Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

opica
23. aug 2009

ahojte,
chcem sa opytat, ci je mozne, aby sa reflux prejavil az po dvoch mesiacoch.
doteraz sme nemali problemy, ale par poslednych dni sa vzdy cez den hned po jedle, ked ho davam odgrgnut vygrcia. obcas je to aj niekolkokrat po sebe. ale zvycajne hned po jedle. po case sa to stava malokedy.
a v noci negrcia nikdy. som z toho uz na nervy.
dakujem za radu 🙂

hanam
23. aug 2009

ahoj opica my mame 1 mesiac a uplne rovnaky problem. Ja som tiez z toho na nervy lebo mu nemozem pomoct. Moj je pahltny a ja mu v tom neviem zabranit. Kojim len z jedneho prsnika kazde 2,5h a aj tak sa nam to stale stava. Predtym sme boli super a pil uplne krasne a tiez po krmeni bol v pohode. Teraz to nie j dobre.

opica
23. aug 2009

hanam, no uplne presne. mam totizto pocit, ze sa mi robi vela mlieka. uz som to riesila aj s annag a vyzera to na ten problem.proste v noci pijde pekne a cez den chce asi dohnat tie 6-8 hodinove nocne spanky a nahlce sa a potom toho zje moc. aspon ja mam ten pocit. no, ved sa spytam v stredu lekarky, lebo mi uz vravela,ze dost pribera (za 6 tyzdnov 1,6kg), ze mu nemam davat viac, ako 20 minut. ale ja mam pocit,ze v poslednej dobe vypije cely prsnik tak za 10 minut najviac. nuz, nejak to prezijeme 😉
ked sa nieco dozviem, tak poinformujem 😎

hanam
24. aug 2009

dobre napis budem rada. Ja teda neviem ak na to. My ideme vo stvrtok tiez k lekarke tak aj ja sa popytam. Mozno nakoniec na nieco prideme 😉 A mozno to bude trvat len do kjonca tretieho mesiaca, ako kazdy hovori. Tak dufam, ze potom sa to zmeni 😉

kessiee
24. aug 2009

kocky u nas tak isto... tiez mam strasne naliate prsia a malinky je pahltny, mliecko mu steka kade moze a on len saje a saje... hruza. ale polohovanie a prestavky v papani na odgrnutie pomahaju 😉
mneme dakujem, uz som to tam pozerala, chcela by som ten 30stupnovy a na celu sirku postielky. ani by mi neslo o tie peniaze, malinkemu chcem pomoct, ale tento sa mi moc nepaci 😔 dufam, ze ho niekde zozeniem...

opica
25. aug 2009

aha, co som nasla 🙂

mici11 • 1d • Včera o 21:25
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahoj Annag,

Uz si mi raz poradila. Teraz mam podobny problem. Samko ma 2,5 mesiaca, je plne kojeny. Uz som davnejsie som spominala, ze papa pahltne a zvykne mu vytekat z ustociek mliecko a ked si odgrgne, tak si sem tam odgrcne. Ale uz tyzden po kazdom papani a odgrgnuti ide aj grcka nie vela, nie prudom ale zakazdym Neplacka, ani brusko ho neboli len si myslim, ze to bude zrejme ten nestastny reflux Takze podbradnik musi mat stale a prezliekame sa castejsie Zajtra idem aj k dokyne, som zvedava co povie. Ale chcela by som poprosit o tvoj nazor, ktory si cennim.

A aby toho nebolo malo, neviem ci nemam menej mliecka, totiz Samko dnes papa kazdu hodinu, aj sa odtrhne od prsnika a ked mu ponuknem druhy dalej pekne papa. Inak zvykol az do dnes papat kazde 2,5 az 3 hodiny, vecer zaspi o 20,30 a zobudi sa o 5,30, napapa sa spinka do 7:00. Potom ide kolobeh papania 2,5 az 3 hodiny. Cez den nespinka skoro vobec, ma 2 polhodinove spanky. Ked ho uspim na rukach, alebo v kociku. Ale je kludny.

Dakujem velmi pekne za radu

annag • 3d • Včera o 23:19
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
mici11 - takýto reflux má každé bábo a netreba ho riešiť, stačí polohovať, maximálne upraviť dojčenie . Dnes možno nemal svoj deň, možno ho pálila záha. Spinká veľmi málo, ozaj by mal oveľa viac, aby bol spokojný. AJ pre únavu sa môže dožadovať prsníka.

- neodporúčam dať sa nahovoroiť na zahusťovanie a takisto aj sono vyšetrenie by som oželela . Mne je to také smiešne, bábo ide na sono, samozrejme, ak grcká, tak vidno, že mu potrava ide späť do pažeráka.... ale ak bábo prospieva, priberá, tak nejde o refluxnú chorobu či nejaké podobné ochorenie a nič netreba robiť. Okolo 3-4 mesiacov reflux kulminuje, potom sa jeho prejavy strácajú ....

- takže dojčenie by bolo treba zrejme trošku upraviť - polohu, posúdiť tok mliečka , aby hltavo nepapal a reflux si nevyvolával - grcká preto. napíš mi zajtra, akú ste mali noc a potom aj posúdime dojčenie

hanam
25. aug 2009

My sme naordinovali vyssie spinkanie a vyzera to fajne. Niekedy ☹ . A tiez menej spinka cez den co ma trapi. Uvidime, co bude dalej skusam vselico. Ked budete mat nejake nove infosky dajte vediet babky. Zatial sa lucim a praje len pekne casy s babatkami. 😉

opica
25. aug 2009

my noci klasika fajn 🙂
vcera sa dogrcal len dva razy. prestala som ho davat odgrgnut hned a nehybem s nim, tak sa to asi lepsi. snad 😎
lebo v noci nakojim, gregor zadrieme a len dam do postielky a tam zaspi, bez odgrgnutia, tak experimentujem aj cez den 😝 uvidime, ako to dopadne dnes

samayka
25. aug 2009

ahoj opica,

výbornú vec si našla v téme dakujeme annag. aj mne poradila. malá robila to isté, nahltala sa a tým si vlastne ten reflux spôsobovala sama, alebo si ho zhoršovala. po porade s annag som upravila kojenie, kojím po ležiačky a vždy dve kojenia z jedného prsníka aby sa trochu znížila produkcia. najprv som sa bála že stratím mliečko, ale všetko je ok a malinkej našej je o 50 % lepšie. dokyna nám automatikuš napísala nutriton, ale na radu annag ho nedávam. raz sme skúsili - pokazili sme si celé kojenie, odťahovať ju od prska a cpať do nej nejaký gel... nešlo to, bránila sa, zababrali sme všetko na okolo a aj tak sa nakoniec dogrckala... z nervov. na čo to potom???

my nemáme ten reflux taký ako vy... ona si po jedle spokojne odgrgne ale tak do pol hodiny to v nej zrazu žblnkne, chytí štikútku a počujem ako to v nej lieta. len raz maximálne dva krát za deň z nej niečo ozaj aj vyletí. skôr to v nej zostáva a to je asi ešte horšie, lebo ju to dráždi. potom "odrháva", stoná a je strašne nespokojná. a kto by chcel nespokojné bábo, že?

ten klínový matrac sme objednali aj my, len ho ešte nemáme. a polohujeme celé dni.. osvedčilo sa mi nosenie v šatke. malá je na mne spokojne uvelebená a vyspí sa bez jediného zastonania. chodím tak venčiť havu, niekedy aj na hodinku denne - a je to jedna z najkrajších hodín z celého dňa. keď je sýkorka spokojná.

opica
25. aug 2009

samayka,
dik za radu. ale nas gregor akosi vobec nie je nespokojny, tak neviem 😉 zajtra idem k tej pediatricke, tak uvidime. ona je ale taka rozumna, tak snad nebude hned chciet riesit nejakou medikamentoznou liecbou.
a dnes bolo zas fajn, grcol si len rano. to bol asi velmi hladny po noci 🙂

opica
26. aug 2009

tak sme boli u lekarky, gregor pribral za 3 tyzdne 800 g. pyatal som sa jej na to grcanie. povedala mi,ze je nepravdepodobne, ze by sa zrazu objavil reflux u 2-mesacneho dietata, ale stat sa to moze. je pravda, ze on cez den hlta a ja ked ho dam hned odgrgnut, tak ma v brusku "burku" a tym padom vygrcne aj mlieko. hold je nenazraty. ze pokial sa to nedeje pravidelne, tak je to normalne. plus pokial mu to nevadi, ze to netreba velmi riesit, on si to ureguluje 😉

icejane
26. aug 2009

ahojte...ja by som sa chcela spytat mamiciek ktorych deti maju reflux...môj syncek od narodenia po napapkani pekne odgrgne aj 3 krat a stale pri tom aj vyvracka...ale potom sa mu stale vkuse vracia mliecko do ust, ktore potom prehlatava aj niekolko hodin po kojeni...v podstate cely den sa mu to vracia do pusinky..mohlo by ist o niektoru formu refluxu?

mneme
26. aug 2009

icejane, vacsina deti v tomto veku ma reflux - t.j. nemaju dostatocne pevny ten zvierac pazeraka (ci tak dajako) a preto blinkaju. pokial mu to nesposobuje bolesti a inak prospieva, vobec reflux netreba riesit 😉

icejane
26. aug 2009

zatial celkom pekne pribera..len stale placka a preto ma napadlo ci to neni spôsobene tym ze sa mu to mliecko neustale vracia do pusinky a on to prehlta..niekde som citala, ze ked sa to mliecko vracia tak aj s kyselinou a môze ho palit zaha

mneme
26. aug 2009

icejane, ano, potom je to palenie zahy - ma to moja dcera, casto pocas kojenia a obcas i po nom place - jej sa mlieko vracia do pazeraka, grcka zriedkakedy, prospieva normalne, ale kojenie je skratka boj. nam na to trochu pomaha gastrotuss, skus mrknut do speci temy v tejto sekcii

icejane
26. aug 2009

dakujem pojdem pozriet 🙂

samayka
28. aug 2009

maminy, môžem dať refluxáčika spinkať na bruško?

mneme
28. aug 2009

samayka, v instrukciach k polohovaciemu rezimu od doktorky som mala - 1. hodinu po jedle drzat babo zvislo, 2. hodinu do postielky s 30 stupnovym sklonom, 3. hodinu na brusko pod dohladom (jasne, ze tie casy su orientacne a maju sa prisposobit intervalom dojcenia). takze na brusko mozes, ale kvoli riziku SIDS by si mala byt pri nej 😉

nada.hope
28. aug 2009

samayka : No my este mame dozvuky refluxu a mala spinka na brusku velmi rada, ,dokonca moja doktorka to iba odporucala, vraj keby jej nieco vyslo z pusinky tak je lepsie aby bola na brusku,......urcite sa neboj, moja mala bola na brusku vzdy ked tam zaspala a dnes ked uz je starsia sa sama dava na brusko,...........

Inac reflux nam pomaly ustupuje, aj ked este stale grckame aj dve hodky po jedla, ale uz je to zanedbatelne mnozstvo............
Neverila som ze sa to zlepsi, ale je to skutocne lepsie, mala je velmi hyperaktivna mozno preto este trosku vygrckava, ale uz je to 100 a 1..........vsetkym zelam pevne nervy 🙂 😉

samayka
31. aug 2009

Ďakujem kočky za odpoveď

povedala som si že budem počúvať inštinkty moje a mojej sýkorky - keď sa jej to na brušku páčilo tak som ju nechala, samozrejme pod dohladom.

Vám reflux aj vyšetrovali a potvrdili? nám dnes 😢 boli sme na sono... ale aj tak, žiadna zmena, len už to máme na papiery... a doktor spomínal nejakú diétu??? ale som bola v takom nejakom strese že som sa nespýtala akú...

existuje nejaká diéta pri GER ktorá by mohla zmierniť stav? alebo inak... existujú nejaké potraviny ktoré zje matka a mohli by GER zhoršiť???

katka1981
31. aug 2009

samayka, ja som musela prestat kojit, lebo som musela zacat uzivat lieky na znizenie cin.stitnej zlazy a mala papa Nutrilon AR a je to dobre, ale ked som kojila, tak len poleziacky a bez odgrgavania a pomohlo to. Babo ani kojaca mamina nesmu fenikel, aniz ani matu, lebo zvysuju kyselinu. Moc vam drzim palce, my sa uz konecne mozeme kocikovat a skoro 8 tyzdnov sme nemohli, lebo neznasala byt v kociku kvoli refluxu.

samayka
31. aug 2009

dakujem za odpoved katka,

ja mám kočík tiež vypolohovaný. už mám skoro obavy o jej zdravý telesný vývoj, všade máme všetko vyvýšené, dúfam že ju nepokrivým z toho... a aj hrazdičku dočahujeme po sediačky... smutné, ale čo už...

to som netušila že sa nesmie fenikel a aníz... veď to je základ skoro všetkých čajov podporujúcich tvorbu mliečka... aaach jo...

maya.h
31. aug 2009

ahojte maminky!
Ja mám 2 a pol mesačnú dcérku, ktorá má reflux. Začalo sa to, keď mala 3 týždne a poriadne som sa vyľakala, lebo grckala prúdom. Kojila som ju iba 6týždnov a odvtedy jej dávam France Lait1 spolu s Nutritonom a je to oveľa lepšie. Moja malá inak ako na brušku ani nezaspí, spinká sa jej tak veľmi dobre. Hoďku ju po papaní drží na rukách a potom spinká na brušku a už ani nemáme vyvýšenú postieľku.
A čo je najlepšie, od včera malá papá France Lait AR1. Je to novinka, doteraz FM AR nevyrábali. Tak sa teším, aj cena je ok, cca 7.50.

pasoa
4. sep 2009

mneme, myslíš tento vankúšik? http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?cP...

mi to za tie peniaze príde ako dobrá blbosť. aké s tým máš skúsenosti? alebo je to iný vankúšik?
ja dávam malého cez deň do polohovateľého lehátka Chicco, nedám naň dopustiť, mám ho od jeho cca 3 mesiacov a som ľutovala, že som ho nekúpila už dávnejšie, super vec. a na noc ho dávam stále do zavinovačky, aby sa mi nezošuchol na tom sklone, čo som mu vyrobila v postieľke podložením matracu (pod matracom máme sololit až potom kopec vecí, vankúše, deky, knižky... 😀 )
ale čím ďalej tým je horšie ho do tej perinky dostať, musím ho baliť, až keď úplne natvrdo zaspí a niekedy ho to zobudí, lebo rád kope nožičkami aj zo sna a keď to nejde v perinke, tak sa začne mrviť až sa zobudí... máte nejakú radu, ako udržať polročné dieťa v šikmej polohe aj v noci?

mneme
4. sep 2009

paso, to je on. ja som si tiez za tie prachy predstavovala viacej, podla mna sa to s trochou sikovnosti da v menej namakanom prevedeni urobit aj doma z nejakeho tvrdsieho molitanu 😒 napriek tomu ho vyuzivame kazdy den, ked si ju rano berieme do nasej velkej postele. problem vsak je, ze dcerka sa z neho zosmykavala, preto som jej z vankusa na kojenie urobila hniezdo a do jeho prostriedku umiestnila tento klinovy vankus, tak sa jej spokojne spi 🙂
nasa ma sice iba 3 mesiace, ale vobec si neviem predstavit, ako by som ju nahovorila na zavinovacku - pouzivali sme ju iba prve dva tyzdne. v postielke mame vyrobeny sklon tak, ze muz vyrezal z polystirenu dva trojuholnikove klliny, pripevnil ich na boky rostu a na to este pripevnil spevneny karton - tak je matrac cca. v 30-stupnovom sklone. jasne, ze sa nam tam zosmykava, pretoze sa mrvi, ale len ked sa budi. vzdy rano ju najdem az dole, ale vzhladom na to, ze vtedy je nalacno, az tak to nevadi. davam ju spavat na bok a opieram ju o vankus na kojenie, tak lepsie "drzi". ako to ale budeme riesit do buducnosti, ked sa zacne pretacat, vobec neviem 😕

samayka, tie bylinky sa nemaju nielen kvoli kyseline, ale aj preto, ze podporuju tvorbu mlieka a teda aj jeho tok. a ked mlieko velmi strieka, babo papa hltavo a z toho ho pali zaha. uprimne ti vsak poviem, ze ja som ziadne zlepsenie refluxu po vysadeni cajov na podporu dojcenia nespozorovala a tak som sa v case laktacnych kriz k nim vratila. netreba to prehanat, ale ak treba trosku pomoct tvorbe mlieka a vies, ze ti pomahaju, nebala by som sa tych 3 salok denne 😉

katka1981
5. sep 2009

Ahoj mneme, my sme boli v tom, ze sme uz za vodou, a dnes sa pan reflux zase vyznamenal. Ked papala o tretej rano, vzdy ju potom beriem na ruky a spinka na mne na brusku. Uz mesiac nebol problem s tymto, ale dnes sa na mne tak pogrckala, potom aj v postielke, a aj cez den grckala viac. Stve ma to strasne, ale som rada, ze neplace pre reflux uz dlho, snad sa to nezmeni k horsiemu. Spinka na rovnom aj v kociku uz asi tyzden, dva, lebo sa stale smykala a ona je horkokrvna aj v autosedacke sa hned poti, nemohla som ju nejak vystlat, ona vsetko preliezla.... Trapi ma, ze nechce past koniky, neznasa to, niekedy je to chvilu bez placu a pekny vykon, ale asi je problem, ze nenavidi tu polohu. Snad neskoncime na rehabilitacii.

mneme
5. sep 2009

kati, skus to s nou nalacno po prebudeni na lopte. moze odmietat past nielen kvoli refluxu, ale aj kvoli tomu, ze je unavena. ked sa krpata zobudi v case, ze sa mi este zda skoro na jedlo, dam ju na takych 15 min. na hraciu deku na brusko, pred nu hracky a ona vydrzi hodnu chvilu past. jasne, ze jej slinky tecu o dusu, ale kaslat na to. mozno treba sofi len trosku stimulovat, aby ju pasenie bavilo 😉

katka1981
5. sep 2009

Jaj mneme, zabudla som napisat, ze len co otvori tie krasne kukadla, okamzite musi papat!!! Ked je hladna, ju hracky nezaujimaju. Aj kolotoc FP mame doma len preto, ze sa paci manzelovi, ja by som ho uz davno predala. Ked bola mensia, nezujimal ju, lebo plakala pre reflux a teraz ju uz nezaujima, asi ju nudi. Skusim nieco este vymysliet, lebo len sa trapim, ci bude v poriadku furt.

mata222
6. sep 2009

ahojte, prosim vas, dokedy je nutne podavat nutriton? na gastro mame ist na kontrolu az po 6 mesiacoch. maly uz negrcka, raz za cas mu vyjde troska mlieka, ale fakt minimalne a to mozno 1-2 krat do tyzdna. myslite, ze mu neuskodi, ked mu to vysadim? pokial je to uz ok, tak potom to zbytocne papa a zbytocne pribera navyse..dik za radu.

mneme
6. sep 2009

mata, zbytocne pribera navyse??? 😕 ak mas pocit, ze nutriton mu netreba, radsej ho vysad. ja som ho podavala presne 5 dni 😵