Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

samayka
12. okt 2011

@kocurcek ja dávam gastrotus striekačkou alebo tou odmerkou od nurofenu. nemá šancu vypluť 🙂

kocurcek
12. okt 2011

@samayka tak to ma nenapadlo...tou striekačkou pomaly tlačíš, alebo naraz mu to tam mám šupnúť?

alecka
12. okt 2011

@kocurcek 🙂 , tak ako mrkva? maly si pochutnal? ja som malej dala gastrotuss lyzickou len 1, aj to vacsina bola okolo ako v nej 😀 . potom som jej ho davala striekackou z liekov. a to malo uspech 🙂 . moja mala sa tiez vie napraskat, dnes zjedla plny tanier rizota 😉 . no som len oci vyvalovala 😀

samayka
13. okt 2011

@kocurcek veľmi pomaličky, vždy počkám až pekne prehltne. my máme ledva 5 týždňov, tak musíme opatrne. ale staršej takto dávam betaglucan a ona si ho pekne vycuckáva sama, vždy len trošku pritlačím, aby sme tam nestrávili hodinu 🙂

kocurcek
13. okt 2011

@alecka ani nehovor, ako keby som mu špendlíky dávala (ako povedala jedna kočka) 🙂 rozmýšľam, že mu skúsim najskôr šťavu z toho dať, ale keď mi tú vygrcne tak to už dole nedám 😒

31majka12
13. okt 2011

@vlasa Ahoj ake priznaky malo tvoje babatko pri tichom refluxe?
Moj maly sa pocas kojenia natahuje,ako ked ho boli brusko,cely ocervena a pusta prsnik...a takto to funguje uz 3 tyzdne.
ten sirupcek co spominate da sa kupit aj bez predpisu?
Nasa pediatricka nam zatrhla ze to reflux urcite nebude...a tiez nam parkrat grcia a vychdza mu mliecko von samovolne...a hocikedy ma take bolesti ze nespi aj 24jhodin a to ma len 9 tyzdnov

alecka
13. okt 2011

@31majka12 no moja pediatricka tiez neodporucala gastrotuss a ked sme skoncili na gastre, tak 1 co sa ma dr spytala bolo a gastrotuss ste neskusali? takze tak je to odporucaniami dr, co dr, to iny nazor. si myslim ze by si mohla vyskusat
@kocurcek sa necudujem, ved varena mrkva je riaden hnus 😝 a este neosolene 😝 😝 😝 . ja neviem preco sa zacina mkvou, ved zemiaky su ovela lepsie. treba pomalicky skusat. ak to nepojde, daj si pauzu a ponukni o niekolko dni.ja som s tymto problem nemala, moja papkacka jedla od zaciatku, ale je pravda, ze mrkva jej chutila asi najmenej z toho co som jej davala. nuz a tera uz zacina spekulovat 😀
gastrotuss som tiez davala striekackou z panadolu, dala som k puse a pomaly tlacila, ale ona si aj sama cuckala.
tak prajem pevne nervy pri prikrmovani 😀

katka1981
13. okt 2011

@31majka12, praveze to vyzera na reflux, vypytajte si listok na kramare, urobia mu sono bruska a hned budete vediet. Gastrotuss je bez predpisu, plne ho hradi pacient. Mojej malej strasne chutil. Davala som jej ho striekackou, jedna davka tusim 2 ml.

kocurcek
13. okt 2011

@alecka no veď dala som pauzu, zajtra možno skúsim alebo v sobotu...asi zajtra..nevydržím...keď nie, idem na zemiak...nie je predsa nikde napísané, že za každú cenu musí jesť prvú mrkvu...sa bojím, že začne chudnúť...lebo na večeru papá kašu a prespí až do pol 8 ráno...tým pádom má o jednu mliečnu dávku menej...

alecka
13. okt 2011

@kocurcek kolko krat ti papa za den 4x? ta kasa ho zasyti. my papame cez den kazde 3hodky, 5x, a v noci prespi, respektive vydrzi bez papania 12 hodin. ja som jej aj chcela posuvat posledne papanie, ale medzi pol8-8 jej musim dat! aj keby jdla len hodku predtym, musim. yskusaj zemiak, mne dr povedala ze mam2 tyzdne davat na zaciatku mrkvu 😠 . no urcite dala som 5 dni a potom zemiak a ten jej ovela viac chutil 😉 .

kocurcek
14. okt 2011

oki, ešte dnes skúsim mrkvičku a uvidím potom....inak až teraz, keď sme vysadli nutriton, že aj tak mu nepomáha sme zistili, že mu pomáhal...grckal ďalej ale nie toľko, takže dnes plná paľba do obchodu kúpiť ďalší, lebo to čo grcká po obyč nutrilone tak to je sila...

lubenka131
14. okt 2011

@kocurcek ahoj aj moj Patko ma reflux 1.stupna-ani neviem kolko ich je 🙂 a tiez sme pouzivali Nutriton ten ho strasne zapekal a bolievalo ho brusko tak som ho vyhodila..potom sice grcal ale "dalo sa"ked papal sunar kakal moc zelene tak som mu zacala davat bio babylove aj ked uz potom kakal zlte ale dost zas zacal grckat,tak sme isli na gastro kde nam reflux potvrdili a predpisali Nutrilon AR 1 anti refluxne a mam na mesiac na prepis 7 pixli-a namiesto 8.15 davam za jednu 4.28.a maly hned po prvej davke doslova prestal grckat takze nam pomaha.len neviem ako bude znasat prikrmy kt.budu riedke napr.stavicku z mrkvy,jablcka ☹

lubenka131
14. okt 2011

@31majka12 aby mal reflux musi grckat veela,ked mu sem tam trosku mliecka vytecie este neni reflux,a koliky nema?toto maval moj pato a ja kedze som myslela ze mam zle mlieko som ho odstavila ☹ a pritom sa jedoval len kvoli kolikam,zacala som davat infacol a super-zazracny to liecik 😀😀

kocurcek
14. okt 2011

@lubenka131 ahoj, nás zase zapekal ten nutrilon AR...tak sme prešli na nutriton, nezapeka, ale grcka ďalej...len o niečo menej 😒

31majka12
14. okt 2011

@lubenka131 mne povedala aj doktorka na krcnom ze ma skryty reflux...mame za sebou dost tazky mesiac...2x na zahucal monitor dychu...maly sa mi pri kojeni natahuje...a pritom mlieka mam dost...cka niekolkokrat za den...po jedle vypina chrbatik,...niekedy mu je citit kysle v ustach ...v noci chrape...co je na 9 tyzdnove babo divne...nemyslis?
skryty reflux je taky ked sa ti mliecko vracia do hltana a babo ho znova prehltne....preto ho obcas aj dusi...krcna nas poslala znovu na pediatriu a mame sa pytat na sono...uz to trva dost dlho na to aby to vedeli zistit....

lubenka131
14. okt 2011

@31majka12 veru mne detska obvodna povedala ze grckat je normalne ale ja som trvala ma svojom aby nas poslala na sono a vidis ma ho.preco vam to tak dlho trva!ja som sa bola objednat a za dva dni nas brali.strasne ked taketo maluskave babo nechaju tolko cakat ☹

lubenka131
14. okt 2011

@kocurcek a kolko ma maly?

kocurcek
14. okt 2011

@lubenka131 4 mesiace má...akurát skúšam mrkvičku, takže grcká aj mrkvu aj mlieko, tak ti poviem, to už neoperiem 🙂

anicka26
14. okt 2011

@kocurcek my máme pol roka a grckanie neprešlo ani príkrmamy a to ich má ozaj často,či zeleninku,mäsko,dokonca aj kašu vygrcká.A veru ťažko oprať,ale čo mám také lepšie veci a náhodou zašpiní,preperiem žlčovým mydlom,išla mi dolu aj mrkvička takto

31majka12
14. okt 2011

@lubenka131 ideme v pondelok k pediatricke...a hned sa potom pojdeme objednat na sono...lebo ja to uz nevydrzim ..aj tie jeho bolesti co musi mat..ked sa mu to mliecko znova vracia...a este kolko sa natrapi pokial si ho z prsnika vytiahne...ma totiz ale strasne prirasteny jazycek ...tzv uzdicka...a mozu mu to spravit az ked bude mat 2,5roka...skor totiz take male babatka neoperuju...musi mu robit plastiku....ked som povedala laktacnej ze kojim 2 hodiny...tak odporucala radsej odsavat a davat striekackou...lenze jeho to takto dusi a zabiehava sa....
Mame vysnene babatko a chudacik takto sa trapi.... ☹

lubenka131
14. okt 2011

Jezis chudatenko to je strasne ☹ az 2,5 roka?ja som pocula ze aj skor to robia neviem ☹ boze malinke,tak drzim moc moc palce nech sa co najskor prestane trapit :’( @31majka12

vlasa
15. okt 2011

@31majka12 hej,presne tak to bolo,odtahovala sa a velmi plakavala,vobec nespavala,krutila sa a prehynala sa.ten sirup netusim,uz su to styri roky.nam proste povedala doki,treba to uzivat 4-6tyzdnpv intenzivne a bol pokoj.ziadny nutriton nepomahal.a kojila som do troch rokov 😵 ale to obdobie bolo fakt divoke...

vlasa
15. okt 2011

@31majka12 ten skryty je fakt svinstvo,mne povedali,ze nelieceny skryty reflux moze vyzrat pazerak a vraj to babo sialnene stipe v krku,preto ani nespavaju,ked sa im mlieko vrati,okamzite su hore a placu ☹ este vas mozu poslat na ph metriu na kramare,potom to budete vediet presne.treba donutit doki,oni to beru strasne na lahku vahu,podcenuju to,nedaj sa odbit a trvaj na svojom,oni sa nemusia pozerat na to,ako sa tvoje babo trapi 😔

janusa28
15. okt 2011

vyskusajte gastrotus baby, je super. nam pomohol. po kazdom kojeni, vypiti mlieka

31majka12
15. okt 2011

@janusa28 a tvoje babatko malo tiez tichy reflux?

janusa28
15. okt 2011

grckala niekedy tak ze to hlatla,inokedy to zase islo az nosom. po nakojeni zaspala a potom sa budila. ked som zacala davat gastrotus po kojeni pekne spala. este som zabudla, ze taketo deti treba davat castejsie grgnut.aj medzikojenim. a neskor aj ked sa zobudia niekedy staci dat odgrgnut a spinkaju sladko dalej. ja som gastrotus davala po kazdom kojeni do 3 mesiacov.

vavrenka
15. okt 2011

@31majka12 myslim, ze tvoj maly ma naozaj reflux. moja dcerka ma take priznaky ma ma ho. este k tomu casto kycha, pokasliava, teraz je to uz trosku lepsie, ale prve tri mesiace boli brutalne. hlavne od cca 5-6 tyzdnasa to stupnovalo.. zacali sme ju polohovat - mame polohovacie rosty, tak sme jej to vyvysili do cca 40°, tam na vankusiku lezka, po ritkou ma podlozku, aby sa nezosuchla. aj kocik mame vyvyseny, velmi jej to pomohlo, aj kojim tak, aby mala hlavicku vyssie ako zadocek. vela ju nosim - v nosici a fakt - tie zufale zachvaty neutichajuceho palcu ustupili. a svojho casu pomohol vyrazne aj gastrotuss,teraz ho davam uz iba prilezitostne

moni
15. okt 2011

@31majka12
Moja dcerka mala tichy/skryty refux 😝 a tiez sme si vytrpeli 😔
vela sil, nech sa chrobakovi skoro polepsi!

alecka
15. okt 2011

@kocurcek ako? uz ste prisli na chut mrkvicke? ci si to vzdala a testujete zemiaciky?

kocurcek
15. okt 2011

@alecka jééj, ahoj, no dnes som mu dala hipp kupovanú a zbaštil tak za štamprlík 😎 dokonca lyžičkou, veci sa už máčajú v prášku na pranie 😀 ale nevadí...tyčkuje mliečko s mrkvou, o dva dni pridám zemiačik...vy ako?