Prerábka bytu - rozpočet

dollyzv
9. mar 2015

Viem, že to sem veľmi nepatrí, ale boli tu uz aj horšie otázky 😅 takze máme celkom veľký 2 izbovy byt (64m2) a chceli by sme najvacsiu izbu (20m) predelit prieckou aby vznika spalna a detska izba. Povodne to je obyvacka s tym ze su do nej dva vstupy (tym padom by boli aj do jednej aj do druhej izby dvere), vypinace su tiez na obidvoch stranach pri vstupoch cize ani elektriku by asi nebolo nutne tahat, tym padom mi vychadza ze staci postavit priecku....Tí, ktorí ste uz takto prerabali, kolko to prosim vas vyslo financne? a casovo? stavali ste svojpomocne alebo cez firmu? Boli tie izby dost velke nato aby sa tam dalo v pohode existovat a o vsetko ste nezakopavali? :D Za odpovede vopred dakujem 😉

zuzy20
9. mar 2015

vam potom ale nezostane v tej jednej casti miestnostnosti okno ked si to rozdelite prieckou 😖

dollyzv
autor
9. mar 2015

@zuzy20 ano to viem,,v tej miestnosti bude spalna to by nam vobec nevadilo 🙂 svetla existuju :D teraz mame spalnu tak ze nam do nej svieti cely den a niekedy je aj problem dlhsie sa vyspat :D takze to pre nas nebol ziadny problem 🙂

zuzy20
9. mar 2015

tak jasne spalna je aj tak len na spanie ;) ale nebudu vam potom cez nu chodit navstevy do obyvacky do druhej izby ?

zuzy20
9. mar 2015

my sme tiez taky byt mali teda nasi ho este stale maju a riesili to kadejako. my sme mali samostatnu detsku jednu velku izbu a oni si tu druhu rozdellili najskor skrinami a potom takou tou zaluziou otocnou neviem ako sa to presne vola ale svietilo nam tak do celej izby a ked prisla navsteva sa to zatiahlo 🙂

dollyzv
autor
9. mar 2015

My mame taketo rozlozenie bytu, modrym som napisala co je kde teraz, a ta cervena ciara ma znacit to predelenie ako si to predstavujem podla mna by to bolo v pohode, len dufam ze obidve izby budu dost velke na to aby sa tam dal ov pohode existovat a vlaste z povodnej spalne by bola velka obyvacka do ktorej sa vchadza priamo z chodby tak si nemyslim ze by to bol nejaky problem kvoli navstevam 🙂

zuzy20
9. mar 2015

my sme mali tie dve izby vedla seba takze ta delena bolo priechodna ale rozmerovo to bol taky isty byt 64 m2 tak je asi vacsina vo zvolene ;) a aj ked sa rozdelila tak to bolo v pohode spalna akurat a aj obyvacka bola akurat. takze sa nebojte bude dost miesta ;)

dollyzv
autor
9. mar 2015

@zuzy20 mna by hlavne zaujimalo kolko to cenovo vychadza :/

sue
9. mar 2015

...ak to predelite sadrokartonom,tak to nebude velmi vela...podla mna sa zmestite do 1500€ v pohode uplne...podlahy tam mate ako? ...skoda,ze okno je v tej "novej izbe"....

dollyzv
autor
9. mar 2015

@sue mame parkety a na tom plavajucu,,,a 1500 mi pride trochu vela na to ze sadrokarton nie? 😅

sue
9. mar 2015

Zalezi od toho,aky date a co s nim budete dalej robit - aka povrch.uprava...plavacku budete tiez asi musiet rozobrat.... No a pozerala som, ze tie izby budu cca 330x330cm...to je dost malo :/ mozno by stalo za to pouvazovat o spalnoobyvacke s vysokou postelou napr.a podtym gauc a deckam nechat velku izbu,hmmm?

dollyzv
autor
9. mar 2015

vychadza to na 10 m2 co klasicke 3izbove maju iektore 10,11 alebo 12 m2 tak hadam nebudem o vsetko zakopavat :D aspon dufam 😅 deticky este nemame, len planujeme prve, a propo, poschodove postele existuju aj mieste sa da dost usetrit si myslim, len chcem ze ked sa postasti aby mal vlastnu izbu, my tiez a aby sme mali aj navstevu kde usadit bez toho aby videli vsetko nase sukromie :D

cecilia68
9. mar 2015

@dollyzv Ak ti to má kto urobiť, so všetkým sa vojdeš do 500eur 🙂 Pri sadrokartónovej priečke, samozrejme..... tam ti stačí 75 mm, izoluje zvuky, tuším do 40dB 🙂 nič nepočuť 🙂

dollyzv
autor
10. mar 2015

@cecilia68 pisal mi jeden pan na modrej strechce ze za 530€by mi ju spravil aj s robotoou,,,a 330€je len robota,,,cize mi to vychadza ze material stoji 200,..ako za dva dni zarobit 300€ je celkom fajn biznis...ja mam tolko na mesiac :D asi sa to naucim robit :D

jeennyv
10. mar 2015

no my mame jednoizbak ale ze fakt velky, je prerobeny na troj, izby mame dokonca vacsie ako v klasickom trojizbaku, ale my sme to riesili uz pred par rokmi a mame klasicke yporky, cize nas to vyslo viac, ale mali sme takych cienejsich robotnikov od znamych co robili dobre a za male peniaze ak si ich kontrolovala...zalezi na tom ake materialy chcete...a ci si to robite s firmou alebo svojpomocne ci so znamymi..tak to samozrejme je lacnejsie ovela..

dollyzv
autor
10. mar 2015

@jeennyv myslim ze by sme to zvladli aj svojpomocne ,teda poprosila by som otca, on nam aj podlahu v byte kladol a zvladol to za necele dva dni 🙂 takze celkom sikovny a myslim ze aj toto by v pohode zvladol 🙂 fuu tak to mate ozaj ze velky :D kokso,,,o takom som asi este ani nepocula :D asi v kazdom okrese robia byty podla ineho planu :D ono toto vyzera ako kebyze bol pred tym trojizbovy, lebo vravim ze dva vchody aj dva vypinace su do jednej izby ta kto tak vyzera :D ale tu vo Zvolene som uz videla vela takych bytov co su takto riesene

cecilia68
10. mar 2015

@dollyzv Myslela som to všeobecne.....ako sieťku na to, lepidlo pod sieťku, omietku a farbu ešte.....to len tak "cca" radšej zaokrúhľujem nahor 😀 A keď ti to drahý urobí sám+ nejakého pomocníka (kamaráta napríklad)

ivkadracova
10. mar 2015

@dollyzv Nas stali iba priecky 6m okolo 500e (neviem ci to bola vobec firma 🙂 ale boli dobri a rychli chlapci - vikend). A teraz ked sme robili rekonstrukciu aj stropu v obyvacke (20m2) aj nejake priecky pre bocne spajze, plus dorobenie steny, vsetko sadrokarton, veniec a strop zaizolovany, plus odporove drotiky do rohov.. zmestili sme sa do 3000e. Ja si myslim ze Vy do 600-1000 musite vojst aj keby Vam to robili draho. Svojpomocne do 300 hadam.
Ako ale budete riesit vetranie spalne? My rano vstaneme a otvorime okna.. lebo koncentracia CO2 je rano supervelka uz pri 1 cloveku. Vy zapnete ventilator? Date si klimu? To by ma celkom zaujimalo.
Co sa tyka svetla, ja by som asi dala nejaky svetlik ku stropu, aby mi tam deti nevideli, ale aby som nejake svetlo mala.. alebo sklobeton.

jeennyv
10. mar 2015

@dollyzv vsetko zalezi na dispozicii, ked to uz pri stavbe zle poriesia... my sme mali kuchynu s obyvackou povodne spojenu, kupelku zvlast a velku velmi velku chodbu zbytocne a jednu izbu tiez velku jak letisko..zbytocne zla dispozicia...ak viete vsetko svojpomocne, podla mna mozno aj nieco usetrite 🙂 vam drzim palce

jeennyv
10. mar 2015

a k tomu svetlu, my mame teraz obyvacku nazvala by som to v srdci bytu a tiez tam nemame okno, ale dopada nam svetlo od balkona a aj nam prudi vzduch odtial cize ked sa pootvara hned sa vyvetra a ak mas spravne osvetelnie vsetko sa da...ja by som do zbytocnych sklobetonov a tak neinvestovala, aj my sme to chceli, ale zbytocne sa potom len vsetko predrazi....

bosoriak
10. mar 2015

@dollyzv Skuste si to ale poriadne zvazit. Tu nejde len o samotnu priecku, tu ide o to, ze v izbe bez okna treba nejako vyriesit vetranie. Obzvlast ak to bude spalna. Mozno bude kvoli tomu treba spravit do priecky okno a vtedy uz je to cenovo viac. A nemoze to byt zo sadrokartonu tym padom. Mne sa paci ten podorys tak ako je, ja by som kuchynu presunula do tej "novej izby", spojila s obyvackou a novu izbu spravila na mieste kuchyne. Ale to uz by bolo asi aj vela penazi kvoli vode a odpadom..
Ak by ste chceli rozdelovat izbu, pouvazujte napr. nad predelenim nabytkom, kde netreba nic burat. Inspiracie napr. tu: http://www.bobvila.com/diy-room-divider/44560-d...
pripadne si daj vyhladat v google "room divider". Su rozne policove systemy, kde dokazes aj ulozit veci, aj to zakryje postel a aj sa tam jednoducho vyvetra.

bonaqa2013
10. mar 2015

Pozri O stavbe,sk alebo efilip. sk
Na týchto stránkach sa určite niečo dočítaš.
A ešte neviem si predstaviť spálňu bez okna. Svetlo, vetranie to bude ako?

ivetlo
10. mar 2015

Ahoj, ohľahdne veľkostí miestností by som ti poradila nakresliť si danú miestnosť na štvorčekový papier v mierke a skúsiť ju predeliť tak ako ty chceš a potom ju aj zariadiť(vkresliť v mierke posteľ, manž. posteľ, skriňu, písací stolík atď).
A že tam nie je okno, to by som tak tragicky nebrala. Teraz idú znova do módy aj sklobetónové tvárnice, pre inšpiráciu posielam link, aby si si vedela pozrieť. Ak dáš aj potom do vyhľadávača sklobetónové tvárnice a obrázky tak ti nájde veľa realizácii. Pozri si.
http://www.bombakseft.sk/fotky/rules/rekonstruk...
A cena? To je aj veľmi rozdielne čo sa týka toho kde bývate. Určite by som sa popýtala známych, v práci kolegov, alebo aj niekoho kto prerábal jadro. Veď takýto ti budú vedieť doporučiť. A určite by som na takú robotu volala len niekoho, koho ti niekto odporučí aby si mala istotu že dobre robí.
A ja osobne by som potom dala urobiť v oboch izbách na kompletku na novo aj omietky a aj elektriku. Budeš mať na dlho vystarané.
Nech sa prerábka vydarí.

hradnapani
10. mar 2015

@dollyzv kym sa pustite do prerabky, zvazte este aj moznost obyvacko-spalne, s tym, ze spalnovu cast by ste si oddelili poloprieckou alebo nejakym paravanom ci kniznicou od obyvacky. My sme to takto vyriesili v jednom podnajme a bolo to uplne super. Mali sme sukromie na spanie a aj na navstevy. Do 20 metrovej izby sa to da. Ked tam mate dva vchody, tak by to bolo idealne. Spaciu cast by som dala mozno mensiu, obyvackovu vacsiu. Alebo ako bolo spominane, ak by to slo, tak urobit z toho priestoru obyvacko-kuchynu, ale to by bolo financne narocnejsie. Ked budete mat jedneho dna dve deti, urcite ocenite, ak budete mat pre ne vacsiu detsku izbu. Takze ja by som to riesila, az ked bude dieta/ deti na svete a podla ich poctu menila dispoziciu. Aby ste to proste neunahlili.

sue
10. mar 2015

..a najmä neriešiť to štýlom "čo najlacnejšie, čo najrýchlejšie"...lebo si to potom budete možno dlho vyčítať 😒 pretože vytvoriť dva kamrlíky (3,5m x 3m je kamrlík, aj ak počítaš s prípadnou poschodovou posteľou...) najmä ak je pozdĺž jednej steny prakticky celej okno...
Možno ešte tá verzia, že "spálňa" by bola detská izba... a "obývačka" by mala vľavo spálňovú časť pre vás a "nová izba" by bola prepojená s kuchyňou...tak to by ešte šlo...

ale_na
2. feb 2017

Ahojte my mame izbu 20,60m chcela by som ju predelit na polku mame len 1iz.byt a chcela by som aby maly mal vlastne samozrejme jeho strana by bola s oknom a druha bez myslite ze by to vyzeralo ok ? Skrine nemame kedze mame satnik v chodbe

marinka70
1. nov 2018

@dollyzv dobry den,nasla som vasu diskusiu a predrleni izby v byte, akurat riesime presne to iste...a mame aj rovnaky byt. Ako ste s predelenim spokojny? My chceme do umakartu dat hore okienko na vetranie neviem ci to pojde. Dakujem za odpoved

dollyzv
autor
8. nov 2018

@marinka70 zdravim,my máme sadrokartón a tiež vetracie okienko cca 100x40cm, tam kde není klasické okno je spálňa a stropný ventilátor so svetlom,nieje to ako keď sa v izbe otvorí obrovské okno ale celkom v pohode sa da vyvetrať a mne osobne sa tam veľmi dobre spí,lebo mám úplnú tmu 🙂 materiál vyšiel aj s tým oknom okolo 120€ robili sme svojpomocne 🙂

dollyzv
autor
8. nov 2018

@marinka70 a myslím že izby sú úplne postačujúce 🙂 jedna je 3,5x3m a druhá 3,5x2,5m

marinka70
8. nov 2018

@dollyzv tak to je super... 🙂 dakujem za odpoved...este sa spytam ako ste riesili ulozny priestor teda skrine? My mame teraz tu velku izbu do 1/4 predelenu skrinami...len cakame druhe babo...tak by sme to chceli uplne predelit...a este sa opytam ze ako ze to zvukovo s tou stenou? Dakujem

dollyzv
autor
12. nov 2018

@marinka70 no sadrokartón je sadrokartón,môžte dať hrubšiu izoláciu možno to niečo pomôže,ale napr. Keď niekto v spálni rozprava v druhej izbe to nepočuť alebo len minimálne. A skriňu máme jednu, je super,nezaberá veľa miesta ale vpracem do nej všetko 🙂