Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

beruska113
30. sep 2011

@kocurcek ja som tiež kupila nutriton, tak potom skusim. a probiotiká by som skusila, prvý syn pil aj Adamkovi dávam a v živote ich z ničoho nezapieklo. Ani z kukurice. ALe jasne, že každe dieta je ine. Ale možno by to pomohlo, dobrá bola bio gaia, tá je od 3mesiaca. TEraz davam lactobacilky baby od swiss na mesiac asi 10E, alebo ten istý názov od biopronu stoja 6E na mesiac.

alecka
30. sep 2011

som sa tu vcera chvastala ze mala takmer negrcka z caju, tak dnes hadzala take cajove slehy 😠 😠 😠 . som to poriekla ☹ ☹ ☹

kocurcek
30. sep 2011

@alecka a tie čajové sa aj ťažšie perú 😖

samayka
30. sep 2011

@alecka - písala si o nejakom sirupe, čo ste dávali a mala si pocit že zapeká? nečítala som veľa dozadu, tak sa chcem spýtať - bol to Gastrotus? my sme s ním nedávno začali - a dnes aj skončili... naša malá grcá síce prvú ligu, ale horšie je to, že sa pri tom neskutočne trápi a pučí. mám pocit že ju to bolí, keď sa jej to tlačí všetko von. máme len 3 týždne a ešte si nevie poriadne odgrgnúť, možno aj preto ju to všetko tlačí a omína.. dávali sme ten sirup len pár dní, nemám pocit že by nejak extra zaberal - skôr som si všimla, že prestala tolko kakať. a pri každom kakaní sa pučila a trápila ešte viac. ak sme ho vysadili a dnes celý deň kaká s úsmevom a skoro ako o preteky 😀

samayka
30. sep 2011

@beruska113 - ahooooooj Naďkááááá 🙂 kde sa to my nestretneme 🙂

alecka
30. sep 2011

@samayka ano gastrotuss. spociatku jej celkom zaberal, ale citala som vela prispevkov ze nezabral. neviem od akeho veku-hmotnosti ho baby mozu. mala mala cez 2 mesiace a dr povedala ze je este velmi mala, ze ho najviac davat v mnozstve 3x2ml. asi po tyzdni zacala mat problem s kakanim, tak som jej ho davala 1-2x za den, az som prestala uplne.
@kocurcek no a my sme tam mali este primes bananu z pred 5 hodin, ja uz neviem 😒 neviem cim odperiem tu farebnu kombinaciu 😠

samayka
30. sep 2011

@alecka nám ho doktorka doporučila hneď ako sme boli prvý krát na poradni... mali sme to aj pri prvej, ale to ešte bolo v tých sáčkoch. to ešte nebol takýto sirup ale taký hustejší ružový gel. nezaberal ani u nej.. jediný rozdiel bol, že grcala na ružovo 😀

alecka
30. sep 2011

@samayka mne ho nasa pediatricka neodporucala, poslala nas na gastro a ta sa ma dr spytala a gastrotuss ste skusali? no kocurkovo, 1 sa na teba pohorsene diva, lebo to chces dietatu dat, 2 preto, lebo si ho nedala 😠 . inak ten ruzovy sirup som skusala v tehotenstve- delkatesa 😝 😝 😝 a starsia ti dokedy grckala? davala si jej nieco na to?

kocurcek
30. sep 2011

@alecka podávam hlásenie.. 🙂 malý prestal grckať....pfu... ale si predstav ten strach, aké hovienko z neho vylezie...a či vylezie samé, alebo budem musieť pomáhať ☹

alecka
30. sep 2011

@kocurcek tak to je fajn 🙂 no, poznam tie obavy 😒 . ale verim ze to pojde same a bez problemov. strasne vam to prajem a drzim palceky, aby tato kombinacia bola vhodna 😉 , aby ste sa prestali trapit aj s grckanim aj s kakanim. som zvedava, co napises zajtra...drzkajte sa

beruska113
30. sep 2011

@kocurcek čože? super. a mysliš, že to pomohol ten nutrilon s nutritonom nakoniec? u nas zatial OK. Zajtra možno skusim 3nutrilonu obyč. 1 AR.

kocurcek
30. sep 2011

@alecka ďakujem 🙂 idem asi spať, som nejaká vyflusnutá dnes ☹

majamat
30. sep 2011

@samayka moja mala problem s grckanim prudom asi 2-3t. tak sme ju dlho po napapani nosili na rukach a zlepsilo sa to. pouzivali sme gastrotuss, ale vygrcla aj ten a co je horsie, neodstranil ostatne prejavy refluxu ako napr. strasny plac po krmeni, prehybanie sa a krcenie sa a caste ckanie. ked sme malu dlho po jedle nosili, tak len po troche vygrckavala, no to ostatne bolo horsie. tak sme presli na nutriton a ten nam nastastie zabera.
@alecka mne sa podarilo dobre vycistit hnedu farbu od repiku z kupacieho lehatka domestosom. moze sa pouzivat na bielenie pradla, je na nom navod, ale co bolo uplne najlepsie, ze povodna farba zostala a nezosvetlilo ju. ak mas obavy, tak najskor skus na malom kusku ako latka zareaguje. a inak, teraz ked uz tolko prikrmujeme, tak veci namacam do riedeneho arielu, ale nie vzdy sa to vyperie. najlepsie je, ked sa da ariel priamo na latku pred pranim. mam s nim dobre skusenosti.

kocurcek
30. sep 2011

@beruska113 hej, nutrilon + nutriton...len dúfam že som mu to nezahustila až moc....ak ho zapečie, tak mu to takto nemôžem dávať a bude grckať ďalej ☹

beruska113
30. sep 2011

@samayka tak u vas je to až také? ja sa v tom moc nevyznám a sme na UM a len skušame a skušame.

Inak ja sa už doktorke ani nepriznám, čo a ako skušame, lebo pozerala na mna akoby som malemu chcela zle, ked som prešla z Beby na France Lait.

beruska113
30. sep 2011

@majamat Adamko štiká stále, ale ako sme prešli na Nutrilon neplače po jedle, ani sa nekrčí. A ja som myslela, že to sa nahltal vzduchu moc, preto to robi.

majamat
30. sep 2011

@beruska113 asi ano, ale je to prejav refluxu. ono to tak nejak spolu vsetko suvisi a aj kolika. deticky, co maju reflux, maju casto aj koliku. aj moja mala. prve mesiace boli plne revu a ja som bola niekedy uz zufala.

beruska113
30. sep 2011

@majamat tak ako to čítam, tak vam veru nezavidim a mam pocit, že Adamko to ma naozaj len slabu formu asi

alecka
30. sep 2011

@kocurcek aj ja idem, lebo som uz grogy 😔 . dnes mame vyrocie sobasa a keby som si mohla vybrat darcek, bol by to riadny a dlhy-predlhy spanok 😀 😀 😀 . no skusim navrhnut 😀
babulky prajem vam dobru nocku a pokojne babetka 🙂 🙂 🙂

kocurcek
1. okt 2011

@alecka zatiaľ kakáme v pohode 🙂 nie je to úplne bez grciek, ale je to oveľa oveľa lepšie...

alecka
1. okt 2011

@kocurcek tak super, dufam, ze to uz bude coraz lepsie 🙂 🙂 🙂
@majamat dakujem za tip, mnesa osvedcilo aj klasa jadrove mydlo, pouzivala som aj vanish, ale to nebolo terno 😖

samayka
1. okt 2011

@majamat Elušku - našu prvú sme tiež dlho nosili, aj sme všetko polohovali - dokonca aj prebalovák bol vo zvýšenej polohe 🙂 a prejavy refluxu sa vytratili až s nástupom príkrmov. trošku zabralo aj kojenie po ležiačky, mala som silný tok mliečka a to jej teda k pohodliu nepridávalo - po ležiačky to bolo lepšie.
toto všetko si ale pri Ninke nejak dovoliť nemôžem... Elinka má 2 a štvrť roka a vyžaduje si svoje, žiarli a podobne... čiže nejaké extra dlhé nosenie nehrozí, prebalujeme sa na posteli - aby Elinka vždy videla čo sa deje a mohla "pomáhať". aj preto si myslím, že to má Ninka horšie, je mi strašne ľúto, že si nevychutnám ako mi bábo po nakojení krásne a s kľudom anjelika zaspinká...tie kŕče a skrúcanie a tie vygúlené očká keď jej mliečko zabehne až do nošteka... do plaču mi je, nezvyknem si. ale na druhej strane, teší ma že viem, že to všetko raz prejde 😀

@alecka - my teraz kakáme ako o preteky a už sa ani toľko nepučí pri tom... už jej ten gastrotus nedám. keď tak možno len dopoludnia, aby sa v noci v klude kakalo... ale radšej vôbec. nutriton asi tiež nebudem skúšať, pri Eli sme tiež neskúsili, vlastne raz.. ale bolo s tým viac roboty a kým som to do nej dostala, tak sa rozparádila a nahltala pri tom vzduchu, že to bolo len horšie. tak ako som písala vyššie - prejavy refluxu sa vytratili až s nástupom príkrmov. trošku zabralo aj kojenie po ležiačky, mala som silný tok mliečka a to jej teda k pohodliu nepridávalo - po ležiačky to bolo lepšie. konzultovala som to s jednou laktačnou tu na MK, veľmi mi pomohla.

@beruska113 - no máme to ťažšie, hlavne preto, že Eli je neskutočná citlivka. také moje srdiečko 🙂 k júlovkám sa dostanem, počítam a odpadnem... Ninka buntoší po nociach, Elinka cez deň.. ešte že Michal je teraz 2 týždne doma, aspoň môžem cez deň čosi porobiť alebo nebodaj aj pospať 😀 ale už to bude určite len lepšie a lepšie 🙂))

majamat
1. okt 2011

@samayka aj ja som mala rovnake pocity, ked malej bolo zle. vsade sa pise o uzivani si materstva, ale s takymito problemami to nie je jednoduche. no co narobime, materstvo su aj starosti, nielen radosti.

beruska113
2. okt 2011

@kocurcek prosim Ta a ten nutriton nechavas3_4min rozpustit aby to zahustil. v navode tak pisu, ale ved v noci by sa maly vyplakal za ten čas riadne

kocurcek
2. okt 2011

@beruska113 ahoj...no hej, to treba tak nechať...dlhšie to trvá...ale môj malý sa nebudí v noci... papá cca o 20:30 a potom až o 05:00 ... cumlom ho nejak oklamem, prebalím zatedy...ale napríklad vodu by som si prevarila popredu a dala do termosky...neviem či je to až také správne, ale veď iba na noc...aby si nemusela ešte aj na vodu čakať...

beruska113
2. okt 2011

@kocurcek no tak Adamko jedáva každé 2,5 až 3h. A ja som nezodpovedná matka, ja ohrievam Lucku v mikrovlnke, tak to trvá krátko. Alesom rozmýšlala, že ak by nepočkal, tak v brušku sa mu to predsa zahusti 🙂 A dnes som skušala dat obyčajný nutrilon a vyšlo mu trochu asi 2krát, ale nič hrozné.

beruska113
2. okt 2011

@kocurcek a aj ja chcem takú noc, to máš super. Adamkove bruško vzhladom na vek zvládne len 120ml, ale velke telíčko si pýta viac, tak papá častejšie.

kocurcek
2. okt 2011

@beruska113 Frederik takto spáva asi dva týždne...tiež papal aj v noci každé tri hodinky...neviem, či je to tým režimom, ktorý sme mu zaviedli...ale proste má teraz také obdobie, že spinká celú noc...a už ani nespievam pesničky, prešla som na rozprávku...pripadala som si divne, keďže spievať neviem 😀 manžel sa medzi dverami vždy na mne smial 😠

majamat
3. okt 2011

@kocurcek ja som malej spievala uspavanku a pre zmenu sa nesmial mm, ale mala. a ze uspavanka 😀

kocurcek
4. okt 2011

No kočky, nutritok akosi prestáva účinkovať...normálne začína grckať...samozrejme nie ako predtým, ale keď sa hrá na hracej deke, tak zrazu len prídem a hlavička v tyčke 😢 už ideme podľa návodu, tak viac zahustiť mu to nemôžem asi...