Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

annag
6. dec 2008

womenne, cestoviny ako také asi ťažko, no ak sa príliš najedol, tak samozrejme to môže byť, pri refluxe sa nesmie veľa papať a deti často zjedia viac než im bruško dovolí, a potom grckajú. Neboj sa, chlapci sú už veľkí, ak sa aj pogrcká, tak sa na to sám zobudí.

eliska7
8. dec 2008

nebola som tu už dlho,ale nato ,že ma mala už dva roky,znovu začiname mať problemy,stale sa snažím dodržovať čo by mala jesť a čo nie,ale u babky zje čo jej daju a ked sa jej preplni žaludok grcka sa jej späť do pusky,stale ma štikutku,od septembta berieme vkuse po každom jedla sap simpex,chodime dalej na gastro ambulancii,som zvedava ako to bude dr.riešiť,lebo ked sme boli v septembri v nemocnici v nitre,tam nam chirurg povedal,že davno jej mali ten reflux zoperovať a mohla pokoj ako sa takto trapiť 😕 tak sme boli zaskočení,že kazdý lekar to lieči posvojom 😕 mate niekdo problemy s takyto už velkými deťmi?

vladu3
8. dec 2008

Ahojte mamini ja mam podobný problém len mne reflux nezistili. Môj mali ma sedem týždňov kojila som mesiac vždy po napapaní dosť grckal a potom aj po hodine to s neho vytekalo strašne bol nervózny a plakal. Prešli sme na Nutrilon AR1 to bolo ešte horšie dostaval krče ako keby to chcel dostať von zo žalúdka. Potom sme začali dávať Nutrilon 1 od narodenia a k tomu nutriton na zahustenie to bol horor ako to spapal tak mu to cele vyšlo von aj nosom aj ústami vôbec sme nespávali stále sme boli hore bol nervózny, kŕčovitý a vôbec sa mu nedalo zaspať, teraz papáme mliečko Neocate lebo že môže byt alergicky na kravskú bielkovinu ale výsledky ešte nemáme.Papáme ho štvrtý deň ale nemáme žiadne zlepšenie, po krmení začne strašne plakať a nedá sa utíšiť strašne plače až záchvaty nespime ani v noci ani cez deň 10 az15 minútové spanie a to na rukách,kakáme a prdíme pomocou rektálnej trubičky keď si grgne začne plakať, dávam aj kvapky espumisan aj feniklový čaj ale to sa mi zdá že je to horšie, je to strašne. Poradte.

annag
8. dec 2008

vladu, a koľko vypije na jednu dávku a ako často papá?

cvrcekdado
8. dec 2008

vladu3 - fenykel naduva! skus len 1-2 lyzicky. Espumisan L - treba dlhodobjesie uzivat - koli riadnemu dostaveniu sa efektu.Rektalna trubicka - NEPREHANAT - je navykova!!!
U nas zaberali recepty starych materi. Ja nie som odbornik, pisem len co som sa podozvedala, ale drzim palce.

vladu3
8. dec 2008

vypije 90 a každé 4 hodiny ale píta už po troch hodinách ako práve teraz ešte že mám sestru.

annag
8. dec 2008

vladu, nepije veľa, to reflux nebude - buď alergia alebo infekcia, fakt by si mala trvať na komplexnom vyšetrení, ak takto veľa grcká a má kŕče - alergia na BKM sa tak prejavuje, ale zlepšenie po 4 dňoch by si už mala cítiť

vladu3
8. dec 2008

robili mu vyšetrenia, infeciu nema a alergiu na BKM to budem vedieť až na druhy tyžden. Musim len dufať že sa to zlepši

i.n.g.a
9. dec 2008

vladu - To iste sme mali aj my+hnacky.Plienky som menila hadam kazdu hodinu 😢 .Nic nepomahalo a dokonca sme boli aj tyzden v nemocnici.Ale ako sme vymenili mlieko(z Nutrilonu sme presli na inu znacku,nema ju rada.Grckala a mala po nom krce) sa to zlepsilo.Znaciek,ci druhov sme vyskusali asi 6.Teraz papame Enfamil AR a je to zatial ok.Grcka,no nie prudom a nie tak casto.A ked sme davali k mlieku Nutriton,to bolo hadam este horsie.A navyse ju to zapekalo.Robili nam vsemozne testy,ale nic ine okrem refluxu a koliky nam nezistili.Tak drzim palce nech sa vam to polepsi.

vladu3
11. dec 2008

Dakujem vam vsetkyk co ste mi napísali. Musím to len vydržať hadam to bude lepšie.

denisocka
12. jan 2009

ahojte,tak ešte tu som nepísala 😀 syn ma rok,a sice už dlhšie ma problemi,ale až teraz po kadejakých kožných problemoch,napínaním na vracanie (nezvracia) riedke stolice ako kedy a sople.... dostali sme odporučanie na gastro,či to jie je alergoa na BKM,alebo refllux alebo helikobakter

dobre si pamätám,ked mal pár mesiacov a bola som u detskej s tým,že ma asi reflux,vtedy mi bolo povedane,že to deti maju a netreba to riešiť....no a ktovie či sa niečo nezanedbalo.naozaj už neviem čo to može byť....

ak je tu niekto,kto ma stašie dieťa ako bábatko,a ma s tým skusenosti,rada privitam nejake rady,alebo prejavy refluxu ,ake to bolo u nich...

maleho stále kojím,nejak posledny polrok nepriibera-teda asi 200g/mesiac,pritom je velky jedák a bruško ma stale "nafuknute" ,kakame často , aj 3-4x denne,často riedke, sople-take zadné ma IP v kuse odmala,posledne 2mesiace má taku zabavku,že "sa napína" na zvracanie,najprv som myslela že finta,potom že zato,že mal zapalene hrdlo,ale robi to nadalej ... no a ma aj kadejake kožne vyrašky,tie mám v inej teme dobre rozpísane 😅

3558
12. jan 2009

ahojte.chcela by som vas poprosit o radu.mamicky co maju deti s refluxom ako ich polohujete v detskej postielke?moj maly mal reflux a mala som vyvysenu matrac na postielke,ale teraz uz mu to uplne preslo a neviem ci tu matrac mam dat spat do roviny,alebo nie.dakujem velmi pekne za odpovede

emaso
12. jan 2009

zuzana ja som polohovala do 8 mesiacov,pre istotu 😉

3558
12. jan 2009

maly uz je v pohode dva mesiace, ale myslim ze ked zacne sediet, tak by bolo lepsie aby sedel na rovnom, ako na vyvysenim, nie? no ved este pockam. ale aj tak sa mi to zda uz take kade-jake ☹ no ved uvidim. 😉

i.n.g.a
13. jan 2009

Baby,mam otazku..Ake vysetrenia robia na zistenie refluxu ?Ja byvam v zahranici,tu sa nerobia skoro ziadne 😠 .Ale mam v plane ist na Slovensko a v ramci navstevy ist aj ku nasim dr.Dakujem.

3558
13. jan 2009

inga ani ja nezijem na sk, ale prisla som domov na dovolenku, chcela som maleho objednat na detske gastro a si predstav ze malovali, tak bolo cele dva tyzdne zatvorene. mala som jedy, ale co narobis? najblizsie detske gastro bolo az v povazskej bystrici,no tak som isla do nemocnice za primarom detskeho oddelenia nech mu spravi prehliadku a platila som len 200sk. a tu v uk, mi povedli ze to je ok, ked tak grcka. a maly mal silny reflux. ☹

mia.k
14. jan 2009

denisocka,dobre že idete na gastro,tam by sa to malo objasniť.
i.n.g.a.,na zistenie refluxu sa robí sono bruška.
zuzana,náš malý má 8mes.a ešte stále má troška reflux,ale minulý týždeň som mu už dala postielku do roviny,a je to úplne v pohode.Pokiaľ ti už malý negrcká tak nevidím dôvod,aby si ho ešte polohovala.

denisocka
14. jan 2009

no okrem ineho nám dnes pribudla ťažka porucha imunity,tak ktovie čo s čím suvisí 😔

u2jana
15. jan 2009

ahojte, ako sa vam podarilo polohovat az do 8mes? ta nasa ma 4mes predvcerom sa naucila pretacat z chrbatika na brusko a odvtedy to robi stale... v noci sme museli vyrovnavat postielku, lebo som ju 2x krat nasla ako lezi nielen na brusku ale aj dole hlavou 😒 co s tym? rada by som ju este polohovala, lebo sa jej trosku grcka, ale ona uz proste na chrbatiku nevie vydrzat, motovidlo jedno...

lujzickak
16. jan 2009

Ahojte vsetky bojovnicky s refluxom
som tu prvy krat a mam 4 mesacnu dcerku. Nas pribeh refluxovy je asi nasledovny. Reflux nam sice nebol diagnostikovany sonom, ale vsetky priznaky tomu nasvedcovali cize diagnoze znela reflux - nerobili sme pre to nic, iba sme zvysili matrac a to je vsetko. Nutriton sme mali mat pripraveny iba keby to bolo velmi zle. Pediatricka sa o to nezaujimala ale kedze sme boli evidovani v ambulancii pre rizikovych novorodencov, tak tam nas doktorka Vicianova patricne sprdla za ned. odrziavanie antirefluxoveho rezimu. Hrozila astmou, zapalom pazeraka a podobne. O ostatnych diagnoznach ani nehvoroim. Cize s dvojmesacnou dcerkou sme zacali antirefluxovy rezim, kupili sme kresielko, Nutriton a zacal sa boj - nic moc to nebolo. Nebolo to menej casto ale skor menej na kvanta - Potom o mesiac sme zacali cvicit Vojtovu metodu a tym sa velmi rozhybala, cize som sa ani necudovala ze grcka, ked dvihala nozicky do vzduchu. Cvicili sme mesiac 4 krat do dna a aj ked som sa snazila davat Nutriton, ked cvicila na brusku, tak vygrcla aj Nutriton, tak som to vzdala. Na gastre sme nikdy neboli, teraz pojdeme na kontrolu k MUDr. Vicianovej tak cakam ze nas patricne sprdne. Uz som unavena z tolkych informacii o refluxe. Mala sa po 3 mesiacoch dopracovala este aj tichemu refluxu a pritom som si myslela, ze jej iba slinka zabiehava - az mi to potom cele doslo. Cize ju neustale sledujem, monitor dychu je samozrejmy. Na tejto stranke je mnozstvo informacii, ktore ma fakt miatnu a uz neviem co si mam o tom mysliet. Jedna mamicka tu spominala ze doktor jej povedal, ze deti maju prirodzeny reflux do 10 mesiaca, mna moja doktorka sprdla, ze preco to neliecim, ze ci chcem aby to malo nasledky. Moja kamoska to neliecila - nezahustovala a maly je evidovny teray ako astmatik - neviem ci z toho - ale spajam si jednoduchu suvislosti. Dalsi tupisu o sirupe Ulcogant alebo tak nejak - ten vek tam je hrozny - tych 14 rokov . Jedni pisu, ze je to na pazerak a druhi zase ze to pomaha liecit aj ten reflux. Dalsia mamicka pisala o plavani, ze vraj to pomohlo. Moja rehab. sestra tvrdi, ze aj cvicenie moze pomoct. Aj sa mi tak sprvu zdalo, ale kedze mi mala bola z tolkeho cvicenia vycerpana, tak nevladala jest a prestala priberat na vahe - cize aj ten reflux bol miernejsi. Teraz nam cvicenie zmiernili, jednak uz je zvyknuta, cize sa zase kvalitne prejedna. Hned ju aj nosim na rukach, ale vela krat mi vygrcne prave vo vzpriamenej polohe na rukach. Vysunute lozko sme zrusili na noc, lebo v noci to uz akoby zazrakom nema a stale bola pokrivena ako paragraf. Skratka som to chcela nejako zhrnut a kto sa ozve budem rada. Viem, ze je vzdy na matke, aby nasla zlatu strednu cestu, ale ja fakt neviem ako na to. Nezvladam aj davat Nutriton a tiez cvicit - je to niekedy na nervy - uz cakam vecer na muza a tak ten Nutriton obmedzim asi len na vecer - fakt neviem. Najradsej by som si zaplatila doktora , nech pride na jeden den, odsleduje malu a ja by som sa ho pytala milion veci. Takze tak - dakujem vsetkym, co to vydrzali citat, ale ulavilo sa mi 🙂

bimbia
16. jan 2009

ahoj, mi mame diagnostikovani reflux. boli sme v nemocnici na ultrazvuku a tam nam tiez povedali ze je to do toho 10 mesiaca, a malo by sa to zlepsit pri tuhej strave. na gastre sme neboli. predpisali nam tiez nutrilon ale ako naschval mala odmieta pit z flase, zo striekacky a aj z lyzicky. pri podavani strasne revy. skusili sme to dvakrat a ja som to hned vzdala. malinka chvalabohu pribera tak som to zatial nechala tak. do rezervy sme objednali novu flasu co ma cumel v tvare prsnika. tak neviem. zacala som aj citat tuto temu ale tiez som ju nedocitala lebo kazdy povie nieco ine. a o cviceni som nic nepocula. co je to ten tichy reflux? mame zvysenu polohu v postielke a to je vsetko. vcera sme kupili take hojdacie kresielko aby nelezala stale v postely. takze tak. dufam ze jej tym neublizim.

mia.k
16. jan 2009

u2jana,neviem,či ti to pomôže,ale napíšem ti ako sme to my robili s polohovaním,aby sa malý neskotúľaval dole. Položila som malého do stredu postieľky na bok,za chrbátik som mu dala väčší vankúšik a z druhej strany pod ruky som mu dala menší vankúšik,a to tak ,aby tie vankúšiky boli medzi ním a bokmi postielky natlačené.Takto bol z oboch strán zašprajcnutý a ešte pod nohy pod zadkom som mu dala zrolovaný uterák,aby sa nezošuchoval dole. Takto som to robila ešte keď bol menší a keď som ho ešte polohovala.Neskôr,keď už bol večší,bol už zvyknutý na takéto rovné spanie,že sa už nezkotúľaval dole a mohla som mu postupne tieto zábrany zrušiť.V pohode tak spával do 8 mesiacov,kým som mu tú šikminu nezrušila.Dúfam,že si ten môj opis pochopila.

zuzanaca
16. jan 2009

Ahojte.
Mám na predaj 2 neotvorené balenia Nutritonu. Trvanlivosť do 06/2009. Predám lacno.

u2jana
16. jan 2009

mia.k dik za info... aj ja som malu "obkladala" vankusmi, kym spala v perinke... teraz je v spacom vaku a tie vankusiky si posuva hore-dole 😒 najnovsie ma taku modu, ze sa zobudi v noci na to, ze je pasie koniky a place, tak ju musim vziat na ruky, popestovat ulozit na chrbat... proste des ☹

meggy21
17. jan 2009

Ahojte,
nie je tu niekto, kto má záujem o Nutrilon 1 AR? Mám 3x 400g balenia, cena z lekárne: 3x 128 Sk = 12,75 Eur Expirácia 10/2009. Predpísali nám to, ale nemôžeme ho používať, nakoľko synovi zistili alergiu na kravské mlieko. V prípade záujmu volajte 0907613146, alebo píšte na jasab@orangemail.sk, okres Košice.

bimbia
23. jan 2009

chcela by som sa spytat ako ste vypodlozili babatka s refluxom? mi mame postielku danu tak ze cele to na com lezi je o jedno nisie takze nepodlozila som matrac ale celej roviny som spravila sikminu. je to tak spravne? mala aj tak stale grcka. nutrilon ar mi nechce papat. kedy to prejde? co by som mala spravit pre to aby to bolo lepsie. a este grcka nie len mlieko ale aj cistu vodu zo zalutka. prosim o radu.

paola.o1
23. jan 2009

Moj maly ma tiez reflux, vyliecit sa to neda ☹ ale upravilo sa nam to ked som namiesto kojenia mu zacala davat odsate mliecko, vzdy ho necham troska pit z flase. ked vidim ze sa ide nadychnut, necham ho odgrgnut a zase mu dam flasu a takto to robime dva tri krat pocas krmenia no a po krmeni ho necham chvilu este sediet v autosedacke, grgne si, ked nie tak ho dam lahnut a potom zase zoberiem hore a to uz si odgrgne a medzi dalsim krmenim davam aj trosku caju, to splachne mliecko dolu, je to trapenie a kopa oracii okolo papania, ale pomaha nam to, nevrackame uz tak casto a to pred tym to bolo po kazdom jedlo prudom

zuzana1710
26. jan 2009

ahojte.moja mala ma reflux od narodenia.ked som isla k dr,tak mi povedala,ze pokial pribera,tak netreba ist ani na sono.mam jej davat nutriton.dala som jej ho asi 3 krat a vsetko vypluvala.z flase nechce pit vobec.a nepomaha ani polohovanie..grcka stale a po kazdom kojeni.len v noci negrcka.dnes sa pogrckala tak brutalne,ze som musela prezliect malu komplet,mna komplet a umyvat zem.bolo to uplne vsade.bolo to vsetko,co spapala.skusala som jej dat stavu z jablcka asi 2lyzice.vzapeti to vygrcla a to iste urobila aj s dzusom hipp.uz neviem co mam robit.tiez som zufala z toho a bojim sa aby to nemalo nasledky. ☹ ☹ ☹

annag
26. jan 2009

zuzka, a prečo si jej skúšala šťavy? len ju ďalej dojči, keď prejdeš na tuhú stravu, tak sa to zmierni, možno vypije príliš veľa či častejčie, neboj sa, žiadne následky nebudú, ak priberá, je inak spokojná, reflux treba hlavne pretrpieť

vikan
28. jan 2009

ahojte, nam diagn.mierny reflux a silny meteorizmus, prvych 6 tyzdnov sme plakali 4 hod.rano a 6 vecer, stale na rukach a na Kramaroch mi chirurgicka odporucila polohovat pravy bok a kazdu hodinu dojcit, ja som predtym dala aj po polhodine nakolko sme casto mali stikutku alebo cez obed ked spal az po 2 hodinach a plac nam prestal hned po polohovani pravy bok u nas zaposobilo ako zazrak nakolko syn plakal az prestaval dychat a bol bordovy, inak sam sa otacal na lavy tak som myslela, ze mu to lepsie robi, na brusko polohovat kazali,syn vydrzi najviac 10 minut, uspavame na fit lopte alebo vo zvislej polohe, nutriton nemozme skusala som stvrtinovu davku raz za den ale nemozeme pre bolesti nasledovne pouzivat, dcere mojej doktorky poradili zemiacik s mlieckom predpokladam v Holansku a dala mu ho ako 2apol mesacnemu a reflux presiel, ja pockam kym syn bude mat 4 mesiace a vyskusam ten zemiak, lebo cely den nosim na rukach a to mame uz vyse 7kg. dufam ze niekomu ten pravy bok pomoze kto ma mierny reflux s plynmy kombinaciu ked vidim ako ho polozim do vyvys.polohy a reflux ho zobudi, ale aspon plac uspal