Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

bibione
31. mar 2010

no vlastne zaha su kyseliny,nie? a reflux je ked sa ti strava vracia zo zaludka do hltana a nasledne do ust,tak myslim,ze je vtom rozdiel

magnetika
31. mar 2010

www.paleniezahy.sk/index2.php?dietatko

tu je palenie zahy aj vracanie stravy do ust pomenovane jednou diagnozou - REFLUX

ralanka
1. apr 2010

bibi no asi mi to fakt niekedy pomaly zapaluje 😀 😀 😀 😀
a to kolko dávaš do sunaru? to mi dr. nepovedal že také existuje 😒

magnetika
1. apr 2010

Tak som sa nastvala a hned rano som nabehla k dr a pytala si papier na sono, aby som vedela, na com sme.
Buduci tyzden sa tam budem objednavat. Dufam, ze nas hned zoberu.....
Dr. povedala, ze ked sa to potvrdi, tak mi napise Nutrilon AR. Ake s nim mate skusenosti pri TICHOM refluxe ?

Zatial som si mala kupit NUTRITON, aj som ho kupila,ale ked som si tu poprecitovala, ako po nom deti trpia bolestami
brucha a zapekanim, tak som ho rovno isla vratit do lekarne. ☹
Lebo moj maly uz teraz mava bolenie bruska /ja som ich vsak pripisovala k refluxu/ ale aspon raz denne kaka a to keby sa mu mali tie bolesti zhorsit, tak by ma rovno mohli zobrat do Pezinka.
Ja sa prave spolieham na to, ze po tom vysetreni ak sa to potvrdi a dame mu AR-kový sa to zlepsí.
Potrebujem mat nejaky svetlý bod pred sebou, lebo uz mi zasibava.

wewe4
1. apr 2010

magnetika, ja mi sme mali tiež brať Nutriton a po pár použitich som to vysadila, lebo (presne ako píšeš) zapekal 😠
a pokial plne kojíš neviem, či je dobré dávať umelé AR-kové mlieko...doktorka mi to neodporučila, ale ak dokrmuješ, tak v pohode.
skús ten gastrotuss..na tej stránke www.paleniezahy.sk je o ňom dosť..a je lacný, takže skús pár sáčikou a uvidíš...u nás to bol hneď roziel..k lepšiemu 🙂

bibione
1. apr 2010

no baby,mne dr vravela,ze toho nutritonu mam davat menej akko sa pise,presne preto,aby ho nezapekalo...mimoto davam cajik malemu,ak by nahodou,tak nech kaku riedime 😉
magnetika...chvalim 😀
ralanka: no malo by sa na 90 az 120 vody davat 2-3 odmerky,ale ked dam 2 je to huste ako svina...nejde mi to ani cez dudel na kasu...tak davam len 1 odmerku
wewe: no aj preto som nechcela ten nutrilon AR 😉

magnetika
1. apr 2010

Wewe :Ja ho nekujim, je na Nutrilone 1 tom zakladnom..... Myslis, ze by som mala zostat pri tom a riesit to len Gastrotusom ?

magnetika
1. apr 2010

OPRAVA: chcela som napisat "nekojim" nie "nekujim" 😀 😀 😀

magnetika
1. apr 2010

NUTRITON mu vobec nemienim davat, ale myslite, ze ho bude zapekat aj Nutrilon AR ?
😅

bibione
1. apr 2010

magnetika: ked budes davat aj cajik,bude to ok 😉

magnetika
1. apr 2010

Bibione: Aky cajik myslis ? LEbo doktorka mi povedala, aby som ho s cajom nenalievala, vraj mu bohato staci len cista vodicka. 😅 😅 😅

magnetika
1. apr 2010

Inac ja mu davam aj Infants Dophilus probiotika, tak aj to by snad mohlo zabranit tomu,aby ho zapekal AR-kový, nie ?!
No asi to budem riesit, az ked taka situacia nastane, uvidime 😵

wewe4
1. apr 2010

ved vyskusaj najprv to mliečko a potom uvidíš...ale každopádne sa tam doktorky, popýtaj na všetky možnosti..
a dobre je aj po papaní, držat na rukách aspoň 20 min vo zvislej polohe...

ralanka
1. apr 2010

magnetka ja mám ten Nutrilon AR nie Nutriton ako píše bibi a moj názor pokiaľ nedáš okrem UM dieťaťu ešte vodičku alebo čajík tak ho bude zapekať z každého mlieka aspon u nás to tak je vyskúšli sme rôzne a ked nechcel čajík ani vodu tak ho zapieklo či sme mali Sunar, Bebu alebo Nutrilon ale ked vypije bud vodičku alebo čajík je to O.K. ale ja bebu nemusím z nej ho zapekalo aj ked mal čaj a kakal zeleným tak sme ju vysadili
A kamarátka sestrička mi poradila že ked odmalička pije jeden druh mliečka tak ani proti grckaniu by sa nemala meniť značka
aj my sme mali nutrilon1 a po zistení refluxu máme AR

bibione
1. apr 2010

presne ako pise ralanka,tekutiny treba tak ci tak...treba sa riadit,ja tomu hovorim,sedliackym rozumom... 😀
ralanka: z nutrilonu mal tiez ok stolicu...zltu,ale nieje pravda,ze ked kaka zelene,tak je to zle...so sunaru tiez kaka zelene...ako kedy,je to tym,ze obsahuje viac zeleza
magnetika: kludne mozes dat kamilkovy cajik...alebo staci aj prevarena voda....moj aj ked bol ten tyzden kojeny,tak sa za vodou siel zabit...tak nemyslim,ze mu mlieko stacilo od smadu

magnetika
1. apr 2010

A kedy im tu vodu /caj/ davate ? Ako často a kolko vam "stiahnu" ? 😉 Aj ju vzdy prihrievate ?

andrejkaz
1. apr 2010

ahojte baby...my sme dnes boli na sone a tiez nam potvrdili reflux:((( aj ked ja som to tusila uz davno....maleho nosime na rukach vo zvislej polohe po papani,mame postielku podlozenu na jednej strane aby bol nasikmo,ale aj tak je to niekedy riadne trapenie....aj gastrotuss sme davali,ale moc efekt to nemalo,aspon ja som si nevsimla nejaku zmenu
mam vsak mensi problem...Matejko este stale spava v zavinovacke,uz ma vyse 2 mesiacov tak pomaly uz bude spavat bez nej a navyse asi by mu v nej bolo aj moc teplo,len neviem ako ho ulozit do sikmej postielky.....bojim sa ze bude cestovat po celej postielke....mate s tym niektora skusenosti?

niki11
1. apr 2010

Ahoj Andrejka! My sice nemame reflux potvrdeny lekarom, ale tiez stale vrackame, takze mame postielku vypodlozenu a v postielke este nahnuty antirefluxny vankus. Mala je tiez este v zavinovacke, ale pre istotu, aby sa nesmikala, obkolesujem ju vankusom na kojenie (taky ten velky v tvare U). Vela stastia!

andrejkaz
2. apr 2010

niki11-dakujem za typ,asi si aj ja pojdem zakupit ten vankus na kojenie🙂 este ked som bola tehotna,tak mi ho nukali,ale vtedy sa mi to nezdalo nutne,tak som ho nekupila,no teraz to bude asi jedine riesenie ako zabranit aby mi maly cestoval po celej postielke.....

bibione
2. apr 2010

magnetika: ja davam pocas papania...inokedy nemam sancu 😝 nechuti mu cajik...a kolko stiahne,ale tak aby aj vypil mliecko,tak aspon cca 10ml
andrejkaz: skusala som vypodlozit matrac,aby bol vyvssie,ale jediny efekt bol,ze rano som ho nasla bohvie kde,len nie hore 😠 ...tak som to vybrala...na noc som to zrusila,ved vtedy mi nepapa...iba obcas sa ozve,a cez den ho mam bud v sedacke alebo hojdacke

niki11
4. apr 2010

Mamicky, tie ktorym babatka vracaju aj v noci, davate podbradnik aj na noc? Ja sa bojim, ze ked sa hybe pocas spanku, ze sa priskrti ☹

magnetika
5. apr 2010

Dievčata, prosím vas, mozete niektora odfotit a pridat sem aj foto, ako mate zabezpecenu vyvysenu polohu v postielke ?
Ja som asi svihnuta, ale ked som vypodlozila madrac, tak presne ako pisete, maly za pocas noci zosmykol dole a efekt bol tym padom nulovy. Mam aj z polystyrenu vyrobenu "podlozku" vo velkosti vankusa, na ktoru sa ho snazim davat pocas dna,
ale aj tam sa mi zosmykuje. Mam z toho nervy, lebo sa bojim, aby sa mu zasa na druhej strane nezdeformovala nejako chrbtica..... Mame aj lehatko, ale na to mi doktorka povedala,aby som ho tam tiez dlho nenechavala. Tak teraz neviem, ozaj len na tych rukach ?! Kupila som si baby vak a teraz sa ho snazim nosit v tom, ale tam sa mi zda zasa moc postlacany. To je o.k.? Snad mu to nevadi, ved vyzera spokojny. Snazim sa to riesit, ako sa da......

zuzkat1
6. apr 2010

ahojte,aj moja mala grcka, ale v spanku nikdy a vacsinou je to len tak do hodky po jedle a vzdy jej pomoze ked ju dokojim, cez den spinka doma max. 4-5 hodin plus 2 hodky na prechadzke v kociku, v noci negrcka vobec... ked grcka tak je to vacsinou len take riedke mliecko, ale ked si grcne po hodinke po jedle tak je to uz natravene, vzdy ked vygrcne tak sa usmeje akoby sa jej hrozne ulavilo... myslite ze je to tiez reflux??

ralanka
8. apr 2010

ahojte baby dlho som tu nebola 😉
andrejka z aj ja mám vankúš na kojenie a tak som ho dávala do zvýšenej polohy a ako máme ARkové mliečko už ho nedávam spinká na rovnom a je to o.k.
bibi no podla toho aká zelená my sme mali až tmavozelenú a to nie je dobré ked je bledšia zelená so žltou tak je to len oxidácia stolice ale my sme po Súnare mali total tmavú zelenú tak sme ho vysadili a prešli na Nutrilon a ešte sme pre istotu dali probiotiká na črevnú mikrofloru
a Andrejkaz môžem sa opýtať odkiaľ presne si ked som si všimla že si z Martina? ja som z Vrútok

bibione
8. apr 2010

ralanka: z nutrilonu mal kaku normalnu...teraz na sunare...neviem cim to je,ale asi tyzden mal normalnu zltu a znova zelenu...bola aj tmava aj bleda...nemchapem 😠

magnetika
8. apr 2010

S Ú R N E ! Ahoj dievčatá, potrebujem poradiť, môžem kombinovať Nutrilon AR s obyčajným 1 v jednej dávke, / pred tým sme papali 150 ml obyčajného/, tak teraz napr. 2 odmerky AR a 3 odmerky obyčajného ???? Lebo ked som mu dala samotny AR, tak po najedení malý plakal 😅

magnetika
8. apr 2010

....lebo malý nemá až taký hrozný reflux, ale bolieva ho večer bruško, tak skúšame...

ralanka
8. apr 2010

magnetka neviem toto som neskúšala ale prečo malý plače vieš príčinu? kolika alebo niečo iné?
ako som už viackrát písala ja dávam SABSIMPLEX kvapky do KAZDEHO mliečka a je to na to aby nemal zastavené vetry a nemal natlakované bruško plynmi a dávam mu aspon trošku čajíku alebo vody aby nemal tuhú stolicu až takú že sa mu ťažko kaká ale už sa mu polepšilo už kakáme v pohode horšie bolo ked nechcel piť čajík ale bruško ho nebolelo mal mäkké len tlačenie stolice bol des teraz ok.
ale skús a uvidíš čo to spraví bud ti vygrcká mlieko a budeš vedieť že len AR alebo spapá ale ak ho bolieva bruško by som skúsila najprv tie kvapky ak by nezabrali do týždňa tak potom skús skombinovať mliečko ale nám tuším zabrali do 2 dní 😉

bibione
8. apr 2010

magnetika: mozes to skombinovat...menej ho bude boliet brusko....sama zistis kolko odmeriek bude ok 😉

magnetika
9. apr 2010

Dakujem dievcata,nakoniec sme to vyriesili tak, ze sme sa vykaslali na AR-ko manzel vybehol kupit Nutrilon comfort. Ten je urceny proti kolikam.Tak uvidime,co bude dnes vecer....