Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

kocurcek
14. dec 2011

@alecka ja som malému už teraz začala dávať banán tak, že ho nemixujem ale len vidličkou rozdrvím, nech si zvyká na kúsky...je to boj, ale celkom to ide 🙂

majamat
14. dec 2011

@alecka dakujeme. pred 2m sme boli aj na ocnom a robili ster. mali sme antibioticke kvapky, ale pravdepodobne ma upchaty slzny kanalik a takymto velkym detom uz nepreplachuju. pri kazdej infekcii bude asi aj ocko zapalene. vcera nam dr. robila a ster z ocka a nosteka. uvidime aky bude vysledok.

@luci66 ja by som davala az po jedle, lebo to ma vytvorit zatku v zaludku, aby jedlo neslo von a vdaka tomu asi pojde tazsie dnu, alebo to nemusi mat taky ucinok. inak nam vobec nezaberal. mala sa po kazdom krmeni nenormalne zlostila. tiez sme davali Nutriton, ale nie celu davku, lebo sa nemohla vykakat. uz po 1 pouziti ztlrepsenie. trochu grckala stale, ale aspon po papani nebola taka urevana.

bv_alexandra
14. dec 2011

@luci66 ak kojiš a babo sa ti na prsniku kvôli záhe zlosti tak treba dat pred jedlom ak nie postači ho dat po jedlo. my ho uživame pravidelne a niekedy ho musím dat počas jedenia leob sa začne zlostiť a niekedy stači po jedle. my sme viac menej na UM.
No tiež mam pocit že nie vzdy to zaberie 😒

bv_alexandra
14. dec 2011

@luci66 a tiež si skús mliečko odstriekat, lebo zaha vznika aj pri nadprodukcii mliečka ked bábo rýchlo papá. Ale odstriekavaním podporujše ďalšiu nadprodukciu, skúsim najst mail čo mi poradila laktačná ako upraviť nadprodukciu ak ju nájdem tak ti to sem okopčim. snaz sa však aj kojit vo zvyšenej polohe. 🙂

luci66
14. dec 2011

@majamat Mna tiez to grckanie nestve az tak, skor to palenie zahy co ma mala, je jej citit kyselina z pusinky chudatko.Mne place pocas kojenia,ale nie vzdy, vacsinou navecer, ale rano byva kludna. A kolko nutritonu si davala? ja kojim a mohla by som to davat pred jedlom zmiesane s luckou, ale vyzera to strasne...

majamat
14. dec 2011

@luci66 podla mnozstva mlieka. naposledy na 200ml sle davali 1,5 odmerky. ked kojis, je to tazke zistit, kolko trebsa. asi by bolo dobre zacat s nizkou davkou a ak bude treba, tak zvysovat. moja vo veku tvojej malej vypila 120 ml, ale niektore deti tolko vypiju az ked maju skoro 6m.

abika26
14. dec 2011

My sme mali urcitu formu refluxu asi tiez.uz som mala vymenny listok na gastro a vtedy to preslo 🙂 ale skor to bolo tym ze som zacala davat kasicku a zeleninku,cize tuhsiu stravu od uk 5mesiaca...dufam ze uz sme za vodou 🙂vsetko raz prejde nebojte maminy

janulkan
14. dec 2011

skusali ste niekto http://www.boiron.sk/lieky/gasto.html homeopatikum na reflux?

luci66
15. dec 2011

Ahojte babule, takze grckame stale, niekedy je to lepsie, ale nic extra. mala vyvadza pocas kojenia a nechce papat tak sa bojim,aby neschudla a modlim sa kedy to konecne skonci.Ju pali zaha asi a davame gastrotus, ale nezda sa mi,ze zabera a ma problemy s kakanim tak neviem, ci to z toho sirupu. aj si odstriekavam, aby aspon nieco spapala.ten nutriton som dala raz, nechcela to a nezdalo sa mmi,ze to zabera,lebo stale sa odtrhala a plakala.toto je fakt o nervy, som z toho vycerpana,lebo mala sa hneva uz pocas jedla a nie az po ☹

majamat
15. dec 2011

@luci66 ja som vdaka refluxu zacala mlieko odsavat a davala som jej z flasky. tam sa dal v pohode namiesat nbutriton. neber to ako navod, len pisem ako to bolo s nami. neviem presne ako ste na tom. nemate predpisane nejake lieky? niekedy tusim dava gastroenterolog aj ine lieky proti paleniu zahy. skus sa poradit.

majoslava
30. dec 2011

ahojte babenky... chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s Nutritonom.... ako nám zistili reflux tak som si odsávala mlieko a dokrmovala nutrilonom AR... potom už som stratila mliečko tak papáme len nutrilon AR a strašne ho zapeká ☹ sem ta si odsajem 30ml a kus zahutím a dám mu... niekedy má peknú stolicu a neviem prísť na to že z čoho... myslíte že to môže byť z toho nutritonu?? dr. mi povedala, že mám striedať nutrilon AR a obyčajný nutrilon že mám zahustovať... tak mi začal zvracať už aj z AR... teraz neviem čo dalej... zmeniť mliečko? ostať pri nutrilone? AR alebo obyčajné zahustovať?? prosím poradte ☹
papá aj gastrotuss baby akurát tak čo ho bruško neboli a ešte aj homeopatiká colocynthis z toho dobre prdká...

majamat
31. dec 2011

@majoslava my sme pouztivali Nutriton do materskeho mlieka. v tomto sme mali vyhodu, lebo som zistila, ze mala lepsie kaka, ked si dam acidko. inak aj Nutriton zapeka, ale vyhodou je, ze nemusis dat plnu davku. malo by sa davat na 200ml mlieka 2 odmerky. my sme davali 1,5 odmerky. v hotovom AR mlieku je to uz namiesane a asi je tam toho vela. inak mala grckala zo zaciatku prudom a ked sme zacali robit opatrenia, tak uz len vagrckavala. ked sme zacali pouzivat nutriton, grckala stale, ale zlepsenie sme videli v tom, ze po jedle uz tak strasne nerevala. predtym to bol aj polhodinovy rev a krcila sa a napinala sa. bolo to hrozne, ked sme jej nevedeli pomoct.

majoslava
1. jan 2012

@majamat tak nutriton tiež zapeká?? tak mu ho nebudem pridávať do nutrilonu...začala som mu každú tretiu dávku dávať obyčajný nutrilon aby mal lepšiu stolicu.. toto AR ho strašne zapeká..mám ešte dve krabice tak ked to dopapá už ho nebudem kupovať...
moj má to isté... stále po jedle strašne plače a krčí sa... od minulého týždna mu dávam gastrotuss sirupček tak už nemá také krče 3x klop.. a normálne si ho pýta ked dopapá tak čaká kedy mu ho dám 🙂

majamat
1. jan 2012

@majoslava ano zapeka, ale ako som pisala, neusi sa davat tolko, ako je v mlieku AR namiesane. mozno by nebolo zle davat obycajne UM a pridavat nutriton nizsiu davku, ale stale. nepouzivat AR mlieko. nam gastrotuss moc nezaberal. ked sme zacali s nutrironom, tak hned po prvom podani bolo zlepsenie a po dalsich uz nikdy nekricala po papani. velmi malej pomohol, aj ked grckala stale a hodinu sme ju nosili vo zvysenej polohe. najhorsie bolo, ked jej mlieko vybehlo do nosteka a nemohla dychat. to sa nutritonom neodstranilo. nutriton sme pouzivali este asi pred mesiacom. teraz uz negrcka vobec.

majoslava
1. jan 2012

@majamat tak to je super že už máte pokoj 🙂 my veľmi už negrckáme tak tiež by som chcela vysadiť AR... ale zdá sa mi že má aj stridor... po papaní tak čudne píska a chrčí... ked spinká tak aj chrápe...

majamat
1. jan 2012

@majoslava moja tiez chrapala, ale este v porodke a aj nejaky cas potom. mozno mesiac. potom sa to upravilo, aj ked sme este nemali liecbu. to vracanie prudom sa zlepsilo uz vtedy, ked sme ju dlho nechavali vo zvysenej polohe, zvysili sme jej matrac. bolo to o nervy. vela sme ju nosili na rukach a asi mala aj koliku, lebo stale revala a spala velmi malo cez den aj to len mne na rukach. v postielke bola do 2 min. hore. nutriton sme zacali pouzivat az v 3m. dovtedy sme sa riadne potrapili.

mayik
1. jan 2012

Ahojte maminky deticiek s refluxom. Pisem lebo ma dnes prepadli totalne depky ze som uplne neschopna mama. Som z refluxu mojej malickej uz velmi unavena a taka bezradna. Malinka ,a o tyzden 4 mesiace, od narodenia sa trapime s refluxom. Teraz sme uz uplne na UM, vyskusali sme skoro vsetko na trhu nakoniec nam najviac vyhovuje Nutrilon AR, akurat na dobre spinkanie a aj kakanie jej vecer robim vyvar z ovsenych vlociek a do toho uz davam obycajny sunar, mala po tom krasne spinka cca 9 hodin vkuse. Pouzivame aj kvapky biogaia a takto sme odstranili problem so zapekanim z nutrilonu AR. Mala je velmi ziva, uz pred cca dvoma tyzdnami sa nam zacala prevalovat na brusko aj naspat. Tym pohybom ale este viacej vracka. SU dni ked je to fajn a grcka tak, ze sa to da vydrzat, ale ked pride "zachvat" tak grcka v jednom kuse, ako napriklad dneska poobede. Maminky ja uz tak velmi dufam ze sa nam to zmierni. O tyzden zaciname s prikrmami, tak nam drzte palce.

majoslava
2. jan 2012

@luci66 ja ho dávam po jedle,,, malý si ho už sám pýta

luci66
2. jan 2012

A este mam 1 problem, malu len kojim a ona sa uz asi 5dni sama nevykakala, len s cievkou. Prdka a tlaci o zivot,je cela cervena a nic...nechapem to, ani nutrilon nedavam, akurat obcas sap simplex.A stolica je taka hustejsia, jak zelatinova proste nie cisto vodova...neviem, ci nema nejake problemy so zaludkom, ale neplakava casto zeby ju brusko bolelo...je ta stolica normalna?

majamat
3. jan 2012

@mayik sikulka je. u nas sa to s prikrmami zlepsilo,resp. po prikrmoch nikdy negrckala, len na zaciatku, ked mala malo prikrmu a potom zapijala mliekom. po cistom prikrme nie. robila som to trosku hustejsie. po mlieku grckala stale. ani neviem, kedy to konecne preslo. asi 2x sme skusili vanechat nutriton a zhorsovalo sa to, az pred mesiacom sme zistili, ze uz negrcka, ked jej ho nedame.

@luci66 u kojenych deni nemusi byt casto stolica, lebo stravia vacsinu mlieka. ak mas pochybnosti, porad sa s dr. my sme pouzivali nutriton a vtedy to bolo horsie s kakanim a zistila som, ze sa to zlepsuje, ked pijem acidko. pila som ho denne a bolo to dobre, len jej stolica potom strasne kyslo smrdela. boli sme aj na vytere a nic tam neolo. skus to.

mayik
3. jan 2012

@majamat Ja to vidim tak, ze zostaneme dlllho na AR mliecku. Inac mam trosku obavy co bude, totiz ja jej teraz mimo mliecka nic ine nedavam - teda myslim ziadne ine tekutiny ako cajik ci vodicku, lebo mi to ajtak cele vyvracia. Predpokladam, ze k prikrmom budem musiet dat trosku cajiku alebo vodicky aby ju totalne nezapchalo, takze si neviem predstavit aky to zas bude cirkus po tekutinach. Ako si to riesila Ty? Ja sa chystam zatial nasledujuce dva mesiace (kedze mame este len 4 mesiace) davat prikrm len raz denne, najskor ryzovu kasicku, neskor zeleninku a nakoniec ovocie atd... To planujem v rozmedzi nasledujucich dvoch mesiacov. Len neviem ako s tekutinami....Staci to ar mliecko? Maminky mate s tym niektora skusenosti?

majamat
3. jan 2012

@mayik ja som davala nutriton aj do vody, alebo caju, ale vzdy to bolo usadene, tak som ho musela zakazdym rozhrkat. potom casom som zistila, ze uz tolko negrcka po tekutinach, ale po mlieku stale. do mlieka sme nutriton pridavali dlhsie.
inak mne mala prve mesiace nepila okrem mlieka nic. az ked som jej zacala davat prikrmy a navyse bolo leto a bola smadna.

alba24
9. júl 2012

Ahojte baby, je to uz sice starsia tema ale ako sa nakoniec vase deticky z refluxu "vyliecili"?? Len vyrastli, raz to prestalo same? Moj syn ma 10m. a par dni a stale ma reflux - tichy. Nezvracal takmer nikdy. Niekedy sa nemoze najest, musim pockat (hoci mu velmi chuti, otvara usta a place) a dat mu neskor, ked sa hybe tak po chvili zacne plakat, zle spi, budi sa, mrvi, vacne nedospaty, zle mu je v aute.. Vidim na nom, ze ho to velmi trapi a nas tiez. Ma to od narodenia az do dnes. Boli sme na sono, sme sledovani i na detskom gastre na Kramaroch. Lieky sa bez vaznejsich poruch (ako choroby a neprospievanie) takymto detom neindikuju do 1,5 r. Co nas este caka??? :( dokedy?? :(

majamat
9. júl 2012

@alba24 nam sa to postupne zlepsovalo. nam velmi pomahal Nutriton do mlieka a aj do napojov. grckali sme aj po nutritone, ale aspon jej po napiti nebolo zle. po prikrmoch mi nikdy negrckala, len pomlieku a vode, resp. caji. okolo toho 10m sme si vsimli, ze grcka menej a postupne sme nutriton vysadzovali.

anita12
21. júl 2012

@alba24 ....presne ako u nas, 9,5 mesiaca a tusim sa to este zhorsuje + katastrofalne zaspavanie .... :(, ja uz sa bojim ze ma rozozrany pazerak ked tak place, stale chce pit, jest a popri tom aj place :((((, tiez chodime na gastro, ale pekne pribera tak sa nic nedeje, kedy to uz skonci?????, ja uz mam depresie z tolkeho placu a nepokoja.

majamat
22. júl 2012

@anita12 to poznam a je to hrozne, ked je dieta tak nespokojne a trapi sa. mali sme aj koliky, tak sme si tiez uzili hlavne tie prve 3-4m. nas to nastastie tak dlho nedrzalo. nam pomahal Nutriton do mlieka. ked sme ho malej 1x dali, hned zlepsenie. grckala stale, mlieko jej casto vbehlo do nosteka a dusila sa, ale aspon po najdedeni tak hrozne nerevala. davali sme jej ho od 3m. a okolo toho 10m sme jej ho uz vysadili. uz nebolo treba. teraz je to v pohode, akurat ma obdobia, ze nechce moc jest. do 6m sa nevedela dojest materskeho mlieka. bola riadna buchta a teraz dokonca pochudla.

jajatko
25. júl 2012

@majamat ahojte maminky, prosim o radu co sa tyka podavania nutritonu do ML ako ste ho zarabali? pise sa 1 odmerka do 100ml mlieka ja som dala 50ml mlieka a pol odmerky a aj tak to je vela lebo malej mam davat len 2 lyzicky z toho pred kojenim a potom mi je to skoda vylievat tolko toho. okrem toho sme nic od dokiny nedostali tak sa chcem spytat aj na to, ci by som jej nemala daco kupit na palenie zahy aby ju to tak netrapilo lebo velm itazko sa mi na to pozera aj ked to znasa statocne, no v noci je to hrzone, chhrci mi a vystiera sa stale do mostika. nie vzdy grcka niekedy to prehlta spat, uz som zufala z toho. mlieka mam strasne vela musim stale odstriekavat pred kojenim lebo ide silnym prudom a potom sa malinka zalogava a kasle. dnes som jej skusila dat aj 50ml fenikloveho caju. kolko by som jej mohla davat denne ml? budem vam vdacna maminky za kazdu radu.

majamat
25. júl 2012

@jajatko ty kojis normalne? ak ano, asi by nebolo zle zistit - vahou, kolko ti vypije. odvazit pred a po kojeni. nesmies medzi tym prebalovat a ak ti vypije napr. 100ml mlieka, mozes zarobit 1 odmerku do 12,5ml mlieka. to je polovicna davka podla toho popisu dole. tam je sice, ze do vody, ale myslim, ze by sa mohlo do mlieka. a to podat. pozri dole davkovanie, skopirovala som to. 2 odmerky, ako je v navode su podla mna vela. ja som malej davala mlieko flaskou a tam som jej zarabala Nutriton, ale nikdy som nedavala plnu davku, lebo sa pototm nemohla vykakat.

toto je pisane pri nutritone: Nutriton podávaný lyžičkou.

Pokiaľ nemôžete alebo nechcete využiť metódu podávania Nutritonu z dojčenskej fľaše, môžete ho podávať dieťaťu lyžičkou. Rozpustíme 2 zarovnané odmerky Nutritonu v 25 ml prevarenej vody určenej pre dojča ochladené na telesnú teplotu. Dôkladne zamiešame a necháme 3-4 minúty odstáť, aby mohol Nutriton zhustnúť. Zamiešajte znovu a podávajte okamžite. Podávame v malých množstvách lyžičkou pred a v priebehu dojčenia. Nepoužitý Nutriton gél okamžite zlikvidujte.

majamat
25. júl 2012

@jajatko to ako si ty zarabala, to je davkovanie pre podavanie mlieka flaskou, ked mamicka nekoji. ty to musis urobit hustejsie, lebo musis dat dost, aby to vykrylo aj to mlieko, co si sama potiahne z prsnika.

jajatko
25. júl 2012

@majamat ano kojim normalne len odkedy sa mi tak velmi nalivaju prsia hlavne lavy prsnik ten mam podstne aj vacsi tak ma mala aj problemy s grckanim, sice mala to aj predtym ale nie tak velmi ako teraz. a neviem kolko mi vypije nemame vahu no doktorka povedala odhadom ze tych 100ml vypije podla toho ako pribera. a ako myslis jednu odmerku do 12,5ml mlieka? ja som zarobila teraz do 50ml mlieka polku odmerky a nechcem zarabat s vodou ale do mlieka co si odstriekam. a to sa mi zda velmi vela 50ml na to aby som jej z toho dala len dve lyzicky 😕 a ono to ma byt uplne huste alebo take ako ked zahustis polievku krupicou? dala som jej dnes aj 50ml fenikloveho caju a zajtra jej chcem dat kamilkovy a neviem ci jej mam nieco kupit aj na to palenie zahy?