Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

alecka
29. sep 2011

@majamat jaaaaj, my uz mame 2 zuby takmer 2 mesiace. 1 sa jej prerezal v den ked ju 1x ockovali a 2 dva dni na to. znasala to velmi zle mala vysoke teploty, ale neviem ci z ockovania, alebo zo zubkov, ci z tej kombinacie 😠 . teraz mame ist na 2 ockovanie a uz mam z toho nervy ☹ . aka bude reakcia 😖 . zda sa mi, ze sa jej uz coskoro prerezu aj vrchne, lebo si tak drasa dasienka ☹ ...., tak pevne verim ze sa to nebude zase prelinat. nuz a grckanie- stale, tak ako som pisala. mala si zvykla nanasat sa, aj zaspavat na rukach,a dostat ju do lahu, je straaasny problem, co uz citi moj chrbat 😖 . cakam, kedy sa to uz upravi, a mala uz bude v pohode. tak sa drzkajte, pekny vecer 😉

alecka
29. sep 2011

@kocurcek je to sirup, ja som ho davala 3xdenne po napapani, do 10min. po 2 ml. ako som spominala, celkom jej s tym grckanim zabral, tedy to bolo fakt "huste", dusievala sa mi 😢. ale ked som ho dlhsie pouzivala zacala mat problem so stolicou, ci to nemalo suvis aj so skusanim tych inych mliek, neviem..... ale tak teraz ho uz nepouzivame. a stym prezliekanim 😠 😠 😠 , pred hodkou som ju prezliekla, napapala sa, pokakala sa, dala som ju doporiadku a pogrckala sa tak, ze som mohla prezliekat a pucovat nanovo 😠 😠 😠. parada! no aspon sa nenudim 😝

kocurcek
29. sep 2011

@alecka ani nehovor...dnes akurat som mala taky blby deň, už som nervozna z toho, človek skúša kadečo, nič nepomáha (až teraz večer to bolo akotak v pohode), som bola dosť na nervy už dnes...potom zaspinká, sledujem ho anjelika...a v duchu si nadávam, že som nervózna,že šak on to nerobí naročky, chuďatenko moje, nemôže za to...ale proste niekedy mám taký deň, že už neviem čo robiť....dala by som mu aj posledné, ale šak ani neviem že čo...to je najhoršie... ☹

beruska113
29. sep 2011

@kocurcek @alecka a vaše deti vela vracaju? Lebo moj Adamko len trošku, alebo mu skor len vytekalo, alebo utekalo ako to jeho bráško Luki povedal. Fu, ale ten nutrilon HA je dobre hustý. Ved už nevládze tahat ku koncu, ako riedka kaša zostane vo flaške. Som rozmýšlala, či neskusit obyčajný nutrilon dat pol na pol s AR? Akože doktorka by ma ukrižovala, ale ved to sa inak nedá,, iba skušat.

majamat
29. sep 2011

@kocurcek urcite sa to zlepsi a fakt, ked je prikrm hustejsi, nebude z toho grckat. my sme koli grckaniu zacali skor s prikrmami ako by sme mali. ty mozes davavat tusim odzaciatku 5m. prikrm, aj ked to chvilu potrva, nez nahradite mliecko celu porciu prikrmom.
a Gastrotuss je sirup, ktory urobi v zaludku akoby zatku a dieta negrcka. nam to nezaberalo, vygrcla aj to, ale niektorym to zabera. nam prave pekne pomahal Nutriton. nastastie som nikdy nemuela davat plnu davku a davala som do materskeho mlieka. to je tiez vyhoda, lebo ked som vypila acidko, tak malu z toho prehanalo. doteraz acidko pijem, lebo ma stale sklon k zapche.

alecka
29. sep 2011

@kocurcek viem o com hovoris, ta bezmocnost... aj mne prasknu nervy a prestanem sa ovladat, zvysujem hlas a povacsinou si to odnesie moja starsia dcera ☹ . potom ma to mrzi, ze som nemozna a nedokazem sa ovladnut a atakujem moje nevinatka. ale ono sa to vsetko nabaluje... nemozem malu chvilu nechat bez dozoru, potom nic nestiham, aj z toho som nervozna 😠 .najprv ju pol hodky, pipadne hodku uspavam a len co sa pustm nieco robit, uz je hore a uz musim byt pri nej a brat ju hore, lebo sa jej vracia to nestastne mlieko a zabieha jej. a cas ubehne a doma sodoma gomora ☹ . ja neviem asi som nemozna 😝 . ale normalne zavidim sesterke, ta maleho nachova, odgrgnu a sup do postielky, alebo na gauc, a oa si robi co potrebuje a maly je spokojny, v pohodicke....
a ty si bola s malym aj na vysetreni na reflux?

alecka
29. sep 2011

@beruska113 a preco chces davat ar-mlieko? ja by som po svojich doterajsich skusenostiach, ked ti len trosku grcka, neexperimentovala. ale vravim, je to ovplyvnene mojimi skusenostamiso skusanim novych mliek. my mame raz grckave dni a grcka dost, ogrcka co jej pride do rany, niekedy mava lepsie dni. ale my bojujeme od zaciatku stym, ze sa jej to mliecko vracia aj po 3-4hodkach. nam na sone reflux nepotvrdili, ale dr to uzavrela ako reflux a predpisal ar-mlieko.

kocurcek
29. sep 2011

@beruska113 no ja mám na AR ťažké srdce, malého strašne zapiekol, že dva dni kakal tvrdé bobky... vám neurobil nič?

kocurcek
29. sep 2011

@majamat no veď už čakám jak na spasenie... 11. októbra bude mať 4. mesiace...tak uvidím...možno sa aj s doktorkou poradím, že či by som mu mohla začať niečo dávať...prvá by mala byť mrkva nie? len mi svokra povedala, že tá ho asi zapečie...

beruska113
29. sep 2011

@kocurcek no papá ho od stredy poobede a dnes kakal v pohode.
@alecka ked som doktorke hovorila, že aj po 3h od papania v klude leží a vytečie mu žlté natrávene mlieko,alebo vidim, že mu ide do ust, sa zatvari hrozne, ale prehltne to nazad, tak hned povedala, že to má reflux a dala nam AR mlieko. vytekalo mu po troške, ale častejšie, ale prezliekavat som ho nemusela, stačil podbradnik. A na vyšetrenie nas nikam neposlala.

kocurcek
29. sep 2011

@alecka na vyšetrení sme neboli, len som o tom hovorila pri očkovaní doktorke a ona že aby som skúsila iné mlieko a uvidíme...inak môj malinký je fakt že zlaté dieťa, ani neplače iba keď je hladný, fakt anjelik, ani sa netvári že by mu to vadilo že stále tyčkuje...vygrcne, uľaví sa mu a ešte sa mi vyškiera do ksichtu keď ho rýchlo utieram... 🙂

kocurcek
29. sep 2011

@beruska113 od stredy poobede? neviem...môj papal AR mlieko od piatku a bobky kakal až v nedeľu...dovtedy v pohode..

majamat
29. sep 2011

@beruska113 my sme tiez najskor na vysetreni neboli, lebo je to u babetiek bezne, ale ked sa nam skoro zadusila, co jej to vbehlo do nosika, tak nas poslala na sono. to uz bolo obdobie, ked uz sa to trosku zlepsovalo a sono vyslo negativne, ale zrejme sa to moze stat.
@kocurcek neboj, zachvilu ti to prejde. aspon jednu vyhodu to ma, ze ked mas babo s refluxom a moja napr. mala aj koliku a cele dni som sa jej musela venovat, tak ti cas strasne rychlo uteka.

kocurcek
29. sep 2011

@majamat tak to veru hej, ešte pred chvíľou som mu obliekala 56 a teraz uaž 68 😀

beruska113
29. sep 2011

@kocurcek fuha, no uvidime.
@majamat tak u nas zatial nič vážne.
Inak sranda, že som donedávna počula len že reflux mavaju predčasne narodené babatká, lebo sa im traviaci trakt nestihne dovyvíjat a moj bol týžden prenášaný a takmer 5kilový a má ho. Teda podla doktorky.

kocurcek
29. sep 2011

@beruska113 držím palce, nech vás to obíde....

alecka
29. sep 2011

@beruska113 tak tu aspon vidno ze kazdy lekar ma svoje metody. inak tu niektore dievcata pisali ze detvaky im tiez len tak pregrckavali ako tvoj a reflux im potvrdili. tak je to cele nejako naruby
@kocurcek aj moja mala - vykruca sa, mechri a grcne, samozrejme uplne mimo plienky, ogrcka aj mna, najma hned ako sa prezleciem do cisteho, podbradnik by som mala nosit ja, ale najlepsie na celom tele 😀 😀 😀, ja zblknem a pozriem sa na nu a ona usmev od ucha k uchu, nuz a clovek hned podlahne tomu odzbrojujucemu vyrazu tej chutnej tvaricky, a vsetko je v poriadku
@majamat inak mne minuly piatok hned po napapani grgla a zacala sa metat, prestala dychat- hroza 😢 , ked konecne po mojom "nacvicovani" zacala dychat, tak som si vsimla ze ma mliecko pod nosom. som sa spotila, hadam aj schudla 😀 . taketo stresy nenavidim 😠 😠 😠 .

majamat
29. sep 2011

@beruska113 to nie je len u nedonosenych, ani donosene babatka nemaju este vyvinuty zvierac na zaludku.
@alecka no my sme mali take stresy stale. bolo obdobie, ked sa jej to stavalo pomerne casto, ale nikdy nezabudnem na ten jeden den. ten bol najhorsi. vzdy, ked sa to stalo, chvilu sa metala a potom to mlieko vyfukla z nosteka a zacala dychat, ale vtedy raz sa dlho nemohla nadychnut a to sme spali a mali sme ju medzi sebou v posteli. mm sa zobudil na to, ze sa nieco deje. rychlo sme jej odsavali nostek a potom zacala dychat, ale este dlho divne prehltala a revala. a to uz bola 2:45hod po krmeni. uz mala znovu papat.

alecka
29. sep 2011

@majamat bozinku ☹ ☹ ☹ , strasne, chudatka takto sa musia trapit ☹ , clovek si toto nadherne obdobie ani neuziva koli takymto stresom. najhorsie je zachovat si v takychto situaciach chladnu hlavu a este ked je clovek sam s drobcom a nieco take sa prihodi....
dobre babulky, skvarcicku som ulozila a idem sa ulozit aj ja 😀
prajem vam, aj vasim drobcom pokojnu dobru nocku 😉 😉 😉

majamat
29. sep 2011

@alecka dobru noc. aj ja uz pojdem do postele, lebo mala sa casto budi, koli zubkom. vyskocila nam aj teplota a sopliky. asi to tiez robia zubky, teda dufam.

tereza123123
30. sep 2011

Ahojte maminky s refluxovymi detickami.potrebujem poradit no nemam cas citat celu diskusiu.Nase trapenie zacalo uz v porodnici.Maly vacsinu casu nespal a ked papal vela grcal po prichode domov zacal totalny kolotoc krmenia revu grcania a tak stale dookola a tak sme skoncili v nemocnici.Okrem ineho nam zistili tazky reflux.vsetky pravidla antirefluxove dodrzujeme a pred kazdym dojcenim sme davali nutriton ale len stvrtinu davky.po mesiaci trapenia konecne zacalo byt lepsie.Museli sme sidce nosit maleho aj hodinu na odgrgnutie no v noci prespal aj 8 hodin.No nastal problem s mojim mlieckom.Stracam ho.Myslela som ze je to laktacna kriza no trva to uz 6 tyzdnov.Mam na jedno kojenie max 80tku a malemu to nestaci.Zacali sme davat nutrilon AR ale nechcel ho.Tak nam predpisali bebu AR a davat pred kojenim.Zacal totalny kolotoc revu a nespavosti a grcania.Dr zakazala akukolvek um a trapit sa s mojim mlieckom.Akonahle som mu naburala 3hodinovy rezim reval a reval od bolesti (taky typ revu som u neho pocula len ked mu brali krvicku) a tak sme sa vratili na 3hodinovy rezim len s mojim mlieckom + kazde druhe kojenie nutriton 1/4 davky.Maly mi pribera len 100g za tyzden ale bol v pohodicke aj 8 hodinovy spanok sa vratil a lekarka povedala ze to staci.Len maly po jedle zacal strasne revat.Dostali sme helicid proti zapalu zaludka no plac neprestava.Mne sa zda ze je jednoducho hladny lebo rano po tych 8hod mam mliecka viac a vypije aj 150tku a bez placu zaspi a tak ma napadlo co keby som mu dala obycajnu um? Myslim nie to AR a zahustovala by som nutritonom? Mojeho mliecka je cim dal menej a viem ze som tu niekde citala ze su maminky ktore zahustovali UM nutritonom

kocurcek
30. sep 2011

@alecka hehe...presne...ogrcaný celý ksichtích a úsmev jak lečo 😀

kocurcek
30. sep 2011

@tereza123123 ahoj, no ja neviem, nechcem nič zlé poradiť, ale možno by som skúsila dávať um...doktorke o tom nehovor...skús to jeden deň, mliečko si odstriekavaj a ak bude pokojný, fakt bol len hladný...nie všetko čo ti doktorka radí je super...veď podľa mňa ony tiež len skúšajú čo zapasuje...lebo sama to tu vidíš, každému pomohlo niečo iné...jedna kočka dokonca dala od zúfalstva kravské mlieko, a dieťaťu zázrakom prestali bolesti bruška, všetko...ja na to odvahu nemám, ale vidíš...pomohlo...doktorke nepovedala nič, lebo vedela, že sa to nemá...preto hovorím, jeden deň by som skúsila dať viac prikŕmiť, ja zahusťujem nutrilon, som čítala že aj inú značku UM môžeš nutritonom zahustiť...

tereza123123
30. sep 2011

@kocurcek ahoj no asi to tak urobím kukala som na nete mliečka a dost ma oslovil Nutrilon 1 Comfort len náš malý má aj stým trávením problemy a plynatostou o kolikách ani nehovorím .. do poradne máme ist až za dva mesiace tak to skusim :D len aby som nemala doma skladisko UM za chvílku :D už mi doma trčí nutrilon AR aj Beba AR : D

kocurcek
30. sep 2011

my sme už poskúšali tiež kadečo, sunar, bebu, nutrilon AR, teraz máme nutrilon 1 + nutriton...našťastie koliky zatiaľ nemáme, klop klop 😉 ale kvôli grckaniu....tiež mi doktorka povedala, aby som najskôr vyskúšala mlieka, o nutritone mi nepovedala nič... ale skúsila som, zatiaľ to vyzerá celkom fajn...grcká ďalej, ale menej...možno preto, že sa mu to bojím viac zahustiť, aby ho nezapieklo...neviem...skús, uvidíš...budem držať palce 🙂

alecka
30. sep 2011

@tereza123123 ja si tiez myslim ze mu nestaci tvoje mliecko a treba ho dokrmit. my sme nutritonom zahustovali neocate na odporucanie lekarky, takze sa moze nim zahustovat klasicke um. clovek musi experimentovat, ale ked to ma drobcovi pomoct...
@kocurcek inak ja som mojej starsej davala od pol roka tiez kravske mlieko, a problemy so stolicou prestali ako smahnutim carovneho prutika. tak asi tak.

kocurcek
30. sep 2011

@alecka ale veď jasné...keby mal môj malý problémy so stolicou, keby ho bruško bolelo, tak neváham ani ja...ale my máme fakt "len" to grckanie...

beruska113
30. sep 2011

@kocurcek kolko nutritonu dávač do nutrilonu? ja skušam pol AR a pol obyčajný nutrilon od dnes. inak aj po ar kakal normálne. ma napadlo, probiotiká nedávaš? my áno.

beruska113
30. sep 2011

@kocurcek a vážne ti doktorka kázala skušat najskor mlieka? to akože z niektorého druhu možu vracat a z ineho nie?

kocurcek
30. sep 2011

@beruska113 probiotiká nedávam, nebolo treba a hneď ako ho z AR zapieklo, a povedalo mi to potom ešte dosť mamičiek, že tie ar mlieka dosť zapekajú, tak som ho vysadila...no a na tom, že z niektorého mlieka dieťatko viac grcká asi niečo bude, lebo napr. zo sunaru toľko negrckal, ale aj tak to bolo veľa 😖 no a dávam 150 ml vody + 5 odmeriek nutrilonu + 1 a trošku odmerky nutritonu (bojím sa dať 1,5 najskôr chcem vidieť hovienko...grcká menej)