Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mimer
6. sep 2019

Preco spanie na balkone ked moze byt v postielke 🙂

25jesss25
6. sep 2019

Tiez nechapem ako to je myslene 😂 preco by malo 3 rocne dieta spat na balkone?

matkahelka
6. sep 2019

@mimer pretoze niekore deti spia lepsie na cerstvom vzduchu ako vo vnutri 😉 aj mpja dcerka tak spavala do troch rokov, ci prsalo,ci snezilo... vo vnutri spala max pol hodku, vonku prespala 3hodiny vkuse 😉

ukulela
6. sep 2019

@27ivana no ked je tam malo miesta, tak len nejake roztahovacie kreslo. Ale ked sa ti tam nezmesti ani postielka - teda 60-70 cm sirka, co sa ti tam uz zmesti? MOzno vymysliet nejaku hojdaciu siet? A dalsia vec . zaspi ti tam dietatko?

lindusss2016
6. sep 2019

Ja celkom nerozumiem... moje trojrocne by uz z kresla ci cohokolvek na balkone celkom kludne preliezlo. Pride mi to nebezpecne🤔

ajka0207
6. sep 2019

@lindusss2016 suhlasim, moja "zdrhne" aj s kočíka, ma dva a pol, na balkone by som ju samu nenechala.

mamcotka
6. sep 2019

Co nieco takéto?

petkaaa
6. sep 2019

To nemyslíš vážne preboha... prečo by malo trojročné dieťa spávať na balkóne? Chápem ak je malé, že spí lepšie vonku, ale trojročné??? To čo chceš na balkóne riskovať?

matkahelka
6. sep 2019

@lindusss2016
@ajka0207 autorka sa pyta na to,kde ma dieta spat,nie ci to je bezpecne 😉 neviete ako byva,ci ma balkon zamrezovany, ci byva v rodinnom dome a balkon ma 30cm nad urovnou zeme...

ukulela
6. sep 2019

@ajka0207 predpokladam /predpokladajme, ze sa jedna o zabezpeceny balkon. ak nie, tak suhlas, ze treba na to mysliet. ale chapem, ze niektore dieta sa vyspi lepsie na vzduchu ... moj v izbe napr len pri otvorenom okne a ruchu ulice 🙂 akurat ma vytacaju susedia fajciaci na balkone. to vzdy musim rychlo zatvarat :(

petkaaa
6. sep 2019

@matkahelka keby mala balkón 30 cm nad zemou tak nemá kočík v kočikárni... a prepáč, ale pre 3ročné dieťa musí byť extra nepohodlné spať v kočíku... ako núdzové riešenie beriem, ale nie doma

ajka0207
6. sep 2019

@27ivana a neda sa ho naucit spat pri otvorenom okne? Ak sa ti tam nevojde postielka, tak vsetko mensie uz bude nepohodlne. Ale inak cestovne postielky byvaju mensie.

suesue1983
6. sep 2019

😁😁😁Niektoré mamičky už fakt vymýšľajú...

matkahelka
6. sep 2019

@petkaaa moje dieta tak spalo do troch rokov, prespala bez problemov 3hod.vkuse na terase. zrejme jej to pohodlne bolo, kedze vo vnutri ani v posteli, ani v postielke neprespala viac ako polhodku. sesterka ma aktualne 2rocneho a detto, vo vnutri ho uklada pol hodiny a spi jej 15min.,vonku jej zaspi sam a prespi 2-3 hodky i ked susedia bagrovali 😁 kazde dieta je ine a to,ze niekto dava spat dieta inak a inam ako to robievas ty, neznamena,ze to nie je spravne 😉

womanla1
6. sep 2019

@27ivana jedine nejaké epedy, nafukovacia posteľ, a na to nejaký spacák pozri na stránke Decathlonu
Môj syn spával na terase, balkóne 3,5 hodiny ešte v 3 rokoch chápem to.

anna_maria1
6. sep 2019

Fuha, tomuto som ani ja nepochopila, preco by mala spat na balkone? Ved bud dieta spi doma v postielke alebo v kociary vonku, no nie? Ci ja som este nejaka zastarala mamicka?

womanla1
6. sep 2019

@anna_maria1 asi potrebuje byť doma, pracuje, je tehotná....
@27ivana ešte ma napadla nafukovacka uzka

lilitela
6. sep 2019

A detsky matrac sa ti tam nezmesti? POd neho nejaky igelit, alebo dosku, kvoli vlhnutiu. Pripadne sa da z matracu aj zrezat na potrebny rozmer. Ale to ta asi napadlo, asi fakt hladas, ci niekto take cosi nevymyslel a nepredava. Skor v zahranici, kde je vacsi trh.

diewcatqoo
6. sep 2019

Ja vam ale zavidim, ze vam 2-3 rocne deti spia cez den.. by som toho mojho zatvorila aj do tej klietky na balkon, keby v nej bol pospal aspon pol hodky :D

janinah
6. sep 2019

Neviem si predstaviť ten balkon,aby bol 100%ne bezpečný

zuzana76
6. sep 2019

A nebude tam dieťaťu zima? Predsa kočík je chránený, dieťatko vo fusaku, ale trojročné dieťa je už dosť veľké, obyčajná posteľ matrac alebo čokoľvek by bolo studené, predsa len ide zima

lubik87
6. sep 2019

Ahoj , ja som si dala robiť na terasu posteľ/ domček ak vieš čo myslím klasická posteľ v tvare domčeka ..ten je po stranách prekrytý moskytierkou a dá sa naň dať aj priehľadný pršiplášť ...vsetko je na magnetické uzatváranie....vnútri je klasický rošt , potom polystyrén a matrac . Chlad vôbec neprechádza na chrbatik . Nosnosť má.postel cez 100kil takže sa tam.mozem.natrepat aj ja s.detmi 🙂 späť na čerstvom vzduchu v akomkoľvek veku je výborné a keď.maa k tomu ešte podmienky je to top🙂 keď tu čítam že prečo by malo späť vonku keď ma doma posteľ 🤔 načo chodia ľudia k moru a na kupko veď majú vaňu nie :D
@27ivana

terezka1947
7. sep 2019

@lubik87 no....ak je dieta mladsie,chapem s kociarom. Ale ked je starsie,aky zmysel?cez obed na tu hodinu,okno otvorit dokoran. V noci tam.spat moze iba v lete,cize gro roka musi.spat v izbe,ved predsa neda clovek dieta na balkon vo vetrovke.

Chcelo by to viac info od zakladatelky temy.
Ale chapem mamicky,lebo mne to tiez nedava zmysel...ale mozno ona,ma nejaky specialny a mozno aj vazny.

27ivana
autor
7. sep 2019

No niektore ste fakt "super". Tak ale kazda sme nejaka.
Tak pre vysvetlenie. Moj drobec ma postel ako ihrisko. Zaspanie cez den nehrozi. Bohuzial je tak nauceny od mala a mam obavu, ze ak nebude spat na balkone, obedny spanok tym u nas konci. Ked ho dam do postielky o 12tej, zaspi okolo pol 3. Na balkone spi do 5 minut. Chapem, ze kto neprezil, nepochopi. Kazde dieta je ine, skusme sa navzajom respektovat.
Bezpecnost: nemajte strach, nie som debil. Mame tak vysoke zabradlie, ze ja co mam 180 cm mi len hlava trci. A nie je na co vyliezt.
Chcela som len poradit, ci nahodou niekto nema nieco vymyslene. Mozno len zvedavost na ludsku kreativitu. Ale tak clovek nie vzdy dostane odpoved na otazku. Viem, nie kazdy je dostatocne chapavy. Nechcela som radu ohladom bezpecnosti.
Len taka basnicka otazka, vam nespia deticky lepsie v kociku, ked ste vonku na vzduchu. Moje obe ano, a naj vo fusaku ked je vonku mraz. A o zdravi ani nevravim, nakolko obaja su zdravi a to mam uz jednu 6 rocnu, co by nam domov mohla nosit vzorky vsetkych ochoreni zo skolky.
Dakujem vsetkym, co chceli pomoct. Pekny den.

27ivana
autor
7. sep 2019

@lubik87 mozem poprosit foto, kludne aj do ip. Dakujem

brnka
7. sep 2019

Aj moji boli zvyknutí iba vonku v kočíky cca do 2 rokov.
Potom sme mali čo robiť, aby sme ich naučili v postielke. Je to asi len o zvyku. Skús pri tom otvorenom okne 😊

terezka1947
7. sep 2019

@27ivana jasne,v kociku vonku vzdy spali lepsie. Moja skusenost:
Ked boli stsrsi ako 2r.bola spankova kriza....boj cez obed....no vyriesilo sa to.
Vstavali a zaspavali v rovnaky cas,tak,aby ten obednajsi spanok bol casovo nastaveny ok.
Cize o cca 7:00hore,spat okolo 20:00,obednajsi bolo okolo 13:00....trvalo asi dva tyzdne,kym sme to zladili,ale bolo to ok....este dopisem,cez obed som zaspavala pri nich...
No,toto fungovalo na moje deti....uz ty vies,co.by fungovalo na,tvoje.
Ale ozaj nevidim dovod riesit komplikovane balkon.
Este mi napadlo....ja,som s nimi pesi chodievala pred obedom na,prechadzku vonku,potom obed a spat,takze aj cerstvy vzduch bol a mali sme rezim,kt.som sa snazila dorziavat,takze nebolo,ze raz isli do.postele o 12:00,raz o 15:00....vzdy to bolo.cca o tej 13:00...
Take male deti musia,resp.potrebuju aj svoj rezim...

27ivana
autor
7. sep 2019

@terezka1947 ja som tiez prisne rezimova, preto ma stve, ze spanim v postielke sa nam ten rezim uplne rozbija, nakolko moze byt doobeda vybehany ako psik, no spat ani za svet. Dcera mi prestala spat naobed okolo 2 rokov. Proste som to vzdala po 3 mesiacoch 2hodinoveho uspavania. Preto sa uz teraz desim, ze by sa historia zopakovala. A bohuzial vsetko tomu nasvedcuje.
A niekedy sa ozaj von neda ist. Hlavne ked leje, to by som musela riesit este nejaky daznik, co drzi sam. I ked to som uz na ali videla 😀

maciatkolulu
7. sep 2019

@petkaaa môj už skoro šesťročný sa v pohode ešte vyspi v kociku😂😂😂, cely život spával iba v kociku, myslím denne spanky. Na výber ma z Mountain buggy nano, elodie😉tiež spával na terase. Síce je fakt ze sme sa len minulý rok presťahovali z domu do bytu, ale tak keď by bol menší a spal by na terase, sedela by som tam tiež a oddychovala, sme na prvom.

kasyra
7. sep 2019

@27ivana historia sa bude opakovat 😂 Neostava ti nic ine len zmierit sa s tym.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli