24 - hodinová pH - metria. Ako prebieha vyšetrenie?

veroduan
16. apr 2009

Ahojte, prosím mamičky, ktorých detičky museli podstúpiť toto vyšetrenie v nemocnici, aby napísali, ako to celé prebieha. Nám to gastroenterologička už 2x navrhla a asi nás to neminie..aj keď nie hneď, ale rada by som vedela, na čo sa mám pripraviť 😖

denisocka
16. apr 2009

😉 nie je to nič hrozne, my sme teraz boli v Smokovci,a veru-šla som tam s tým,že Ph metriu odmietnem,nakoniec tak malym detom ani nerobia,ale každy den tam boli decká z oddelenia a každe to zvladlo bravurne 😉 a ja som zmenila na to uplne nazor,takže ak na to vyrastieme,tak sa toho nebudem bať ako predtým,ked som o tom len čítala 🙂 😉

cairka
16. apr 2009

ahoj, malej to robili pred pár týždňami v smokovci. Ráno nesmie nič jesť, ani piť, zavedú hadičku cez nos až neviem kam 😅 , druhý senzor nalepia na chrbátik a pripoja k takému počítačíku. Celé to zavedenie trvalo možno minútku-dve. Malej to tam asi len natlačili (nepustili ma tam), ináč starším deťom dávajú vypiť cez slamku vodu a vtedy vsúvajú hadičku. V priebehu dňa zapisuješ čo a kedy dieťa papalo, ten počítač sa prepína vždy ked dieťa je a takisto sa prepína, či dieťa leží, abo stojí. Ráno vytiahnutie bola otázka 15 sekúnd, väčší problém bolo odlepenie leukoplastu, ktorým mala prichytenú hadičku, aby sa jej nevyšmykla. dieťa by nemalo moc behať a nemôže ísť von, ale ináč funguje celkom normálne. naozaj to nie je také strašné, ako to vyzerá na prvý pohľad. druhá vec je, či to všade robia za pomoci týchto prenosných počítačíkov 😒

petromilla
16. apr 2009

Mému synovi to dělali v 10 letech a proběhlo to úplně v pohodě. Ta tenká hadička se zavede nad jícen, kde čidlo měří pH a z toho se pozná, jestli jícen propouští zpět či ne.
Malý měl povolené všechno, jen jsme museli dávat pozor, aby ten přístroj nepoškodil, do školy tutíž ten den nešel. Druhý den mu hadičku vyndali, což byl jen mžik. Jak píše Cairka, na přístroji se přepíná když dítě jí nebo leží a na papír se zapisují časové hodnoty a činnost dítěte.
Měla jsem z toho strach, ale po vyšetření jsem musela uznat, že neopodstatnělý. Díky tomuto vyšetření syn dostal lék a vyřešily se tím jeho dlouhodobé problémy s trávením.

pasoa
17. jún 2009

obnovujem túto tému.. my ideme zajtra do nemocky na pH metriu. môj syn má 3 mesiace. nájde sa tu niekto, koho dieťatku to robili tiež v takom nízkom veku?

shaula
17. jún 2009

Zdravím, o tomhle slyším poprvé, objasníte mi prosím, proč se to dělá? Při jaké diagnóze nebo problémech? Díky předem.

radka.m.
17. jún 2009

shaula-PHmetrií se zjištuje tzv.GERD-gastroezofageální reflux-refluxní choroba jícnu,vyšetření se dělá např.u asthmatiků,nebo u jedinců,kteří mají problémy při tělesné zátěži-dušnost,bolest na hrudi a přitom mají spirometrii a další vyšetření v normě,tak potom je podezření právě na GERD,COŽ JE PŘÍČINA RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ VÁZANÝCH PRÁVĚ NA TĚLESNOU NÁMAHU,TÍMTO ONEMOCNĚNÍM TRPÍ I SPORTOVCI A POKUD SE UÁKÁŽE gerd,TAK JSOU SCHOPNI PO NĚKOLIKAMĚSÍČNÍ LÉČBĚ SE VRÁTIT OPĚT K VRCHOLOVÉMU SPORTU BEZ OBTÍŽÍ.

shaula
17. jún 2009

Aha, díky. O refluxu jsem slyšela (u malých kojenců), ovšem netušila jsem, že může mít nějakou souvislost i s respiračními problémy 😕

adriana7284
17. apr 2014

ahojte mamicky vie mi ktomu povedat niekto nieco,ideme do Srobarovho ustavu koli tomu ze mame kazdy mesiac anginy alebo hrozny kasel, poslal nas tam nas pneumolog pretoze vsetky vysledky mame v poriadku a mysli si ze GERD je pricina. Napiste niekto prosim ako vas liecili. Staci na to upravit stravu alebo len neake lieky?, je to nieco zavazne, pretoze nam problemy s anginamy a kaslom pretrvavaju uz dobre 3 roky a vzdy nas liecili len ATB a bolo nam povedane imunita musi vyzriet...Dakujem za odpovede 🙂

balazienka
24. apr 2014

Nasej malej prvykrat robili ph-metriu v dva a pol roku, ked jej kvoli dlhodobemu kaslu zistili astmu a kedze sa nalez GERD potvrdil, tak jej nasadili liek helicid a odporucili vyhybat sa kyslym jedlam a napojom.Potom sme to v priebehu roka absolvovali este dvakrat, lebo liecba hned nezabrala a zakazdym to znasala celkom dobre, len to zavedenie hadicky cez nos do zaludka jej bolo dost neprijemne.

perla200
12. mar 2015

@balazienka a to zistia aj astmu?

perla200
12. mar 2015

@adriana7284 ako ste dopadli s tým GER?

adriana7284
12. mar 2015

ahojte, tak nám nepotvrdili GER, malý zvládol vyšetrenie bravúrne, ale GERD nám nepotvrdili, vlastne nám nič nezistili, trošičku znížená imunita ale inak všetko v poriadku., ale pobyt nám veľmi prospel po návrate sme 5 mesiacov nevedeli čo je byt, chorý. Teraz sa chystáme znova na liečenie pretože sme zasa v jednom kolotoči mesiac čo mesiac ATB .

perla200
12. mar 2015

@adriana7284 lebo mame skoro zhruba rovnako staré deti....a to zavedenie bolo aké? toho sa najviac obavam....a kde vam to robili?

adriana7284
12. mar 2015

Boli sme v Šrobarovom ustave, Dolny Smokovec, ale nie je to nic hrozne maly ani neplakal, a to sme vecer prekonali laryngitidu tak som si myslela ze nam to ani nebudu robit, ale pan primar povedal ze ano pretoze na to sa objednava a dlho sa caka na dalsi termin.., dohodli sme sa ze ak by mal maly neake problemy s dychanim tak by sa to vytiahlo von, ale zvladli sme to.., nie je to nic hrozne len zo zaciatku trochu trvalo kym si zvykol na hadicku lebo ked papal tak pri prehltani mu to vadilo ale to boli prve chvile potom sme uz fungovali normalne. Vsetko budete musiet zapisovat co a kedy papka, a prepinat pristroj ked si lahne, ked papa alebo pije vsetko sa zaznamenava.. ale je to pohoda, maly sa normalne hral s detickami akoby nic, a vtedy je najlepsie davat papkat dietatku vsetko, tam je strava dietna, preto je dobre kupit ak lubi hranolky alebo rezen , nieco co papkava bezne a je to take tazsie jedlo, alebo citrusove plody su to jedla ktore sposobuje reflux a tak sa to zaznamena... My sme si koli tomu objednali donaskovu sluzbu, pretoze strava v jedalni je taka aka je, a boli sme z daleka nemal nam kto priniest take papkat...

perla200
12. mar 2015

@adriana7284 dakujem velmi pekne za info....

danielahamar
26. aug 2015

Obnovujem túto tému, dnes sme prišli od gastro a neminie nás ph-metria, len nám dala na výber Bratislava Kramáre pobyt 3dni, alebo Smokovec s tým, že tam pôjde aj na lieč.pobyt, ale kedže je školák, tak asi BA.... Boli ste tam niektorá s dieťaťom? Môže tam byť aj rodič? Lebo ja ho tam určite samého nenechám samého v tomto zdravotníctve účastnom 🤐

lalasa
17. feb 2016

@danielahamar ahoj, aj nas caka phmetria, boli ste nakoniec na tych kramaroch? ako to tam prebieha? mohla si tam byt s malym?

danielahamar
17. feb 2016

@lalasa nie, nešla som na Kramáre, bola som v Tatrách s ním dva týždne, kedže som sa nakoniec rozhodla, že chcem všetky vyšetrenia mať a dobre, že sme tam aj išli, ináč by stále len tápali, že čo

lalasa
17. feb 2016

@danielahamar dakujem a co vam nakoniec zistili? my ideme na vystrenie kvoli podozreniu na reflux

danielahamar
17. feb 2016

@lalasa reflux má ževraj taký ako každý druhý človek, a podľa všetkého astmu, pri kt. mu v tej dobe dýchacia sústava fungovala na 43%, čo je sakra málo , v decemb, mal kontrolné na 65% a teraz ideme zas až v marci, zistili sme, že je alergo na neonky 😀 skrz očí

lovelysadie
31. jan 2017

Ideme buduci tyzden do Ba na ph metriu. Syn má 4 roky. O ba nikto nepisal skúsenosti.je tu niekto taký,čo mu to robili tam? Syn ma problem s kašlom.

lalasa
31. jan 2017

@lovelysadie ahoj, my sme uz boli dvakrat, okolo desiatej prides, prijmu vas na oddelenie, okolo obeda zavedu malemu cez nostek sondu - taky drotik, prelepia pod nosom, aby sa to nehybalo, okolo pasa bude mat priviazanu krabicku kde budete prepinat gombiky podla toho ci lezi alebo sedi/stoji a kedy papa, bude to mat priblizne 24 hodin +-, cize na druhy den okolo obeda mu to vyberu, vyhodnotia a pustia domov, skor ale ako o stvrtej necakej ze to bude vsetko hotove 🙂

lovelysadie
31. jan 2017

Jej dakujem
@lalasa ... a bude ho to boliet? On sa ma vseyko pyta,tak nech mu viem pravdu povedať.velmi sa bojí. Bude moct normalne jest? Netlacilo to tvoje dietatko?

danielahamar
31. jan 2017

@lovelysadie môj v ten deň vôbec nechcel jesť, nebolo mu dobre a veľa spal, takže ani výsledky nemohli byť pravdivé, keďže nič poriadne nejedol a v kľude mu vyšli väčšie hodnoty ako v pohybe - žalúdka

lalasa
31. jan 2017

@lovelysadie tak dcera je uz velka ma 11 rokov, tak to inac preziva 🙂 ako 4-rocny drobec, ale tvrdila ze neboli, len je to neprijemny pocit to zavedenie drotiku cez nos do hrdla, ale trva to asi minutu, ale pri jedle mala problem, napinalo ju ako sa to jedlo v hrdle dotklo tej sondy, ale jedla normalne len veeeelmi pomaly a po troske

lovelysadie
1. feb 2017

Super.to som bola zvedava.dakujem 🙂

dominko28
1. jún 2018

Dobrý den chcem sa spýtať bol niekto v Trnave na ph metrii ake skúsenosti máte ďakujem