Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

jajatko
25. júl 2012

@majamat prosim, tak ako to mam teda zarobit aby som jej dala tie dve lyzicky pred kojenim?

majamat
25. júl 2012

@jajatko ty jej musis dat tolko, kolko vypije mlieka z prsnika. ked ti vypije priblizne 100ml, mala by dostat priblizne 1 odmerku, ale kedze kojis, tak to musis zarobit v mensiom mnozstve. tam je napisane, ze na 25ml vody (myslim, ze moze byt aj mlieko) sa ma dat 2 odmerky, ale to je dost na take male babo, tak si urob polovicu. na 12,5ml vody/mlieka 1 odmerku a to jej daj. na 100ml mlieka sa 1 odmerka dava iba ked dieta krmis flaskou, nie ked kojis.

jajatko
25. júl 2012

@majamat aha dakujem no teraz ako vymysliet ze kolko je tych 12,5? taku malu mierku nemam na ziadnej flasi ani pohariku

majamat
25. júl 2012

@jajatko ak mas 20ml na flaske, tak odmeraj 20 a trochu z toho vylej. myslim, ze to nemusi byt uplne presne. ked bude aj 15ml mlieka, tak to nevadi.

jajatko
25. júl 2012

@majamat dakujem velmi pekne za radu, cenim si to a na to palenie zahy sa da nieco aby som jej pomohla? trapi ju to hlavne v noci a najhorsie je co vobec nechapem, ze nijak jej nie je dobre a ani sa dobre nevyspi ked je v inej polohe ako na bruchu. v noci ju mavam na bokoch a cez den ju davam na brucho ked som hore pri nej a sledujem ju tak cez den sa vyspi celkom dobre no v noci je des :(

majamat
25. júl 2012

@jajatko neboli ste na gastre? moja bola v noci v pohode. nas trapilo hlavne grckanie a po napapani riadne nervacila. tiez sa vselijako prehybala a krcila. na to nam vyborne zabral nutriton. viac sme nepotrebovali. grckala sice stale, ale po najedeni bola uz kludna a to hned po prvej davke. ja som nakoniec skoncila s kojenim a malej som odsavala a davala som jej ho do mlieka a flaskou. co nas ale vytrapilo bolo to, ze jej casto mlieko vbehlo do nosteka a dusila sa. raz dokonca poriadne a my sme spali. mm sa nastastie zobudil a potom aj ja a rychlo sme jej nostek poodsavali. nechcem ani mysliet na to, co by sa stalo, keby sa nezobudi. a to bola po jedle skoro 3 hod. este sme mali aj gastrotuss, ale nam moc nezabral. v noci sme mali nastastie pokoj. inak ani neviem, co by sa mohlo davat na zahu. urcite by to bolo dobre riesit, lebo kyselina moze poskodzovat pazerak a aj dychacie cesty. preto deticky chrcia a byvaju aj castejsie chore. ozaj a keby sa ti nemohla vykakat, daj jej toho nutritonu menej. tak 3/4 odmerky. alebo jej ho prechodne prakrat vynechaj a potom zniz davku. ja som davala napr. do flasky, do 200ml mlieka len 1,5odmerky.

majamat
25. júl 2012

ozaj a neviem, ci sa da gastrotuss kombinovat s Nutritonom. opytaj sa dr.

majamat
25. júl 2012

a este mi napadlo, mate zvyseny matrac v postielke?

jajatko
25. júl 2012

@majamat DAKUJEM velmi pekne si zlata, velmi si mi pomohla

majamat
25. júl 2012

@jajatko nie je za co. hlavne aby to pomohlo. my sme si tiez vselicim presli a je tazke pre rodicov, ked babo trpi.

jajatko
25. júl 2012

@majamat presne tak, ved ked si predstavim ake to je pre dospeleho neprijemne a nie este pre take malinke bezbranne dietatko, velmi sa trapim ked ju vidim ako trpi ale verim ze bude vsetko ok ja sa jej budem snazit pomoct ako budem vediet a este raz dakujem, velmi si pomohla.

rebecca2006
26. júl 2012

dievčatá, mám doma otvorené balenie Gastrotussu, ak niektorá chcete, tak za poštovné pošlem. Je tam asi pol fľaštičky. Alebo ak je tu niekto zo SC, tak aj osobne- respektíve budúci týždeň idem do BA? tak by som mohla doniesť. Je mi to ľúto vyhodiť.

jajatko
26. júl 2012

@rebecca2006 Ahoj, ja by som ho od teba kúpila, ak ho ešte máš, len by som rada vedela ako ho mám podávať- kedy. vy ste sa už s Esterkou dostali z problemu? odkedy a dokedy ste grckali? ja sa strasne trapim kvoli malej lebo vidim ze ked jej davam ten nutriton tak jej to nechuti ledva mi to zje a je nervozna a aj tak nevidim zatial ucinok stale sa jej to vracia hore, niekedy to prehltne a inokedy to vyjde von, uz som zufala ☹

rebecca2006
26. júl 2012

@jajatko ahoj, len pozerám, že si z LV , ak chceš tak ti ho pošlem. Za liek nechcem nič, ak bude poštovné do eura, tak tiež nič, len ak by bolo viac. KĽudne mi pošli do IP adresu: pozerám, že máš ešte malinké bábenko. Neboj, hlavne nezúfaj, reflux sa upraví aj sám. U nás zleeee tak do 2 mesiacov, najhoršie bolo ani nie to ustavičné grckanie, ale to, že v kuse revala. Ale po 2 mesiacocg výrazné zepšenie a čím ďalej, tým to bolo lepšie, Keď bolo najhoršie, tak som nutritonovala, Gastrotuss nám nepomáhal, respektíve Esterka ho neznášala... Ale baby si ho chvália. Našťastie Esterka i stále dobre prospievala, tak som sa prestala stresovať, akomáhle prestala v kuse revať...Tak kľudne sa ozvi.

dioliana1
26. júl 2012

mám na predaj AR Humanu, ak by mal niekto záujem (po 5€/ks 400gramové balenie t.j. dva sáčky po 200g v krabici), nám veľmi pomohla a urobila som si zbytočne veľké zásoby, ak by mal niekto záujem do IP, večer sme dávali gastrotuss, ale po dvoch mesiacoch pitia Humany AR sme ho už nemuseli dávať, predám aj po 200g za 2,50€ na skúšku.

mirka116
28. júl 2012

Ahojte, aj nás od narodenia trápi reflux, používame Nutrilon AR a aj to trochu pomáhalo, no momentálne papáme po každom jedle sirup GASTROTUSS BABY a konečne sa to zlepšilo, vrelo ho odporúčam, i keď je dosť drahý.

majamat
29. júl 2012

@mirka116 urcite je gastrotuss dobry, lebo vela mamiciek si ho pochvaluje, ale nam vobec nezabral. mala mi vygrcla aj sirup a po kazdom papani strasne revala, krcila sa a vystierala sa. nam prave vynikajuco zabral Nutriton. uz po prvom pouziti bolo papanie bez revu. u kazdeho babatka je to ine a musi sa to vyskusat.

mirka116
29. júl 2012

No my sme mali aj koliky, to bolo ozaj hrozné, tak sme mali anti kolikový nutrilon a potom sa objavil silný reflux, tak sme dostali nutrilon AR, akože nemôžem tvrdiť, že by to nepomohlo, ale stále vyvracala a plačkávala pri kŕmení, tak sme začali papať gastrotuss a pomohlo proti vracaniu ale nie na plač, na plač nám zabrali kvapky Biogaia (5 kvapiek denne) a na druhý deň už neplačkala pri papaní.
@majamat

majamat
29. júl 2012

@mirka116 nam ten nutriton zas pomohol na ten plac pri papani, ale grckali sme stale. nevadilo mi to az tak, ale obcas jej to vbehlo do nosteka a vtedy sa dusila. a koliky sme mali tiez. to asi nejak suvisi. bolo to tazke obdobie. hlavne prve 3-4m.

margarita
29. júl 2012

@majamat
presne aj moj - vygrcol aj Gastrotuss, takze som to vzdala. nastastie on ale vobec nereve, len grcka, po kazdom dojceni...raz viac, raz menej. tiez dufam, ze sa to upravi, lebo nech robim co robim grcka.
no doki mi vravi ze kym pribera a jemu to extra nevadi, neriesme to.
takze ak chce niekto Gastrotuss - v Ba - pridte si pon 😀 minula som "az" jednu odmerku.

majamat
29. júl 2012

@margarita tak to je fajn. moja sa mlieckom dusila a raz teda poriadne. najhorsie bolo, ze sme akurat spali a ona medzi nami. keby sa mm nezobudi, neviem, co by bolo. rychlo sme jej odsavali nostek. a aj ten plac po jedle bol hrozny. kazde babo to preziva inak.

mirka116
30. júl 2012

@majamat no pre mňa boli tie prvé 3-4 mesiace doslova peklom, kolika plus plač pri jedle, po jedle, zvracanie, no keby mi nepomáhala mamina asi by som bola v koncoch, konečne si to teraz užívam, Miriam má zajtra 7 mesiacov huráá 🙂 no nám ten gastrotuss ozaj pomohol a nutrilon 2 AR je lepší ako jednotka, konečne sa mi nerobia hrudky. hej každé bábo to má inak, my máme všetky choroby, z ktorých sa musí vyrásť 🙂 kolika, reflux a ešte aj hemangiom na čele ☹

majamat
30. júl 2012

@mirka116 my hemangiom nemame, ale mala sa mi vdaka refluxu dusila a este sa mi pri placi zachadza uz od narodenia. raz dokonca tak, ze som chcela volat zachranku, lebo som nevedela, co sa deje. nedychala dost dlho, cela fialova, pena jej isla z ust a bola uplne ochabnuta. no hroza. velmi som sa zlakla. nastastie mi toto urobila len 2x. inak sa mi zachadza uplne bezne, ale nie do takej miery, ako vtedy. tiez sme si uzili. ked som niekde citala, ze kolko by malo babo spat, tak som len zavidela tym mamickam, ktorym tak babatka spavaju. moja cez den spala 1-2 hod uz ako novorodenec. vynimocne sa stalo, ze mi zaspala v kociku a potiahla 4 hod. v kuse. to uz som sledovala, ci dycha. bolo to dost nezvycajne.

something
8. aug 2012

Mozme mat reflux? Maly ma dva tyzdne a do teraz bolo vsetko ok. Len od vcera, resp. do noci, zacal nejak grckat, vyjde to tak prudom z neho. Stale sa dozaduje prsnika, ale to od zaciatku, to nie je nove. nie je nejaky nekludny, je celkom v pohode, aj si pospi dost dobre, cez den sice len okolo hodinky, dvoch ale v noci spi aj 3-4hod. Nechce si vobec odgrgnut, to od zaciatku.. Pocas spanku si sem tam trosku zamrnci a ked vstava a zacne plakat tak mu dam prsnik. Myslela som, ze grcka preto, ze s nim vselijako narabam, lebo ked kojime tak mame rozne polohy... ☹

majamat
8. aug 2012

@something moja mala tak zacala grckat. celkom som sa aj zlakla. v 2-3t prudom. moze to byt reflux. mala grckala vtedy aj 1 hod. po jedle. a s tym odgrgnutim neviem ako to je, ale ani moja si nevedela. mam pocit, akoby to este take babatka celkom dobre nevedeli. potom uz neskor si dokazala odgrgnut. my sme zacali robit opatrenia ako pri refluxe. po napapani sme ju aj 1 hod. drzali vo zvysenej polohe, zvysili sme jej matrac v postielke a kdekolvek lezala, tak vo zvysenej polohe. aj na gauci a aj v kociku.
nam sa dalsi prejav refluxu pridal asi az neskor.

majamat
8. aug 2012

ozaj a od narodenia si v spanku casto akoby chrcala.

something
8. aug 2012

@majamat Neviem ze by chrcal...a tak dlho po jedeni negrca, skor tak do 20-30 min. Potom uz nie...Tak neviem, musim sa u doktorky informovat. Uz sa aj stale, ze negrcal po papani...ach...no uvidime

something
8. aug 2012

@majamat co znamena vlastne chrcala?