Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

mirabelluska
2. máj 2011

som z dubnice a ani jedna lekaren ho nema, dnes som objednala z netu, len dufam, ze to nepotrva dlho :(

mona777
2. máj 2011

@kvetka84 zapekat znamená, že sa nemôže vykakať 🙂

kvetinacik
19. máj 2011

Ahojte, tak aj my uz skoro mesiac patrime do klubu ☹
Prislo to tak postupne, ked mala 5 a pol mesiaca a zacala som jej davat prikrmy. Dovtedy mi skoro nikdy negrckala, mozno tak raz za tyzden si po napapkani odgrcla. No a postupne sa to zhorsovalo az sme skoncili v nemocnici, kde sme stravili minuly vikend ☹ ☹ ☹
Najprv len grckala z tuhej stravy, tak som si myslela, ze si musi zvyknut, no ale potom uz nedokazala v sebe nic udrzat, az bola mierne dehydrovana a cikala velmi husty moc. Chudatko moje.
Skusala som gastrotuss aj nutriton, ale nakoniec som skoncila pri nutrilone AR, aj ked sa tym postupne vzdavam kojenia. Som rada, ked v sebe vobec nieco udrzi a niekedy vygrcka aj uplne huste jedla alebo piskotu, ktoru hryzka.
Je normalne, ze aj to AR mlieko niekedy celeeeeeee vygrcka?????? Uz som rozmyslala aj nad inou znackou, no nemam velke skusenosti, kedze som predtym len kojila. Aka je ta humanna?????
No ja nam naozaj nezavidim 😒 , je to poriadny boj a stres. Dufam, ze to coskoro pominie.....

ducci
20. máj 2011

ahojte. aj moja 2 mesacna dcerka ma reflux, od narodenia. boli sme na sone a potvrdili nam to asi v 3-4 tyzdni a lekarka predpisala nutriton...ale mala sa z neho nevedela vykakat a tak som jej ho prestala davat - a ovela lepsie.. sice grcka - ona nastastie negrckala strasne vela- ale aspon sa nezvyja od bolesti od nutritonu.. teraz som jej zacala davat gastrotus baby - tak som zvedava, ci to pomoze....a tiez ju mam v zvysenej polohe - aj v kociku.. inak to je dost od veci v tom kociku sa mi strasne smyka 🙂), musime nieco vymyslet, aby sa jej to tak nesmykalo 🙂

pegal
20. máj 2011

Ahojte, aj moj 3mesacny syncek grcka, reflux potvrdeny nemame, davame nutriton,lebo gastrotus baby stale vygrckal, ale chcem sa opytat, davate babatka na brusko?nam lekarka zakazala, kvoli grckaniu....

mirabelluska
20. máj 2011

@kvetinacik, ahoj, humana AR je super, teda nam zabrala hned, neuveritelne, uz ani kvapka. Caj neudrzi v sebe ani v malych davkach, ale smadny asi nebude, lebo je spokojnucky, usmiaty.

anibabyblue
20. máj 2011

My mame tiez reflux.. sice sme neboli na sone, ale je to zrejme.. doktorka nam odporucila Nutrilon AR na dokrmovanie a tiez homeopatika pred kazdym krmenim (Gastrocynesine). Celkom sa to malej zlepsilo a uz nedava take splechy zo seba.. ale tiez musime nosit dlho, kym ju ulozim.. a aj to sa potom vrti ako cervicek a az neskor zaspi a tiez sa prebudza a mrnci pocas spania, neskor opat zaspi a tak dokola.. Chcem sa preto spytat, ci aj ostatne deticky sa tak vrtia, napriek zvysenej polohe v postielke a tiez ci nemate problem so spanim pocas dna, lebo mne mala skoro vobec nespi cez den..

filmuska18
20. máj 2011

@pegal davam, ale len ked som pri nom, sameho by som ho na brusku nenechala.

filmuska18
20. máj 2011

@anibabyblue mali sme tiez tento problem, uz som nevedela co robit, nakniec som si s nim sadla do takeho lehatko-kresla co mame, polozila som si ho bruskom na brusko a zaspal - spal vtedy v kuse 5 hodin, potom som s nim v tom kresle spavala aj v noci cely tyzden, kym nepreslo to najhorsie - evidentne ho palila zaha a ked spal na brusku na mne tak to necitil. Len som seba oblozila a podoprela vankusmi aby sa mi ani nahodou nesklzol.

pegal
21. máj 2011

@filmuska18 to jasne, ze sameho nie, nam povedala, ze vobec nedavat, ze hlavicku zacne dvihat aj sam...uz aj dviha,ale ved poloha na brusku nie je iba o dvihani hlavicky, no nie?a ako papate?davas mu casto v malych davkach?a co davas na grckanie?

filmuska18
21. máj 2011

@pegal no nam prave to brusko dost pomahalo, ked spaval na mne na brusku, tak neviem. A gastroenterologicka nevravela ze by nemal byt na brusku. Tiez si myslim, ze to nie je len o hlavicke ale aj o celkovom uceni sa o svojom telicku. Co sa tyka jedenia, presli sme vyvojom, najprv som sa skusala drzat rad typu "prikladat prikladat a prikladat na poziadanie" a nepocuvat gastroenterologicku, ktora tvrdila ze treba nechat pauzu na vytravenie. To ale bola zla cesta, plac a grckanie sa zhorsovalo. Nasla som web www.koliska.eu a pochopila som, ze smerujeme k chronicky hladnemu a nevyspatemu babatku, ked sa prilis casto je po malych mnozstvach to je ako keby si cely den len nieco pozobkavala ale vlastne sa poriadne nenajes, ked nie si poriadne najedena, tak sa poriadne nevyspis, lebo o chvilku si opat hladna, ked sa poriadne nevyspis, tak si unavena a placliva. Babatko ked je unavene, tiez place, ja som si myslela ze sak ked bude unaveny, tak zaspi, ale to plati len do urciteho stupna, prilisna unava je uz o placi a nezaspati. Takze to je taka spirala ktora sa roztaca. Ked som potom zistiala, ze na mne je schopny spinkat dlhsie, tak to bola cesta z toho von, postupne sa predlzoval interval. Niekde som videla graf, ze po hodine babatko stravi asi 60% obsahu. Ked mu das papat skor, tak sa zacne miesat nove mliecko s natravenym a to nie je dobre. Podaril sa nam interval cca 2,5 hodky, potom ale prisiel spurtovy treti mesiac, tak
to bolo 1,5 hod., teraz sme sa ustalili na cca 2 hodinach cez den a v noci uz potiahne aj 6. Co sa tyka mnozstva, ja som ho neobmedzovala, nechala som ho tahat kolko chcel, ale som si odsavala trochu vzdy pred kojenim aby bolo menej toho predneho mlieka, ktore je velmi riedke, kedze som mala nadprodukciu, az potom som ho prilozila. A davala som gastrotuss. Teraz mame take lepsie obdobie, tak nedavam, trosku grcne ale to sa zvlada a nechcem stale ho tlacit liekom. Takze teraz najma rezimove opatrenia.

kvetinacik
25. máj 2011

...tak som teda vyskusala tu humanu, ale bohuzial aj z nej grcka. Niekedy viac a niekedy menej, no zazraky sa bohuzial v mojom pripade neudiali 😒 Ale aspon mi z nej dobre kaka, nutrilon a nutriton ju dost zapekal.
Stale rozmyslam nad tym, co jej ten reflux mohlo vyvolat???? Ja nechapem, prave vtedy, ked zacala tuhu stravu.
Teraz len skusam aby v sebe udrzala co najviac jedla, lebo nam uz skoro 2 mesiace stoji s vahou a to mi robi starosti ☹ Zatial to nie je kriticke, lebo mala dobre zasoby. A hlavne, ked ju vidim, ako ju napina aj niekolko sekund a ona to prehlta naspat ☹ , tak mi je to strasne luto.
Skusala som aj mensie davky a castejsie a to sa mi teda vobec nezdalo, lebo ona papavala malo a ked som jej davala este menej, tak bola stale hladna a niekedy aj zaspala a potom jedla prilis neskoro a uz sa to nedalo dobehnut. Teraz jej min. kazde tri hodinky nieco davam a dufam, ze aspon polovicu nevygrcka.
Ozaj a gastrotuss vam zabral hned????? Lebo ja som ho len sem tam skusala a bolo to nula bodov 😖

tosomja
26. máj 2011

@kvetinacik nezabral hneď...ja som ho dávala po každom papaní, 5 až 10 minút po tom...zabral tak na tretí, štvrtý deň? najprv zvracala menej, stále menej a menej, až som si ani neuvedomila a už bolo dobre, vybrali sme skoro celú fľaštičku až potom zabral úplne 🙂

kvetinacik
26. máj 2011

@tosomja A kolko mala mesiacov, ked si jej to zacala davat?? A miesala si niekedy ten sirup aj s Nutritonom al. Nutrilonom AR?? Myslim, ze ked si nedala sirup, tak si dala nieco ine na zahustenie ?? Asi ho vyskusam znova
.....

tosomja
26. máj 2011

Najprv som davala nutrilon, ten nezaberal, tak sme presli len na gastrotuss baby, nezahustovala som nicim inym...mala 5 mesiacov, v 6.mesiaci uz nemala reflux, ani neviem, kedy presne sa jej zaludocek upravil.

alecka
26. máj 2011

@anibabyblue nas caka sono v stredu. som velmi zvedava co nam povedia. 3 den jeme bebu ar, ale aj po nej trochu grcka a kedze je husta, tazko po nej grga a mrvi sa a poplakava. grcne mi niekedy aj po 3 hodkach ☹ . len neviem,kedze sa ta beba na figu rozpusta a ostavju v nej hrcky, ci nie je potom redsia a nezasyti ju tak ako ma 😖 .ale k tomu spinkaniu, neviem ci je to z toho refluxu, ale mala mi spava velmi malo. cez den zaspi na rukach, v kociku,alebo na pleci po papani,spi 15-30minut a ked ju polozim, zakratko sa zacne mrvit a prebere sa. toto sa opakuje niekolkokrat denne ☹ . je mi jej tak luto lebo je uz nervozna z toho ze nespi a vidno na nej ze je unavena a potrebuje spinkat. a neda sa ☹ . a mala by lebo je este malinka a potrebuje spanok .

filmuska18
27. máj 2011

Dievcata ako riesite hranie sa vasich fafrnkov s refluxom? Prakticky nemozu byt vo vodorovnej polohe, ale napriek tomu chceme aby sa rozvijali, hrali, spoznavali vsetko. dochadza mi fantazia. Alex ma 3 mesiace, v autosedacke sa ucime vselico chytat a obzerat sa okolo, v takej sikmej polohe na vankusi zase buchat do hrkalok na hrazdicke, mamine na kolenach "citat" knizticky a tiez chytat vselico, no a samozrejme nosenie na vsetky sposoby, ale zas sa nemozme nosit stale, treba vela "samostudia" a casu nan. Vodorovne v podstate len prebalovanie a masaz, aspon sa vtedy ponatahuje. A Aspon ze na brusku je normalne, ale zas je velmi velky a hlavicka tazka, tak este ho to velmi nebavi, to ledva par minut vydrzi. Co este mate vymyslene? Vsetky napady su vitane. 🙂

tosomja
28. máj 2011

@alecka moja tiež spinkávala len na rukách, alebo vo vajíčku, niekedy, ale to veľmi málo som si ju dala do klokanky a tam mi pospinkala aj dve hodinky...tiež keď som ju zložila, tak bola hneď hore...vo vajíčku mi spinkala najlepšie a najdlhšie 🙂

alecka
28. máj 2011

@tosomja skusala som, moja mala nechce byt dlho vo vajicku ☹ . ma len 5 tyzdnov, nedrzi si este velmi hlavku, takze je cela pokrkvana a po chvili zacne plakat 😢

tosomja
28. máj 2011

@alecka ja som Vikinku dávala od narodenia do vajíčka a v pohode mi tam spinkala, aj vonku som chodila väčšinou s vajíčkom, lebo v hlbokej vaničke mi zase nechcela byť, lebo tam musela ležať...tak ti nezostáva nič iné, len ju čičíkať na rukách, budeš kľudná, že ti spinká, ale zase prídeš o ruky...ale my mamičky to vydržíme 🙂

anibabyblue
30. máj 2011

@alecka presne tak isto spava aj moja..15-30 min pocas dna..zacne sa mrvit a je po spani..v noci mi vacsinou na rukach zaspi..ked ju dam do postielky alebo do kocika zacne sa mrvit a do polhodky je hore,grcne a mozeme zacat odznova.. Takze ju uz nechavam radsej spat vsade,kde sa jej zadari..uz mam vysedeny zadok,ale hlavne je,ze si aspon trosku pospi..

kvetinacik
1. jún 2011

@filmuska18 No s tym hranim je to naozaj skoda. Nasa mala ma dnes 7 mesiacov a stale by nieco stvarala, no ja ju skoro stale drzim v klude , len aby negrckala. Musim sa priznat, ze niekedy za taku hodinku dve po najedeni ju necham hrat sa v postielke ( samozrejme, ze hned je na brusku alebo si obhryzkava nozicky ) aj ked viem, ze urcite nieco vygrcka. No co uz, hlavne, ze sa tesi. Nastastie z toho protivneho refluxu nema ziadne bolesti.
Inak u nas sa vlastne reflux objavil prave ked zacala byt aktivnejsia, chcela sediet....atd.
Kazdym dnom cakam, ze to prejde ☹ 😒

erika12345
14. jún 2011

Ahojte, aj mojho maleho (5tt) synceka trapi skryty reflux, aj po 3 hod od kojenia sa mu vracia mliecko, hocikedy sa rozkasle, ked mu mliecko vybehne hore..Mame aj ten problem, ze si skoro nikdy neodgrgne, nevie to..Ten reflux by mi az tak nevadil, ale vadi mi, ze strasne po kojeni place. Je to asi tak pol hod po jedle a trva to taku hodinku. Nie je to vzdy,ale vacsinou ano. Ma vyvysenu postielku, monitor dychu, davam ho spinkat na bok, po kojeni ho nosim taku hodinku i viac a nic nepomaha. Ten plac je strasny, je to velky rev, neda sa nijako utisit, strasne so sebou hadze, hlavickou udiera do mna, naspat do perinky, hadze rucickami, skriabe seba i mna.Niekedy to trva hodinu, niekedy aj 5.... Myslim, ze ho pali zaha, vyzera to tak. Co mu pomoze? Uzivali sme infacol, ale nejako som nevidela zmenu, tak mu to uz nedavam. Skusali ste niekto ten gastrotuss? Zabralo? A este sa chcem spytat, ako ste dokazali normalne fungovat i, lebo u nas je to katastrofa, maly chce jest kazdu chvilu, potom ho hodinu nosim, niekedy ovela viac, potom je opat hladny a tak to ide dookola..Potom sa tak unavi, ze par hodin pospi a ja s nim, lebo uz nevladzem... Ked je niekto u nas, vyuzivam prilezitost a davam ho nosit, nech si oddychnem, lebo je to fakt vycerpavajuce..Na prechadzky chodime malicko, lebo aj v kociku sa mu vracia mliecko..Malokedy vystihnem cas, ze neplacka..Kamosky si mozno myslia, ze sa im vyhybam, ked nejdem s nimi kocikovat, ale vychystat ho a vystihnut, ze je o.k. je narocne..A to nehovorim a domacnosti, pranie, zehlenie, vsetko sa kopi... Ako fungujete s refluxom vy? Neviem si predstavit mat o take 2 roky druhe babo a taketo problemy, pripadam si neschopna, ze nezvladam starostlivost o 1 male babo, obcas volam na pomoc rodinu, pozehlia, ponosia ho, ale nechcem sa stale na niekoho spoliehat..Je to aj u vas taketo hrozne?

zuzi44
14. jún 2011

@erika12345 presne viem ako sa citis....poznam to velmi dobre,nasa dcerka ma tiez reflux ale uz je velka,uz z toho vyrastla.Takto sme sa trapili aj my....Pomoze naozaj len nosit na rukach vo zvysenej polohe,a skus gastrotuss baby.....nasa malicka vrackala po jedle do 7 mesiaca....musite to vydrzat,viem ze je to hrozne ako deti placu,nasa ani velmi nespavala dlho....tiez mi chodila pomahat mama lebo mam aj starsieho syna...je to tazke ale musite vydrzat ako bude rast bude sa to zlepsovat....vobec nie si neschopna,je to narocne obdobie ale uvidis bude lepsie...aj to dietatko sa s tym trapi,ked uz bude papat hustejsiu stravu bude sa to zlepsovat....

erika12345
14. jún 2011

@zuzi44 dakujem, dobre mi to padlo, no ja sa citim neschopna, ze kazdu chvilu niekoho volam, nech mi pomoze, minule som sa s mm rozpravala, ze ako to zvladala jeho mamina (bolo ich 5 deticiek), ked ja nezvladam ani 1... Som sa tesila, ako si drobca vychutnam, ze sa mu budem venovat, vela mu spievat, rozpravat sa a ono sa to obmedzilo len na utisovanie...

kvetinacik
15. jún 2011

Ahojte....no je to naozaj hroza, mame za sebou dva dni, kedy mala zase tak velmi grckala. Uz som nevedela, co jej mam dat papat. Nechapem, ze raz je celkom dobre a potom strasne ☹
Neviete mi poradit, ako by mal vyzerat taky idealny jedalnicek dietatka s refluxom, ktore ma 7,5 mesiaca???
Stihame tak maximalne 5 krat denne papat a prespi celu noc. Uz ju skoro vobec nekojim, lebo mlieka som mala malo a vtedy mi aj schudla. Teraz do nej tlacim jedlo co najcastejsie, ale je to naozaj tazke, ked este aj po 3 hod, po napapani grcka 😖
Pomoooooc 😢

filmuska18
16. jún 2011

@erika12345 nema vetriky? Ak si neodgrgne, to znamena ze vsetok vzduch, co nahltal, ide do crievok, tam tlaci na steny crievka a to sposobuje bolest a nareky. A okrem toho ten vzduch sa potom tlaci nielen dalej v crievkach, ale aj spat hore (cesta lahsieho odporu) a to sposobuje dalsie grckanie. My sme mali tento problem, snazila som sa aby si aspon dvakrat pocas jedla odgrgol, najma po tej prvej varke dychtiveho pitia, tym sa eliminuje aspon cast, davala som aj infacol, a potom najma nosit "na tygrika", alebo v klbocku s vyvysenymi kolienkami, masirovat do aleluja, atd atd. Plus som si pred jedenim este vzdy odsavala cast predneho mlieka, ktore je velmi "vzdusne", lebo som mala nadprodukciu, tak aby nepil tolko bublinkoveho predneho ale dostal sa k zadnemu, ktore nema tolko vzduchu v sebe. Este dodnes davam odgrgnut vpolcase, lebo inak by si neodgrgol, uz si na to zvykol a vie co ma robit 🙂
Ak by sa ti podarilo, vybav si detskeho gastroenterologa, pozrie ti sonom na maleho a tam uvidis ci je zaplyneny a ako velky je reflux.

zuzi44
16. jún 2011

@erika12345 vydrž bude lepsie,presne aj som si tak pripadala a to je moje druhe dieta,takze nejake skusnosti som uz mala ale nie s dietatom s refluxom.....a tiez som si obcas vypocula od svokra ze oni so svokrou sami vychovali troch chlapcov a nikto im nepomahal......ale nastastie moja mamka chodila kazdy den ,kym som potrebovala....a vybav si detskeho gatro.dr.aspon ti pozrie na maleho ci to nie je vaznejsie....inak nasa mala zacala potom pit Bebu AR je hustejsia,menej grckala ale zase mala problem sa vykakat..... ☹ a dost sa s tym trapi dodnes.....a vzdy ked som si myslela ze sa to zlepsuje tak potom zacala viac grckat...ale prejde to neboj budes si este uzivat malickeho....prvy polrok je najtazsi....tak drzim palce....a vela sil..... 🙂

majamat
17. jún 2011

@erika12345 prave som si precitala tvoj prispevok. my sme na tom boli podobne. kratko po narodeni nam mala grckala prudom, zacali sme ju davat do zvysenej polohy, nosili sme ju hodiu na rukach. ked som bola sama, stale som ju nosila. ked som ju polozila, hned sa zobudila a spustila rev a pri tom sa zachadzala. ziadna slava. po papani 1/2hod. nenormalny rev, natahovanie sa, skrucanie sa. skusali sme Sab simplex, Gastrotus a nic. pomohol az Nutriton. zacala som odsavat mlieko a krmit z flasky, koli popraskanym bradavkam, ale koli grckaniu sme pri tom zostali a do mlieka pridavame Nutriton. takto sme mali jej papanie pod kontrolou. skusali sme male davky a casto. nemalo to vyznam. mala vzdy jedavala hltavo a jedla vela. uz v 1m. vypila 100ml. silne grckani skoncilo, len obcas vygrcne, ale casto je to aj po 3 hod. tiez aj 2-3hod. po najedeni grga. co je horsie, ked jej mlieko vybehne hore, vbehne jej do nosteka a dusi sa. Nutriton jej musim pridavat este aj do vody, lebo aj ta jej ide hore. teraz uz dost dlho - nieco cez 2m. pije 180ml a stale vydrzi 3 hodiny, tak jej nezvysujeme davku. pije kludnejsie, nehlta a pekne si odgrgne, ale mlieko jej aj tak vybehne hore. pred mesiacom sme skoro museli volat zachranku, co nemohla mlieko vyfuknut z nosteka. rychlo sme ju poodsavali a nastasie sa to zlepsilo. co je navacsie prekvapenie, boli sme na sone a tam sa reflux nepotvrdil. ma typicke prejavy. tazkosti mozu byt sposobene aj tym hltavym papanim, velkeho mnozstva, ale ona uz papa kludne, tak je to divne.
a mala je na tom lepsie, ale stale vyzaduje dost pozornosti. moja domacnost je poriadne zanedbana a ja tiez, ale co by sme neurobili pre nase deticky. Erika, vydrz, nepoddavaj sa, bude lepsie.

erika12345
20. jún 2011

@filmuska18 ,@zuzi44 , @majamat dakujem vam za povzbudenia, nepodam sa, snazim sa, aby sa maly citil fajn, dufam, ze toto obodbie nepotrva vecne, mrzi ma to, lebo som si to predstavovala trosku inak, ani sa malemu exta nevenujem, lebo skoro stale ho len utesujem. Snazim sa upravovat jedalnicek, teraz som na 2 dni vylucila pecivo a uvidim, ci to zaberie...potom to skusim s mliec. vyrobkami. Tiez ma napada, ci nema aj koliky a vetriky.. Ked casto prdka, tak vetriky asi nema, vsak? Neviem, ako rozlisim koliky a reflux, myslela som si, ze kolika sa prejavuje refluxom, vetrikmi.....O Nutritone vazne uvazujem, len ked su mlieka rozdielne na koliky a na reflux, tak asi musim zistit, z coho su tie place...Ak by boli aj z toho aj z toho, tak neviem, co spravim. Ten gastrotuss som mu kupila, len v navode je, ze to mozu deticky od 5 kg , drobec ma 3 a pribera pomalicky, tak to sa moze este take 3 mesiace a aj viac trapit, kym to bude moct uzivat. Chcem ho zacat nosit v satke, len trenujem viazanie, aby tam bol v bezpeci, este toto je moja nadej.Zistila som totiz, ze ked v priebehu toho zachvatu u mna zaspi, tak to ma lepsi priebeh, trochu s nim hadze v spanku, ale aspon neplace...Tak vyskusam a dam vediet ako to dopadlo. Este raz vam moc dakujem za rady a za podporu, je faj veiet, ze v tom nie som sama.