Prehoz na posteľ v detskej izbe

pericolosa
14. mar 2021

Ahojte, chcem sa opytat ako riesite prehoz na postel v detskej izbe. Mame dvoch chalanov 6 a 4 a mju novu izbu. Doteraz spali s nami v spalni. Riesim ako riesit postel cez den, periny sinodlozia a potom co? Nechcem aby sa cely den valali po postelnej spachte v ktorej spia ale neviem si predstavit ze by si kazdy den mali davat na postele prehoz. Kedze mame aj novorodenca neviem si predstvit ze vˇby som to mala robit ja ako cinnost navyse. Ako to riesite vy? Nema niekto nejaky dobry typ ako to riesit bez prehozov?

tncka
14. mar 2021

@pericolosa ja davam malej deku na vrch. Postel ma siroku 120cm takze taka deka akurat zakryje

katkamatka7
15. mar 2021

@pericolosa Dokážu si odložiť periny? Naučia sa odložiť si aj plachtu 🙂 Na matraci potom môžu byť, keď je na ňom pripevnený poťah, na zips najlepšie.

zuvelyn
15. mar 2021

Tuto temu si tu uz mala aspon 4x v priebehu niekolkych mesiacov.... 10sekund prehodit poťah na posteľ je sialene nebezpecna a zatazkavajuca činnosť pri batolati....

pericolosa
autor
15. mar 2021

@zuvelyn ano je kedze ma silne koliky a mam ho. ely den na rukach. Kto ma deti co cele dni spia nepochopi.

lulua777
15. mar 2021

No ja mam novorodenca a aj 5rocnu a je to hned prva vec co urobim ked vstanem spracem periny a sup prehoz 😊 Ziadna praca navyse ale beriem to ako zaciatok dna.

lulua777
15. mar 2021

@katkamatka7 to mi pride ozaj neprakticke ved skor sa operie plachta ci prehoz ako povlek matracu 🙄

katkamatka7
15. mar 2021

@lulua777 Ale nie tak často

miselar
15. mar 2021

Vždy celý život mam prehoz ci v manželskej posteli alebo v detskéj izbe. Vyzerá to pekne a navyše ak zaspínia tak len dáš dolu a operies.myslim že je to dosť praktické a hlavne hygienické.

fiafia
15. mar 2021

@miselar presne tak 👍 okrem toho to zaberie pár sekúnd času

lulua777
15. mar 2021

@miselar
@fiafia
Presne moj nazor ja mam odjakziva prehozy a to ich mam uz kopu (lidl) zaberie to par sekund a je to hlavne hygienicke 😊

lulua777
15. mar 2021

@katkamatka7 co nie tak casto?

katkamatka7
15. mar 2021

@lulua777 Stačí čítať s porozumením 🙂 Hľadá alternatívu miesto prehozu, tak nebudem písať daj si prehoz. Píše, že nechce, aby sa deti váľali po posteľnej plachte, tak nie je problém naučiť ich plachtu zložiť a odložiť. Poťah na matrac či krycí návlek na matrac sa neperie tak často, ako obliečky, prehozy, deky. Dajú sa zohnať aj vodunepriepustné, ktoré stačí umyť. No tak opäť činnosť navyše 🙂

pericolosa
autor
15. mar 2021

este som zabudla dodat ze je to poschodova postel