Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

denisocka
5. mar 2008

jahodka-no čo iné,to by aj mna zaujímalo 😖

jahodka11
5. mar 2008

ked mne sa uz nechce chodit po lekaroch...:( nasjkor kvoli grckaniu a alergii na BKM, teraz ekzem a este aj to chrcanie.....dufam, ze ked zacneme davat mrkvicku a normalnu stravu, chrcanie zmizne...ale 19.3. ideme do poradne, asi to spomeniem...

veverica
5. mar 2008

jahodka a preco uz nezacne prikrmovat? Ja som zacala ked mal maly 4 mesiace. Odporucila mi to aj dr. ku ktorej chodim koli GER. Boli ste na vysetreni? Potvrdil sa na sone GER?

jahodka11
5. mar 2008

na sone sme neboli....a maly mal hnacky a vela grckal, lebo mal alergiu na BKM a pil mlieko s obsahom laktozy a preto nam dr povedala, ze az ked bude mat 5 mesiacov, skor nie...a ja som uz mala 16.2. nachystanu mrkvicku :(

pappo
11. mar 2008

caute baby mne kupili vcera v madarsku tie kvapky ULCOGANT , mate realnu skusenost pretoze mam 6 tyzdnove babatka a neviem ci je to teda vhodne ak sa to moze davat len detom od 14 rokov?

gangulienka
28. mar 2008

caute, mame tichy reflux a zacala som davat nutriton lyzickou, ale mam pocit ze to nezabera, kolko mam toho dat ? zarobila som podla navodu s kojeneckou vodou,ale sa mi zda toho vela. Alebo nebolo by lepsie odsavat mlieko a zarabat jej to do toho a krmit cez flasku ?

veva1
28. mar 2008

gangy lepsie je odsavat,lebo tam zarobis tolko kolko je mliecka a vypije toho rovnomerne.Len je to iste obtiazne stale odsavat. A ten tichy reflux vam potvrdili sonom?

pemar
28. mar 2008

gangy aj my mame tichy reflux, uz sice ustupuje ale stale mame. my sme nutriton zarabali do striekacky tych 25ml materskeho mlieka odstriekaneho co je na navode s dvoma odmerkami nutritonu, to som jej dala pred kojenim a dopapala z prsnika a zaberalo super.
myslim ze je skoda ked dojcis krmit cez flasku aby si dcerka neodvykla od prsnika a nezlenivela 😉

eliska7
28. mar 2008

ahojte moja mala mala reflux,začalo to tym že vela grcala nestravene mliečko,občas vracala prudom(hoci aj v noci zo spanku)stale plakala až vrieskala-nepomohlo zarabať nutrilon na lyžičku,7 mes som poctivo odsavala,poriadne zahustila do flašetaka redšia kaša z toho bola a takto som ju krmila.Robila som si presne zaznamy,kedy,kolko vypila,kedy ako vrieskala,kakala,vracala a tak až do roka.Od 7 mes som začala pridavať vareny zemiak,postupne mrkva,ryža a ostatne a v 8 mes som začala plne kojiť,sice ešte grckavala,ale tym že sme začali znovu kojiť len cez noc,vtedy sa moc nehybala,tak sa to ukludnovalo a postupne sa zvierač zatvaral.Stale som jej pripravovala špecialne jedlo,vždy huste,aby negrcala a tekuta polievky začala jesť približne od 14 mes.teraz sem tam ma ešte kyselinu,ale to ked porušime dietku,niečo nevhodne zje.Od narodenia nam spavala vo vajičku,upravenom tak aby mala rovno chrbatik,zakaždym ked sa rovno položila,všetko vyšlo von,a bol to zakliaty kruh-prezliecť-nakrmiť-prebaliť a dookola.Cele dni plakla,aj noci,poviem vam toto by som už zažiť nechcela,nič ine som nerobila prve mesiace,len odsavala,zahusťovala a nosila na rukach 😢 som šťastna že sme už za tym.Niektore mamičky si z toho že grca velmi nič nerobia,podla nich je to normalne a to ani netušia ako ich babenko trpi,kto to pozna čo je kyselina,alebo ked sa vam vracia obsah žaludka-ja to poznam aj na sebe 😝 preto velmi lutujem takychto drobčekov 😖

veverica
29. mar 2008

eliska7 presne tak ja by som nemala to srdce nechat dieta plakat ked viem, ze ho nieco boli, pali zaha a pod. Tiez sme si pretrpeli svoje, ale uz sa nam to nastastie upravuje. Zlepsilo sa to ked som zacala davat tuhe prikrmy 🙂

srnkamt
29. mar 2008

....ahojte maminky....potrebovala by som poradit....mam 2-mesacnu dcerku s refluxom a alergiou na ml.bielkovinu kravskeho mlieka....preto papame s flasky nutrilon pepti...a zahustujeme nutritonom...vsade na nete sa pise ze dietatko treba castejsie krmit ale v mensich davkach...poradte kolko naraz jej mozem dat a ako casto...teraz pijeme na jedno krmenie tak 150ml...ale vela mi place ked jej dam menej ....velmi pekne dakujem...

veverica
30. mar 2008

srnkamt nemam mala nahodou tichy reflux? Moze sa jej vracat mliecko a kyselina a palit ju tak zaha. My sme to mali a pomohol nam sirup Ulcogant.

eliska7
30. mar 2008

to je dosť vela-150,mne vypila v dvoch mesiacoch tak 90ml a jedla každe dve hod a do každeho jedenia sa pridavali kvepky,Sap simpex-15 kv.ked vela vypije jednak može mať kyselinu a za druhe vela vzduchu prehltne,treba počas jedla davať aj 5 krat odgrgnuť.To že dieťa kriči neznamena že je hladne,zrejme ma len plne bruško vzduchu,nevieti to povedať tak plače,neverila som tomu ani ja ,ale bola to pravda.takže ked začnes krmiť skus ju davať častejšie odgrgovať

srnkamt
30. mar 2008

...grgame aj 8 kat pocas papania...davam jej infakol emulziu takze pomaha super...mala ma tichy reflux...o to je to horsie...nespustim z nej pocas dna oko...dost casto sa mi dusi a to ma mliecko zahustene a je v antirefluxnej polohe...v noci spinka dobre....sab simplex nam nezaberal..este skusim ten ulkogant mozno zaberie je to dost stresujuce pozerat sa na mu ako trpi neutisim ju nicim len dalsim mlieckom...aj to iba obcas zabera... 😖 😖 .

luciia
30. mar 2008

srnkamt, tú alergiu zistili ako? ked ti place pri mensej davke daj jej tych 150 jej sa zaludok pomaly roztiahne ale ked vladze tolko vypit zrejme nebude mat az taky problem s refluxom.

luciia
30. mar 2008

srnkamt, uz som si to precitala v al. na KM.

zuzka99
30. mar 2008

baby a ten reflux to je len ked grcká prudom? Lebo moj malý posledné 2-3 dni akosi častejšie po papaní vygrcne viac ako doteraz, aj viacej slintá a pchá ručičky do pusinky (neviem či to s tým suvisi). ale to čo vygrcká je také vodové, ani nie biele mlieko, skor to vyzerá ako keby len predné mlieko. večer strašne metá ručičkami nožičkami a popri tom pogrckáva a neviem či sa metá lebo chce grckat alebo grcá z toho že sa metá. može to byť reflux?

adulina
30. mar 2008

ahojte aj my mame problem s refluxom ale na to som si zvykla, len sa chcem tiez opytat co zuzka, ze tiez nas maly strasne meta rukami a niekedy aj nohami, ale cely den, vyzera ako keby hral na bubnoch alebo riadil dopravu 😅

zuzka99
30. mar 2008

no presne, manžel sa mu smeje že keby sme mu dali na ruky a nohy vrtule tak vyrába energiu min. pre celú Európu

zuzka99
30. mar 2008

adulina, myslím ale že to metanie s refluxom nesuvisi, náš to robí vlastne od narodenia, niekedy prestane ked ho ešte vezmem na ruky on si odgrgne a v tom momente zaspí. skor to bude asi nejaká nervozita, nevie sa upokojit, robí to ked chce spat a nemože, trie si očká, má ich červené unavené, tak ho zoberem k sebe a hladkám a hladkám a on sa upokojí

gangulienka
30. mar 2008

na sone sme neboli, dr.povedala ze je to zbytocne pretoze je jasne ze ho ma, teda pocut ako sa jej vracia mliecko pri papani hned zacne plakat kaslat a metat sa.
Zatial neodsavam, davam ten nutriton lyzickou, vacsinou je to v pohode a raz dva krat za den akoby to nezaberalo, po kazdom glgu sa rozplace, vtedy ju prestanem krmit bud sa zabavime alebo zaspi (hladna chudatko ) a dalsie papanie je uz lepsie. Tak uvidime... 😉

eliska7
31. mar 2008

no tak to ste natom ešte super 😉 ak ti bude grckať aj 15 krat za den potom neviem neviem čo by ste hovorili 😖ked meta ručkami,nožkami,može mať potrebu odgrgnuť,alebo len tak sa pohybuje,ved niečo musi robiť no nie, 😉 vela deti grcka,ale nemusi isť vždy o reflux,treba sa poradiť s dr.to je naistejšie 😉 každe dieťa ma ešte nezrely zaživaci trakt,no u každeho sa to inač prejevuje,u niektorych viac inym menej

lyzenka
31. mar 2008

aj nas pogrckava - a dnes sme boli aj plavat a tam tiez stale grckal - asi 4x za 30min.plavanie grckal.....uz som sa hanbila 😲 ale co uz - ked on sa tak strasne metá a mrvi - je proste take sidlo - aj instruktorka mu tak hovori: sidielko 😵

eliska7
1. apr 2008

ano čiviac sa hybe tym je to horšie,ked začnu uplne sami sedieť,sa to začne zlepšovať+tuha strava a bude ok,najhoršie to je do roka 😉

deuskatka
4. apr 2008

zuzka99 ... aj nas malicky si cca v 2 mesiacoch zurivo pchal pasticky do pusinky... a casom som zistila, ze je to Refluxom! Malinkemu diagnostikovali 5 stupen. Je dobre ist na vysetrenie pretoze lepsie dietatko pochopite. Kedze obsah zaludka vybieha, vybiehaju aj zaludocne kyselinz, a to je neskutocna bolest, kto si to zazil osobne pochopi babatko najlepsie. Potom sa zvyja, place a pcha si zurivo pasticky do pusy, ved nic ine nevie... Niekomu zacinaju rast aj zubky, ale to sa zisti lahko, ked prstom prejdete po dasienku...

Poviem vam, vzdy k veceru som uz strasne zufala a vycerpana... zahustujem stravu ako sialena, maly ma 28t, kojim rano, vecer, cez den vyvaram, mixujem... Zistila som, ze mu musim davat dve odmerky, pred jedlom, aj po jedle, inak vsetko vygrca. Chudacik, je tym strasne prepchaty. Nutriton sa nevstrebava, musi sa vylucit, takze ked nedajboze jeden den nekaka, musim mu pomoct teplomerom...

Sam sedi a vobec sa to nezlepsilo, jeme tuhu stravu a vobec sa to nelepsi... Kedy to pride???

Potesim sa kazdej kladnej a povzbudzujucej odpovedi, a zaroven kazdej mamicke drzim palceky. 😉

alex21
6. apr 2008

Nemám čas všetko prečítat ale mám jeden problém.
Našej Eliške tiež zistili reflux boli sme na ultrazvuku žaludka a tam nam to potvrdili a doktorka nam kazala davat nutriton pred jedením z polovičnej dávky. Tak som jej to začala dávat a pomohlo odvtedy negrckava ked tak tak len minimum. 😉 V noci jej ho nerobim lebo v noci ani predtým negrckala a samozrejme býva polohovana. Môj problém je ale v tom, že odkedy jej ho dávam tak má nehorázne bolesti bruška. Strašne jej stvrdne bruško a má hrozne krče. Vtedy musíme kakať s teplomerom. Dokonca dnes sme museli pouzit trubičku lebo teplomer nezabral. Stolicu ma riedku len ju nevie vytlačiť. Hned ako sa vykaka tak bruško zmakne a ona sa upokojí. Môže to byť tým nutritonom. Neviem čo je lepšie ked grcka alebo ked ma také krče. ☹

majusienka
6. apr 2008

Aj my sme začali dávať nutriton a mal podobné problémy, strašne ho zapekalo, tak sme s tým prestali, pomaly prestal aj grckať aj ked sme tam grcne už to neriešim lebo priberá a hlavne ho nezaťažuje nutritonom a nemá bolesti

meissa
6. apr 2008

Ahoj aj moja mala ma reflux.Tiez nam to zistili na ultrazvuku. Dokovca stvrty stupen. Davala som jej asi tri dni nutriton a nemohla sa vykakat.Strasne ju zapieklo. Uz by som jej to nikdy nedala. Celu noc sa budila az kricala od bolesti. A ritku mala celu popraskanu. Presli sme na bebu hypoalergennu a je to ovela lepsie. Tiez trosku zahusti mliecko takze jej tak nejde. Samozrejme ked sa toci na brusko tak jej nieco vyjde,ale je to lepsie.

alex21
6. apr 2008

to som rada, že máte podobne skusenosti ja som si nebola istá či je to tým nutritonom alebo nie. Len som hádala. Len neviem prečo ho potom kážu ked robí take bolesti bruška. Ja ani neviem aký máme stupeň len som na ultrazvuku videla ako sa jej to vracia spať.
meissa dík za radu vyskúšame tu bebu. Inak nám dost pomohlo aj polohovanie aj ked grcka dalej ale nie až tak vela.

eliska7
6. apr 2008

nechcem byt doterna,ale porad sa najprv s dr. o vymene mlieka,protože tak male mimčo moze,nemusi reagovať na zmenu mlieka-hnačkami,krčami alebo zapchou,to nieje ako cukriky,že ked mi nechuti kysly dam si sladky 😉 vlastna skusenosť-pri malom mi tiež jedna povedala to,druha to a maly vrieskal o dušu,zjednych problemov do druhych,dieťa si ťažko zvyka na taketo vykyvy 😖 Malaej som davala tiež nutriton(pisala som už otom)ale onič viac neplakala ako predtym,kakala normalne(vždy bolo vydieť v stolici ten nestraveny nutriton)neberete žiadne kvapky,ked mate až 4-5 stupeň?ved toby vam mal gastroenterolog predpisať,aby sa zmiernili krče,zaha 😒