• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

21. septembra 2016 
moj to ma tiez..ten tichy reflux...v podstate nema problem nejak eytra,ale strasne slinta a robi bublinky jak z bublifuku...to je des a furt si zuzle packy...ale v kuse...to ako idu zuby alebo co to je??
24. mar 2010 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibione ono ho môžu svrbieť dasienka ale zuby mu môžu vyliezť aj až okolo 6 až 8 mesiaca alebo o mesiac to je rôzne ved uvidíš náš tiež slintá a celé pästičky do úst až ho niekedy natiahne a to mi robí aj po papaní ked už má dosť mliečka akoby si dotláčal mliečko rukou :grinning: :grinning: :grinning: len vtedy sa bojím aby ho nenatiahlo a nevyvrátil mi mlieko ale ked mu ich držím tak sa hnevá a reve tak sa snažím aby po jedle aspon 15 min. moc do úst ruky nepchal :grinning: :grinning: :grinning:
25. mar 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka: no dneska mi na poradni ma odporucili na chirurgiu,ked sa potvrdi reflux...dr vravi,ze zuby to nejsu...presne co pises
25. mar 2010 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibione, prečo ťa poslali na chirurgiu? veď to je moc skoro :confused: bábenkám reflux väčšinou sám prejde keď začnú papať tuhšiu stravu a sedkať...teda tak bolo povedané mne, lebo aj mi máme :confounded:
26. mar 2010 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wewe4: no koli potrvdeniu,ze je to reflux,nic drasticke,len cez ultrazvuk do dr pozre a melemu potom napise recept na mliecko proti refluxu
26. mar 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj, jasne..to aj nám robili. Ja som mylslela, že mu to budú nejak chirurgicky naprávať :sweat_smile:
tak to nie je naozaj nič drastické..môj pri tom ani nemukol :wink:
26. mar 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wewe: este to by mi chybalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. mar 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibione tak a aké mliečko vám predpísal? nás zapekalo z Beby my máme ten Nutrion AR ako som už písala a wewe4 niektorým možno prejde ale väčšine nie neviem kto ti to povedal a načo dieťa zbytočne trápiť ked sa mu to sonom môže zistiť a má pokoj
Kamarátka to nevedela vôbec ked mala malú a až teraz v 4 či 5 rokoch jej to zistili že ho má preto sa čudovala že nemôže určité veci takl má mlieko na predpis a to už chodí do školy takže podla mna je to zbytočné podceňovať že to prejde samo a trápiš seba lebo ti je ľúto bába že čo mu je a trápiš aj jeho lebo by sa aj napapkal ale prosto sa mu to tam neudrží a grcká a takto je spokojné bábo aj ty že si mu pomohla :wink: moj názor neviem prečo to chcete nechať že sa to samo stratí a ak to potom pri zanedbaní bude mať vo vyššom veku horšie následky?
28. mar 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi držím palce nech sa to malému po mliečku upraví a bude šťastné bábo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. mar 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka, niee...ja som nehovorila o sone..som si myslela, že mu to chcú už teraz nejak chirurgicky naprávať (ten pažerák).
na sone sme aj my boli, to je v pohode...
28. mar 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka: zatial ziadne,zajtra ideme na to sono....ale nutrilon asi nedame...uvidim ake mame este ine moznosti...
dobre si napisala...nevidim dovod,aby som to neriesila,ked mu to pomoze :wink: ...malicky strasne slinta,obcas z toho kasle...pach si rucicky do pusinky ale ako mu mam naznacit,ze to mu nepomoze :confounded: ...tak dufam,ze to mliecko zaberie :slight_smile:
28. mar 2010 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi tak nech vám to dobre dopadne viem že je NUtrilon Ar, beba AR tuším aj sunar Ar a iné neviem potom sú HA a to sú antialergické :wink: ved ti povie dr poprípade vyskúšaš viaceré ktoré ti sadne :slight_smile:
28. mar 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka: tak sa nam potvrdil reflux a dr predpisala nutriton,nakolko sunar tento produkt nema a nechcela som zas menit mliecko :sweat_smile: ...ale bohvie co to teda neni...davkovanie take,ze podla krabice je mlieko na kamen,vyliala sa 3 flasky,kym som zistila,aky pomer je najlepsi...no ale uvidime co to spravi...davam na noc aj kasu cez flasku,maly to zbodne jak nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...takze pomalicky zahustujeme aj stravu
31. mar 2010 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj dievčatá, ja už som zúfalá. Môk maly /2 mesiace/ je na UM Nutrilone, papame tak cca kazde 3-4 hodiny 120-150 ml a trapi nas tichý reflux - aspon mne sa to tak javí. On síce negrcá, ozaj sa musi stat, ze z neho nieco vyjde ale za to na nom pozorujem ako sa mu vracia mliecko do ust a prehlta ho. Vsetko by bolo o.k., ale on stale poplakáva..... U neho neexistuje, ze by som ho dala do sedacky a sam by tam sedel bez toho, ze by nezacal za 2. minuty plakat. Ja mam ale poci, ze jemu vadi ta vyvysena poloha. Vzdy sa zosmykne dolu a je z toho nervozny. Vase deti sa tam udrzia ???? Ja mam aj vyvysenu postielku, ale rano ho najdem uplne dole..... Vsetci pisu, aby dieta bolo vo vyvysenej polohe, ale ako ho v nej udrzat ?!?!?!?! U nas je to nemozne. Vecer maly mal posledne 4. dni večer bolesti bruška, v kuse plakal. Neviem však rozoznať, či sa jedná o koliku alebo o bolesti a plynatost spojenu s refluxom. Dávam mu raz denne probiotika /Infants Dophilus/ a raz za den 25 kvapiek Espumisan. Ked ma bolenie, tak ho masirujeme, davam mu teplu plienku na brusko. Prdíky odchadzaju, ale on stale place.
Potom sa okolo 22.00 upokoji a spi napr. do 4,00 v klude! V noci spi pekne. ale dni su zufalstvo. Pokial ho nedam spat von, tak v nutri na viac ako 20 minut nezaspi a potom plac a ja za svet neviem preco??????? Ved je najedeny, odgrgnutý tak čo mu je ??????
31. mar 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi ja ho mám normálne to mliečko robíš normálne ako obyčajne 30ml vody 1 odmerka mlieka ked vychladne je husté ked ho robíš podla návodu že dáš prášok do 40stupnovej vody a poriadne pretrepeš tak máš mliečko ok nemôžeš si ho robiť dopredu ako obyčajné ako sme to robievali aj my lebo toto ti zhustne ako píšeš a je z toho kaša ale inak ja s ním nemám problém
a chcem sa opýtať čo už dávaš malému papkať ked píšeš kašičky lebo ja som v inej téme napísala že som dala malému mrkvovú šťavu a dobre že ma neukrižovali že ke to skoro a pod. reči že to sa nesmie ale podla mna ked mu z toho nič nie je tak prečo nie ved aj tak príkrmi by sa mali dávať od 4 mesiaca a malý má 4 mesiace o 2 týždne tak neviem ako mu to za 2 týždne skor môže ublížiť :unamused:
31. mar 2010 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magnetika ja radím ísť na zistenie refluxu na sono a uvidíš a ja dávam sabsimplex kvapky do každého mlieka neuškodia a je to prevencia na plynnatosť :wink:
31. mar 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magnetika> viem presne o com pises,moj ma tiez tichy reflux...chod k svojej dr nech ta posle s malym na sono bruska,ked sa potvrdi, predpise ti nutrilon ar alebo nutriton...ale vraj nutrilon ar nieje velmi dobry,ze zapeka. a to by ti asi nepomohlo,kedze ma problemy s bruskom...no kolika sa prejavuje vzdy vecer takmer v tu istu hodinu...ze je nervozny moze byt z toho,ze ho pali zaha...treba ist jednoznacne k dr
31. mar 2010 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka: ale trtlajs,ze ublizi..to je hovadina...davam mu len na noc od nestle bud s mlieckom alebo len s vodou...ale nemam pocit,ze by ho to dvakrat zasytilo...som cakala ze vydrzi viac :unamused: a na reflux je len dobre ked mu das nieco hustejsie...je to od 4 mesciaca...sice sa pise ze od ukonceneho,ale to nevadi...okrem toho,mlieko mu absolutne nestaci a kasa mu chuti :wink: aj kaka dobre...sice je to vidno,ze papa nieco tuhsie,ale mne to nevadi
a ktomu nutritonu...sak jasne ze davam cerstve...ale mne to strasne stuhlo...sa tam pise ze na 90 az 120 vody sa dava 2_3 odmerky,nie? no a ja som najprv dala 150 vody,do toho sunar 3 odmerky a 2 z nutritonu...a miesam jak sprosta,aj teplota bola ok,ze cakat 3min kym sa zahusti,ale mne to hned stuhlo
31. mar 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magnetika, úplne ťa chápem..akoby si opisovala náš prípad! už teraz je to iné a lepšie..chvalabohu.
Nám pomohol gastrotuss - je tu aj téma, si pozri. Doteraz mu ho dávam, ale už len keď je treba..asi 3-krát denne.
So sedením v sedačke (autosedačke) sme teda problém nemali..on sa tam práveže teraz zošuchuje, lebo by sa furt teperil von, tak dvíha zadok :grinning:
31. mar 2010 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bib ja dávam len ten nutrilon nemiešam mlieka a ako som písala na 30ml 1 odmerka mlieka a ja som kašu ešte neskúšala ale tú šťavu z mrkvy a chutí mu :grinning: :grinning: :grinning:
a kolko ti vydrží malý ked píšeš že si čakala že ti vydrží viac po kaši mne malý vydrží celú noc napr. ide spať o 21:00 s tým že mal o 20:00 mlieko a vydrží do 6:00 ráno alebo 5:30 tak skoro pravidelne sa tak budí
31. mar 2010 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka: sme sa nepochopili...ja nemiesam mlieka...do sunaru davam tento nutriton,je to samostatny prasok na reflux...viem ako sa zaraba umele mlieko :wink:
31. mar 2010 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no kolko vydrzi?? je to zvlastne,ze ked bol na nutrilone...pisem nutrilon nie nutriton :slight_smile: tak vydrzal od 22tej do 6tej rana...ked sme zmenili na sunar......malo peniazkov :unamused: tak este o 23tej davam,ale to budim,,,a je hore sam o 2hej rano a potom o 6tej...ale pozorujem,ze mu nestaci ani cez den...zhltne 180ml a este reve...
kasicku davam vo flaske o 20tej po kupani a niekedy uz nebudim.bo sa mi nechce...ale o 2hej je hore aj tak...ale vynimocne teraz v noci vydrzal od 23tej do 6tej rana...
no a v sedacke sa stavia cca 2tt...ide nejak rychlo vo vyvoji... :wink:
31. mar 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi a prečo nemáš nutrion AR na predpis my ho máme na predpis lebo má ten reflux a to platím polovicu čiže 400g krabica stojí cca 10€ (9,84 tak neako) a my platíme polovicu a sunar musíš platiť normálne nie?
31. mar 2010 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka: nutrilon AR som nechcela pretp,lebo nieje na nutrilone ale na sunare,ze nechcem menit mlieka...a kedze davam malemu sunar, a sunar nema antirefluxne, tak mi predpisala nutriton...sa dava bud samostatne na lyzicke pred a pocas papania alebo v mliecku zarobenom... a jasne,ze sunar si platim normalne,sak to neni na predpis
31. mar 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha no ale aj tak máš 2 druhy mlieka
31. mar 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wewe a dokedy vam to trvalo ? ci este trva ? Ten Gastrotuss Ti doporučila doktorka, alebo si ho začala dávať sama ? Ja som ho brala, ked som bola tehotna, tiez ma strasne trapilo palenie zahy a nezaberal mi. :frowning2: Ale u deti je to asi ucinnejsie, ked jedia len jeden druh stravy. :slight_smile:

Dievčatá, sú aj pri refluxe "lepsie" a "horsie" dni ? Lebo dnes napriklad /klop,klop/ ma celkom dobry den. Teraz spinka v kociku v obyvke,tak dufam, ze uz nebude krik :sweat_smile: , lebo posledne dni o tomto čase už vyhrával..... A tusim ani cez den to nebolo take hrozne :grinning: ,napriek tomu, že sme boli v nútri, lebo je zlý čas :angry: .
Už mám z toho hlavu ako melon...... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Ked som povedala /pred mesiacom !/ nasej sestricke /doktorka vtedy nemala cas/, ze mam podozrenie, ze maly ma reflux, ze sa mu vracia mlieko, tak mi zadrela, ze keby mal reflux, tak vracia, takze urcite to reflux nebude !!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ale po nastudovani prejavov refluxu som na 100 % presvedcena, ze mlieko sa mu vracia.
Teraz mi je normalne trapne znova k tej doktorke ist. Pripadam si, ako svihnuta, ze silou-mocou chcem "vyrabat" malemu diagnozu, ale uz sa na neho na chudaka nemozem pozerat, ako zmrastuje tvar a preglga :cry:
31. mar 2010 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magnetika: sestricka je sprosta...nemusi grckat...staci ked slinta ako buldog a v pusinke sa mu hromadi mlieckove bublinky...to je tichy reflux...tak sa vykasli na nu a kup si antirefluxne mlieko...teda ak nekojis...ale ked pises,ze pri orehltani robi grimasy,tak ho skor pali zaha
31. mar 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ralanka...nutriton neni mlieko
31. mar 2010 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Asi blbá otázka : pálenie záhy a reflux nie je to isté ?
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ja som to mala za jedno :fearful:
31. mar 2010 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magnetika: no moj ma len ten reflux...nema zahu,prehlta len to mliecko,ale netvari sa nejak nestastne...tak ti ja neviem :grinning:
31. mar 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok