Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

majamat
16. sep 2011

@beruska113 moja je na materskom mlieku, ale od urciteho obdobia, neviem presne, tusim od 3m. zacala kakat tak, ze to strasne smrdelo. tak nakyslo, akoby acidko. aj sa urobil vyter a nic. uz tak kakala stale a teraz, ked uz ma prikrmy, tak je to rozne a tiez zapachajuce. urcite je dobre, ked sa urobi vyter, ale pokial nema ine tazkosti, tak to nic nemusi byt.

beruska113
16. sep 2011

@majamat sestrička to definovala ako olomoucke syrečky. Starší syn kakával aj 5-10krát, sme boli na gastre kvoli intolerancii laktozy, naštastie to nemal. Ale teda tak smradlavo veru nikdy nekakal. Si ma nepotešila moc. MM chová hady a pre ne ako žrádlo aj myši, ale povedal, že ten Adamkov smrad je už aj nanho moc.

majamat
16. sep 2011

@beruska113 no veru to nie je nic prijemne. vsak v tom vytere by sa malo ukazat, ci nejde o infekciu. aj to moze byt pricina.

samayka
18. sep 2011

kedy sa začal u vás prejavovať reflux?? máme týždňové mačiatko, nie je to skoro ???

majamat
18. sep 2011

@samayka asi 2 - 3 tyzden, ale aj v porodnici mam pocit, ze viac vygrcla.

beruska113
19. sep 2011

@samayka nám hned po prichode z nemocnice. v nemocnici v podstate nič nejedol, takže v podstate hned ako začal jest.

mkg
20. sep 2011

u nás reflux už v pôrodnici ☹

kucierkam
26. sep 2011

...ahojte maminy...ja sa len chcem spytat ktore caje nemozem pit ked kojim. Som trocha nachladena a uz 3 den pijem cje na chripku a nachladenie. Drobec uz 2 den mi v noci stava kazdu hodinu az 2. On je sice choruckyy tiez ale prve noci ked bol chori tak mi spal lepsie ako teraz, tak neviem ci su navine tie caje,lebo sa strasne kruti tak ci ho neboli brusko.diky

nikaa21
26. sep 2011

My sme grckali už v porodnici a teraz už mame 3mesiace a stále to trvá takze len pereme a pereme.myslela som že to prejde ale asi s tým treba niečo robit.takze pri najblizsej návšteve pani dr.sa s ňou o tom porozpravam.

beruska113
26. sep 2011

@nikaa21 námpovedala doktorka, že v 4.mesiaci ako začne jest prikrmy, tak skusime vysadit AR mlieko a uvidime. že sa to zvykne upravit. alebo potom zase v 1.roku. Dovtedy asi len vadržat.

kocurcek
26. sep 2011

Baby, môjho malého po nutrilone AR neskutočne zapieklo...papal ho 3 dni a dnes, na štvrtý deň už kakal 3 x strašne tvrdé bobky...som ich vyťahovala teplomerom...chuďatko...poraďte pls, či prejsť na bebu ar, alebo radšej obyč nutrilon + nutriton ?

alecka
27. sep 2011

@kocurcek ja mam len susenost s obycajnym nutrilonom-starsiu dceru zapekal, a s nutritonom pri mladsej- tiez tvrde bobky - vratila som sa na ar bebu, po nej sice ma zelenu stolicu, ale vychadza bez problemov. takze u nas nesedi znacka mlieka. ja by som dieta netrapila a skusila ine mlieko.
@nikaa21 moja ma 5 prec a grcka stale a po ar mlieku. po pevnej strave je to podstatne lepsie, ale tu jej mozem davat len 1x. neviem kedy to skonci 😠

kocurcek
27. sep 2011

@alecka keď nechcem stále skákať zo značky na značku...mal sunar, potom bebu, teraz nutrilon, tak som mu dala obyč nutrilon, síce tyčkuje odušu, ale dnes poobede mal krásnu stolicu, ešte mu to skúsim zahustiť trošku nutritonom...a uvidíme...až potom by som zas skúsila iné...lebo ak by mu nesadla teraz beba a zas by som potom musela skúšať nutrilon+nutriton, tak to nie...tak drž palce 😉 inak po bebe mal aj môj malý zelenú stolicu, teraz mal takú žlto-zelenú...

alecka
27. sep 2011

@kocurcek tak drzim palceky 😉 😉 😉

kocurcek
28. sep 2011

@alecka no takže 150 ml vody + 5 odmeriek nutirlonu + 1 odmerka nutritonu = tyčkuje jak ďábel, ale kaká v pohode...sa mu to bojím zatiaľ viac zahustiť...podľa návodu by mal mať 1,5 odmerky nutritonu... a teraz poraď prosím... dať viac zahustené, aby negrckal, alebo počkať pre istotu ešte dva dni, či tie hovnička budu fakt v poriadku..?

alecka
28. sep 2011

@kocurcek no ja neviem ☹ . ja som nutritonom zahustovala neocate, ked sme testovali alergiu na bkm. spociatku som davala nutriton podla navodu, postupne,kedze mala tie problemy so stolicou, tak so uberala, aby ju to tak nezapekalo. u nas to na grckanie nemalo ziaden vplyv. je to rovnake ci som jej davala bebu ar, ci neocate zahustene nutritonom. rozdiel bol len v stolici. a kedze ta je po bebe lahko vylucitelna, volila som tuto alternativu. na tvojm mieste by som skusila dat nutritonu podla navodu-1,5 odmerky. uvidis ci to nejako ovplyvni stolicu a hlavne to nestastne grckanie 😠 . inak po mojich momentalnych skusenostiach, ale aj po preciani skusenosti niektorych dievcat, nie vzdy na to grckanie zaberu tieto zahustovadla, ten traviaci musi dozriet a dovtedy to chce trpezlivost, ja sa priznam ja ju uz obcas stracam ☹ . a neskusala si gastrotuss? mne sa celkom osvedcil, len tiez malu mierne zapekal, takze som jej ho prestala davat . drzim palceky 😉 a daj vediet ako pokracujete.

beruska113
28. sep 2011

@kocurcek a kolko má Tvoje mimčo? a striedaním mliek sa netráp. určite to nerobiš z nudy, alebo len tak. my sme začali na sunare nutradefense, tam sme objavili reflux. potom sme mali Bebu AR, z nej často a riedko a neskutočne smradlavo kakal. Potom som skusila Francee Lait AR a hned bolo kakanie super, ale hned po dopapaní ho bolelo bruško. Pil ho dva týždne a doktorka kázala davat ho dalej, ale dnes som ho v clelej nitre nezohnala a vraj nie je na centrálnom sklade a bude až v oktobri. tak sme kupili nutrilon a uvidime. snad nedopadneme ako vy. držím palce. skuste to francuzske.

kocurcek
28. sep 2011

@beruska113 máme 3 mesiace a dva týždne...mne sa lúbi, že po nutrilone kaká aj dvakrát za den, žltozeleno...keď papal bebu, tak kakal každý druhý deň tmavozeleno...ale tyčkuje stále...ešte to skúsim nejako nakombinovať s tým nutritonom a keď nepomôže, musíme skúsiť iné... najhoršie je to, že každá mamička ti odporúča niečo iné, lebo fakt každému dieťaťu pasuje iné mliečko, takže nám zostáva len skúšať, čo zapasuje nám ☹ a nutrilon si kúpila aký? obyč. alebo AR?

beruska113
28. sep 2011

@kocurcek no vidiš a moj Adamko má len 1,5mesiaca. Jasne že každemu pasuje ine. Som Ti pisala o to francuzskom ay ste skusili preto,lebo malo ludi vie, že je aj take. Nutrilon ARkový.

beruska113
28. sep 2011

@kocurcek inak prvý syn zase z nutrilonu po 4mesiacoch začal kakat aj 10krát za den. z ničoho nič mu začal škodit.

alecka
28. sep 2011

@beruska113 inak s "vonavou" stolicou po bebe ar mame aj my skusenost. ale ja uz nebudem experimentovat inymi mliekami. uz to snad nejako vydrzime 😒

kocurcek
29. sep 2011

@alecka
@beruska113
Ja to nechápem, zahusťujem to, už som dala 1 celú odmerku + trošku nutritonu a to grckanie sa vôbec neupravuje...tyčkuje veselo ďalej...nutrilon AR ho desne zapiekol, tak sa mu to bojím viac zahustiť...

kocurcek
29. sep 2011

@alecka alecka, tvoje bábo má už vyše 5 mesiacov a ešte stále tak grcká? aj keď papá už aj príkrmy? 😨 no do kelu, a ja že keď začne papať aj niečo iné, tak sa to upraví...

alecka
29. sep 2011

@kocurcek stale. pije aj cajik ale ten negrcka ako mlieko. tak ja neviem ci to je len tym mliekom ci co. ona mi grcne este aj tesne pred dalsim papanim. po prikrmoch je to v pohode, robim jej ich ale riadne huste, ako mi kazala dr. ked spapa redsie, ako napr. vyzivu, trochu pregrcne, ale nie je to v takom mnozstve ako po mlieku. a je to mozno aj tym, ze neodhadnem mnozstvo, a ked to prepiskne, zvysok musi ist von 😀 . myslim si, DUFAM, ze sa to tou pevnou stravou upravi. najlepsie by bolo, keby uz mohla papat viac davok prikrmov, aby sme minimalizovali mlieko. no este si budem musiet pockat 😖 .

kocurcek
29. sep 2011

@alecka ajajáj, tak to je na dlhé lakte ☹ ale pokiaľ čajík toľko nevygrcne, tak to ozaj bude možno tým mliekom, lebo čajík je redší, môj ho tyčkuje stále...a dúfam, že niečo v ňom aj zostane 🙂

majamat
29. sep 2011

@alecka
@kocurcek moja uz negrcka vela, ale obcas sa jej nieco vrati hore a vygrcne aj vodu. stale davam nutriton a to aj do vody. nam zabera. prikrm robim tiez hustejsi, no niekedy sa neda, lebo cuketa a pod. zelenina sa vela napije vodou, ked sa vari. minule mi na koberec vygrcla spenat. nastastie je to tmavy koberec. v noci sa nam zas stalo, ze sme sa s mm zobudili na bublanie a to sa malej vratila voda do krku po hodine, inak vygrcne aj po 3 hod a skor tekute - mlieko, voda. prikrm, len, ked je riedky a tiez, ked sa vela po nom napije. aloe mozem povedat, ze je to omnoho lepsie, ako pred par mesiacmi.

alecka
29. sep 2011

@majamat tak super 🙂 , som myslela z ti napisem ako sa drzite.sme na tom napodobne, len caj jej davam normalne nezahusteny. a po nom blinka naozaj minimalne. aj ked, ked porovnam mnozstvo mlieka a mnozstvo caju co za den vypije, mozno je to blinkanie- to mnozstvo vyblinkaneho rovnakeale urcite sa jej nevracia po 3-4hodkach ako mlieko. mne sa este obcas stane, ze mala vygrcne prikrm co spapa po dalsej davke mlieka- s tym mliekom. niekedy je to aj po 6 hodkach. je to minimum, par kuskov, ale neviem preco to po tak dlhej dobe este ma v zaludocku 😖 . ci ma nieco s travenim, alebo ju prepchavam a zaludocek nestiha. aj ked si myslim ze ak by jej bolo vela, dala by mi to aj inak najavo. inak ja by som uz bola velmi rada keby to grckanie skoncilo. a to som pocula o detoch co grckali do 1,5roka 😠 . vsak vy ste tiez prikladom ,ze nie vzdy to prejde za tych par mesiacov ☹ . a my asi budeme patrit tiez do tej skupiny 😠 😠 😠
@kocurcek neviem kolko ma tvoj maly, ale ten gastrotuss si neskusala? este to by mozno trochu pomohlo.

majamat
29. sep 2011

@alecka sice mala stale obcas vygrcne, ale aj tak je to omnoho lepsie. mlieko pije uz len 3x denne. teraz momentalne nas trapia zubky. mala ma aj zvysenu teplotu a sopliky. dufam, ze to bude len zo zubkov. vy sa ako mate?

kocurcek
29. sep 2011

@alecka má 3 mesiace a 2 týždne...neskúšala som...to sú kvapky? Dnes som mu ten nutrilon skúsila viac zahustiť, grcká podstatne menej... a teraz čakám na hovienko...že aké bude 😖

kocurcek
29. sep 2011

@majamat no tak dúfam aj ja, že keď začnem príkrmy dávať, tak to bude lepšie...lebo stále ho len prezliekam a jemu to už lezie na nervy...