Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

majamat
1. júl 2011

@p.j.jacky neboj, vyrastie. viem co prezivas, zazila som to. nie je na vyber, musime si to len odtrpiet. my mame v kociku vankusik. mozes ho dat pod ,matrac v kociku, ale moja sa dost smykala dole. vyhodou je, ze cas ide s takym babatkom velmi rychlo. ani sa nenazdas a budete mat o par mesiacov viac a bude lepsie. vydrz. drzim palce.

tosomja
2. júl 2011

@p.j.jacky kto neprežil, nepochopí...to máš pravdu, viem, ako sa cítiš, tiež som si myslela, že keď prídeme z nemocnice malinká bude spinkať, papať, kakať, spinkať,papať....ale opak bol pravdou...zo začiatku nepapala, nechcela prsník (vraj som nemala dostatok mlieka)...prešli sme na umelé, z toho začala silno zvracať, koliky, nespavosť, plač, nosenie na rukách...vraj som si ju tak naučila...až sa prišlo na to, že má reflux, nemala ho až tak silný, ale ako matka som sa bála ju položiť na posteľ, alebo do postieľky bez toho, aby som na ňu videla...čo sa veľakrát nedalo...doma neporiadok, nepožehlené, nenavarené, ja unavená so slzami v očiach, bezmocná... 🙄 noci som presedela veľakrát pri postieľke, lebo dr. mi tiež povedal, že musí byť na boku, aby sa náhodou nezadusila zvratkami..Koľkokrát denne, keď som ju prebaľovala, začala sa mi dusiť, lapala po dychu a ja som nevedela, čo mám robiť...celé dni som ju nosila na rukách, keď zaspala, zložila som ju, hneď bola hore, zase hodina uspávania a dookola, kúpili sme si "klokanku" kde mi aspoň ako tak pospala aj hodinku - vtedy som rýchlo aspoň do pračky hodila a stihla vyvešať prádlo...predpísali nám Nutrilon AR, čo nezabral, pomohol nám sirup Gastrotuss baby na reflux...ani neviem, ako a prešlo to...keď začala sedieť, loziť, jesť tuhú stravu, prešlo to úplne...

denda29
2. júl 2011

@tosomja jej ty si opisala presne to co som ja s malou zazila. ked som to citala tak som si spomenula ake to boli tazke casy vtedy pre mna ☹ . aj mne predpisali nutrilon tiez vobec nezabral tak potom soju sme museli a mala bola stale v autosedacke tak aj spinkala a potom to preslo. no ale dva tyzdne som vtedy vobec nespala fuuhhhha ako to bolo davno ale tiez sme to prezili a teraz zdravucka akurat ostala alergicka na kravske mlieko 😒 .

denda29
2. júl 2011

@p.j.jacky ahoj..skus autosedacku normalne nech tam spinka a nech tam je cele dni. je v 45stupnovom uhle to by malo zabrat. mojej dcerke to pomohlo. drz sa este to potrva chvilku ale bude to lepsie uvidisss. aj ja som si vytrpela ale ta sedacka pomohla 😉 hlavne vela nervou treba 😅

zewa11
2. júl 2011

@p.j.jacky Bože viem čo prežívaš.Ja som sa tešila na bábätko a tiež som bola v jednom kole,všade bordel a ja s nervami na konci.Vždy som hovorila aké by to bolo jednoduché keby sme nemali reflux.Teraz čakám druhé a desím sa toho aby sa to nezopakovalo,je to po 7rokoch aj to bol dôvod tak veľkého rozdielu medzi deťmi,lebo som to mala stále v živej pamäti.Ale prečo vlastne píšem,vtedy mi veľmi pomohol prípravok s názvom NUTRITON,nie Nutrilon.Zarábalo sa toho minimim,len asi 3lyžičky,tento prášok s vodou Luckou a vznikol z toho gel,ktorý premenil malému v brušku mliečko v gel a potom menej grckal.Dávalo sa to pred jedlom,skús sa na to spýtať,lebo neviem už presne od akého týždňa sa to môže dávať.Držím palce 🙂

tosomja
2. júl 2011

@denda29 pozerám, že už si na to asi aj zabudla pri takej veľkej slečne 🙂 ale určite to bolo ťažké, ja to mám ešte stále v hlave...do teraz mám také blbé sny, že sa dusí a tak...ale nemôžem na to myslieť...moja je "alergická" na mlieko ako také...nevypije viac ako 100 ml denne, ale jeme zato mliečne výrobky...teraz sme prešli na kravské mlieko...tak uvidíme, dokedy nám bude chutiť...

A tiež nám veľmi pomohlo aj vajíčko, hlbokú vaničku sme skoro vôbec nevyužívali, lebo keď som jej dala vyššie opierku, tak sa šmýkala ...

p.j.jacky
2. júl 2011

@majamat
@tosomja Ahojte,my mame predpisany od stvrtka Nutrilon AR a zatial nam zabera(tuk,tuk,tuk)Zatial kaka ,sem tam pomozem s rurkou,ale nema to tvrde 😵 ,lebo som sa bala ze ju to zapecie,ked som citala recenzie AR-ka
@tosomja presne aj mne to vsetci hovoria ze som si malicku naucila na ruky.My mame ten monitor dychu a je to ovela lepsie.Niesom tak stresovana,lebo noce boli hrozne....bala som sa zaspat....ale od unavy som sa aj tak stratila a ked som sa zobudila,panika strach ze som zaspala...uz mi doslova sibe....vcera sme isli von kocikom,samozrejme sme daleko nezasli.Po par minutach plac,nervy a tak sup na ruky.Rozhodujem sa medzi banducou a satkou a bondolinom....klokanku mam ,ale vraj to nieje dobre pre male babtka....

rybenka79
2. júl 2011

@p.j.jacky ahoj, tiez toto vsetko mame za sebou, vydrzte baby to prejde! My sme aj do materskeho museli pridavat "nutriton" a neskor po prechode na UM automaticky dali AR. Malemu bolo zle aj z mutrilonu ale fungovala beba ar.
Syna som nechavala aj v noci spavat na detskom kresle 45stup! a potom som kupila podlozku "trojuholnikuvu" do postielky prave pre deticky s refluxom! vsetko bude ok, nam to uuuplne preslo hned s prvymi prikrmami do zabudnutia. drzte sa obe holky!

rybenka79
2. júl 2011

@p.j.jacky fitlopta? nam velmi pomohla ta na ukludnenie a zabavu a aj na cvicenie bruska skrz brusko a stolicu

p.j.jacky
2. júl 2011

@zewa11 Nutriton sme mali doteraz.Davala som ho do mojho odstriekaneho mliecka a do Nutrilonu.Ked som ju kojila tak bol problem,ze u prsa sa mi strasne hnevala,stale bola hladna.Tak som odstrekovala.Teraz mam ale z odsavacky znicene bradavky.Malu som momentalne od materskeho odstavila,lebo kym som odstriekala trvalo to vyse hodiny a ked som sama doma ,nema kto s malou byt.
@denda29 ano pouzivam vajicko,ale nie vzdy tam chce byt,vydrzi tak tak 10minut maximum 😖 .
Ona bud spinka,alebo place a cca 15 je ok....dufam ze sa to coskoro zmeni...a bude nam veselsie.Otehotnela som po 6 rokoch snazenia sa....vytuzene babatko a takto to dopadlo,ale stale si hovorim,ze dobre je aj takto,mohlo byt horsie....

tosomja
2. júl 2011

@p.j.jacky držím palce, nech zaberie Nutrilon, mne to bolo už - pravdupovediac "jedno" či je to zdravé, alebo nie pre mojú malú, tiež nie je zdravé pre dieťa, keď nespí celé dni 😉
Koľko mamičiek sa so svojími prehreškami ani nepriznajú, lebo sa boja, že ich tie "matky storočia" odsúdia a hodia do vreca "nezodpovedná"...
Len, chvalabohu, nemajú tie problémy, ktorými sme si prešli my...

Tiež som bola na pokraji zrútenia, nemala som nikoho, kto by mi pomohol, manžel pracoval, nechcela som, aby v noci vstával ešte aj k malej, mama bola v zahraničí, svokru som nechcela 😅 , jaj, veľakrát som zaspala s malou na sebe a strhla som sa, či je ešte pri mne, alebo v noci som ju ani do postieľky niekedy nedala, ale položila som si ju na ruku, aby som cítila každý pohyb...len malé šuchnutie a už som bola hore...ale neboj, prejde to a budeš len spomínať...

e37
2. júl 2011

Kocky, mojmu malemu zabral gastrotuss baby, velmi dobra vec, prirodna vlaknina z morskych rias, dostat v lekarni, odporucila nam lekarka, kavova lyzicka po krmeni, nutriton je zlozitejsi na podavanie.....a este sme mali na noc tabletky proti prekysleniu, na lekarsky predpis.

p.j.jacky
2. júl 2011

@tosomja Ja sa s muzom stale dohadujem.On chce aby som kojila,ja uz nevladzem,,,,uz neviem co by som si na prsia dala,ako ma bolia bradavky.Teraz vzdy odsajem ,len troska aby mi nezatvrdlo a ulavilo sa mi.Stiahnem sa elastickym faskom a hotovo.Tiez sa hovori ze vsetko co mama preziva ide do mliecka a tak sa potom aj citia babatka...takze si myslim ze by som tym vela nepomohla malickej.dalsia vec je ze ona je po nom stale hladna,takze tak ci tak musim dokrmit um.Ja sa tomu priznam,ze som to vzdala,lebo sa to casovo neda a uz ani psychycky .Mne sem tam pride moja mama pomoct,ale...to mi stale dava rozumi..viem ze to nemysli zle,ale ked niekto stale poucuje ako mas co robit...a ja si chcem robit inak ako ona...takze tak ...no a svokra?Ta pride raz za tyzden na 15minut,povie aka je mala krasna a uteka prec..... 😝 Mne malicka tiez spava na ruke v posteli aby som pocula jej dych(teraz uz nie,az okolo 4tej ide ku mne do postele) alebo ja som v polosede a lezi mi na prsiach bruskom dole.
@e37 my mame ist o dva tyzdne na kontrolu a uvidi sa ako dalej,ale vela do nej lieky nechcem davat...mame espumizanL a do vody davam prevarit kmin na prdiky.A to prdka statocne 😅

e37
2. júl 2011

@p.j.jacky maly mal dost zdravotne problemy, tri antibiotika za sebou (ja aj jeho doktorka mame rovnaky nazor na antibiotika, detom ich predpisuje, len ked su naozaj potrebne, radsej nie ako ano......), vsetko sa na nom kvoli refluxu v zime drzalo, vzdy skoncil 40-tkami....zalezi od kazdeho pripadu samozrejme a od detskej doktorky, ta dietatko pozna a urcite vie najlepsie poradit
🙂

denda29
2. júl 2011

@p.j.jacky po case si zvykne neboj sa. drzim palce aby si to zvladla 😉

denda29
2. júl 2011

@tosomja no moja je alerigicka akurat len na kravske mlieko bola aj na jogurty ale to uz vyrastla testy boli uz v poriadku. DR vravel ze je to jedna alergia ktore deti vyrastu. ale zvikla sa sojove mliecko takze problem nemam iba financne je to narocnejsie ale co uz.
aj moja sa smykala a vzdy som tam nieco dala a nesmykala sa 🙂
Veru uz to bolo davno ale mam to zivo v pamati ale chvalabohu sme to zvladli 🙂

majamat
2. júl 2011

@zewa11 my pouzivame Nutriton a pridavame ho do materskeho mliecka. nedam nan dopustit. Gastrotuss nezabral. vzdy ho vygrcla a po krmeni riadny plac. pri Nutritone zlepsenie uz pri prvej davke. odkedy ho pouzivame, uz ziadny plac a zvijanie sa po krmeni.
@p.j.jacky moja mala tiez jedno obdobie problem s kakanim, ale ked som vypila acidko, prehnalo ju. ty moc nemas na vyber. skus pravidelne masirovat brusko, cvicit s nozickami, urcite to pomaha aj pri kakani. zlepsuje to cinnost criev. a my sme tiez pouzivali autosedacku. hlavne cez den. mala tam nechcela byt, ale niekedy chvilu vydrzala, hlavne ked uz zacala vnimat hrkalky. davala som jej tam tie na kocik. na monitor dychu sa tiez nespolieham, ale pouzivam ho. stale chodim malu kontrolovat. ked sa babatku vrati mliecko hore a zacne sa dusit, zacne rychlo hybat nozickami a rucickami, takze monitor to hned nezaznamena. zacne pipat, az ked sa prestane hybat a to je uz velmi zle. vtedy uz babo nedycha.
pripomenula si mi aj odsavanie. z toho som bola zufala. zacala som odsavat pre bolave bradavky a koli grckaniu som pri tom zostala. lenze malu som nemohla ani nachvilu nikam polozit. hned vrieskala a pri placi sa zachadzala. bola som zufala. uz som odsavala aj jednou rukou a druhou som drzala na sebe malu. no to bola krkolomna poloha. ked mi zaspala na rukach a polozila som ju, do 10 min. bola hore a to bol ten lepsi pripad. niekedy sa zobudila aj skor. teraz je to lepsie a mozem ju aj polozit. a s tym UM sa nedaj. ty sa potrebujes naplno venovat babatku a nie travit vela casu odsavanim. ja som mala vacsinou velmi vela mlieka a preto mi to slo vacsinou dobre a rychlo. najhorsie bolo, ked som nemohla odsavat koli malej. hned som zistila, ze mam menej mlieka. nuz mame narocne deti.

ani mi to nespominajte. aj mne vsetci hovoria, ze som si malu tak naucila. ako som si ju mala naucit, ked uz v porodnici mi sestricky hovorili, ze si s nou uzijem, lebo im tam celu noc vrieskala a nespinkala. neviem ci som ju tak ucila uz brusku? mne moja mama nastastie pomaha a nekeca mi do starostlivosti o malu. niekedy poradi, ale neprehana to.sama mi povedala, ze ma obdivuje, ze dokazem upiect aj nejaky kolac pri malej a to ona vychovala 3 deti.

majamat
2. júl 2011

uff, ale som sa rozpisala. mam v hlave cerstve spomienky, tak asi preto tak pisem. inak som aj dost ukecana. 😉

tosomja
3. júl 2011

@p.j.jacky aj ja som prestala po troch týždňoch kojiť, keď mi lekárka povedala, že je to zbytočné...lebo sa pri tom stresujem, ani odsať som si nedokázala, za celú noc odsávania som vo fľaške mala 120 ml...asi tak...je to každého osobná vec, každý poznáme svoje dieťatko a sami seba...nedaj sa nikým poučovať, môžeš si vypočuť názor, vziať si, čo uznáš za vhodné...

p.j.jacky
3. júl 2011

@e37
@denda29
@majamat
@tosomja Vsetkym Vam velmi pekne dakujem za podporu a rady.Dnes sme boli vonku a mala v kociku vydrzala cca 40minut.Ale najprv som ju musela uspat na rukach.Problem je ze ona sa kazdu hodinu budi a potrebuje si odgrcnut aj ked si uz odgrcla po papani.V kociku som jej urobila vyvysenu polohu tak ako v postielke.Aj mne v porodnici hovorili sestricky ze Adelka je "spevacka"stale place.A co s babatkom ktore zufalo place?nechat tak,ci co?Jedine zobrat na ruky a snazit sa ho utisit,nie?
Ja som odsala tak 150-200ml mlieka po hodine.S elektrickou odsavackou mi mliecko vobec nejde odsat,len tou rucnou.Ked je ,muz doma,tak to sa da odsavat,ale aj to ....mu place...staci ked pocuje moj hlas a uz caka,kedy si ju vezmem.Minule som isla kupit do obchodu plienky a stretla som svokru,tak mi malu strazila v kociku.Svokra hovorila,ze len co som odisla ,malicka sa hned zobudila....je to mozne aby bola na mna tak velmi fixovana?V porodnici som ju mala po SC na druhy den,lebo som nechcela aby im tam plackala....a to som ju cele 4 dni nosila na rukach,den-noc co revala a revala...ale nikto mi nevedel pomoct...len jednu odpoved som dostavala"maminko,babatka placu...." 😠 Vtedy som nejako nebrala na ohlad to ze jej stale tecie mliecko z pusinky....az dnes ked som si pozerala fotky,som si vsimla ,ze na kazdej jej vyteka mlieko!
Od toho stvrtka sme na AR a zatial je to super.Malicka spinka.Ja som poupratovala byt,mama mi poslala obed(dakujem za mamu 🙂 ) Dnes mam volny den,neuveritelne.....bojim sa mysliet na to,ze by to takto mohlo byt aj dalej.... 😅 .Mala uz nieje tolko nervna a place len ked nevie zaspat a ked sa zobudi na papku.Sice spanok nema kludny.Rozhadzuje sem tam ruckami a robi take hmh hmh...
Co sa tyka vajicka,Adelka mi vnom je dost prepadnuta,tak rozmyslam kupit pre novorodencov kresielko aj s hrazdickou....tam sa da aj polohovat .

majamat
3. júl 2011

@p.j.jacky aj ja som moju dost nosila v porodnici na rukach a ked uz som nevedela co s nou, tak som ju aj chvilu nechala poplakat. tak 5min. srdce mi to trhalo, ale nevedela som uz co s nou. unavila sa a nakoniec zaspala. ked som s nou chodila, tak som uz pocas jazdy spala. bola som strasne unavena. aspon som nemusela uporatovat. moja, ked papala v porodnici, ale i mimo toho, tak pisklavo dychala. sestricky mi hovorili, ze si tak pradie, ale aj to moze byt prejav refluxu. rovnako ako aj zapaly hrdielka a kaslik. ja som bola na vyvolavacky a aj dlhsie po porode v nem. - 10dni a vystriedali sa mi na izbe 4 mamicky. ani jednej dieta tak neplakalo.

denda29
3. júl 2011

@p.j.jacky Moja tiez stale plakala ked mala reflux ale treba si uvedomit ze dieta place preto lebo je hladna aspon moja preto plakala lebo ona vsetko co vypila vygrckala kompletne vsetko...aj ked postupne ale vsetko islo von..a trvalo my to asi dva tyzdne ked som pochopila preco place a co jej moze byt. chudak bola stale hladna. a potom ked uz pekne papala a prestala po case tolko grckat tak aj pekne spinkala a dokonca ona my v noci ani nepapala celu noc prespala. najedla sa o osmej vecer a potom papala az o siedmej rano 🙂 . potom uz bolo velmi dobre dieta 🙂

alecka
3. júl 2011

babule davali ste babu gastrotuss len na odporucanie lekara, alebo aj bez porady s lekarom? dakujem 😉

majamat
3. júl 2011

@alecka mne ho doporucila DR, ale viac-menej tak neoficialne. dala mi len letacik, ale nam nezabral.

alecka
3. júl 2011

@majamat no, ja som sa pytala mojej pediatricky a ta mi povedala ze nie, ze radsej mam davat malej probiotika 😠 . neviem ako jej tie maju pomoct aby negrckala 😨 chcela by som ju skusit, ale mam dilemu. no a ak nam uz nezabere ani gastrotuss, tak neviem...... ☹

p.j.jacky
3. júl 2011

@majamat
@denda29 baby presne aj mne to trvalo 2tt kym som pochopila co sa deje.Ja uz som prisla za dr ze mame reflux a pediatricka,ze sa prepapava.Tak som si na svoju ziadost vybavila sono a mame to na papieri! 😠 kiez by to bolo len prepapavanie. 😢 Ale dnes bol naozaj neuveritelne kludny den..uvidime noc 😉 Moja adelka zasa tak chrci kde spi.Ale plucka aj priedusky ma ciste.

denda29
3. júl 2011

@p.j.jacky neboj uz by to malo byt len lepsie 🙂 . chrcat moze asi aj z toho ze ma plny noztek 😉

majamat
3. júl 2011

@p.j.jacky my sme boli na sone a nepotvrdil sa nam reflux. moja mala dost papala a hlavne hltavo, ale uz 2m. mame rovnaku davku mlieka a dokonca niekedy nevypije vsetko a papa dost kludne. uz tak nehlta. tak potom neviem preco grcka aj viac ako 2 hod. po jedle. nie je toho vela, ale neviem, co by bolo, keby nemala Nutriton. uz nam raz cez vikend dosiel a znovu sa zacala napinat a plakat po krmeni.

majamat
3. júl 2011

@alecka probiotika maju iny vyznam. to je co za Dr.

majamat
3. júl 2011

@alecka mne ho doporucila DR, ale viac-menej tak neoficialne. dala mi len letacik, ale nam nezabral.