Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

larnaca
9. dec 2013

ahojte,pridávam jednu radu - naša malá má reflux, tiež sme už mali situáciu, kedy jej to vyšlo do nošteka, alebo zostalo v hrdielku a mala problém sa nadýchnuť, raz sme volali aj na 112 a tam nám poradili s klasickou odsávačkou len odsať z hrdielka a z nošteka a vtedy sa našťastie nadýchla. držím palce všetkým, aby to nezažili

zuzuxxxx
31. okt 2014

@martina46 dobry den prosim vas ako ste vyrieisli vas problem , my mate tes asi reflux ale sme na umelom mliecku :(

martina46
autor
31. okt 2014

@zuzuxxxx nijako, proste to odoznelo, trvalo to az do cca 14 mesiacov malej, ale myslim, ze tam uz bola aj psychika, potom som nasadila sunar a pocas asi dvoch tyzdnov zrazu bolo lepsie a lepsie a potom uz ok. ale s pitim vody mala dlho problem. nusite vydrzat, nic ine neviem. drzim palce! 🙂

e313
1. jan 2015

Najlepsie je castejšie kojenie. Prikladat k prsníku podla potreby. Nosenie v satke. Vacsí kontakt z matkou. Spolocne spanie. Prikladanie na telo. Kontakt s laktacnou poradkynou. Nám to pomohlo. Najhorsie rady boli od lekárov : zahustovadla, umelé mlieko, milion medikamentov. Ziaden efekt, bolo len horsie a horsie. Momentálne sme super spokojny a vysmiaty 🙂

muriel293
9. jan 2015

ahojte kočky mam dva nerozbalene prašky nutriton na zahustenie mlieka d.s. je do aprila rada pošlem za poštovné ak byniektorá potrebovala nam už problémy ustali tak nech to nemusím vyhodiť

janula71
15. apr 2015

ahojte dievcata, potrebujem surne radu :( Syncek ma 11 dni, nekojim, lebo mliecko je slabe a mam ho malo. Papame Nutrilon. Uz 2 den ho po papani napina na zvracanie, az tak ze otvara pusinku dokoran a dviha hlavicku, ale nic z neho nevychadza. P papani, si normalne odgrcne a za chvilu to zacne. Trva to rozne dlho, a maly je nepokojny, nechce zaspinkat. Pediatricka nam poradila pridat aj cajiky, aby sme odlahcili zaludok od Nutrilonu, alebo davat mensie davky Nutrilonu a castejsie ale mam pocit, ze to nepomaha :( Nemate niektora prosim podobnu skusenost????

luba41
16. apr 2015

@janula71 bože nepíš tu, že mliečko je slabé..to Ti povedala doktorka? vysvetlila Ti ako dojčiť? či ju to netrápilo?.MM je vždy presne také ako Tvoje dieťa potrebuje..a Tvoje dieťa potrebuje materské mlieko, nie UM a čajíky..má len 11dní, dojčenie ľahko rozbehneš / len treba chieť a mať správne info/..zavolaj si laktačnú poradkynu/ /telefon, mail, Skype a pod/, prečítaj stránku Mamila, aby si vedela niečo o dojčení..presne na ten nepokoj dieťaťa, "neustály" hlad a na mnoho dalších vecí -od toho je mamin prsník..ak sa synček ešte dokáže prisať, tak mu ten prsník ponúkaj, dávaj stále-kedykolvek zapýta..uvidíš, že bude spokojný..aj "100x denne"..vela ho nos, mojkaj sa s ním apod... píšem to v dobrom, aby si si zle nevysvetlila moj príspevok.. 😉
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
aj tu ťa dievčatá nasmerujú https://www.modrykonik.sk/group/2015/

alencica
21. apr 2015

Baby, moj maly sa budi so strasnym placom hodiny po napapkani, nie a nie ho utisit, okrem toho dost vygrckava, aj ked si ide odgrgnut, to mu vyleti najviac a potom este pomedzi, ale uz menej..toto sa nam stava len ak je v postielke, ak ho nakrmim v satke a v satke aj ostane, neplace ani nevygrckava. To su asi jasne priznaky refluxu, ze? Ideme zajtra k doktorke, ak nam povie, ze je to reflux, je lepsie zahustovat Nutritonom alebo radsej pouzivat Gastrotuss?

luba41
21. apr 2015

@alencica netreba panikáriť a hned bežať k doktorke..grckanie je normálne u detičiek..vidíš, čo mu robí dobre a čo nie, tak sa podla toho riad..netreba používať žiadne "zahustovadlá", aj tak väčšinou nepomáhajú https://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastr... 😉
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/reflu...

alencica
21. apr 2015

@luba41 no to grckanie by sme aj nejak zvladli, ale ten plac, akoby ho niekto dral z koze, je strasny... niekedy pride po dvoch hodinach, niekedy aj hned po papkani...

luba41
21. apr 2015

@alencica píšeš, že nosíš a tak mu je asi najlepšie..pravdepodobne asi dojčíš..ak plačká, potrebuje odrgnuť-hlavne ked leží, tak mu to lezie von..takže neležať..prvých 5 mesiacov som len nosila, dojčila po sediačky ,spala v polosede a dieťa na mne..potom grckanie prešlo, a potom aj po ležiačky deti dokázali spať...dobré je aj dojčiť poležiačky a hlavne nedvíhať, neprekladať do postielky, nedávať odgrgnuť..musíš vyskúšať čo funguje..

alenkas29
20. máj 2015

dobry den chcela som sa opytat mojmu malemu diagnostikovali GER ale mame nutrilon ar ale aj tak grcka pokasliava je uplakany zahlieneny kruti stale hlavou a dost slini ma 2,5mesiaca a uz si neviem rady davame aj zvysenu polohu ale nepomaha dost poprdkava a grga aj hodinu po jedle napriek tomu ze si hned po jedle odgrgne niekedy citit ked grgne horkost s ust predtym mi v kociari vonku pospal aj tri hodinky ale posledny tyzden bezime domov s placom uz po pol hodine upokoji sa len na rukach aj to niekedy nie poradte prosim co by som mohla skusit bo uz sa o neho bojima este sa casto budi a ked zaspi na rukach a polozim ho okamzite je s placom hore dakujem za kazdu radu a odpoved

zulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenkas29
27. sep 2015

@zulla ahoj no mi mame teraz uz pol roka moc me nepostupili kontrola na gastre ukazala ze je to celkom v norme uz len sme nonstop zahlieneni citit vela kyseliny z ust pokasliava uz aj hlieny mi zvracal no mali sme zmenit mliecko na bebu ar zevraj tam je stiepena bielkovina kravska lebo dost mozne ze ju dobre netolerujeme len je to este nadlho podla mna bo sme presli uz aj gastrotussom ale ten nemal skoro ziadny ucinok a este ho z neho aj natahovalo na vracanie som zufala co bude stale grckava samu vracia obsah bud len do hltana ale velakrat aj vygrcne som zvedava co dalej budu riesit v decembri znova gastro a tento mesiac budeme mat poradnu tak uvidim bo sa mi zda ze sa to skor zhorsilo ako zlepsilo drzim palceky aby sa polepsilo 😉 bo nas sa budi s takym placom ze skoro vzdy je do placu aj mne ☹

sisatopic
3. dec 2015

ahojte, ak aj mojmu malemu zistili reflux v druhom mesiaci. zacal sa zrazu dusit po napapani, vecer to uz bolo aj mimo jedenia Kedze vobec negrckal, nevedela som, co sa deje, cize moj maly zrejme trpi tichym refluxom. Az na pohotovosti mu lekar urcil diagnozu Som trosku z toho na nervy, lebo zatial rady ako odgrgnutie medzi kojenim, caste kojenie, Nutriton nezaberaju a maly stale kasle, dusi sa. Viete mi poradit, co dalej. Nosenie pomaha? Lebo mam problemy s chrbticou, tak musim to nejako vymysliet. Nosite v nejakych nosicoch? prosim rady, vdaka

pavlina19
6. dec 2015

U nas nosenie v satke velmi pomaha lebo cez den to je jediná možnosť kedy sa malá dokáže vyspať lebo akonáhle by som ju položila aj keď do vyvýšenej polohy, začne grckať. Malej diagnostikovali reflux asi v 2. tyzdni, teraz bude mať pol roka ale zlepšenie minimálne 😕

verka277
21. máj 2016

Ahojte maminky,prosim vás o názor.Moka 3mesacna dcérka má slabý refluxu.Dnes rano si pekne odgrgla a hneď na to maaaalinko grcla,ale niečo sytozltej farby.Asi 1cm fliačik na plienke,no zľakla som sa.Mava kyselinu,hnusne pálenie záhy.Inak žiadne prejavy.Mohlo to byť nestravene mliecko od večera??Lebo niekedy,ked ho zle premiešam,tak mi ostávajú žlté hrčky vo fľaške,alebo že by to bola kyselina??Inak je malinka ok,doobeda si pekne aj odgrcavala,aj odgrgavala,ale biele,nie žlté.

evik1702
24. máj 2016

@martina46 skus vylúčiť zo stravy mliečne výrobky , nám to pomohlo a výsledky som vedela uz po pár dňoch.ale že fakt sekni zo všetkým mliečnym. Ja som to nahradila kokosovým,ryzovym mliekom a jogurtami

puncicka
22. aug 2016

Ahojte,prosim vas vedeli by ste mi poradit,ako mam podat mojej malej Gastrotuss sirup 10 min po kojeni,ked ona zvykne na prsniku zaspat a ja ju tym potom zobudim a neviem ju znova uspat.Davam jej to striekackou.Dakujem za tipy

evik1702
24. aug 2016

Tak by som to robila aj ja,striekackou

bibiiana
8. sep 2016

@ajuskamimi mozes mi posat do spravy foto vankusa dakujem

josephine15
21. sep 2016

Ahojte, je mozme ze sa malemu zhorsil reflux v 10 tyzdni? Cakala som, ze sa to bude zlepsovat a nie naopak