Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

majamat
3. júl 2011

nejak mi to tu zblblo.

duracelko
3. júl 2011

aj nám sa v piatok na sone potvrdil reflux za 8 minut sa prejavil 4x.. moj malý veľa negrcká (len ho napína, veľa čká, kašle ked je v lahu), ale velmi málo a zle spí cez den. zaspi vacsinou len na rukách aj to na chvílu,,, v noci mi ale prespal 6 hodín a už spí aj 7-8 hodín. reflux mala aj staršia dcerka tak viem že to nie je bohvie čo mať nespavé, a urevané dieťa. ale zas tento stav netrvá dlho, a prejde to malej po 6-tom mesiaci.. len musíme vydržat 🙂

alecka
3. júl 2011

@duracelko vidis mojej nepotvrdili reflux, za 10min sa jej vratilo len 1x. a to som sa bala ako to zvladne, lebo este po 4 hodkach po napapani grcka. a tam, revala cele vysetrenie a ani len do pusinky sa jej nevratilo. stale s tym bojujeme, nemozem ju nechat bez dozoru, ked chvilku lezi, zacne prehltat to co sa jej vrati, v horsom pripade jej zabehne. uz sme mali par krat poplach a kriesenie ☹ . bola by som velmi rada keby jej to uz pominulo, lebo niekedy je to horor ☹ .

majamat
3. júl 2011

@alecka my sme na tom podobne. mala sa mi uz velakrat dusila, lebo jej to vbehlo do nosteka. naposledy to bolo skoro 3 hod. po jedle a na sone nic. pred sonom kludne papala a mala dobru naladu. aj ked sme nedali do mlieka Nutriton, nic sa jej nevratilo. predtym ked sme Nutriton vynechali, zacalo sa to zhorsovat.

alecka
3. júl 2011

@majamat no a potom vyzerame ako hystericke matky co si vymyslaju 😠 a prehnane pozoruju svoje deti

majamat
3. júl 2011

@alecka to ano. my sme isli na sono po tom co malej vbehlo mlieko do nosteka a to dlho po jedle a nemohla sa nadychnut. odsavacka na vysavac je super, ale nemozeme reklamovat vysavac, lebo ho potrebujeme, koli malej. uz to hadam nejak dobojujeme. kupujeme Nutriton a ten malej pomaha. a to som si myslela, ze ako fajn, ked mam dost materskeho mlieka. nakoniec aj tak dost platime za Nutriton.

andrejka1974
3. júl 2011

ahoj ja mam skusenosti dost velke moj starsi syn bol na tom horsie je mu sa to prejavilo v 6 mesiacoch az apnoickymi pauzami nastastie sme mali monitor dychu potom sme presli na nutrilon ar a dostaval urcity cas aj lieky koli tym apnoickym pauzam musel byt hodinu po jedle polohovany ale vyrastol z toho mladsia dcerka tej to zistili v 1 mesiaci grckavala a tak sme presli na nutrilon ar uz sa nam reflux spravil uz ho nemame dcerka ma teraz 2 roky a 9 mesiacov na mliecko si zvykla a ine nechce tak ho uzivame este teraz

tosomja
4. júl 2011

@alecka nám tiež dr. dala vzorku na vyskúšanie, asi na 5 dávok, zabral nám, tak sme si v lekárni kúpili ďalšie balenie...aspoň o tom informuj dr.... 🙂

alecka
4. júl 2011

@majamat ved aj ja dufam ze to zvladneme bez ujmy a co najskor to prejde
@tosomja v stredu mame ist na gastro ambulanciu,takze tam sa este popytam a vobec som zvedava co nam tam povedia k tomu predlhemu traveniu

alecka
9. júl 2011

ja si uz pripadam ako totalne neschopna hysterka 😕 . na gastre sme vyfasovali nove mliko pre podozrenie na alergiu na bkm, boli sme upozorneni ze je redsie ako ar-kove, ale ze 3x denne mam dat po papani gatrotuss. po 1 davke tejto novoty v postielke grcla nosom a zacalasa dusit. no uzas ☹ . to bola taka hroza, kym som ju ako tak dostala do normalu. obe vycerpane ☹ , pregrckavala aj po dalsej davke. nakoniec sme skoncili zase na sone a vysledok zase negativny. nema reflux. tak co to potom je? keby tie soky s malou nezazili aj ini, moj muz, mama a sestra, tak si myslim ze mi sibe, ze si vymyslam. skoncili sme opat na ar-kovom mlieku, to ason trochu lepsie toleruje, a zda sa byt dobry aj v kombinacii s gastrotussom, aj ked som to kombinovala len 2 dni, takze to nie je nejaka uzasna vypovedna hodnota. ani si nechcem predstavit co mi povedia na gastre, ze som sa opat vratila k ar-kovemu mlieku. este aj z toho mam nervy, ze budem vyhlasena za nezodpovednu matku. ale radsej ako pocas celeho dna a noci striehnut, ci sa mi dieta nepridusi zvratkami.som z toho nestastna, lebo zazivame taketo stresy, hlavne mala, a clovek upada do beznadeje, lebo nevie ako jej ma pomoct 😢 . aspon som sa vykecala.... 😖

bojovnicka
9. júl 2011

AHOJ TINKA,ELIšKA SA NARODILA V TERMíNE,DOST SCHUDLA,A NECHCELA SA PRISAT NA PRSNIK,TAK MI JU DOKRMOVALI.POVEDALI,žE JU MáM POLOHOVAT NASTOJATO,LEBO GRCKALA A NEPRIBERALA NA VáHE.AKO PRVORODIčKA SOM SA NAPLAšILA,žE EšTE VIAC SCHUDNE.PO PRíCHODE DOMOV MI PO DOKRMOVANí ANI RAZ NEGRCKALA,A ZISTILI SME,žE JU SESTRIčKY NARýCHLO NALIALI MLIEčKOM,LEBO MALI VELA DETIčIEK,A NEDALI JU ANI ODGRGNUT.ELIšKA BOLA TOTIžTO DOST PAHLTNá A RýCHLO PAPALA..JEDINE,čO TI MôžEM PORADIT,PRERUšUJ PAPANIE,NECH SI DROBčEK ODGRGNE A POLOHUJ JU čO NAJVIAC NASTOJATO.JEDNA SKúSENá DOKTORKA MI POVEDALA,žE ZA REFLUX SA POVAžUJE Až KED GRCKA DVAKRáT DENNE PRI SPRáVNOM KRMENí.TAKžE ELIšKA HO VLASTNE NEMALA,STAčILO LEN POMALšIE A S PRESTáVKAMI PAPAT.PRAJEM VáM NECH TO ZVLáDNETE.

majamat
10. júl 2011

@alecka skus skombinovat to nove mlieko s Nutritonom. ten sa pridava do materskeho aby to splnilo taky ucel ako mlieko AR. vlastne v AR mlieku uz je nieco ako Nutriton.
my sme s tym grckanim nastastie uz lepsie, ale tiez to neg. sono nechapem.

alecka
10. júl 2011

@majamat to je fajn ze uz tolko negrckate. ten nutriton nemozem kombinovat, neviem co obsahuje a ci by sa to mohlo pri zistovani alergie na bielk.krav.mlieka. ved snad sa dostanem k dr a dufam ze ma nevyhodi a popytam sa. uvidime, uz sa "tesim"

p.j.jacky
12. júl 2011

ponukam beba ar nemate zaujem,nam nepomohla.

kvetinacik
22. júl 2011

Ahojte....my zatial 2,5 mesiaca bojujeme s masivnym refluxom ( ako nas na sone potesili ☹ ) a chcela by som sa podelit o skusenost...
Uz som tu niekde pisala, ze sa nam prejavil, az ked som malu zacala prikrmovat tuhou stravou v 5,5 mesiaci.
Gastrotus a Nutriton nam absolutne nezaberali, tak som postupne prestavala kojit a dokrmovala Nutrilonom AR. To kojenie prestalo klapat, lebo aj tak vsetucko vygrckala a ja som jej uz nemala co ponuknut. Mliecko sa mi nestihlo spravit. ☹
Z Nutrilonu AR tiez grckala a este ju aj poriadne zapekal, tak sme presli na Humanu AR. Z tej sice pogrckava podobne, ale aspon sa jej upravilo to kakanie.
Vcera sa mi konecne podarilo zohnat Novalac AR a po troch davkach si musim zaklopat, lebo ju ani len nenapinalo....a to som jej namiesala Humanu AR a Novalac AR pol na pol. Keby jej to tak naozaj zabralo, to by som sa velmi tesila.
Na zaciatku sme boli kvoli refluxu 4 dni v nemocnici na vysetreniach, ale musim povedat, ze internet mi pomohol ovela viac ako vsetci DR a vysetrenia dokopy.
Budem pokracovat v testovani toho Novalacu a ak to je naozaj taky zazrak ako pisu nemecke fora, tak dam urcite vediet. Drzim palce a nevzdavajme sa 🙂

kvetinacik
27. júl 2011

...takze hlasim, ze ten Novalac naozaj super zabera a to ho este stale miesam s Humanou. Ozaj, aj vase kakaju castejsie z AR mlieka??? Teda Nutrilon AR nasu Karolinku zapekal a po zmene mi kaka aj 3 krat??

p.j.jacky
29. júl 2011

@kvetinacik kde si kupila Novalac?ja som po nom pozerala na nete a vsade maju napisane,ze je vypredane....Moja Adelka po nutrilone ar kaka dobre,ale grckanie a palenie zahy ju stale trapi 😠

kvetinacik
29. júl 2011

@p.j.jacky Ja som si ho horko tazko zadovazila cez tri osoby z Rakuska. 400g stoji necelych 9€. Aj v Cesku tuto znacku maju, len kamarat mi doniesol normalny Novalac a nie AR. Skoro ma siblo 😖 ...

marhulka88
7. sep 2011

ahojte refluxacky 🙂 chcem sa opytat ked ste boli s detickami na gastro vysetreni na reflux ako to prebiehalo?
ja som vedela ze sa robi nalacno a nasledne po jedle...u nas to tak neprebiehalo tak teraz neviem co si mam o tom mysliet..
nas dr. vysetrila nasledne...nalacno vypit pred vysetrenim 2dcl vody a nasledne usg ... ziadne pred jedlom po jedle nebolo...co vyna to? 🙂)

ralanka
7. sep 2011

@marhulka88 no každý dr to robí asi inak alebo to môže byť aj preto že máš väčšie dieťa a nie miminko ako ked sme boli na zistení refluxu my . uvidíš čo ti ešte odpíšu iné maminy 😉

chavierka
7. sep 2011

@ralanka ahoj, pripájam sa k téme..vieš mi poradť?? Neviem, či sú to prejavy tichého refluxu...Synček papá Nutrilon, po jedení negrcká.ale...tak pár minút, niekedy pol hodine mi začne hrozne plakať, ale hrozne, je strašne nekludný. Pred tým sa napapal a po odrgnutí mi pekne zapinkal.teraz plače, plače, ukludniť ho nejde,potom občas zaspí na chvilku, ale tak na pol hodku a potom sa to opakuje...nejdem s nim ani mimo domov, lebo by mi vrieskal na prechádzke....trvá to už asi týždeň. dnes som volala s doktorom, ale on tvrdí, že má koliku....nie reflux. No my väčšnou kakáme s rektálnou rúrkou,ale kakáme, papáme aj kvapky espumisan, baby calm...prdkáme, takže nemyslím, že by ho bolievalo bruško, lebo takto plakáva,aj keď sa vykaká...tak neviem...Doktor mi len kázal zmeniť mlieko na Nutrilon comfort. A na to gastro vyšetrenie nás musí doporučiť detský doktor?Prosím o rady, lebo ten jeho plač je hrozný. Neda sa pozerať, ako trpíííí..

majamat
7. sep 2011

@chavierka presne toto mi robila mala. po napapani polhodinovy strasny rev a vystirenie sa a zvijanie sa. my sme mali aj grckanie. na zaciatku prudom, ale po opatreniach, ktore sme robili, tak sa to zmiernilo, no grckanie bolo aj skoro 3hod. po jedle. mala mohla mat pravdepodobne aj koliku a aj reflux. casto mavaju babatka aj koliku a aj reflux. ked je to hned po najedeni, tak to vyzera skor na reflux. s tym odporucanim na gastro ti neporadim. stale sa to meni, raz to treba, raz zase nie.

ralanka
7. sep 2011

@chavierka tak to ti presne neviem povedať či je to tichý reflux my sme mali klasický ale skús dávať malému kvapky Sab simplex to je na koliky tuším každý den som to dávala malému 20kvapiek do mlieka a počkaj týžden a čajík mu dávaj s fenyklom na prdkanie a uvidíš či to prejde ale on je ešte malinký a môže to byť naozaj tá kolika a tá býva niekedy až do pol roka ale nám tie kvapky zabrali a ak by to neprechádzalo po týždni tak by som sa objednala na gastro normálne si nájdi v okolí a zavolaj si tam a oni ti povedia či potrebuješ výmenný lístok nájdi si ambulanciu s kontaktom cez net.
A pri kolike ked plače mu skus ohmatať bruško mal by ho mať také tvrdšie to je príznak koliky.
ja osobne by som to týžden skúsila ak by nebola zmena tak to riešim 😉

chavierka
8. sep 2011

@ralanka ďakujem

ralanka
8. sep 2011

@chavierka neni za čo možno ti neaké baby poradia ešte lepšie 😉
inak gratulujem k mesiačiku drobčekovi malému

kathrin6
8. sep 2011

Ahojte.Chcela by som poradit.Potrebovala by som pomoc. Mam stvormesacneho synceka a uz sme skoro uplne na UM, iba v noci kojim,ale aj dokrmujem UM.Zo zaciatku sme davali Nutrilon HA, potom sme presli na klasicky Nutrilon,ale po tom mi vzdy po odgrgnuti aj vyvratil. Nie vela,ale stale nieco vyvratil, tak sme presli na Sunar. Par dni - mozno tyzden bolo dobre tak sme boli radi,ale potom to zacalo znovu ako pri nutrilone. Krasne si odgrgne a potom vyvrati. Raz sa mi stalo, ze asi hodinku a pol a dve hodinky po papani vyvratil aj prudom. Myslite, ze ide o reflux?Dakujem velmi pekne za vsetky rady.

kathrin6
9. sep 2011

poradi niekto?

teress
9. sep 2011

Ahojte mamičky, s malinkou čakáme na ultrazvuk ale s najvačšaou pravdepodobnostou má reflux, grckáme po každom krmení, bez nutritonu prúdom ked zahustím je to lepšie....ale aj tak vidím ako sa mi trápi, vracia sa jej to do ustočiek, asi ju pali záha☹
chcem sa opýtat je ešte niečo okrem nutritonu...čo by jej stav zlepšilo, plačeme a plačeme...iba ked papa je tíško, alebo ked zaspinká

beruska113
16. sep 2011

@kathrin6 ahoj, tuto temu som zatial nečitala, ale podla toho čo píšeš myslim, že je to reflux. moj syn to mal rovnako, už mal ist skoro zase papat a kludne ležal a vyvrátil trochu, ale aj inokedy sa mu stále do pusy vracalo už natrávene mlieko. doktorka hned povedala, že ide o reflux a papá Bebu AR. Od vtedy je to ok. Vyjde mu iba niekedy pri odgrgnuti alebo ked ho prebalujem po jedeni alebo obliekam.... A predtým jedol Sunar a stále grckal aj uplne žlté, natrávené mlieko.

beruska113
16. sep 2011

Beby pije tu niekoho dieta BEBU AR? Okrem toho,že z nej Adamko kaká uplne riedke, tak kaká také smrady neskutočné, že dne som to už zobralakdoktorke na testy. Máte to ešte niekto u detí?