere na chodbu pocujem, ale mne treba aj tak spat so stuplami, takze spime v oddelenych izbach plus ja mam stuple, kvoli tomu, ze ma zobudi aj ked vonku zabrese pes ci ide niekto na wc

tenerifka
2. mar 2019

@mata391 takze ja som od toho hluku co vydava oddelena dvomi dverami+stuplami

benit
2. mar 2019

@jamimka nezelam ti nic zle, ale nechcela by si takto spavat nespavat. Chlap nie je chudak, moze za to aj on. Na chrapanie ma vplyv vela faktorov. Tento to aspin chce riesit. Moj to odmieta. Chudaci sme my vsetci nevyspati. Inak by si hovorila, keby si to mala doma. Na tomto sa dokaze smiat len moja svokra, lebo ona chrape este horsie ako on.

jamimka
2. mar 2019

@benit si čítaj vyssie, ze to mam aj ja doma.

maciatkolulu
2. mar 2019

@jamimka tak si odolná a máš tvrdý spánok😉

nikaeli
2. mar 2019

@mata391 ja ti rozumiem.. ja ked som nevyspata, je mi az na zvracanie, mam zavraty.. zial neporadim ti.. len som ta chcela podporit na margo tych reci, ze "chudak chlap" a "zvykni si".. suhlasim s @benit - chudaci su vsetci v domacnosti, ktori sa vdaka nemu nevyspia.. mne nepomohlo ani ist spat skor, zobudim sa pri kazdom hlasnejsom zvuku, zvlast teraz, ked mam drobca..

mata391
autor
5. mar 2019

@tenerifka to sme do padli keď musíme hľadať takéto riešenia však, ale dobrý nápad. Mňa to tiež napadlo, že keď onedlho začneme stavať tak fakt dve spálne je to smutné ale byť nevyspata to fakt nejde. A pótom sa tvar šťastná a vysmiata keď sa tak necítiš

mata391
autor
5. mar 2019

@nikaeli ďakujem, si milá 😊 málokto to naozaj pochopil kým to nemá doma. Ťažko sa to takému človeku vysvetľuje. Som presne ako ty, tiež skúšam skôr zaspať ale akonáhle začne chrápat hneď som hore a do rána len čakám si nezaspím, držím ti palce aby si to nejako zvládala i keď je to ozaj ťažké 😥

simca06022011
5. mar 2019

@mata391 poznám to, pevné nervy prajem... Odkedy sme v dome máme dve spálne 😂 dvere hrubé vyberte riadne, hlavne dobrý rozmer aby nebola dole napr veľká medzera. Ja ale keď mám už nervy tak počujem aj to... Štuple do uší sú super 😁

tenerifka
5. mar 2019

@mata391 ved stastne manzelstvo sa nezaklada na tom, aby ste spali celu noc v jednej posteli, na intimnosti je cas predtym, raz u neho a raz u teba, a potom dobru noc....ked sa neda, tak sa neda. Kedysi slachta aj krali spavali oddelene, to len chudoba vymyslela taketo riesenie a zakorenilo sa. Niet nad to poriadne a kvalitne sa vyspat, ja som si kedysi myslela, ze nie som normalna, ze mam nejaky problem, ked sa stale budim, a hla, teraz spim 8 hodin v kuse

tenerifka
5. mar 2019

@mata391
@simca06022011
doporucujem makke penove stuple, ja si ich nosim z lietadla, ked letime na dovolenku, Qatar airways ma super, ked mame 2 lety tam a 2 lety naspat, to je 4 lety krat 4 osoby(ja, manzel a 2 decka)=16 parov stuplov, mam na cely rok

simca06022011
5. mar 2019

@tenerifka 😂 ja mam dobré , už som ich pár odskúšala za tie roky. Horšie je že pri malom dieťaťu sú viac menej nepoužiteľné, lebo to musíme počuť 😁

mata391
autor
5. mar 2019

@tenerifka 😊😊😊😊 jooj závidím ti, ja ani nepamätám kedy som napr len štyri hodiny v kuse spala

tenerifka
5. mar 2019

@mata391 mas male deti?Alebo len kvoli muzovi? No treba to nejako poriesit, ak je muz normalny, tak to pochopi

mata391
autor
5. mar 2019

@simca06022011 😊ďakujem za radu, dám na to veru pozor. Štuple mam ale to akosi nepomáha, dakedy som už taká zúfalá, až som nervózna a zbila by som ho 😥😥😥😥🤣🤣🤣🤣

mata391
autor
5. mar 2019

@tenerifka zatiaľ nespím len kvôli mužovi, ale od mája nebudem už ani kvôli dieťaťu, tak sa teším

tenerifka
5. mar 2019

@simca06022011 ano, tym sme si presli vsetky, ale je to docasne, deti rastu

tenerifka
5. mar 2019

@mata391
@simca06022011
moj manzel aj zo spanku rozprava,normalne vedie rozhovory s klientmi, to sa proste nedalo

simca06022011
5. mar 2019

@mata391 to poznám a aj som niekde čítala že práve vtedy keď nemôžeme zaspať by sme boli schopní aj vraždiť 😂 ja som môjho párkrat skopla z postele 😂 lebo nedalo sa ho Niekto otočiť, posunúť, cmukanie nepomáhalo .... Nakoniec som skončila na gauči ja. Dokonca aj v pôrodnici som skončila pred izbou v noci s malou, pilil na celú pôrodnicu, lekár sa zabával na tom .... Ale štuple funguju, keď spí vedľa 😁 a teraz v dome, dvoje dvere medzi nami a izby sme si nedali susedné a vybavené 🙂

simca06022011
5. mar 2019

@tenerifka moje nervy... Ja som na zvuky v noci citlivá, lepšie sa mi celkovo spí cez deň, ale to nejde 😁 mne vadí aj keď v kuse robí daake zvuky, smrka, fuci, dyyyycha.... Tikanuie hodín neznášam. Ja som asi vhodný adept na psychiatra. Aké keď som unavená a nemôžem zaspať kvôli týmto veciam to je hrôza .

tenerifka
5. mar 2019

@simca06022011 ja uplne rovnako, potrebujem absolutne ticho, a aj tmu, cez deñ proste nezaspim. A nezaspim napr.ani v noci v lietadle, aj ked letim 20 hodin.Ked som unavena, som strasne zla, to je vlastne jedina situacia, kedy sa nekontrolujem, ziadne PMS u mña neexistuje, ale unava je smrt.

nikaeli
5. mar 2019

@tenerifka presne tak.. velmi velmi velmi neprijemny pocit ☹ a neovladatelny.. nepomoze nan nic, ziadny liek.. len sa vyspat 😴

@mata391 dakujem ❤

moninah
5. mar 2019

@mata391 a keby si si zapla nejaky biely sum, aby si to chrapanie "prehlusila"? Detom niekedy pustim taky sum mora a posobi to uspavajuco teda aj na dospelych. A pritom je to dost nahlas. Alebo tie stuple...

aniele
16. mar 2019

Môj muž nakoniec šiel do spánkového štúdia, dostal na noc masku, dýcha cez vodu. Konečne sa vyspím. Aj on, lebo on mal apnoické chrápanie. Vyslovene mu povedali, že mu to predĺži život. To nie je o zvyku, ale o zdraví. Najmä jeho.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli