Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

zuzan11
4. feb 2010

este som sa chcela opytat, aj vy kakate z beby take zelene a dost smradlavucke?Viem ze na krabici je napisane ze je to o,k aj doktorka povedala ze z beby je to mozne,ze uz viacere co papaju bebu to vraveli.Lebo kym mal Nutrilon tak mal peknu prazenicku a nesmrdkalo to skoro vobec.A teraz ked to z neho vyjde musime hned pod sprchu a plienku okamzite do sacku a vyhodit pred dvere. Ked nahodou papa a pokaka sa ,musim chvilu pockat aby nevygrcal komplet vsetko,tak zvladne zamorit slusne celu izbu 😝

janulka182
5. feb 2010

Baby ked ste boli s malymi na vysetrenie na gastre, ako to prebiehalo? A kolko to trva? A dali vam tam nieco co pomohlo, alebo iba potvrdili, ze ide o reflux? Dakujem

zuzan11
5. feb 2010

ja som bola v Presove, dostala som odporucenie ze je tam dobra doktorka.Som z Popradu. Maly nesmel myslim 4 hod. jest potom som mu dala papat a doktorka sledovala cez sono ako sa mu mliecko vracia a kolko krat.Nic bolestive, maly sa usmieval, on ma rad spolocnost a aj doktorov.Potom skonstatovala reflux a kedze mi pribera, tak povedala ze lieky by nedavala, lebo ze to len vo vaznych pripadoch, ked dietatko neprospieva. Odporucila vyskusat Bebu AR, kedze su tam probiotika a maly Nutrilon AR nechcel. A vydrzat a cakat. Kazala prist o mesiac na kontrolu ale neboli sme.Nevidim vyznam tam znovu ist.Takze cakame a dufame ze to prejde.

zuzan11
5. feb 2010

este som sa vas chcela opytat ci davate babatko na brusko, lebo ja len velmi malo kvoli zvrackaniu a vobec nemanipulujem s nim nejako extra iba ho nosim. A tiez s cvicenim noziciek je to horsie, lebo tiez mu pritom stlacam brusko a zvracka. tak ci tym prave nezanedbam vyvin noziciek a tiez co sa tyka sedenia, ci bude mat svalstvo dobre vyvinute. Alebo ako to robite.dik

janulka182
5. feb 2010

Zuzan dakujem. Ja ked davam materske, tak mi asi isto neodporudi AR mlieko, vsak? Tiez som sa opytala preto, lebo mam pocit, ze ani nema zmysel tam ist. A to, ze jej 4 hodiny nedam najest si teda voooobec neviem predstavit. Nasa papa prave kvoli refluxu castejsie-cca kazde dve hodinky. Ona do seba dostane len malo mliecka, lebo spapa strasne vela vzduchu, no a preto pyta potom castejsie. Mozem sa este opytat kolko ti maly pribera? Nasa len 150 g za tyzden (niekedy aj menej) a teraz vo svojich 3 mesiacoch vazi len 4800g (porodnu vahu mala 3 kg).

janulka182
5. feb 2010

Este som zabudla: mi tiez necvicime ☹ . Dame napapat a nechame v postielke aspon chvilku, alebo nosime. Inac mozem odporucit ten novy sirupcek gastrotuss. Je fajn. Sice grcka aj tak, ale menej, no aspon je pokojna lebo ju nepali zaha. A nemali ste niekto Nutriton?

lea79
5. feb 2010

synovi sme dávali Nutriton ...postupne sa to zlepšovalo až prestal grckať úplne 😉

zuzan11
5. feb 2010

ja som davala tiez Nutriton a riadne ho zapieklo.A to som ho nedala ani z daleko tolko kolko je odporucene na krabici.
mne pribera pekne, pred tyzdnom mal 6,9kg (4 mesiace a tyzden), porodna vaha bola 3540g. Ale ja si myslim ze je to aj tym, ze som mala od zaciatku malo mlieka a bol hned dokrmovany.Kojene deti priberaju menej, aspon co kamosky hovoria.A nemyslim ze by Emka velmi malo priberala, podla mna je to ménej ale v pohode.Ved je to baba a do pol roka by mala mat dvojnasobok porodnej a to v pohode stihate pri takom tempe.Ci doktorka ma iny nazor? A ked ti neplace od hladu, asi bud len stastna ze kojis.Ja som sa kvoli kojeniu dost natrapila a este teraz mam z toho depky, ze je na UM.A kazde babo je ine.Segra ma dve deti, prve dievcatko priberalo az nad priemer a druhy chlapcek zase opacne pod priemer.A kojila ich rovnako, dokonca maleho castejsie.

caterine
19. feb 2010

Ahojte može sa prejavovat tichy reflux tak že mala sa pri papaní jeduje, vrti sa a niekedy spusti až hystericky plač stači že jej dam flašu do pusy a už plačka, ma tri a pol mesiaca a do dvoch mesiacov bola kojena potom začala takto vymyšlat pri kojení lebo som mala asi malo mlieka, tak som si začala odsavat a davat z flaše, ked je mliečka menej jednu alebo dve davky nahradim nutrilonom, takto sme fungovalli asi dva tyždne a bolo to v pohode, teraz začala menej papat a zasa sa jeduje a plače pri papani, inak negrcka, grckala iba dva krat aj to ked jej začala štikutka a vtedy jej vybehlo mliečko, cez den je kludna len ked zaspinkava troška mrnčí, len to papanie je strašne, niekedy sa napapa pekne ale to asi raz alebo dva krat za den, ten gastrotus čo tu spomínate by som mohla davat aj preventivne, nemože to mat nejake vedlajšie učinky aj keby ten reflux nemala, budem sa pytat na vyšetrenie ale moja dokyna ma zasa nikde nepošle lebo už som jej to predtym spomínala a ona nič

lenka1smejka
19. feb 2010

My sme mali reflux ale nikde sme neisli na co chces ist na vysetrenie???Jednoducho to pretrpte nam to prestalo v 7mesiaci-treba vydrzat

caterine
20. feb 2010

Lenka a ani ty si nebola na žiadnom vyšetrení, tak ako si potom vedela že ma reflux? ja praveže chcem ist na vyšetrenie lebo neviem o čo ide dva mesiace som ju kojila a nič podobne nerobila a začala až teraz tak by ma zaujímalo že z čoho to je a prečo by som nepomohla svojmu dietatu keby sa dalo, možno sa jej fakt len vracia ta kyselina a nato určite su nejake lieky, jasne že to budeme musiet pretrpiet, ale keby si videla ako sa pri papaní trapi, stači že si ju položim tak ako ked ide papat a ona ako už keby vedela že ju bude niečo boliet a už vtedy plačka tak mi je jej luto

kuspitka
26. feb 2010

Ahojte,ja davam nutriton ,ale malu nezapeka.
mam pocit,ze nepomaha stale sa vrti ,ked papa a este po grgnuti stale nam place a riadne citim ako ju 4krat napne a poriadne

luciamo
13. mar 2010

Dievcata, nasa mala prestala grckat uplne ked sme jej nasadili Nutriton. Kupili sme vsak teraz Nutriton v novej modrej krabici a robia sa take hrudky, ze sa malej upchava cumlik. Nemate s tym niektora skusenost? Co s tym?

luciamo
13. mar 2010

.

ralanka
13. mar 2010

luciamo aj my máme nutrilon ale AR proti grckaniu asi ho máš aj ty ale mali sme aj obyčajný. Hrudky sa ti prestanú robiť ked to poriadne pretrepeš aj obráť fľašku hore dnom a tak zatras.
Ja robím mlieko podľa návodu a mám to osvedčené že do 40 C vody rozrobím mlieko a poriadne pretrepem a hrudky sa mi už nerobia. Možno je to fakt tou teplotou lebo sme skúšali kadeako aj od oka aj do letnej prevretej spraviť dopredu a potom zohriať ale toto sa mi osvedčilo že presne podľa toho návodu. Aby som sa nezdržovala kým voda vychladne ked prevrie v kanvici aspon väčšina to tak robí tak si prevarím vodu a extra do termosky dám vriacu prevarenú a potom už len do fľašky dám správnu teplotu a mlieko a je to raz dva hotové a bez hrudiek.
A nutrilon AR ani nerobím dopredu pretože je zahustený a ked sme raz skúšali dať malému mlieko ktoré nedopil na druhýkrát že do chladničky a zas zak stuhlo skoro na beton aj po zohriatí takže ono je husté na zasýtenie tak ho robiť naozaj len pred papaním aj ked v noci bohužiaľ ☹
dúfam, že som aspon trochu pomohla s mojou skúsenosťou 😉

ralanka
13. mar 2010

samozrejme baby chodte na vyšetrenie či má reflux nie je dobré si nahovárať že to prejde samo kamarátka to tiež odkladala a potom jej DR. povedal že to má reflux na určitú zložku v mlieku že má prejsť na iné
inak nás práve zapekalo z beby HA a známa sestrička mi povedala že vo väčšine prípadou ak napr. dieťa papkalo nutrilon a má reflux má sa prejsť na Nutrilon AR nemali by sa miešať značky. My ked sme mali bebu zak mal zelenú stolicu a musela som ju vyťahovať rektalkou teraz síce poriadne tlačí ale ani raz ho z nutrilonu nezapieklo a to má len mliečko čajík vôbec nechce ani prevarenú vodu niekedy trochu ked čká

ralanka
13. mar 2010

ozaj a ešte som zabudla do každého mliečka dávam kvapky sabsimplex sú na prdkanie aby nemal vetri a tým pádom sa mu aj ľahšie kaká
a vyšetrenie netrvá dlho najprv dieťatko vyšetria hladné a potom sa napapá a po dobu 10 min. mu sleduje DR. bruško kolkokrát sa vracia mliečko späť ak je to viac ako tri tak je to reflux 😉

csina
13. mar 2010

ralanka..tak super, že si to takto napísala...na toto nebudeme ani Dr. potrebovať, lebo vidím, že sa jej vracia aj zo 5 krát späť... ☹ je plne dojčená a má všetky príznaky..od grckania , cez krútenie pri jedle až po nekľud...ale zase je fajn, že priberá..takže pokiaľ už to nie je také tragické, ako zo začiatku, že mi grcala veľké množstvo, teraz grcne, väčšinou už natrávené, zrazené mlieko..tak si myslím, že postupne to ustane....detská mi núkala nutriton, ale som odmietla, lebo dojčeným deťom sa to ťažšie dáva a nechcem ju pred jedlom viac stresovať...
už som si zvykla málo manipulovať po jedle...častejšie ju dám odgrgnúť, spáva na brušku väčšinou, tak si aj odgrgne.. ak papala v spánku, tak ju nezdvíham hneď, ale až po prebudení, buď zdvihnem, alebo dám na brucho..ozaj je to lepšie...iba tej kyseliny sa nevieme zbaviť...tak vám držím palce, aby ste tiež úspešne dobojovali... 😉

luciamo
13. mar 2010

Ralanka, my pouzivame obycajny nutrilon a pridavame nutriton. Ten v starsej zltej krabici nam vobec nerobil problem, ziadne hrudky ani nic.. ale teraz ten novy, v modrej krabici robi take velke hrudky, ze neviem co s tym. Sposob pripravy mam rovnaky ako ty. Ale kazdopadne dakujem za odpoved, asi rovno zavolam na tu bezplatnu linku ze ako je to mozne..

zuzan11
13. mar 2010

ja mam este taky tip proti hrudkam. Mne sa robili na Bebe AR.Skusala som teplejsie mlieko nic nezaberalo. Ale skuste dat do prazdnej flase prasok a potom zaliat vodou.Ja si pripravim do jednej flasky vodu, potom dam prasok do druhej a zalejem.Nie ako v navode ze do vody prasok.Pretoze ,kym tam postupne davate prasok,hrudky sa urobia.Tak ako to ja robim nestihnu, lebo zalejem, zavriem a hned pretrepem.Neviem ci to bude fungovat aj s Nutritonom.A este jedna vec, flasa kde ide prasok musi byt uplne sucha, aby sa prasok neprilepil na steny a tak sa urobili hrudky.Este k primeranej teplote vody. Vzdy mam pripravenu studenu prevarenu vodu z predchadzajuceho jedenia, takze zovriet dam uz len kusocek a dolejem do studenej.Pomer si musi kazda odhadnut, podla toho kolko pije. Napr. na 120ml studenej 30ml.vriacej. Rychle a jednoduche hlavne v noci.

ralanka
14. mar 2010

luciamo my máme tiež modrý nutrilon Ar ten je dokonca hustejší ako obyčajný a chcalabohu ako som už písala hrudky sa mi nerobia tak neviem v čom to je a dávam prášok do mlieka 😒

zuzan11
14. mar 2010

csina, chcem sa ta opytat, ked ju das na brusko tak ti nevygrcka hned vsetko? A to ju tak nechas ako dlho? Aj v noci tak spinka?Iba hlavicku ma na boku a rucicky vedla seba. Prepac mozno hlupe otazky, mam prve babo a hned reflux, tak fakt neviem co s nim.Ja ho davam na brusko len velmi malo, a po jedeni vobec.Ale asi to vyskusam ked hovoris ze to pomaha.Dik za odpoved

ralanka
14. mar 2010

zuzan ani ja ho nedávam na bruško a na brušku ani nechce byť hned plače ale chvalabohu hlavičku drží perfektne ked sme boli u DR a malý mal 1mesiac tak povedala že si drží hlavu hore a je mocný ako 2- 3 mesačné bábo takže ho dávam len po kúpkaní inak vydrží 1/2minútky a rev ako tur síce ani ležkať mi nechce a ked ho podopriem sedkať na chvílku tak sa vzpiera na nožičky a postaví sa mi s mojou pomocou tak si ho dávam do klokanky a obzeráme všetko čo máme v byte prosto mi nechce ani ležkať a ani hračky nezaberajú je to zvedavec a to som zvedavá ked bude chodiť 😀 😀 😀 😀

zuzan11
14. mar 2010

ralanka ja sa ho tiez nanosim za ten den a mame uz 7,5 kg.mam co robit.ani jemu sa nechce velmi lezat,ale ani sa necudujem ked sa mu to vsetko vracia spat.Ja ked ho dam na brusko tiez pekne dviha hlavicku ale vydrzi tak 5 min a uz sa zlosti,a neviem si predstavit ze by tak spinkal.

ralanka
14. mar 2010

zuzan ale tvoj má 6 mesiacov skoro a náš ide mať len 3 😀 😀 😀 😀 a to už sa mu nechcelo ked mal 2a1/2 mesiaca ešte že mám tú klokanku že si trochu oddýchnu ruky som zvedavá čo bude robiť ked bude vo vašom veku teda malého 😀 😀 😀 😀 a my sme tiež dávali šikmo až pokým neprešiel na ten AR nutrilon proti grckaniu teraz si grcne ale to troška čo má navyše v brušku alebo ked má hlieny v nose a začne plakať tak potom mu stečú do úst a vygrcká to s troškou mlieka ale inak vôbec stáva sa to málinko oproti tomu ako grckal skoro vždy po papaní a teraz ho dávam v pohode na rovné ležkať ale na bruško po papaní radšej neriskujem

zuzan11
14. mar 2010

joj tak to my grckame stale, aj ked mame Bebu AR. Nutrilon AR mu nechutil.Zda sa mi ze beba je riedsia ako nutrilon. zacala som uz aj s prikrmami, tak po prikrme negrcka, ale zase mame zapchy, lebo mame malo tekutin,vodicku totiz vygrcka.tak bojujeme dufam ze uz nie dlho, hovoria ze po pol roku by to malo prejst.

ralanka
14. mar 2010

no náš zas bebu nemusel zapekalo ho musela som mu rektalkou vyťahovať kakanicu a bola zelená po nutrilone kaká už ako dospelý človek normálne hovienka a tlačí poriadne niekedy mám pocit že ho zapečie lebo triež nechce piť tekutony ani čajík ani vodu prevarenú ked mal okolo 2 mesiacov + - týždeň tak 2 týždne sa išiel zabyť za čajíkom aj po 120ml mliečka vypil 50niekedy 100ml čajíku a potom akoby uťalo vôbec nič len mliečko

och
22. mar 2010

ahojte

tak my sa k vam pridavame, dnes Rebe potvrdili GER na utz 😝 co som uz vedela, ale chcela som to pocut od doktora skor nez skusim Nutriton. My mame tzv. tichy reflux, chudina vsetko to prehlta a potom ju pali zaha, najnovsie z toho zacala tazko dychat, najprv sme mysleli ze je to nadcha ale sople su v normale aj dychanie je ciste uz nas to drzi treti tyzden 😔
a este k tomu miesto toho aby sa to vekom zlepsovalo, u nas sa to zhorsuje 😝 predtym som ju videla prehltat len na vecer teraz to robi cely den a dokonca niekedy sa koli tomu aj zobudi (co som trosku aj rada aspon viem ze sa nezadusi)
absolutne nic nam nepomaha, zvysena postielka, to sa hned zosuchne, aj ten vankus som kupila, cely den ju bud nosim na rukach, v baby vaku alebo je v autosedacke, kocik mame zdvihnuty (kupila som fusako tasku polozenu na sportovej casti takze je krasne zdvihnuta) akurat rano ju musim dat na brucho nech pasieme konicky, bo strasne zlenivela ako som sa bala aby to hned nevygrcala 😝 uz som zufala, to ze sa povracia mi nevadi, bo krasne priberame, ved prezleciem, operiem, kupim viac veci, to je jedno, len mam strasnu paranoju, ze to raz nezvladne a zadusi sa, chuda vkuse ju pozoruje a prikladam ruky na hrudnik ci dycha 😅

neviete este niake rady, co by som mohla skusit?
je plne kojena a dnes skusila aj flasku, bo nutriton mi z lyzicky vyvracala, tak som jej to zmiesala s mojim mlieckom a davala na striedacku prso a flasku 😵

ralanka
23. mar 2010

no moj malý bol v zavinovačke a tak som ho dávala do zvýšenej poohy a raz na jeden bok oprieť o koj. vankuš a raz na druhý aby nemal preležaniny a peknú hlavičku a vlastne ked je dieťa na boku tak sa nezadusí lebo ak by aj grckalo tak to ide dolu a ja som dávala plienku na vankúš keby náhodou aby nebolo všetko povracané s máš istotu že sa nezadusí akoby mala byť síce položená na vyššom ale ležala by na chrbátiku vyskúšaj tak či tak nám povedali že ho máme polohovať nech nie je len na chrbátiku aspon neaká rada 😉

januarova
23. mar 2010

baby, ked vam babetko odgrgne, kludne ho este mozte dat na brusko. moja mala ma tiez reflux a davam ju na brusko viac krat za den, super sa este vygrga a len sem tam vygrcne. aj ked ona sa uz aj sama pretoci na brusko. a tie co kojite, skuste pozriet do temy Dakujeme Annag, su tam dobre rady ako zmiernit reflux a nepokoj pri kojeni. Ja som tak malej pomohla tymi radami.