Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

ivka144
2. jún 2008

Dakujem pekne, Ajka, za vysvetlenie. Ale potom nechapem, preco grcka aj hustu kasu. Myslis, ze nutriton by to zahustil inak ako je husta kasa? No, asi to ozaj musim vyskusat.
Inak ja VAs uuuuzasne obdivujem. Nemam sice nervy na to prat vsetko zagrckane (a mrkvicka a brokolicka to je malina!), ale este menej mam nervy pred kazdym pokusom jedenia a pitia zarabat nejaky nutriton. Maly totiz nic nepije ;(( a neviem, ako ho nanutit...

ajka2
3. jún 2008

Ivka ja vôbec nechááááápem o čo je lepší Nutriton ako kašička,ale fakt je že to funguje.
Ja už jej kašičku nezahusťujem,robím ju hustú a aj tak ju občas vygrcne.
Nutriton s mliečkom však ani z daleka taký hustý nieje a ten negrcká a to mi je záhadou,neviem čo dodať....
Na Nutriton nedám dopustiť. 😉
Ivka a do vodičky alebo čajíka mu to zarábaj rovno do toho,nieže mu to budeš dávať osobitne,len čo si to skomplikuješ.Kúp cumlík s väčšou dierkou nech mu to dobre tečie.
Práve preto si ja od 2mesiacov odsávam,zahusťujem a dávam z fľaše,inak by som sa zbláznila.
Malá ked je hladná reve na raty a kdeže by vydržala dáke komlikované jedenie 😅

kate2
5. jún 2008

ahojte baby. trochu sa zamiesam do diskusie, lebo som uz dost zufala. citam si vase prispevky, ale neviem si rady. moj mesacny syncek, v poslednej dobe strasne place po kojeni. skoro za kazdim. aj grcka, niekedy aj hodinu po papani. nejde mu to sice prudom, ale vygrcne nieco. to mi az tak nevadi, ale ten rev co spusti po jedeni je katastrofa. uplne je z toho hotovy. skoro az do bezvedomia....tak neviem ci je to reflux alebo kolika? vcera som kupila Nutriton tak neviem ci to vobec mam pouzivat?

ajka2
6. jún 2008

Ahoj Kate si myslím že reflux,ale ja niesom odborníčka 😅
Ani moja nikdy negrckala prúdom,ale aj 10x do dalšieho jedenia a po troškách.Tiež plakala,priam revala po aj pri papkaní a aj vždy ked sa jej vrátilo.Predsa len žalúdočná kyselina štípe aj dospelého,fuj 😖
Ci máš skúsiť Nutriton sa rozhodni sama,ale nič tým nepokazíš.
Len sa potom nevzdaj,po jednom použití sa to neupraví,na to trba čas. 😒

kate2
6. jún 2008

dakujem ajka. uz som s Nutritonom zacala. maly sa tvaril ako by som mu davala kysle uhorky 😀

denisse
6. jún 2008

ahoj dievcata,
nasa nela bude mat za chvilu rok a reflux nas uz az tak netrapi, aj ked to stale nezmizlo uplne ... ale popisem vam, ako to bolo u nas, mozno to niekomu na nieco bude ...
ked mala dva tyzdne, tak sa jej v lahu obcas stalo, ze akoby nemohla preglgnut, potom sa zakuckala a nemohla popadnut dych ... zdalo sa, ze sa dusi ... po par dnoch sa jej to za sebou stalo niekolkokrat (nielen hned po jedle, ale hocikedy), tak sme s nou isli k dr. tam nam povedali, ze su to uplne jasne priznaky refluxu, aj ked nic nevyzvracia von, ukazali nam, co robit, ked sa bude zase dusit (prevatit na brucho, buchnut medzi lopatky, v krajnom pripade za nohy dole hlavou ... hroza si len predstavit) a isli sme domov .. to sme este netusili, ze za dva dni budeme nuteni vsetky tie chvaty pouzit, ja a moja mama v soku, manzel robil co mohol, nakoniec na nas velky krik pribehla suseda odvedla, co je nastastie doktorka a povedala, ze mala je ok ... tentokrat sa jej to stalo priamo pocas kojenia, dusila sa s tym mliekom co jej tieklo ... nasledovala strasna noc, oka sme nezazmurili a dvali na nu pozor, ci sa nedusi, ci dycha a pri kazdom kojeni som sa taaaak strasidelne bala ... rano do nemocnice, tam tri dni vselijake vysetrenia so zaverom ... dieta je v poriadku, je to reflux a jediny liek je cas, prejde to samo ... (robili nam aj sono a to reflux nepotvrdilo, ale to neznamena, ze ho dieta nema ... toto vysetrenie funguje tak, ze sa TO musi stat priamo pocas sona a dr to musi vidiet).
a tak nasledovali mesiace strachu, bala som sa s nou byt sama, aby sa mi nezacala dusit, davala som jej pred kazdym kojenim nutriton, ale to bol des, hustlo mi topod rukami a vobec som to do nej nevedla dostat ... spala, jedla, prebalovala sa aj hrala vo vyvysenej polohe ... ja som v noci stokrat kontrolovala ci dycha ... okolo konca piateho mesiaca to pomaly ustupovalo, teraz sa este obcas zakucka aj s vlastnymi slinami, ale uz ma dost sily na to, aby to vyklaslala ....tak snad to uz bude OK ...
vsetkym drzim palce, vydrzte to, ono to naozaj prejde ...

deuskatka
7. jún 2008

Ahojte mamicky, kate2,

ja by som poradila, to co sa osvecilo nam... Hlavne reba ist na gastroenetrologicke vysetrenie, a ked sa potvrdi reflux, doktorka vysvetli, ako treba postupovat a odpovie vam na vsetky otazky. Malicky mal reflux 5-ho stupna, to je ten najvyssi stupen, teraz v 8-om mesiaci sa to polepsilo na 3-ti. AK ste z Ba alebo blizkeho okolia, doporucujem ambulanciu v Pod.Biskupiciach, MUDr. Jana Bizikova. A hlavne NUTRITON!

Ked som plno kojila, mala som problemy ako mu to dat. Mamicky ktore nemaju problem z odsavanim, je to ten najlepsi sposom ako zahustit MM. Mne sa nedarilo, tak mi pomahalo zarobit dve zarovnane odmerky + 25ml prevarenej vody a hned podavat tesne pred kojenim a davala som mu aj po koleni... a malicky konecne zacal priberat. Dlho mu trvalo, kym si zvykol na NUTRITON, aj plakal, ale vedeli sme, ze je to naj, com mozme pre neho urobit.

Ak sa reflux nelieci, casto sa dostane infekcia do dychacieho systemu z grcania a moze mat zapaly, neskor to moze prerast do astmy...

Malicky grcal stale, nie velke mnozstva, ale stale aj 2,3 hodiny po jedle, takze polohovat, stale.

Hlavne si treba urobit sonogtafiu, aspon budete vediet na com ste.

Prajem vela stastia. 🙂))

ajka2
9. jún 2008

Denisse ako by si písala o nás 🙂
Až s tým že naša grckala aj von,ale ten strach čo sme mali,to už si neviem teraz ani prdstaviť...

Takže ako píše Deuskatka - NUTRITON, je to základ úspechu.Ja som sa dala do boja s odsávaním a zatiaľ úspešne.

Kate2 držím palce!!!

chromozom
9. jún 2008

Ahoj Deuskatka,
rada by som ta poprosila o kontakt k dr. Bizikovej, budem ti vdacna. dakujem!

katus79
9. jún 2008

ahojte, my tiez mame reflux 😖 Ale kolky stupen to neviem. Potvrdili nam to na Kramaroch. Aj som bola prekvapena ze v takej velkej vlastne najvacsej detskej nem. nam stupen neurcili. A by ma to teda zaujimalo.
Deuskatka tiez davam pred kojenim nutriton, ale len polovicnu davku a rozmyslam ze prejdeme na celu.
tvoj malicky kakal potom v poho?

ajuskamimi
9. jún 2008

KATUS aj nam to potvrdili na Kramaroch na pohotovosti a takisto nam neurcili stupen. Akurat nam urobili sono a potom mi kazali ist na druhy den k nasej detskej a ta mi dala zasa listok na Kramare na gastro. Tam sme sa boli objednat, no najblizsi volny termin mali az o 3 mesiace, hoci tam robia tusim 3 lekari 😖 tiez som davala Nutriton, ale iba polovicnu davku a stacilo to. Postupne, ked sa mi zdalo, ze menej grcka, som mu davala nutriton iba rano a vecer. Potom iba rano a nakoniec som ho vysadila. Detska mi povedala, ze ho mam davat uz iba, ked znova zacne riadne grckat. Na gastre nam to tiez takto povedali. Potom sme ho vysadili uplne a v 5.5 mesiaci sme zacali prikrmovat. Akonahle nastupila tuhsia strava, reflux zmizol 😉

deina
9. jún 2008

Nie som si ista, ci nas maly ma naozaj reflux, ale opisem ho, dobre? Doteraz jedaval Nutrilon HA a dost vysoke davky, neustale bol hladny. Stavalo sa, ze potom nieco vygrckal, ale nezvyklo toho byt az tak vela, zeby som sa bala, ze je to reflux. Len ked jedol hltavo, tak mu toho vyslo vela a preto som ho krmila vzdy pomalicky, robila prestavky po kazdych 30-40 ml mlieka. Zvykol jedavat okolo 150 ml a casto si pytal aj viac. Nedavno sme boli v nemocnici (zapal priedusiek) a kedze strasne chrcal, znizili mu davku na 100ml a dali mu AR mlieko. Na moje prekvapenie maly bol pokojny, neplakal, ze chce viac a uplne prestal grckat. Odvtedy negrcka vobec, moze si svoju davku (teraz je to 120ml) vypit naraz a nic mu nevyjde ani pri odgrnuti. Kedysi zvykol aj chrcat, teraz uz vobec. Ja som si akosi myslela, ze deti, ktore maju reflux, su chuducke, pretoze vsetko vyvratia - nas maly je riadny macko (predcasne narodeny, tak to asi dohanal, teraz uz pribera normalne), este nedavno by bol len jedol a jedol. Z nemocnice nas poslali na gastro, tam nam predpisala doktorka AR mlieko, ale na sono ideme az v auguste.

katus79
9. jún 2008

Ajuskamimi tiez rozmyslam ze zacneme skor prikrmovat. My grcame niekedy viac niekedy menej, ale nevieme kvoli tomu spinkat.Hocikedy zacne v spanku preglgat ze jej to stupa hore a tym padom sme dospali. Takze spime podla toho ako nam reflux dovoli 😒 kurna..ze na to nic nie je 😖

deuskatka
9. jún 2008

Ahojte,

chromozom:

Kontakt na MUDr. Janu Bízikovú:

Detská gastroenetrologická ambulancia
Krajinská 91, Pod. Biskupice
tel.č.: 0905 695 835
ord.hodiny: Ut., Str., Štv.: 07:00-13:00

katus79"

Mojmu malickemu davam NUTRITON od 4-ho mesiaca. Kedze NUTRITON sa v traviacom systeme nevstrebava, tak sa rovno vylucuje a samozrejme zahustuje stolicu. Malemu sa velmi tazko kakalo, az som to vyriesila nocnikom. On sa ani inak nechcel vykakat, v sede sa mu lepsie tlaci. 🙂 Takze nocnikujeme od 5-ho mesiaca.
Ked to tvojmu malemu pomoze davat vacsiu davku NUTRITONU, tak mu ju kludne daj, treba vyskusat. Urcite to neublizi.
Polohujes? (Postielka v sklone 45stupnov, aby sa obsah zaludka nevylieval.) Mne sa to velmi osvecilo...
Kym sme zistili, ze maly ma reflux, tak kazda noc bola bessena...plna placu... Ale uz je lepsie. 😀

Drzim palce. 😉

deuskatka
9. jún 2008

Az teraz som si precitala pravidla fora, tak dufam, ze kontakt na dr. nie je ako kontakt na firmu... 😖

chromozom
9. jún 2008

Ahoj Deuskatka,
mozes mi prosim dat konakt na dr. Bizikovu? Budem ti zaviazana. Dakujem velmi pekne!

katus79
10. jún 2008

Deuskatka postielku mame vyvysenu. Mozno to nie je tych 45stupnov, tam sa mi vzdy zosunula 😒 Nech jej dam k nozickam cokolvek stale sa nejako vykruti a je dolu. Pomaly kazdy den nieco skusam v tej postielke, co by som jej vylepsila, stale hladam nejake riesenie akoby jej bolo najlepsie. Dnes rano som zase "prestavovala". Ma zmysel aby sme aj my isli k tej dr. Bizikovej ked teda viem ze to mame? 😕

kate2
10. jún 2008

baby k tej Bizikovej mozem ist rovno, alebo ma musi poslat detska lekarka??????

chromozom
11. jún 2008

Deuskatka,
dakujem velmi pekne za kontakt!

katus79
12. jún 2008

kocky chcem sa spytat ako riesite v postielke zvysenu polohu. Ja totiz nech jej tam dam cokolvek stale sa mi zošuchne 😒 Ked date k nozickam nieco tvrdsie vankusik alebo co, nozickami sa o to zapru, nemoze to zase negativne ovplyvnit rast noziciek? Su sice tie deti take "rozčapene" ked spia, ale takto maju tie nozicky vlastne stlacene o nieco pokial ich to pusti...tak neviem, mozno velmi fylozofujem, ale napadlo ma to...

martina46
autor
12. jún 2008

katus, my pre toto nemame 45 stupnov, ale iba asi 20. vzdy sa mala prevalila nabok a potom vlastne lezala krizom, teda zas len rovno. hovorim si, ze radsej mensi sklon, ako ziadny. a skusali sme da t aj nieco medzi nozicky, no 0 bodov. mala sa uz vykruti zo vstkeho, uz je velka....

deuskatka
12. jún 2008

Ako hovori martina46, ked je dietatko uz akcne v postilke, tak to nema vyznam mat tak vyvysenu postielku. Tiez som ju znizila cca na 25 stupnou a je konecne stastny, ze sa moze prevalovat, a niekedy mu vybehne grcka, ale uz to zvlada lepsie.

A mam dobru spravu, malicky uz konecne papa jogurt! Tak som stastna, ze aspon nieco mliecne mi popapa...
😀

veverica
12. jún 2008

martina46 ako pokracujete s Ulcogantom? Ja som ho vysadila asi pred vyse dvoma tyzdnami a namoesto toho davam homeo Gastrocynesine a zatial je pokoj. Uz dokonca ani nevidim, ze by ho striasalo ked mu vybehne kyselina. Netvrdim, ze sa vdaka homeo vyliecil, ale rozhodne to neni horsie ako s Ulcogantom. Dokonca som sa dopocula od dr., ze Ulcogant ani tak nezabera a ze aj tu u nas su predajne dva lieky co sa davaju malym detom proti paleniu zahy.

Ja som sklon postielky vyriesila tak, ze ako mam rost v postielke tak jednu stranu som dala o dierky vyssie a je to teraz ok. Mozno tato finta pomoze aj niekomu inemu. 😉

nevesta
12. jún 2008

Ahojte, tak dobra sprava za posledne 2 tyzdne sa na reflux vyrazne zlepsil 😉

veverica
12. jún 2008

tesim sa nevesta a cim to?

martina46
autor
12. jún 2008

Veverica,
my sme stale rovnako, ulcogant už dám iba občas zo zvyku...
No ale aspoň mi trochu popapá, keď leží a ja nad ňou s prsom. Som to tu už nepísala? Už neviem čo kde píšem 😀
Tak aspoň to. Teraz ma ale trápi, že nechce príkrmy, už sa trápime 2 týždne a ešte sa nechytila.
dávala som tomu nádej, že by nám to mohlo pomôcť.
Teším sa, že už sa máte lepšie, nech vám to už skoro prejde úplne!!! 🙂
To som prekvapená, že by ulcogant nezaberal :-/
A nevieš názvy tých liekov? Asi to bude na predpis..

deuskatka
13. jún 2008

katus79, urcite chodte na sono napr. k dr. Bizikovej, aj ked sa nic prevratneho nedozviete, je to super, ze budes stale vediet ako ste na tom, vdaka sono kontrolam. Budes vediet ako s babatkom zaobchadzat, budes mu viac rozumiet a to je na nezaplatenie. Dr. ti mnoho otazok zodpovie, takze chodte, aj ked taka obycajna navsteva u dr. nabura cely rezim, ktory si tazko budujeme... stoji to za to!

papa 😉

martina46
autor
13. jún 2008

jej veverica, pozeram, ze si hodne tehotna, 446tt 😀 😎

veverica
13. jún 2008

martina46 volala som dnes s dr a ta mi zodpovedala moje otazky. Jednou z nich bolo ci to Gastrocynesine nemoze vyvolat zacpy u maleho lebo v poslednom case nimi dost trpi. Tak ma ukludnila a povedala, ze z nich by to nemalo byt, ale moze to byt zmenou mlieka. Snad sa nam to podari nejak ovplyvnit stavami a pod...
Ten liek sa vola Ranizan alebo Ranisan ci tak nejako. Urcite to bude na predpis a tak ako aj Ulcogant pre starie deti 😒 . A nechces skusit to homeo?

martina46
autor
13. jún 2008

hm, homeo urcite nie 😒
no, my ideme uz naisto do nemocky, ze na nejake testy, pozorovanie a tak.
mozno nam aj zistia aj nieco uplne ine a mozno aj nic 😖