Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

alecka
4. okt 2011

@kocurcek no teda 😠 😠 😠 . inak aj ja som mala taka skusenost s gastrotussom, najprv super zaberal, potom menej, este aj ten grcla. tak uz le nejako vydrzat, kym zacnete chrumkat nieco ine 😉 . my sme boi dnes v poradni a na ockovani, uz malej stupa teplota ☹ , neznasam to 😠 😠 😠 , zase sa chudatko natrapi 😢 , ale co ma potesilo, dr mi povedala ze uz malej mozem nahradit 2 davky mlieka nemliecnym prikrmom a 1 kasou. tak sa tesim, dufam ze touto stravou eliminujeme grckanie na minimum. okrem toho mi dr odporucila nejake homeopatika na to grckanie, tak potom vyskusame, ci to nieco spravi.

majamat
4. okt 2011

@alecka super. ja som sice kojila, ale tiez som koli grckaniu zacala skor prikrmovat, ale s prikrmami sme postupovali pomalsie ako je bezne.
@kocurcek drzte sa. snad to prejde.

kocurcek
4. okt 2011

@alecka ja neviem už...celý sa nejako zmenil...začal sa budiť aj v noci na papanie, asi mu už nestačí mliečko, potrebuje ešte jednu dávku navyše a so zaspávaním máme problém trošku, dnes som ho až do deky musela zabaliť ako do perinky a spievať a kolísať...pästičky si zúrivo hryzie, ja neviem či je to možné, ale nemohli by už zúbky ísť? má dole tie dva zúbky také štvorčeky sa tam rysujú...tak neviem, či sa to len zakladá... alebo čo to je...inak je pravda, že grcká menej, nie tak prúdom, upravilo sa mu kakanie,kaká dvakrát denne, keď papal bebu, tak každý druhý deň tmavozeleno...
To ste boli na tej druhej dávke pneumokokov? tak nech vám horúčka čo najrýchlejšie prejde...

alecka
4. okt 2011

@kocurcek to mozu byt zubky a hlavne to hryzenie pasticiek tomu nasvedcuje. skusala si mu prejst po dasienkach, ci ich este necitit, ci nie su prerezane? hlavne ze sa to grckanie obmedzilo, aj kaka dobre 😀 . ono to grckanie sa asi neda uplne odstranit tymito "pomockami", asi to potrebuje cas na dozretie 😒 , drzte sahej boli sme na 2 hexa+pneumokoky. uz po 1 davke mala 39 tri dni 😠 , nuz a zase teraz zase teplotuje ☹ ☹ ☹ , len dufam ze to rychlejsie a bez ujmy prejde.

kocurcek
5. okt 2011

@alecka ešte ma napadlo, že keď po tom AR negrckal skoro vôbec, tak možno ozaj potrebuje husté a keď prejdeme na príkrmy tak to bude lepšie...nebudem už asi ani vymýšľať, s týmto nutritonom je to o čosi lepšie, tak to už vydržíme ešte také dva týždne a začnem mu asi niečo dávať, kašičku na noc alebo mrkvičku...
My sme boli na prvej dávke pred dvoma týždňami a malinký nič...ani teplota, prespal celú noc...som zvedava ako bde po druhej, to ideme za 4 týždne...držte sa, nech to rýchlo prejde..

teress
5. okt 2011

Ahojte dievčence, musím napísať svoju skúsenosť....po tom čo nam potvrdili reflux prešli sme na nutrilon AR+ moje mliečko zahustené nutritonom a po 2 t musím poklopať...sme ovela kludnejší, aj cez den si pospinkáme-musíme byt napolohovaný na boku..a v noci spinkáme kralovsky...príklad: včera sme o 18.00 zabuvali o 19.00 som ju zobudila na papanie a kupkanie...potom zabuvala a o 21.00 som juznva budila na papanie....a do pol desiatej sme buvali...vstala až rano o 6...napapala sa a zabuvala ešte do 8...keby to bolo tak stále som štastná mama....
a vysadili sme aj infakol a gastrotuss....len okolo obeda jej dávam harmančekový čajík, aby sme sa vykakali 😀

anicka26
5. okt 2011

Neviete mi poradiť?Naša Lucinka má od narodenia reflux,ked som prestala kojiť prešli sme na AR mliečko.To nás samé osebe zapekalo,tak riedime klasickým nutráčom,malá má už pol roka a grckáva nám aj stravu,lenže ona nevydzží ležať,ani sa nosiť,hneď je na brušku,lozí nedá sa ju zastaviť :D Čo robiť?Už som s toho na prášky,že je všetko obgrckané,myslela som si,že to už prejde a žiadne zlepšenia :(

alecka
5. okt 2011

@anicka26 no moja, co bysom ja dala za to keby moje dieta prejavovalo takuto aktivitu! nasa slecna by sa len nosila a ked ju polozim, ostane lezat be pohnutia a vresti 😀. chapem ta lebo tiez mame vsetko obgrckane a vacsinou to schyta aj ten ktoremu prave troni na rukach 😝 😝 😝. nepomohli by hustejsie prikrmy? a skusit ju davat do kresielka a niecim zaujat? to sa mi este ako tak osvedcilo, je vo vyvysenej polohe a ked "trafim"hracku, chvilu ju to aj bavi 😀 😀 😀 . viem ze som ti velmi neporadila, ale nevesaj hlavu, raz to tych nasich "grckov" prejde. tak sa drzkajte 😉
@kocurcek dakujem, dufam ze zajtra u budeme bez teploty. jasne uz vydrzis a s prikrmami bude lepsie 😉

anicka26
6. okt 2011

@alecka my sa tiež radi nosíme,keď sa prechádzam po celom byte.A čo sa týka príkrmov,tak papá len 3xARmliečko,a potom len husté kaše,zeleniny,,,všetko také husté,že lyžička v tom stojí...A aj tak 😔 .A čo sa týka sedenia obsedí,ale len kým sa naje 😀 😀 😀 A kludne hodí šabličku aj 2 hodiny po jedle No tak ako vidím tu nič nepomôže,len mať vždy utierky po ruke 😠
Tak baby,,,pevné nervy a skoré uzavretie zvierača prajem 😉

kocurcek
6. okt 2011

@alecka 😀 dnes sme boli u dr...a vyfasovali sme gastrotuss ... posledná šanca 😖 tak uvidíme... jako po očkovaní? už dobre?

alecka
6. okt 2011

@kocurcek tak uvidis, drzim palce, aby vam zabral. ako som spominala, ja som s nim mala celkom dobre skusenosti. dakujem za opytanie, vcera sme si este odkrutili 39, dnes uz bola nastastie bez teploty. som rada ze to uz mame za sebou. na cas....
@anicka26 tak som ti ani trochu neporadila ☹ . inak moja grcne aj 3-4 hodky po jedeni 😠 . ja to na nervy 😠 😠 😠 . musime len vydrzat. ...

alecka
6. okt 2011

@kocurcek nam este dr odporucil gastrocynesine. je to homeopatikum. este som neskusala, ale mam ho uz doma a urcite skkusim

kocurcek
7. okt 2011

@alecka tak je dobre už 🙂 no a my...keď som dala prvýkrát gastrotuss, tak negrckal...teraz druhýkrát grckal, ale pri papaní aj kakal, tak som ho aj prebaľovala, zdvíhala nohy a tak...takže som to prešvihla s pohybmi ... inak na noc som mu to nedala, to nemá ani kedy grckať, napapá sa, grgne a ide búvať..

samayka
7. okt 2011

dievčatá, dávali ste niekto Espumisan? my sme dávali ale mala som pocit že keď si potom grcla, alebo sa jej vrátilo už natrávené mliečko aj s tým Espumisanom, tak to bolo horšie... s pálením záhy...

jankaslamka
7. okt 2011

@samayka ja davam espumisan a negrcka mi z toho

jankaslamka
7. okt 2011

@anicka26 my mame tento isty problem a asi sa to neda nijako poriesit..ja sa ju snazim po papane co najviac zabavit, ale ona lezat ani nahodou a ked jej nedovolim sa prevalit tak huci..ale tak tu pol hodku po jedeni sa to este da..tiez mame vsetko ogrcane..perem skoro kazdy den..je to na nervy..najhorsie je ked ide aj mrkva..tak nech sa to coskoro napravi a mame uz pokoj

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
7. okt 2011

@asandys mas to tazke, drzim palce, nech sa to co najskor upravi.

samayka
9. okt 2011

@jankaslamka - nemyslela som že by viac grckala z toho espumisanu, len mám pocit akoby ju viac pálila záha... viac takých blbých zvukov z nej ide ☹ z toho, ako si ulavuje hrdielku...
a doktorka mi povedala, že z gastrotusu by nemalo byť zhoršené kakanie.. tak rozmýšlam, či sa k nemu predsa len nevrátime...

@asandys fuuuha tak teda nemáte to najružovejšie. držím palce, nech vám kontrola dobre dopadne a počuješ len samé dobré správy. daj potom vedieť...

jankaslamka
10. okt 2011

@samayka ak vam pomohol tak preco nie 🙂 my sme od neho mali vsetko ruzove 😀

samayka
10. okt 2011

@jankaslamka - my máme teraz gastrotus baby a ten farbí na bleúčko hnedo 🙂 ale pri prvej si pamätám tie ružové grcance 😀 🙂

jankaslamka
10. okt 2011

@samayka no kazdopadne by bolo lepsie keby ho nebolo treba vobec 🙂

samayka
10. okt 2011

@jankaslamka nechcem zakríknuť.. ale možno predsa len zaberá.. Ninka spinká a už celkom dlho... inak ju vie bruško zobudiť aj po pol hodine... mrnčí a trápi sa.. teraz spí už 2,5 - ale už počujem nejaké zvuky. ale aj tak super zmena... tak nech je to zmena k lepšiemu a trvalejšia 🙂

jankaslamka
11. okt 2011

@samayka tak to je vyborneee 🙂 drzim palceky 🙂

samayka
11. okt 2011

koľko vám prespinkali drobčekovia, keď mali tak mesiac? ja mám pocit, že spinká strašne málo... veľmi často sa budí a len zriedka potiahne dlhšie ako 1-1,5 hodiny. a v noci - radšej ani nechcem hovoriť 😖

alecka
11. okt 2011

@kocurcek to je ako u nas, vecer to grcknie je len po napapani, lebo potom "odpadne" a v klude spinka 😀 . ako pokracujete? drzite sa?

kocurcek
11. okt 2011

@alecka no hej, dá sa to nejak, ten nutriton lepšie zaberá ako gastrotuss, ale aj tak veselo grckame...na večeru už máme kašu, a zajtra začíname s mrkvičkou, tak sa teším 😀

majamat
11. okt 2011

@samayka moja v noci spinkala dobre, ale za cely den 1-2 hod. asi ju trapila kolika a bola strasne uplakana. spinkala len v kociku, alebo na mojich rukach a to po 10 - 30 min. ked som ju dala do postielky, do 2 min. bola hore. v noci spinkala pekne v postielke.
@kocurcek moja tiez grckala aj po Nutritone, ale uspech bol, ze prestala tak strasne revat po najedeni.

alecka
11. okt 2011

@kocurcek len vydrzat. a kasa chuti? davas lyzickou? ja kasu davam do flase, lebo mala mi do toho fukala a kasa bola vsade, len nie v puse 😀 😀 😀. my sme uz zacali s piskotami. doteraz jedla vsetko bez problemov a teraz mam pocit, ze uz prisla na to ze su chutne a nechutne jedla 😀 . dam jej postruhane jablko, sladke a ona na mna hodi vycitavy pohlad, ksychti sa a zacne plakat. ale zut piskotu, alebo sladku vyzivu a banan to uz hej 😀 .
@samayka dni, kedy moja mala spala 1-1,5hodky by sa dali spocitat na prstoch 2 ruk. ona dava take 15-25minutovky. od narodenia. dnes mi dokonca spala len 2x po 20 minut 😠 . a zaspavame na rukach, nosime sa. ale v noci nastastie spinka dobre. takze aj tvoja drobka bude asi z takychto "nespavych" deti 😉

kocurcek
12. okt 2011

@alecka kašičku urobím redšiu a dávam z fľaše...som videla ten gastrotuss čo robil s lyžičkou, som rýchlo pochopila že tudy cesta nevede a že gastrotuss len povypluval...som zvedava na tu mrkvu dnes 🙂 deti rýchlo pochopia čo je chutnejšie, ale mám pocit, že mliečko je sladšie ako tá kaša...mne osobne by viac chutilo mliečko, ale on ne...kaše by zjedol aj o 40 ml viac ako mlieka...hovorím si, šak mi pukneš krpec 🙂