Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

kate2
19. jún 2008

zaujimalo by ma,ci sa babetkam s refluxom da vytvorit nejaky rezim dna. Nas maly totiz kolko-krat preplace aj 2 hod.potom konecne zaspi a spi bez jedenia aj 5 dhod. takoto nidky neviem kedy sa zobudi a bude jest. budievate ratolesti aby sa najedli ? potom mame problemy aj so samotnym podavanim Nutritonu, neviem kedy sa zobudi a ked sa konecne zobudi strasne place od hladua a kym ho pripravim , ide sa zblazdnit od hladu.
a este nieco tiez nosite deticky cele dni na rukach, zatial sa to da / vsak ma len 4 kg / ale ked bude starsi, tak si to neviem predstavit.

martina46
autor
19. jún 2008

Kate2, dobrá na nosenie je babyšatka, ono tam je síce dieťa stlačené, ale myslím, že bruško je ok. Aspoň u nás to funguje. Paradoxne, ublinkávala si najviac v tej polohe v náručí tvárou odo mňa, keď som ju mala tvárou k sebe v šatke alebo aj na rukách, tak minimálne. To nechápem.
Čo sa týka budenia na jedlo, ja som naopak uspávala, aby sa malá najedla- kojím. Ináč skoro nič nezjedla. Lenže neviem, či to súvisí s refluxom.

chromozom
26. jún 2008

Babulky,
poradte mi prosim davkovanie Ulcogantu pre 9 tyzdnove babo... Neviem sa dopatrat jednotnej informacie, kazdy mi hovori nieco ine.... Pred jedlom alebo po jedle? Vdaka

sorrelia
26. jún 2008

kate2
moj Matko ma tiez reflux... teiz nam dala dokina nutriton a instrukcie... ale bolo to neznesitelne... nez som zarobila nutriton maly sa vytocil a plakaaal az bol cerveny ako rak a cely spoteny.... po 3 dnoch som sa vykaslala na cely nutriton...
Krmim bud po leziacky na vamkusi ktory je z "kopca". Takze malicky ma hlavku vyssie ako nozky a tak ho nechavam hajat. Alebo krmin s vankusom a potom drobca uviazem do satky. To nam celkom pomaha... Drobec uz tak nevracia a hlavne je kludnejsi

neboj aj vy si najdete sposob ako to zvladat - treba len skusat

veverica
26. jún 2008

chromozom a vy mate tichy reflux? Lebo ulcogant je na palenie zahy a nie na to, ze babo ti prestane grcat. Mne to tak vychadza, ked si spatne vybavujem ako som davkovala, ze na 1kg vahy 1ml Ulcogantu. Ked mal 5 mes. a nieco cez 5kg tak som mu davala 5ml. Uz Ulcogant nedavam nahradila som ho homeopatikami Gastrocynesine a som spokojna. Drzim vam palce!

martina46
autor
26. jún 2008

veverica, ja som davala 0,7ml pred kazdym kojenim.

bibinka
26. jún 2008

babule, mám taký problém, môže mať dieťa reflux , keď z ničoho nič začalo odmietať príkrmy a chce sa len kojiť? Nezvracia, stolice sú úplne normálne. Neviem čo si mám o tom myslieť, malému vyšlo naraz 5 zubov a od tých horúčiek s tým spojených, nechce nič iné ani vidieť. a keď ho kŕmim, tak reve až mám pocit, že ho to jedlo "veľmi bolí" či čo. Dovtedy mi spapkal aj hrnček príkrmu, či už sušenej kaše alebo polievočiek. Alebo to mám prikladať tým zubom s tým, že ho ďasienka veľmi bolia. Už som skúšala aj pred jedlom babydent od bolesti a nič, reakcia- ukrutný plač . a keď sa mi podarí dostať do neho lyžičku-dve, nevyvráti to .A keď mu dám piškótu alebo detskú sušienku či grahamku, tak si spapká minidávočku. Mám sa báť?

veverica
27. jún 2008

bibinka podla mna nejde o reflux. Skor to mozu byt tie zubky. Skus sa poradit aj s dr.

bibinka
27. jún 2008

veď som si aj myslela, ale znervózňuje ma ten akokeby boľavý plač pri každej lyžičke.za dva týždne máme poradňu, uvidím čo mi povie dr. na poslednej poradni ešte krásne papkal. 😖 ale ďakujem . 🙂

chromozom
27. jún 2008

veverica, ano, mame tichy reflux, zacala som davkovat 8xdenne 0,5ml, tak uvidime..... A to homeopatikum je tekute? Vdaka za rady

evina313
2. júl 2008

no tak nam dnes diagnostikovali reflux.ideme na nutriton a uvidime. zatial nam na kyselinu nedala nič, mame stale polohovat. co je horsie, mame podozrenie aj na alergiu na laktozu a pod.už 2 týždne hnackuje ale napriek tomu papa a dost pribera.maleho kojim tak by ma ani vo sne nenapadlo že by to mohla byt alergia. ale vraj aj materske mlieko obsahuje laktozu ☹ zatial to ale nemame potvrdene tak kojim nadalej 😉

radka4
6. aug 2008

No ahojte babenky, mojej malej tiez diagnostikovali reflux este v druhom mesiaci. Tiez sme sa trapili s tym nutritonom ☹ a cez den mi odmietala chytit prnik az som nakoniec mliecko stratila. Teraz sme to nahradili tym nutrilonom AR a poviem vam, ze je to lepsie. Z mojho mliecko zvrackala viac. Kyseliny sa jej tiez robia, viem to lebo ked si odgrgne tak dost je potom nervozna a asi ju pali zaha, ale to trva par sekund a potom je dobre. Uz sme sa s tym naucili zit a zacala som ju aj prikrmovat kasickami a tie su super. Zatial ich zvladame perfektne a zvrackame uz ovela menej ako kedysi.

anezena
6. aug 2008

ahojky radka, my mame tiez reflux, dokonca ked mal maly 7 dni - boli sme v nemocke, lebo straaasne grcal, az bol dehydrovany, urobili SONO - a vysledok - reflux.
Nutriton nam zaberal na 50% - mali sme take dni, ze sa vykaslem na cele kojenie a prejdeme na Nutrilon AR, ale nevzdali sme to. Dr. hovorila, aby sme vydrzali aspon do 4. mes. - prejdeme na kasicky, postupne zeleninka a bude to lepsie. aj sme vydrzali, davame kasicky a zeleninku a uz je lepsie.
chvalabohu palenie zahy toez uz az tak nemame, predtym to bola hruuuuza. nechcel jest,, stale reval, prso odmietal, myslela som, ze nemam mlieko, ale bolo.
Tak som rada, ze sme to prekonali a este stale prekonavame, a odporucam vsetkym maminam, ze kojit refluxove deti sa da, len treba vydrzat, mat trpezlivosta ked mali netahaju mliecko, ako napr. Danuso - treba odstriekavat a odstriekavat a ono to pojde. a ked nechcu pit, treba ich nosit na rikach, pomojkat a bude dobre.

my sme dokonca ani za 2 tyzdne nic nepribrali, a kazdy mesiac pribrali len nejakych 300 - 400 gr.

a teraz ked uz papa kasu, a zeleninku - tak to bolo takmer 1 kg za mesiac. parada. uz dobehol aj svojich rovesnikov. 😀

dokonca nam nezaberalo ani polohovanie, bolo absolutne jedno, ze ma vyvsenu postielku, kocik, ze bol na rukach, grcal aj tak, aj v noci no hruuuza.

voloda01
6. aug 2008

Ahojte maminy. Moja mala ma tiez reflux. Chcem sa opytat tych z vas, co uzivali Ulcogant, ako dlho ste ho uzivali. Nam doktorka doporucila najprv 8 x denne 0,5 ml pred kazdym jedlom. Po mesiaci sme znizili davku na 4 x denne. Odporucila vsak uzivat dlhodobo, zevraj aj pol roka. Zda sa mi to velmi dlho, ako dlho ste ho uzivali vy?

eriqe
6. aug 2008

tak my sme si toto tiez pretrpeli, teda este trpime aj ked je to uz oooovela lepsie. Mne mala nastastie chcela jest, ale druhy extrem ona chcela jest stale. Bolo to na nervy. Vygrcla si a zase kojit a tak do okola. Mi to pripadalo nekonecne a velmi mi pomohla prave satka. Lebo v nej bola vo vyvysenej polohe a mohla som ju aj pohodlne kojit. Bola potom ovela spokojnejsia. Takze odporucam. Nam nutriton nezaberal a doktorka radila len vydrzat. Ale to asi aj vam

julie6
7. aug 2008

my mame 9.5 mesiaca a teraz sa to ukludnilo,doteraz kojim,plus UM,lebo nam nepriberal,hoci presne aj ja som s tym chcela 100x prastit ked po minute uz nechcel sat, a to caste kojenie nam sposobovalo nafukovanie,ani prikrmy velmi nezabrali az znizenie poctu kojenia zo 7 na 4 v 8 mesiaci. Akurat zaspavame na rukach z toho ustavicneho nosenia,a mam chrbat zrely na vymenu.Su aj ovela horsie problemy tak obcasne vrackanie si uz pomaly ani nevsimam akurat to prezliekanie,ked uz prebalit je teraz vykon,pri tej pohyblivosti...

majula009
13. aug 2008

Ahojte mamičky.
Dnes sme boli na sone bruška a zistili nám reflux.
Som na dne...stále som verila že to reflux nebude..podozrenie som mala týžden...ale dnes mi moje obavy potvrdili....je to otras...malinká tak hrozne plače a nedá sa utišiť kolkokrát ani nosením...pre mna je to obtiažne lebo ma hrozne vždy boleli kríže a teraz ked ju mám na rukách čo i len 5 minút tak mi odchádzajú úplne. Ked si s nou sadnem tak začne znova revať...kolko krát zaspí na rukách akonáhle ju položím znova sa zobudí a znova máme polhodinové až hodinové uspávanie...je to na nervy....ked ju nechám chvílu v postielke že musím fakt odskočiť na wc tak je červená od plaču a takmer sa dusí.
Dnes nám dali u dokiny Nutriton, tak som jej ho po lyžičkách dala red kojením,a aj SAB simplex lebo máme meteorizmus- plynatosť...a zatial sa mi nezdá že by to bolo lepšie žeby bola kludnejsía...teda jediné čo som si všimla že negrckala....ale inak revala ešte viacej ako predtým...možno aj od unávy...neviem..
Som fakt uplne psychicky odrovnaná lebo to asi nezvládam celé a neviem ako jej mám pomoct ked tak hrozne plače...poradte mi...
Ked mi zaspí tak mi spí asi tak cca polhodku a potom je zase hore...niekedy asi tak raz do dna mi spí aj 4 hodky ale potom sú to len také trhané spánky....v noci zatial spí...teda budí sa len na papanie a vtedy ani negrcká..ani nejako neplače, v podstate zaspí chvílu po kojení....tak ja neviem....
Som už unavená, a nemožem okrem kojenia a uspávania robiť absolutne nič... 😢

annag
13. aug 2008

majula, a skúšali ste ju dať do autsedačky alebo bybyvaku v polohe klbko?

majula009
13. aug 2008

annag, v autosedacke zaspí len ked je v aute..lebo ju henga, ale inak doma vrieska aj tam...mám také hegátko od kamosky, relaxacne v tom je ticho asi 10 minut, potom ked na nu ide grg alebo ju to tam pali tak place a musim ju vybrat....
Babyvak nemám...
Aká je tá poloha klbko?

anezena
13. aug 2008

majula, ty mas dieta presne ako my. ked bol malinky tiez spaval aj styri hodiny a vtedy bbolo vse ok. a v noci tiez, ani negrckal a spal dalej. my mame tiez reflkux, zistili to na 7. den od narodenia. nutriton nezaberal, iba na 50%, tak som sa nan vykaslala. s tym nosenim - s tym sa budes musiet zmierit - tieto deti treba vela a vela nosit. vtedy im je najlepsie. nam autosedacka doma nepomahala, iba v aute bola dobra - ako u vas - kied auto islo, aj to grcal obcas aj v nej. ani zvysena poloha nezaberala, no nic - ziadne antirefluxove opatrenia. babyvak je super, maly v nom byval dost casto, to pomahalo.
neviem, co je poloha klbko, ale asi to, ze babenko je v polohe koliska v babyvaku - je tak annag?

neviem preco ale to mu pomahalo, i ked tam bol vlastne skruteny.

majula, treba vydrzat aspon do 4. mesiaca - potom mozes dat kasicky a neskor zeleninku a bude lepsie. 😉

annag
13. aug 2008

pozri si takú web stránku, alebo vygoogluj, bababyvak.sk, je to poloha poležiačky, ale bábo si môžeš povýšiť na ten 30 stupňový uhol, ktorý je pri refluxe potrebný, vak by Ťa odbremenil od krížov, malá by bola s Tebou. Veľa mamičiek si ho chváli, aj ja, malý v ňom bol do roka a pol 🙂

annag
13. aug 2008

áno, je to tá poloha kolíska, ja to tak asi nesprávne volám, ale mne to pripomína to klbko, lebo bábo tak vyzerá, akoby bolo v klbku, je to dobrá poloha aj pre tú plynnatosť

majula, buď rada, že vieš, prečo Tvoja malá vlastne plače, mnohé maminy to nevedia, najhoršie je,keď nepoznáme príčinu. Tá plynatosť - kolika súvisí s refluxom v tom, že bábo pri refluxe chce zapíjať kyselinu, pije hltavo, aj keď vlastne vôbec nechce, nahlce sa vzduchu a ďalší problém je na svete. Tá šatka - vak by Vám pomohli, bábo na ňu treba trošku naučiť, ale keď si zvykne, je na nezaplatenie

majula009
17. aug 2008

Baby ste zlaté, dakujem za rady....
Zaobstaram si klokanku, skusim...inak nám nepomáha takmer nič, dnes mi revala od 17tej...kvoli prdom, a teraz mi len zaspala...už bola uplne K.O, nie a nie zaspat, teda vždy len na minutu, 5 minut, max na 10 minut, a znova plač....
Dost hrozne, už som zase plakala s nou....struedali sme sa v noseni, drahy a ja...obaka sme nesmierne štastní že zaspala teraz....
Chudatka malé ako sa dokážu trápit----

ANEZENA- tak dlho? Ja som si myslela že to prejde tak po dvoch mesiacoch...no super..Inak nám NUTRITON len ublizil. jeden den som ho dala a uplne peklo nastalo na druhy den, nevedela sa vykakat...tak som jej ho uz nedala....zas nasa az tak vela negrcká....radsej ju budem castejsie kojit po menej akoby som sa s nou potom mala trápit este aj so zápchou....hm?
Nasadila som jej homeopatiká..to asi moc nepomáha, mate skusenost niekto?

anezena
18. aug 2008

majula, homeopatika nepoznam.
a co sa tyka klokaniek - ja som citala tu na konikovi, ze ti nie su zdrave pre deticky. mrkni na www.nosime.sk - su tu nejake nosice, ktore su vhodne pre deticky alebo sem na diskusiu: - baby ti urcite poradia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katinka0000
18. aug 2008

ahojte!
neviem, ci aj moj maly nema reflux.
davam mu aj svoje odsate mliecko a aj ho prikrmujem nutrilonom, lebo moje mliecko mu nestaci a nevie si ho tak vytiahnut. napapka sa, potom trochu vygrcne a po chvili chce este znova papat. ja mu dam, lebo by som ho neutisila. zda sa mi, ze aj vela zje. niekedy aj 100 ml, ale po davkach nie naraz. napriklad v priebehu jednej hodiny. odgrce, pokaka sa a uz zase pyta papat. potom si trochu pospi a znova. niekedy to trva aj 3 hodiny.
co myslite?

anape
18. aug 2008

ahojte mamicky,
moja dcerka ma zrejme tiez reflux, dost vela grcka, no napriek tomu pribrala za tri tyzdne 800g. Na sono pojdem az o tyzden, no lekarka mi vravela, ze sa zrejme potvrdi reflux.

majula, mne dnes dala lekarka homeopatika, ze vraj su na ne velmi dobre referencie, ale ja ti zatial neviem povedat ako zaberaju,lebo mala ich prvykrat vypila asi pred 10 minutami. Nutriton mi neodporucala, ze vraj z neho deticky dost zapeka, tak neviem...
ale v kazdom pripade je to s tym grckanim velmi neprijemne urcite aj pre babo, no aj pre nas mamicky, ja som uz parkrat aj slzila spolu s dcerkou, ked sa trapila 😒

annag
18. aug 2008

katinka, reflux v takej miernej podobe je skoro u každého druhého bábetka, je to prirodzený jav, pretože objem bruška je veľmi malý a všetko čoho je v brušku naviac musí ísť von. Jeho objem žalúdka možno ani nemá ešte 100 ml, môže mať len polovicu, závisí od bábetka. Máte len čosi vyše týždňa, si definitívne presvedčená o ukončení dojčenia? Tvoja laktácia sa ešte len rozbieha, vieš upresniť, ako si prišla na to, že malý si nevie dobre vytiahnuť? Malé bábetko potrebuje papať často a po troche, čiže on sa správa úplne normálne. Keby si ho skutočne prikladala, tie intervaly aj dĺžka dojčenia by sa časom určite predĺžili . Prikrmovaním Nutrilonom a ešte k tomu z fľaše (ľahko tečie) ho vlastne neprirodzene nútiš spapať viac, než potrebuje, pri dojčení by si potiahol toľko, koľko chce a pokračoval by vtedy, kedy chce (ak príliš nie je spavý resp. nemá veľmi veľký reflux - čo podľa Tvojho popisu nemá)

Stačí jednoduchý postup: nadojčiť, zvyšok mliečka odstriekať. To treba robiť aspoň dva tri týždne. Ak chceš ešte viac laktáciu posilniť, tak odstriekať aj z druhého prsníka. No a samozrejme zo začiatku dojčiť z oboch prsníkov, najmä ak je bábetko spavé: nadojčiť, keď prestane účinne ťahať, prsníky vystriedať - čo ho trošku prebudí. Prvé týždne sú len o dojčení, žiadne intervaly, treba dojčiť na požiadanie a toľko, koľko bábo chce, aj každú hodinku či polhodinku.

To sú len všeobecné rady, lebo neviem, ako dlho papá na prsníku a ako často ži žiada. Ak by si chcela dojčiť, máš na to veľké predpoklady, ale musela by si sa vzdať dokrmvania, a najmä dokrmovania UM a z fľaše, ak tak len striekačkou alebo lyžičkou. Ten spôsob výživy, ktorý robíš v tejto chvíli je odtstavovanie a prechod na UM.

tinuska1
18. aug 2008

ahojte,anape: aj moja mala dost grckala.vyslo jej to aj cez nostek,tak to bol hrozny sok.isly sme na sono a zistili,ze ma mierny reflux.tak jej od 2mesiaca davam nutrilon ar.vzdy som ju po papkani drzala 20minut na rukach ako mi odporucila doktorka a mala sikmo madrac a v pohode.od takych 5mesiacov uz nema sikmo madrac,ale mliecko pije stale to iste len ar 2 a chuti jej.a ani predtym ani teraz ked papame prikrmi ju nezapekalo 😉

annag
18. aug 2008

anape písala Nutriton, nie Nutrilon, Nutriton je "prášok" na zahustenie UM alebo MM mliečka pri refluxe, Nutrilon je UM

danu
18. aug 2008

my mame pomaly 14 mesiacov a reflux stale z 2/3 negrckame uz vobec ale stale sa jej to vracia obcas zakasle slzicky jej vbehnu do oci hned viem ze sa jej to vracia, ale aspon negrcka.

Majula009 velmi pomoze aj vyvysena postielka nebude sa jej to v noci tak vracat a bude kludnejsia