Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

mneme
30. júl 2009

katka, aj moja mala ma reflux - velmi negrcka, ale mlieko sa jej vracia do pazeraka a z tej kyseliny ju pali zaha. preto mi velmi cez den plakavala a dospelo to az tak daleko, ze po par minutach sania odmietala jest. totalne zufala som s nou bola na kramaroch u skvelej pediatricky a ta mi poradila nasledovne
- kojit vo vertikalnej polohe
- hodinu po jedle a naslednom odgrgnuti drzat vo vertikale - ked si nechces zodrat ruky tak ju daj do polohovacieho kresielka - ja som ho este vypodlozila dekou, aby nebola vo velkom zaklone - ked mi tam zaspi, jednoducho ju sklopim
- pred jedlom davat lyzickou nutriton - ten ma zahustit obsah zaludka, aby sa mlieko nevracalo spat - to som skusila par dni a vykaslala sa na to, lebo po prve ked po tejto torture prislo na papanie babulka uz bola besna a po druhe ju z toho trochu zapekalo. ak sa ho ale rozhodnes davat, v ziadnom pripade jej ho nepodavaj vo flaske s odsatym mliekom, lebo si sofi navykne na cumel a odstavi sa ti od prsnika
- zrusit vsetko lezanie na rovine - vypodlozit postielku aj kocik do 30 stupnov - muz vyrezal z polystyrenu dva pravouhle trojuholniky - kliny a na bokoch ich pripevnil k rostu postielky - na to sme polozili matrac, takze je zosikmeny. mozes ale jednoducho podlozit aj deku. ci ti tak bude fungovat aj monitor dychu ale neviem, ten my nemame. nas kocik ma moznost polohovania, ale ak tvoj nema, jednoducho jej daj pod podlozku zrolovanu deku alebo uterak, pripadne si zaobstaraj polohovaci vankusik - v teme rodili sme na antolskej nanho dala inneska link
- namiesto konstantneho nosenia na rukach ti odporucam babysatku - ja ju dost vyuzivam - uvaz kriz s kapsou - a vselico sa mi tak doma podari porobit
- este nam lekarka predpisala sirup ulcogant, ktory u nas nedostat, boli sme pon v rakusku, ale zatial som ho nevyskusala, lebo najprv chcem dobrat balenie gastrotuss - ten robi malej celkom dobre

katrin nam do antolskej pisala, ze sa so sofi trapite, ale hlavne neprepadaj zufalstvu a v ziadnom pripade sa nedaj nahovorit na UM - reflux je sice neprijemny, ale fyziologicky, a nic lepsie ako MM svojmu babu nemozes dat
my zatial takto bojujeme, ak dodrziavam rezim a polohovacie zasady je dcerka spokojnejsia, snazim sa byt optimista a verit, ze do tych troch-styroch mesiacov to prejde 🙂

adka12
31. júl 2009

Baby moja malá má asi reflux. Po každom jedle si odgrcne a niekedy sa stane, že ide z nej riadny prúd 1-2x.
Ona dosť veľa spapá, takže to bude asi tým... Ale ked nedostane svoju dávku, tak spustí riadny plač. Neviem čo robiť. Inak nemá koliky, ale všimla som si, že často tlačí až je červená v tvári, ale nič nevytlačí. kaká normálne, aj prdíky v pohode a na váhe krásne priberá. Teraz mi za 2 týždne pribrala kilo...
Myslíte, že to môže byť reflux? Inak po jedle si vždy odgrgne a pekne zaspí. Ale počas spánku alebo kým zaspí, tak si pregrcne a potom sa jej zvykne aj čkať.

eweny
31. júl 2009

katka, nuz ja som najskor vypodlozila matrac v postielke dekou, lenze sa mi drobec stale zosuchoval, niekolkokrat som ho nasla pod perinou celeho, tak sme kupili ten antirefluxny vankusik a ten je super..tiez som ho stale davala na bok a po kazdom jedeni minimalne polhodinku si musel polezat v lehatku..

adka12
31. júl 2009

Eweny a kde sa dá kúpiť taký antirefluxový vankúšiť? Aj niekde na nete sa dá objednať?

mneme
31. júl 2009

eweny, s tym zosuchovanim mame problem aj my, ale dcerku davam spavat do spacieho vaku, aby sa nepridusila dekou. pozeram, ze tvoj petko je uz velky - ustupuje ten reflux, resp. aky mal u vas priebeh?

adka, na zaciatku tejto diskusie su dva rozne linky na ten antirefluxny vankusik 😉

eweny
1. aug 2009

adka, ja som ho objednaval z netu, lebo nikde som ho v obchodoch nevedela kupit..je to fakt skvela vecicka 🙂

adka12
1. aug 2009

Eweny a vieš dať link odkiaľ si to objednala?

eweny
1. aug 2009

mneme, ano Petko je uz velky chlap..ako som pisala, zistili nam ho ked mal 3 mesiace, ani tak negrckaval prudom, len si casto vygrcoval a velmi ho trapili kyselina a palenie zahy, bol taky nespokojny..po diagnostikovani, sme zacali papat Nutrilon AR a casto sme polohovali, tym sa to stlmilo..neskor mi vygrckaval uz len cajik, lebo ten bol lahky, tak mu isiel von z bruska..absolutne nezniesol ziadny, kde bol fenikel, ten ho vedel poriadne potrapit..prechodom na tuhu stravu sa to stale zlepsovalo, boli sme nedavno na kontrole, takze to vyzera dobre, ale este nam ponechala mliecko do ukonceneho 1. roku..dovtedy mam nan narok aj z poistovne..

miskachrumka
1. aug 2009

eweny da sa ten vankus dat aj dokocika?lebo aj mi mame reflux ale už nevygrckavame klop klop klop klop!a mne sa v potilke velmi nezosuchne ale naopak v kociku mam problem vkuse klesne nakoniec a stale ho musim nadrapovat a davat hore chudacik!poslala by si aj mne ten link .............dakujem

eweny
1. aug 2009

adka, ja som to objednavala z www.anjelikobchod.sk ale ako pozeram, teraz tam ten vankus neviem najst ☹

eweny
1. aug 2009

miskachrumka, rada by som, ale neviem to tam uz najst..ja neviem, ci uz ten vankus nemaju v ponuke..bol to ale poslky vyrobok, treba sa teda opytat niekde v predajni, ci to vedia zohnat..no neviem, ci to das do kocika, lebo je to sirka 60cm ako je aj matrac v postielke a predpokladam, ze taky velky kocik nemas 🙂

eweny
1. aug 2009

a este som chcela, ze pri refluxe treba aby dietatko papalo casto a pomenej..ale z vlastnej skusenosti viem, ze sa to nie vzdy da..maleho som tak trapila 3 dni, bolo to na nervy pre neho aj pre mna, lebo bol nauceny sa dobre napapat, takze som to nedodrzovala a davala mu jeho tradicnu davku, co vtedy papal..

emaso
1. aug 2009

ahojte,ja mam s refluxom trojnasobnu skusenost 😝 vsetkym to preslo v 8 mesiaci-akoby utal,takze vydrzat 😅

katka1981
2. aug 2009

Ja som volala do anjelikovobchod, ten vankusik uz nemaju ani nevedia ci bude

katka1981
2. aug 2009

eweny, co to znamena menej? Ty si to stopovala, ci merala ci ako? Ja kojim a neviem ako mam dat malej menej, lebo ked place od hladu tak neviem co mam robit a ked nahodou v noci spi, nemam chut ju budit, ked ona zaspi v noci asi raz za 4 dni.

eweny
2. aug 2009

katka, tak si sa takto informovala?..skoda, ze ho nemaju..skus pohlad niekde inde..uplne ta chapem s tym papanim, ved aj ja som to nakoniec vzdala a davala mu tak, ako si zapytal..maly mi uz bol na UM, tak som vedela kolko..horsie je to u kojenych deticiek, nevies kolko si vytiahne..neboj, to bude dobre, chce to len cas a pevne nervy..

maminkadanka
2. aug 2009

Ahojte, vidím že rozoberáte reflux, aj my sa s ním veľmi trápime. Ten antirefluxný vankúšik do postieľky pozrite cez mimibazar, ponúkajú ho tam viacerí predajcovia, aj my sme ho tade kúpili, okolo 360 sk tuším stál. Len by sme potrebovali ešte vankúšik do kočíka. U nás v detských potrebách nám ho objednali, ale vyjde skoro 800 sk, to sa mi zdá dosť teda, na to, že možno o 3 - 4 mesiac pôjdeme už do športového kočíka.

katka1981
3. aug 2009

eweny, prosim ta nevies kedy sa to zlepsi? Ja som nespala ani nepamatam, a nonstop ju musim mat na rukach, inak ako na mne ani nespi. Prosim IP

mneme
3. aug 2009

co ja viem, klucove pre zlepsenie refluxu su dve veci - ked vie babo same sediet a zacne jest aj tuhu stravu. poznam ale aj babu, ktorej syncek mal reflux do 9 mesiacov 😒

makoush
9. aug 2009

ahojda..tak i ja se k vam pridavam do klubu refluxiků. Nase mala ho ma taky, ale tu skrytou formu. Bohuzel to u nas vyvrcholilo az v abnoe pauzu a museli jsme ji krisit - takze jsem opravdu rada, ze mame ten monitor. Na pozorovani v nemocnici ji pak prave reflux potvrdili - na utz bylo krasne videt, jak se ji to stale vraci ☹ Kazdopadne jsme dostali stejne instrukce jako mneme..ale ja vypozorovala jeste toto - trebas to nektere pomůze...

- nutriton - sice je to po nem lepsi, ale malou z toho bolelo brisko a dostala zacpu ☹ , takze ho uz nedavame
- po kojeni s ni ani trochu nemanipulovat - kupodivu ji vadi, kdyz ji ihned zvednu do kolme polohy aby si odkrkla, to pak se ji to vraci jeste vic a delsi dobu. Takze ja po kojeni dam nalezato na podlozku a povidame si spolu. Pak cca po 30minutach, jakmile si zacne cucat palec je uz cas na kolmé drzeni
- odkrkavani v průbehu kojeni - u nas nefunguje, je to po nem jeste horsi
- cucani palce - vypozorovali jsme, ze kdyz se ji to zacina vracet, ulevi se ji cucani - sliny ji pomahaji to splachnout. Dudlik nema, takze proto ten palec
- manduca versus satek - v satku nam silene vyvadela, asi jak je tam napevno, tak ji to hodne tlacilo na brisko. tak jsme presli na manducu a je to lepsi
- nasikmo spani - to funguje, ale i tak, v noci po kazdem kojeni ji tak hodinu drzim
- monitor dechu - opravdu doporucuju, my ho nemit, radsi ani nechci uvazovat nad tim,jak to mohlo dopadnout
- mléko - vycetla jsem, ze bílkovina kravského mléka můze prave drazdit a deti pak vic blinkaji. Takze pry aspon na 6 tydnů vysadit cokoliv z mleka. To jsem taky zkusila, u nas byl na zacatku jeste problem s průjmem a zabralo to na normalizaci streva. Na reflux ale ne. Ale ciste mleko uz vůbec nepiju, max. zakysane vyrobky vic nic.
- zlepseni - dr. rikal, ze to můze trvat az rok ☹ proste dokud se zaklopka nedovyvine

Tak snad moje postrehy nektere z vas pomůzou. Kazdopadne jsem rada, ze jsem tohle tema nasla, je dobre vedet, ze nejsme sami, kdo si takhle "uziva".

makoush
9. aug 2009

jeste jsem zapomnela dotaz: jak to delate s pasenim koniků? Ona, jak se ji to vraci, odmita byt na tvrde podlozce a past ☹

mneme
9. aug 2009

makous, cca. hodinu po jedle u nas pasenie konikov v pohode, posledne dni nam dokonca uz suverenne drzi hlavicku 🙂 ak je ale problem tvrda podlozka, skus cvicit pasenie na fit lopte 😉

makoush
10. aug 2009

mneme..no, na fit balonu to taky zkousim, ale bez uspechu ☹ u nas je problem, ze ono se ji to vraci i dve, tri hodiny po jidle - zalezi na tom, kolik toho pred tim sní.. Takze polohovani na brisko a nejake cviceni, kde ji to tlaci na jicen, je dost komplikovane☹

mimoza
14. aug 2009

Ahojte a stalo sa vam ze babatku tieklo mliecko az cez nostek???lebo malemu sa to stalo viackrat raz ked som ho kojila zrazu z nosa mlieko..a zacal sa dusit som myslela ze umrem od strachu..a teraz sa mu to stava po jedeni polohujem ho a aj sa zacne krutit pucit a vyrazi mu mliecko az do nosa a potom chrci..cakame na vysetrenie pre reflux ale dr.vravi ze sa prejeda..on ani negrcka len sa mu to vracia do hrdla a potom ho pali zaha..klasika.. ☹

lienka8311
14. aug 2009

Ahojte baby,papa niektore z vasich babatiek AR bebu 1?mam cele balenie 750g.,sacky neotvorene len krabica poskodena-darujem,je mi luto to vyhodit

annag
14. aug 2009

mimoza - máš veľa mliečka? môže to byť len silný tok mliečka - prsníky sa prepĺňajú a bábo papá na prsníku hltavo, ako dlho trvá jedno dojčenie? mliečko strieka ak sa bábo náhodou pustí? ako často kaká za 24 hod.? a ako často asi dojčíš?

mimoza
14. aug 2009

ahoj annag..nie nemam pocit ze mam vela mlieka nemam ani preplnene tvrde prsniky su makke a ano strieka na zaciatklu ked sa spusti potom uz nie..a pije hltavo a riadne ja pocujem ako prehlta vzduch a potom mu to buble v brusku..no kojila som casto aj po hodine ako chcel ale teraz mi prikazali na poradni minimalne 2hod rozostup tak kojim pravidelne jak sisi podla hodiniek..ked si pospi tak aj 3 az 4hod nepapa..ale malokedy tak fajne pospi vecsinou ho zobudi brusko abo mliecko v hrdle..kaka po kazdom jedle..neviem ako dlho kojim kym mi nepusti bradavku..niekedy 5min niekedu 15 asik..aha aj preto mi kazali tak kojit lebo za 3tyzdne pribral 1500g..

gabak
14. aug 2009

mimoza, aj mojej malej sa to stávalo. Mliečko jej tieklo cez nos a cez pusu a proste keď ťahala, z jedného prsníka som mala silný prúd. To zbadáš keď si nedáš vložky do podprsenky.Po druhom mesiaci sa to upravilo, lebo už stíhala hltať ale aj tak sa vždy najedla doslova až po krk a tiež sme mali slabší rflux,takže grcala aj 2 hod. po jedle.Ale to si už pýtala zasa, takže tak dokola. Reflux sa upravil v 3 mesiaci. 🙂

kessiee
18. aug 2009

baby nenasli ste niektora ten link na antirefluxny vankusik? hladam, kde mozem, ale nic. aj moj malinky ma reflux, vsetko, kde lezka podkladame, ale s tym vankusikom by to bolo trosicku jednoduchsie... ak viete, pomozte prosim..

mneme
18. aug 2009

kessiee, ja som ho kupila cez www.anjelikobchod.sk , najdes ho v sekcii bezpecnostne pomocky. je to celkom fajn vec, ale mozem ti povedat, ze za tie prachy by som cakala viacej 😒 . ma len 15° sklon (pri refluxe by mal byt 30) a malicka sa z neho zakazdym zosmykne do strany. u nas to funguje tak, ze vyrobim z vankusa na kojenie hniezdo a uprostred umiestnim ten klinovy vankus, tak je to v pohode a mozem si dcerku vziat aj do nasej postele 😉