Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

hanah2
29. okt 2009

dakujem tigri, za povzbudenie aj dobre rady 🙂
akurat s lekarkou v podunajskych si ma nepotesila, k tej nas totiz moja dok poslala 😢
a ako to myslis s tym, ze netreba davat odgrgnut?

hanah2
29. okt 2009

deborah1: polohovanim nazyva, co sa tu pise, ze zvysena poloha, nie horizontalne, ale napr. postielka pod 30st.uhlom, vela nosit, lehatko... to ôdusenie" som asi prehnala, to ja mam taky pocit, ze ked sa mu zvratky dostanu do nosa, vydava take divne zvuky, ako keby ho to dusilo.strasne chrci, preryvane dycha, a ako keby sa snazil "pretlacit" tie zvratky. ked ma zle noci, tak sa na to chrcanie s placom budi. zaujimave ale je, ze to ma vzdy az po polnoci. medzi siedmou-osmou nakrmime (nutriton + gastrotuss), vtedy zvycajne prespi tri az sest hodin (podla toho, aky ma den), a takto divne zacne dychat az po nocnom krmeni. niekedy ho sama zobudim,lebo ho uz nemozem pocuvat,streknem mu fyziologicky roztok, zvycajne si kychne a dychanie sa mu zlepsi, alebo mu to odsajem.sice si poplace, ale asi ryhclo pochopi,ze sa mu ulavilo, lebo sa aj rychlo upokoji 🙂 a tiez ti dakujem za mile povzbudenie 🙂 ja som taky ten typ,co berie dok vazne, zato sa chcem poradit s maminami,co si tym uz presli

hanah2
29. okt 2009

mneme: ja som si optimisticky myslela,ze ako vyvojova chyba sa to bude kazdym tyzdnom zlepsovat. omyl 😖 zacalo sa nam to v tretom tyzdni,nutriton hned nadherne zabral (tlacenie kase pre kojenim som nevzdala, ale uprimne mozem povedat,ze ako som pysna na to, ze dojcim,teraz zavidim mamam s UM, ake to maju lahke, zarobit do flase s mliekom....), ale v siestom tyzdni to uz bolo s nim rovnake ako bez neho. teraz sme dostali gastrotuss s instrukciou, ze kasu mame dat stale v dvoj az trojnasobnej davke (!) plus gastrotuss iba vtedy, "ked chcete, aby sas vam vyspal". davam ho teda vecer s nuritonom a nocne krmenia iba gastrotuss, lebo ked som sas donho snazila natlacit kasu, uplne sa mi zobudil a zaspavanie bolo este horsie. pot ychto par dnoch mozem povedat, ze sa trochu zlepsil, ale moc optimisticka nie som, kedze aj po nutritone sa najskor zlepsil,ale bolo to iba chvilkove. (inak vecerne krmenie mu sprijemnujem flasou 😀 odkedy sme sa vratili z porodnice, zaviedli sme si ritual,ze vecer krmi muz odstriekanym mliekom, a teraz mu donho davam nutriton, tak aspon vtedy sa netrapi)
inak moj maly neplace po jedle (z jeho prejavov este neviem udusit, ci a kedy ho pali zaha). prsnik odmieta,ked sa mu chce grgnut 🙂 ked sa odtahuje a spati, viem, ze ho mam dat na plece, odgrgne si a potom spokojne pokracuje dalej. ako probolem vidim ten nocny spanok-nespanok, presne to vrtenie, chrcanie, velmi vyrazny nepokj a take zvlastne zvuky, ktore mi pripominaju "zlostne vrcanie" (viem, ze to znie smiesne), casto sa strhava a budi
postielka to iste, co pises. maly sa v spanku stale vrti a aj v malom uhle je za chvilu schuleny na konci. ked sme vypodlozili viac, prepadol tam za par minut 🙂 autosedacku mi doporucila lekarka, co sa mi hned moc nezdalo. mame lehatko a na nosenie babyvak,kde si vie pekne pospinkat.
dojcenie asi nebude problem.mam sice dost mlieka, (musim si odstriekavat, ale to beriem skor ako plus - jednak ze moze krmit vecer manzel,ako som pisala, a vzdy mam nejake v zasobe,ked potrebujem nieco vybvit a ist prec od maleho), ale nezahlcuje sa nim, pije pokojne po duskoch a len malokedy tak pahltne,ze sa zakucka.
velmi dakujem za povzbudenie! horizont "sedenie a dokrmovanie" ako zlepsenie povazujem za uzasny (minimalne v porovnani so slovami dok, ze na najhorsie sa mam len pripravit a dufat,ze do roka sa to zlepsi) 🙂
myslim,ze

tigri
29. okt 2009

niekedy prave odgrngutie sposobi to povracanie, takze ak to babu nevadi, netlaci ho brusko, tak odgrgnut netreba, my tak fungujeme bez problemov uz par mesiacov

gastro v Podunajskych - kapitola sama o sebe, ja tam uz radsej s mladsou dcerkou ani nejdem, nechce sa mi tam hodiny vysedavat a pocuvat veci, ktore dobre poznam...so starsou som tam chodila, ale uz len kvoli sonu, aby som vedela, ci to este ma alebo nie...s tou dr. som sa trochu pochytila, lebo mi raz vynadala, ci chcem sposobit svojmu dietatu rakovinu....nevedela som totiz do dcerky dostat ten nutriton, velmi pritom plakala a nasledne sa z toho nutritonu dusila, tak som sa na to vykaslala....takze rob podla svojho rozumu a z toho co ti poradi, si vyber to, co vam najlepsie vyhovuje

spanok v noci - ak je takyto nepokojny iba v noci, tak skus hladat popri GER aj inu pricinu, mozno prave to vecerne krmenie flaskou mu nerobi dobre, prip. skus zavinovat na noc, mozno ho to ukludni

inac moja mladsia dcerka je na tom gastrotusse zavisla, vzdy si to vypyta pred spankom, davam jej iba malicko, max. 0,5ml, mam ho vzdy natiahnuty v striekacke a poruke 😉

carodejnica
29. okt 2009

Hanah, vynikajúco o refluxe napísala koníkovská laktačná poradkyňa annag v téme "dakujeme annag", ja to tu skopírujem.
(aj my bojujeme s refluxom, našťastie miernym, u lekára som nebola, stále len dojčím, UM nedávam, moja malá fľašu nepozná, riadila som sa radami, ktoré dala annag, myslím že je to oveľa lepšie, nám vyhovuje to, že dojčím po ležiačky a s malou nemanipulujem po dojčení, čiže nedávam ju ani odgrgnúť, nechávam ju ležkať - robím to hlavne večer pred spaním, je to náš zaspávací rituál, do autosedačky ju nedávam - v nej grcká ešte viac, je to logické, lebo sedká a má stlačený žalúdoček, takže podľa mňa je to blbosť, čo ti radila tá doktorka)

začiatok cit.

každé bábo grcká a má nezrelý zvierač pažeráka, no máloktoré má skutočnú refluxnú chorobu, kedy je často choré, neprospieva.... a ktorá sa rieši napr. aj operačne ... Drvivá väčšina detí nemusí mať refluxné prejavy také časté, ak sa dojčenie upraví. Reflux fyziologicky vrcholí okolo 3-4 mesiacov. Zahusťovanie sa pre takéto deti neodporúča - rovnako ako dospelí, potrebujú prijímať ľahko stráviteľné jedlo, ktoré nezostáva v žalúdku dlho, zahusťovanie robí pravý opak - jedlo je v žalúdku až príliš dlho, ťažký žalúdok spôsobuje záhu. Zahusťovaním eliminuješ grckanie, no záhu nie, naopak, tá je ešte horšia. Je dokázané, že zahusťovanie spôsobuje horšie a častejšie refluxné príhody počas celého obdobia, pretrváva dlhšie. Zahusťovanie zvyšuje riziko potravinovej alergie a Nutriton je i veľmi sladký a zvyšuje riziko obezity, diabetesu ... V zahraničí sa preto od zahusťovania ustúpilo, dokonca Nutriton niekde ani nekúpiš. Takisto mamičky posledné roky stresujú najmä celé okolie BA - okamžite idú na gastro, deti i mamičky sú nervózne, vystrašené, majú pocit choroby a v neposlednom rade v mamičke vyvolávajú pocit, že jej mliečko je zlé, resp. nedokonalé .... Preto je fajn s refluxom sa naučiť žiť a najmä upraviť režim a dojčenie tak, aby tých príhod bolo minimum i bez zahusťovania . Mala som takú staršiu dcérku a do polroka máme fotky iba s podbradníkom ... grckanie mamičky trápi, no deťom to zvyčajne nevadí, často si grcnú a vzápätí sa opäť spokojne najedia ...

takže bábo treba polohovať - malo by byť neustále vo zvýšenej polohe, kedy má hlavičku vyššie než zadoček - na cca 30 stupňový uhol, stačí podložiť nohy postieľky knižkami, alebo pod matrac vložiť deku ... takýmto deťom vyhovuje spinkanie na boku, dokonca i na brušku - pod kontrolou.

niektoré deti si potrebujú medzi dojčením urobiť pauzu - teda sa napapajú , potom si odgrnú a po napr. polhodinke - hodinke pokračujú v dojčení opäť , niekedy je dojčenie rozdelené i na viac častí

-niektorým deťom vyhovuje len ležať bez pohnutia po dojčení - teda nadojčiť napr. na posteli na boku a nechať bábo bez akejkoľvek manipulácie ležkať , hoci aj zaspinká - ak je na boku, mliečko vytečie kútikom vonku

- pomáha nosenie vo vertikálnej polohe, najmä teda v šatke

- v rámci dojčenia - skúsiť poloha po ležiačky, tanečník, resp. všetky polohy, pri ktorých netečie mliečko v smere gravitácie

- posúdiť, či grckanie nie je spôsobené len silným tokom mliečka , ak sa bábo nedokáže kvôli tomu v pokoji napapať, bude grckať, má záhu ...

- eliminovať hnev bábetka, najmä na prsníku - teda nenútiť do dojčenia, nepreťahovať intervaly - bábo má papať kedy chce, kedy si samé prsník popýta, ak papá veľmi často, ponúknuť mu ten istý prsník, aby ho dopilo až "do dna".....

koniec cit.

hanah2
30. okt 2009

dakujem,baby, ste take zlate 🙂
k odgrgnutiu len tolko: moj maly ho asi potrebuje. dojcime s prastavkami (on je taky prestavkovy typ) a casto si odgrgnutie sam vypyta - odtlaca sa od prsnika,zvija sa a pokojne pokracuje v jedeni,az ked si grgne (alebo ked je po jedle placlivy - aj o pol hodinu -vezmem ho na ruky, grgne si a hned sa upokoji). takze pre nas tato rada asi neplati
k minimalnej manipulacii po jedle: to mi pride velmi logicke. rada by som (najma vecer a v noci) kojila po leziacky, ale maly to akceptuje iba celkom vynimocne, jemu proste najviav vyhovuje poloha,ked sedim na stolicke (nemozem sa ani opriet -tyran jeden 😀 ), hlavu ma podlozenu vankusom a telicko z uhla. ked sa mi ale parkrat podarilo, ze sa ochotne prisal a zaspal pri mne, spal velmi pokojne a dlho (to su ale vynimky). a tym, ze si potrebuje odrgnut (mam pocit, ze ho to tam vyslovene tlaci, a praveze vracka viac, ked si negrgne), s nim musim manipulovat
aj v babyvaku vydrzi, iba ked ma na to naladu a aj to musi hned zaspat, lebo v bdelom stave sa radsej drzi na rukach alebo lezi v lehatku
tigri: flasa asi nebude problem, dostal z nej parkrat aj cez den, ked som od neho musela odist, a bol v pohode, a praveze po tom "flasovom" jedeni prespi najdlhsi casovy usek dna (cez dobre dni aj sest hodin 😀 ). zistila som, ze to chrcanie a vrtenie suvisi prave s vracanim - skor ako vyvrati (nieze mu mliecko len kutikom vytecie), tak sa takto zvija aj 15 minut (napr. ho po kojeni dam odrgnut, na pleci mi pekne zaspi, drzim ho takto aj 20 minut - spi uplne pokojne, pekne dycha, ale akonahle ho polozim do postielky, zaste sa zvijat, chrcat a potom vyvrati)
pri dojceni mam problem skor s tym, ze neviem presne odlisit,kedy sa pyta na prsnik od hladu a kedy sa chce upokojit, ked je uboleny. od zaciatku kojim, kedy a ako dlho chce, co je problem hlavne v zlych dnoch: to by na nom visel cely den ☹ obcas velmi pomaha dudlik, ten ho upokoji
a inak ten gastrotuss zatial moc nepomaha. vyvrati mi aj hned po tom, co mu ho dam
a tiez ma znepokojuje, ze obcas vracia aj pocas jedenia, to som celkom bezradna: pusti prsnik, vyjde z neho dost vela (prudom) a potom spokojne pokracuje v jedeni dalej...
a problem je aj spanie na boku: on tak jednoducho nevydrzi, hned sa prevrati na chrbat, len hlavicku ma na boku. a to mu z vankusa na dojcenie robim mantinel, aby sa moc nemal kam posuvat (on dokonca odmieta aj pri dojceni polohu brusko na brusko - na nohe mi lezi zasadne na chrbte s otocenou hlavickou, ked sa ho snazim zvrtnut,m protestuje - asi preto ani nema rad dojcenie v leze)

deborah1
30. okt 2009

Hanah,my zase musíme dávať pozor,keď dávame malinkému antibiotiká /každý večer/.Ja sa ho snažím asi pol hodinu pre tým nekojiť,a keď mu ich dám,ešte asi pol hodinu ho mám na rukách a dávam pozor,aby negrckal,príp. mu dam aj cumlík,a až asi po tej polhodine ho nakojím.Pri vitamínoch a kvapkách taký pozor nedávam,ale tie ATB by som nechcela,aby vygrckal.
No,ja si práve všímam,že malý trochu viac grcká 😒 ,ale zdá sa mi,že to je vtedy,keď viac naraz vypije.Ale zase menej štikúta. 😕

Inak,carodejnica,díky,že si to skopírovala,niečo na tom bude.Aj ja si myslím,že grckanie je dosť bežné,to keby všetky mamy dávali Nutriton,uź by nebolo pomaly ani IBA dojčených detí 😕 🙄 Ozaj je to niečo neprirodzené a umelé /a zbytočne sladké/ 🙄

samayka
31. okt 2009

hani - skús osloviť annag - v téme ďakujeme annag - možno by vedel avymyslieť niečo s tým kojením, možno pozná lepšie polohy. ona určite niečo vymyslí. vela kočkám už poradila, mne tiež a neskutočno výborne.

my kojíme zásadne po ležiačky. už sa mi dokonca stalo, že si po ležiačky aj odgrgla 🙂))))) úžasnica naša...

petky5
25. nov 2009

Zdravím všetkých,
pred pár týždňami som vyhľadala túto diskusiu ako poslednú šancu na záchranu, lebo som nevedela čo mám robiť s mojou Malou. Čítala som, skúšala a teraz už v 7 týždňoch Malej pripájam aj ja svoje poznatky. Zajtra máme ísť na Sono, či sa jedná o potvrdený reflux, ale ja už to viem dávno. Grckanie, nepokojnosť, chrčanie, kyslý dych s pusinky, neustále dávenie po jedle - no poviem Vám úprimne, dosť som z toho stále nešťastná, keď ju vidím ako sa trápi. Ale odvtedy ako som začala dávať pred každým jedlom homeopatikum Gastrocynesine, tak našťastie grcká iba veľmi príležitostne, ostatné príznaky pretrvávajú, ale niekedy sa stane, že po papaní aj kľudne zaspinká, ale zo sna sa potom stále dusí, kašle. Spinká s nami v posteli, kde jej v strede podložíme perinku vankúšom, aby mala hlavičku vyššie a držím ju za ručku, zdá sa mi, že je kľudnejšia. Akurát som už taká unavená, stále ju sledujem, či je všetko o.k.
Zaujímalo by ma však to striekanie do nošteka, ešte sme nič také neabsolvovali a teda či pri tom, keď chrčí, to pomáha. A taktiež ten sirup Gastrotus? možete mi napísať k tomu niečo bližšie, kto máte skúsenosti?

Vopred veľká vďaka.
Peťa

hanah2
26. nov 2009

ahojte, davno som sa neozvala. mam same dobre spravy 🙂 po tom hororovom straseni sa ukazalo, ze je vsetko na dobrej ceste 🙂 maly sa vyrazne zlepsil sam od seba, v noci uz vobec nechrci, menej ssa prevaluje a ovela lepsie spi, su dni, kedy nevracka vobec, a to nedavam nutrilon vobec, iba gastrotuss, v horsie dni jednu odmerku nutritonu, ale zvlada to super a pekne si nazivame 😀 priroda je silna! vdaka za rady a podporu (inak na gaste v Podunajskych ma cakala velmi mila dr., ktora mi potvrdila zlepsenie a pochvalila ma za pristup a na moje prekvapenie ma vobec netlacila do uzivania nutritonu)

hanah2
26. nov 2009

PS: (mozno rada pre petky5): co ma celkom prekvapilo v suvislosti s nostekom - dr. v podunajskych ma upozornila, ze nemame odsavat (moja pediatricka mi to naopak kazala a stale sa odvolavala na odsavacku na vysavac), lebo tym urobime malemu este horsie, a potom uz budeme musiet odsavat, ze mame len vyplachovat fyziologickych roztokom (pouzivam libenar pre deti - ale ten je dost drahy, tak vyskusam sterimar, ako sa uz v diskusii pisalo), lebo nefufne kvoli zvratkom v nose, ktore by sa usadzali, ale zvratky drazdia nosnu mandlu, ktora opuchne a sposobi huhnanie - takze odsavanie je vlastne zbytocne. ja mu nostek vyplachujem, len ked pocujem, ze huhne
gastrotuss mi pediatricka poradila 1,5 ml po jedle s divnou instrukciou, ze ho mam dat, ked chcem, aby sa vyspal. dr. na gastre povedala, ze po kazdom dennom kojeni max. 5x denne (co mi presne vychadza, lebo maly tolko cez den papa), aby sa uz v noci kyseliny nezhromazdovali, a mozem ho nahradit aj lyzickou prevarenej dojcenskej vody po zvrackami. osvedcil sa mi tip, co som tu nasla (uz sa nepamamatam, od koho), ze je gastrotuss natahany do injekcnej striekacky, je to fakt prakticke, davam iba 1 ml a celkom to staci

cikyta
15. dec 2009

Halienka-aj tu

halienka
15. dec 2009

už som tu a idem počítať rady od vás babky, bo moja maličká sa tiež trápi s refluxom, už som z toho hotová 😝

ksivcova
15. dec 2009

Ja som včera až plakala nad malym ako sa trapil

halienka
15. dec 2009

ako vás čítam vidím,že je to presne ono, maličká mi často chrčí akoby mala plný noštek, spánok nepokojný, vydáva v ńom čudné zvuky niekedy, až také výkriky, o grkaní ani nemusím hovoriť, tiež kyslý zápach s pusinky, dnes takmer nespí čo je to tak zlé... ☹

catrine
15. dec 2009

Ahojte baby ako to tu čitam tak sa fakt začinam bat, naša malička ma 6 týždnov a je plne kojena. Už asi od tretieho tyždna vydava pri spinkaní strašne divne zvuky,je nepokojna cela cervena a stale sa mrvi a krúti. Myslíte že to može byt reflux alebo to palenie zahy, budem vdačna za každú radu len aby som jej pomohla lebo ked vidim aka je nepokojna tak ma to trapi. Lenže naša malinka negrcka a len malo kedy si odgrgne aj to ju musim nosit asi pol hodinu a niekedy si odgrgne. Pribera pekne za tri tyždne pribrala skoro kilo, doktorke som to spomínala a povedala že to male deti robia že sú nekludne ale mne sa to nejako nezda.

susisus
15. dec 2009

PROSIM PORADTE BABY... ☹
Moja dcerka ma 3 mesiace, boli sme 2x na gastre ked mala asi 2 mesiace a pri ultrazvuku zistili, ze reflux nema. A nemali sme ani problem. Ale teraz posledny tyzden mi po papani stale zvracia. Moze reflux vzniknut aj takto neskoro? A moze byt aj ked na sone nic neukazuje ??? ☹

mneme
15. dec 2009

susius, reflux ma epizody - takze teoreticky ste mohli byt na sone prave vtedy, ked nemala epizodu. reflux vrcholi okolo 3-4 mesiaca, tak sa jej to mozno teraz zhorsilo, ale neboj, coskoro uz bude lepsie. malicku polohuj a dodrziavaj ostatne opatrenia a budete v pohode. ja som si myslela, ze mojej dcerke reflux uz presiel, cele dni vobec negrckala a teraz ked sme zacali s prikrmami, tak si po dojceni obcas grcne. ale kedze je inak spokojna, vobec to neriesim 😎

lenka1smejka
15. dec 2009

Mamicky nebojte sa nam to preslo ku koncu 7mesiaca ale uplne nam to preslo ako prislo tak odislo...Staci len vydrzat 😉

wewe4
15. dec 2009

ahojte baby, nám tiež zistili reflux a máme presne tie isté príznaky ako píšete..najhorší je ten spánok.
doktorka nám predpísala na pálenie záhy Ulcogant (na Slovebsku to nemajú). ale vraj je to pre deti až od 14 rokov!!? máte s tým niektorá skúsenosti? bola by som strašne rada, keby mu to pomohlo, ale bojím sa mu to dávať...čo myslíte?

halienka
15. dec 2009

No moja malá má len niečo vyše 3 týždňov a už ju to trápi, fakt si neviem predstaviť ako to vydržíme napr. do 7 mesiacov, taká je z toho nepokojná, uspať ju už teraz je trápenie, polohovanie síce pomáha na zmiernenie grckania niekedy, ale myslím že ju asi trápi aj to pálenie alebo čo, lebo inak by spala pokojne, no ona ťažko zaspí a aj potom spí veľmi nepokojne každú chvíľu sa budí ☹ som z toho jeleň, u doktorky sme ešte neboli, no uvidíme čo povie na to ona. Ja viem že ono to raz prejde, ale dovtedy sa chúdiatko vytrápi asi 😖

deni26
15. dec 2009

Ahojte baby, my mame diagnozu reflux potvrdenu uz tyzden a odvtedy je to skvele. Dali nam nutrilon AR a je to super. Malinky mal od narodenia problem s papanim, kojila som a dokrmovala 2 mesiace. Stale pri papani aj potom plakal. Hlavne vecer, tak som to pripisovala kolike, neskor uz aj cez den, co mi uz bolo podozrive. Negrckali sme, tak ma reflux ani nenapadol. Ked nam ho diagnostikovali,zistila som, ze taketo deti casto ckaju po jedle, co sme my robili takmer stale. Je viac priznakov, ale dietatko nemusi mat vsetky. S kojenim som skoncila, lebo pri tom placi (bolo to horsie pri kojeni a to som menila polohy, pri lezani to bolo najhorsie :() som mala problem s vyprazdnovanim prsnikov, a neustale zapaly a odmietanie drobcom, ma k tomu prinutili. Mozno, keby som vedela skor, ze mame reflux, kojila by som este stale, ale podstatne je, ze sa na to prislo a malicky je skvely, naozaj si ho teraz uzivam a aj on sa viac usmieva. Podla mna nie je nic na tom, ked si maminka (aj miminku) pomoze zahustenym mlieckom, ved na to to je, zavidim matkam, ktore nemaju problem s kojenim, ale nie vsetky maju ten dar a tie ostatne nikdy nepochopia. O tom som presvedcena.
Tak sa drzkajte a mimochodom, aj starsie deti maju reflux, dcere mojho zubara to zistili v 3,5 roku, takze dovtedy sa to vobec nemusi prejavit, ona v noci stale pokasliavala.

wewe4
16. dec 2009

No, nutriton sme brali dva dni a myslím, že s ním končím! včera mi celý deň len premrnčal a preplakal (vôbec nespal) a večer podobne...a teraz ráno krik akoby ho išlo roztrhnúť...a pritom na bruško berieme sab simplex, ktorý mu doteraz pomáhal. tak skúsim len ten sirup Ulcogant...naozaj s ním nemáte skúsenosti?
baby a ten gastrotuss iba tlmí pálenie alebo aj pomáha liečiť samotný reflux?

catrine
16. dec 2009

Baby poradte mi prosím vas možu to byt priznaky palenia zahy alebo toho refluxu to čo som pisala už vyššie, dneska ideme k doktorke tak jej to ešte raz spomeniem, mala je horzne nekludna ked spinka hlavne večer a v noci nevie vobec zaspat čo je taka nervozna, stale sa mrvi vydava divne zvuky, jeduje sa a je cela cervena chudatk moje, je mi jej horzne luto ked vidim ako sa trapi, na to palenie zahy mi viete niečo poradit, dakujem.

wewe4
16. dec 2009

catrine, moj malý má rovnako ( v piatok bude mat 7 týždňov ) a tiež má reflux (už sme boli aj na sone a potvrdili nám ho) a má tiež podobné príznaky. on tiež negrckal len málo, čo veľa ľudí povedalao, že je normálne, ale ja som si všimla napríklad aj to, že akoby naprázdno prehltá, pritom očervenie,mračí sa a stone a to mu vlastne vybiehajú tie kyseliny a grcky a on to prehltne...
vypýtaj si od dr. výmenný lístok na vyšetrenie a budeš mať istotu

jaaty
16. dec 2009

Ahojte, naša Hanka mala problémy s refluxom asi 2 mesiace. Tu na stránke mi jedna kočka odporučila a dokonca aj poslala sirup Gaviscon- ktorý je výborný hlavne pri zvýšenej žalúdočnej kyseline, je od narodenia. Vtedy ho ona doniesla z Francúzska, robí ho tam známa farmaceut. spol -názov si nepamätám, ale viem, že sme mali od nich viaceré očkovacie vakcíny (to mi povedala naša pediatrička, ktorej som sa na ten sirup samozrejme najskôr opýtala). Tak si skúste zistiť, či už nie je aj na Slovensku, prípadne v Rakúsku. Je naozaj skvelý.

wewe4
5. jan 2010

ahojte, takže už 2 týždne berieme uspešne gastrotuss a naozaj to má skvelé účinky! malinký je spokojnejší a aj zo spánkom je to veľký pokrok (už sa mu raz podarilo v noci prespať dokonca 7hodín!!!)
včera som o tom povedala doktorke a tá teda nebola nadšená ako ja...vraj sa k tomu nebude vyjadrovať..je to nový liek..nie sú s tým skúsenosti...tak ma zase znepokojila, či mu náhodou nejak nemôže sirup ubližovať?
vy ste si nevšimli nejaké vedľajšie účinky? a koľko ste babatkám dávali? ja mu dávam 2 ml po každom kojení...nie je to veľa?

lenusiknr
6. jan 2010

ahojte babulky... chcem sa Vas spytat, nas malinky bude mat 4 tyzdne a ja mam podozrenie na reflux... ako sme sa vratili z nemocky dost casto grckavame, niekedy velke mnozstvo, niekedy len taku vodicku a casto mu to ide aj nostekom.. vlastne nemavame dni kedy by sme neboli pogrckany.. no najhorsie je, ze on sa chudacik po napani ked zaspi puci, zvyja, vydava take divne zvuky, chrci cez nostek, pritahuje si nozicky k sebe a stale sa nam otaca na bocik.. nema rad ked spinka rovno.. prdka a kaka normalne s tym zatial problem nemame... a aby som nezabudla strasne casto stikutame.... posledne dni ho davam do 30 stup. uhla a trosku to pomohlo ale fakt neviem co s tym... neustale musi byt niekto pri nom .. bojim sa ze sa mi zadusi, velmi casto mu zabehne aj ked spinka scervenie a nevie sa chudacik nadychnut...
kojim ho svojim mlieckom, myslim ze mam nadprodukciu mliecka tak najskor trosku odsajem aby to Jakubko zvladol a az tolko nevygrckol.. pribera nam velmi pekne za 10 dni skoro 700 g.. dr. povedala, ze je to normalne ale to ako sa zvyja chudatko pocas spanku mi normalne nepride..
prosim o kazdu radu co by nam mohlo pomoct 🙂

wewe4
7. jan 2010

lenusiknr, ja si myslim, ze to ma jasny reflux..my sme mali vlastne rovnake priznaky a tiez od zaciatku krasne priberá.
dr. povedz, aby ta poslala na vysetrenie tam mu spravia ultrazvuk na hrudnicku a budes vediet na com ste..
prajem vela trpezlivosti...tyto drobci su velmi nespokojný 😔 tak nech nam to rychlo prejde 😉

zuzan11
7. jan 2010

ahojte, tak sa pridavam k vam. dnes sme boli na gastre a maly ma tiez reflux.Grcka stale, aj tesne pred jedenim si ako keby musel este posledny krat odgrcnut.Podbradnikov mam ako pre celu skolku.Je to dobre len ked spinka, ale ked sa zobudi dogrcka si svoje.Cez den doma vsak spinka dost zle,stale sa budi, vonku je to o.k.Asi zaspi tvrdsie a potom sa mu nevracia kyselina spat. Dnes som zacala davat bebu AR, ale nezda sa mi nejaka zmena. Bojim sa ale zapchy.Ma s tymto UM niekto skusenost? Uz som skusila Nutriton a riadne ho zapieklo. .Uz som zufala, stale ho len nosim, lebo tak je trosku pokojnejsi.Pri polohovani sa mi zgula stale na bok, takze je este viac pokrceny.
wewe ja som gastrotus brala pocas celeho tehotenstva a mne zaberal super a dnes mi ho vrele odporucila gastroenterologicka z Presova pre maleho.Ale jemu nezabera.Vygrcka aj to, skoda.