Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

veverica
14. feb 2008

chella urcite to babo vydrzi a nie je hladne kazde 3 hodiny. Moj maly ked mal ten reflux tiez sme si mysleli, ze moze byt hladny a jedlo bolo jedine co ho utisilo, ale casom sme na jednom krmeni v noci a aj to mu staci 90 ml. Jedava vecer okolo 19-20 kasu cca 180 ml a potom v noci cca o 2 to dostane tych 90 ml a potom okolo 6 rano 150 ml mlieka

mkg
14. feb 2008

chella, môj je veľký grcoš - to som už písala na začiatku tejto témy. A čo sa týka zahlienenia, tak s tým mám skúsenosť a podľa môjho názoru to s tým môže súvisieť. Nevedeli sme sa nádchy a celkového zahlienenia, Libenar, Sinupret, ATB Pamycon.... stále som len odsávala a odsávala... lekárka mi povedala nech prestanem odsávať, aby som mu neškodila sliznicu, odvtedy sa to zlepšilo, nie úplne, začal aj pokašliavať, ale na to lekárka povedala, že telo sa musí od tých hlienov vyčistiť a vraj aj hlien v stolici je ok, lebo to ide von z tela....
a čo sa týka spania, budí sa viac krát za noc a tiež ho utíši len kojenie a pri nom zaspí

veverica
14. feb 2008

este k tomu zahlieneniu... mne lekarka ktora mu diagnostikovala GER povedala, ze aj hlieny suvisia s refluxom a este kopec inych priznakov co obvodne lekarky ani len netusia a zbytocne to liecia ATB namiesto toho aby ta poslali na poriadne vysetrenie!

elinka27
1. mar 2008

babule, zostala mi Beba A.R. 1 jeden sacok, kto ma zaujem napiste IP, za postovne vam ju podarujem. 🙂

nataly
2. mar 2008

baby, nerobili niekomu nahodou ph-metricke vysetrenie, na potvrdenie refluxu (zavedie sa sonda do nosteka na 24 hodin).Lebo nas posielaju, ale zatial nechcem ist. Mne maly grcka väčšinou hlieny, sopliky nema, tak neviem kde sa mu beru. 😉

danu
2. mar 2008

nataly najprv nech spravia ultrazvuk naco trapit dieta so sondou ked ultrazvukom to zistia tiez 😕

valhali
2. mar 2008

no tak ja som teraz naplasena tou cystickou fibrozou 😕 Hned som isla lizat malu, sme tesne pred kupanim a dnes sa spotila,tak citim,ze je slana, aj dlane ma slane,ale tak normalne ako pot. Nemali sme ani raz problem s dychacimi cestami,ani hlienmi,tak to urcite CF nebude!! Aj ked s travenim problemy mame. Velky hlados nie je a pribera pekne, na 4.5 mesiaca mala 7kg,tak sa upokojujem....

valhali
2. mar 2008

jaaaj pardon, ja som si pomylila prispevok 😀 odpisala som, kde som nemala...to je tak,ked preklikavam a nevsimnem si 🙂

andy.a
3. mar 2008

čaute,aj my sa chystáme na vyšetrenie kvôli susp.GER pre zvrackanie.. 😒

máme problém v tom,že malá cez deń odmieta kojenie/llen v noci sa kojíme/,z fľaše nevypije nič,cez deń len čaj po lyžičkách pije..takže problém je v tom,ako do nej dostať 200 ml tekutín,aby sa vyšetrenie dalo zrealizovať.. 😖

presne takýto problém som mala so synom,tiež bol vyšetrovaný v 8 mes.na GER/nepotvrdil sa/..dala som mu tam spapať jogurt/a modlila sa,aby ho hneď na mieste nevyvrátil/..teraz ma však pri objednávaní vyšetrenia sprdli,že jogurt sa nemôže dávať(pred 3 rokmi nič na to nehovorili 😕 /

veverica
3. mar 2008

andy.a nam kazali, ze musim pris s malym totalne vyhladovanym, aby mi pred vysetrenim vsetko spapal. Lenze moj maly je dobry papkac takze ja som problem nemala.

andy.a
3. mar 2008

veverica,tak to u nás nehrozí..malá by mi určite vydržala aj celý deň bez jedla,je veľmi slabá papkáčka 😖 ☹

nataly
3. mar 2008

andy. a, a syncek ako zniesol vyšetrenie na GER, robili mu to s tou sondou? 😕

andy.a
3. mar 2008

nataly,nie,klasické sono..prečo sondou ?? 😕

no,mal vtedy tiež vyše 8 mesiacov,ako malá teraz..a zniesol to dosť dobre,ani sa veľmi nevrtel/vzhľadom na jeho hyperaktivitu / 😕

nataly
3. mar 2008

andy,.a, lebo nas posielaju na vysetrenie sondou do nosteka, preto som bola zvedava, ci niekto nema skusenosti 😕 dik

veverica
3. mar 2008

nataly asi preto vam chcu zaviest tu sondu do nosa lebo ako pises grcka hlieny a nie jedlo. Ci nie?

nataly
4. mar 2008

veverica, maly grcka aj hlieny aj jedlo. Drzim palce v nemocnici., 😀

bianca1
4. mar 2008

ahojte,poradite mi?vase deticky ked papaju AR mliecko tak ked im date cajik nedusia sa vam?ja mam pocit ze moja mala tak silno taha ze nevie cajik pit,uz sa mi tri razy dusila.Mam pocit ze velmi silno taha.

veverica
4. mar 2008

bianca skus dat mensi cumlik, alebo ak mas pocit, ze jej to je riedke skus zahustit cajik nutritonom. Ale ak malu este aj kojis tak by cajik este mozno ani nepotrebovala. Alebo jej do skust dat lyzickou po troske a len malo.

veverica
4. mar 2008

nataly dakujem 😉

bianca1
4. mar 2008

veverica cumlik mam s naozaj malilinkou dierkou uz som aj zhanala cumel na ktorom by som si sama urobila mini dierku ale take sa uz asi nevyrabaju.uz nekojim tak preto som chcela davat cajik.alle ked by sa to dalo s tym nutritonom tak skusim.
a dakujem aj za radu o infacole

veverica
4. mar 2008

bianca a nebude mat Tamarka opacny problem, ze ma prilos maly otvor na cumel a tak sa namaha, ze ju az napina? Ak jej bude otvor velky zistis to tak, ze jej bude jedlo zabiehat (bude kuckat) a bude cuckat ako keby vzduch. Mna presviedcali, ze potrebujeme vacsi cumel a nakoniec som skoncila na c.2, a trojky ani neviem ci pouzijem.
Ale asi to vyriesis tym Nutritonom 😉

eriqe
4. mar 2008

cavte mamulky, tak sa k vam pridavame aj my s Ruty. Rut grckava a doktorka nam predpisala Nutriton na zahustenie. Zajtra ideme na sono. Mali ste aj vy problem s tym, ze sa drobec az tak zakucka, ze az prestane dychat? Lebo Rut sa to stalo uz asi 3x a mam z toho riadne nervy. Bojim sa ju nechat samu 😒

veverica
5. mar 2008

erige ja som si pre istotu zadovazila monitor dychu, aspon v noci kludnejsie spim a cez den aj ked sa mi este nedusil sa snazim byt pri nom, alebo ho sledujem a pocuvam ci sa hra. Akonahle je dlhsie ticho tak ho idem skontrolovat co robi, ale vacsinou nieco vymysla ked je ticho. A ked je vonku v kociku na balkone a to hlavne ked bol mensi tak som ho chodila sledovat. My mame vsade vyvysenu polohu este aj ked sa hra a ked je v kociku tak tiez. Dobre poloha na spanie pre deti s GER je na pravom boku vo vyvysenej polohe, ale to ti asi povedia na sone.

andy.a
5. mar 2008

eriqe,držím palce na sono 😉

denisocka
5. mar 2008

baby,ako sa prejavuje skrytý reflux?

veverica
5. mar 2008

denisocka staci ked si das na konikovi do vyhladavaca tichy reflux a tam si uz len pozres odkazy, je toho aj v tejto teme dost o tom popisane, ale asi nemas cas to hladat.

Ide v podstate o to, ze dietatu sa vracia spat mliecko (alebo aj zaludoscna kyselina, ktora sposobuje bolestive palenie ) a nevyvracia ho cez usta von, ale sa dostane nepriklad iba po hrdlo. Deti placu pred a hlavne po jedle a je tam vela este dalsich priznakov.

denisocka
5. mar 2008

no som chcela vwedieť či to spôsobuje aj taku akoby nádchu vzadu v nose,lebo pri kojení alebo spaní chuchne už asi mesiac a začal mi pri odgrgnutí aj kus zvraciať-teda asi za lyžicu ,niekedy len tak do ust sa mu vráti mliečo- no aked sople odsavam tak nič akurát ked dám morsku sol tak potom odsajem biele

eriqe
5. mar 2008

dakujeme za drzanie palcov. Tak GER nam potvrdili a vsetko mame robit ako do teraz. A ze ked sa bude dusit, tak len otocit tvarou dole a pobuchat po chrbte. My monitor nemame, lebo mala spi s nami, tak to sa hned zobudim a nastastie v noci negrcka. Tak budeme bojovat dalej. Skoda, ze sa im neda pomoct 😒

veverica
5. mar 2008

denis budem citovat z materialu co mi dala jedna dr. Medzi menej obvykle priznaky GER alebo refluxnej chorobi patri: Zo strany dychacieho systemu - zahlienenie- diata ma plny nos. Streidavo byva chrcive vlhke dychanie. Trapit ho moze dlhotrvajuci drazdivy kasel. Aj hlasivky byvaju poskodene, co sa moze prejavit stridoroznym dychanim, zachripnutym hlasom.

jahodka11
5. mar 2008

maminy a kedy reflux zmizne? ja mam podozrenie, ze nas maly ma skryty reflux, viackrat za den chrci...a sopliky nema, takze co ine by to mohlo byt.....