Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

fabienamata
24. jan 2008

Ahojte aj moja mala ma reflux prvy mesiac bol tazky,ale teraz je to lepsie, vracala aj 2 -3 hod.po nakojeni.Zvysena poloha fungovala pramalo, ale matrac mame pre istotu zvyseny.
Pokial to malo ist von, tak to islo, mohla som ju drzat aj 3 hod.vo zvysenej polohe..Co nam pomohlo je dodrzanie
3 hod.intervalu niekedy to bolo tazke ,ked chcela papat, ale ked som jej dala mliecko ,okamzite ho vyvratila aj natravene spredosleho kojenia.
Dr.hovoril ze aj zaludok je pretazeny a musi mat odpocinok.A odkedy dodrziavam 3 hod.medzi kojenim sa to vyrazne zlepsilo a skoro vobec uz neplace.
Tak sa tesim ,ze sme sa zaobisli bez nutritonu a krasne priberame a rastieme.I ked plienka okolo krku to isti.Myslim, ze kazde dieta je individualne a najdolezitejsie je, ze s toho vyrastu 🙂 Zelam vela trpezlivosti.

vlasa
24. jan 2008

my sme tak tiez isli,najprv vybavit dokinu na gastro,moja pediatricka o tom nevedela,potom povedala,ze ona by nas tam aj tak poslala 😉 lekarka na kramaroch povedala,ze malej nic neni,ze tie krce a bolesti su bezne prejavy zivota,dokonca nam dala rektalnu rurku,ze ju ma mat celu noc a ze to jej pomoze 😠 kramare su peklo,vobec tam s nicim nepomozu.az na gastre v biskupiciach nam povedali,ze dieta naozaj trpiiiiiiii a pocituje to ako bolest bruska plus palenie.ze deti vsetky bolesti precituju cez brusko,tak preto kolika uzko suvisi s refluxom,ze idu spolu ruka v ruke.ale tam nepomoze sab simplex,my sme vybrali litre a nic,akurat to malej zahanalo kyslu chut v puse.inak ak mate odkial fakt si precitajte ten clanok v mame a ja,je to tam podrobne rozpisane aj kolika aj reflux.

pernicek
26. jan 2008

dakujem za radu...ja malého stale kojím a z toho grckania som už na nervy.....miešam mu to do odsatého mlieka a zbytok ho dokojím...no mne sa zdá, že to absolutne nezabera ☹ grckame stale rovnako....nepomáha nám ani zvíšená poloha 😒

veverica
26. jan 2008

pernicek a skusala si si odsat a do celeho obsahu dat nutriton? Musis to ale davat aspon 2 dni, aby si zbadala vysledok. Aspon tak to zabralo u nas, ja ho uz vobec nekojim iba odsavam a miesam do celeho.

pernicek
26. jan 2008

veve, no ja ti neviem..... 😒 ..je to potom dosť nepraktické.....to nosíš odsavačku stale so sebou?....no v každom prípade to vyskúšam.....už aj rozmýšľam, či nezačnem malého aj prikrmovať...

veverica
26. jan 2008

no ja ho aj prikrmujem tak 1-2 jedenia davam BEBE HA AR. Odsavam podla potreby, ale vacsinou si to tak nacasujem, ze doma odsajem a potom niekam vyrazim. Je to otrava, ale co my maminy neurobime pre nase ratolesti? Moj maly grckal aj ked si iba trosku cucol. Od vcera davam aj cajik (pred tym ho vygrckal) a zatial je dobre. Obcas si samozrejme grcne 😒

pernicek
27. jan 2008

my čajíčkujeme už od narodenia, samozrejme nie často a v malých dávkach......ja mám mlieka dosť, ale neviem, či nezačnem davať už nejaké výživky a pod.......síce kojemé bábo by malo až od 6mesiaca ale mne sa zdá, že mliečko nam už nestačí 😒

pernicek
27. jan 2008

veve, davaš nutriton aj do čajíku????

veverica
27. jan 2008

pernicek, nedavam, podla mna ak davas pravidelne pri papani nutriton tak by to mohlo stacit, ked si grcne tak si aj zo zahusteneho mliecka a niekedy aj po cajiku, ale on vypije na jeden sup aj 70 ml caju.

pernicek
28. jan 2008

takže nam ten nutriton zabera 😉 ......teda zatial......davam mu ho do celého mlieka...včera sme skušali aj čajíčkovať, ale mali sme z toho riadne "sprchy" 😒 , takže s tým načas prestaneme....lebo moj hladoš naraz stiahne 125ml čaju 🙂 .....inak nevieš náhodou, kde by som mohla nájsť volaku tabuľku s rozpisom koľko mliečka ma spapať bábo....?

veva1
30. jan 2008

pisali ste o tom ulcogante ze ho mate vo flaske. ja som zohnala v madarsku ale je v sackoch taka biela hustřa emulzia. je to to iste? ako mu to mam davat? kolko?

veverica
30. jan 2008

veva1 nam kazala lekarka pred kazdym jedlom 0.5 ml. Maximalne vsak 8x za den.

veverica
30. jan 2008

pernicek to je super, ze vam Nutriton zabral. Skus ho dat mozno aj do caju, ja som to neskusala. My sme asi taky pripad ako vy, tiez mam pocit, ze mu to mlieko uz nestaci, ja uz tyden davam na noc kasu. 4. mes. babo by malo vypit 5x150ml, alebo 6x120ml ale to je velmi orientacne a kazde babo je ine. Ja sa snazim to dodrziavat, lebo vraj je maly prekrmeny 😒

veva1
30. jan 2008

veve a je to ono biele huste?

veverica
30. jan 2008

ano je to ono, presne sa to vola Ulcogant 1g/5ml orale Suspension

veva1
30. jan 2008

dakujem

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veva1
30. jan 2008

zizus,veru a ked ani na rukach neprestava ☹
veve a ako skladujes otvoreny sacok?

veverica
30. jan 2008

veva ja mam sirup vo flaske. Ale na tvojom mieste by som to asi dobre zavrela a mozno dala do ladnicky, neviem.... A snazila sa to mat nie prilis dlho otvorene.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veverica
30. jan 2008

ozaj ako to riesite ked sa vam drobec v noci zobudi zo strasnim krikom? Date mu hned jest, alebo sa ho snazite utisit na rukach pripadne caj. My to mame presne o polnoci to ho utisim bez jedla a niekedy zaberie rektalna rurka (ale to sa nam asi reflux kombinuje aj s kolikou) a o takej 2 - 3 rano papame a o 6 - 7 znova, ale zaujimave je ze rano sa nebudi s placom, ale s usmevom.

chella
31. jan 2008

veverica my sme na tom uplne rovnako. ja uz som taka vycerpana od nedostatku spanku,ze len spat a spat by som
prosiiiiiiim vas, ake sirupy sa tu pisali doposial? len to som zachytila,ze nejak su na nasom trhu nedostupne.
mne doktorka povedala, ze skratka treba vydrzat, ze to prejde, ale tomu sa mi verit nechce. a neviem si vysvetlit, ze 4 mesiace sme mali relativny klud, sice grckal sem tam, ale teraz sa to rozvinulo, stale za nim musim utierat sablicky
som zufala

veverica
31. jan 2008

chella ten sirup sa vola Ulcogan kupis ho v CR, alebo v AT. On vsak nezabrani grckani, ale pomaha pri paleni zahy babatka.

veva1
31. jan 2008

baby a nevrta vam v hlave ze ten ulcogant je odporuceny len od 14rokov?

pernicek
31. jan 2008

byt v "klube refluxačov " neprajem nikomu, ale pravdu povediac som rada, že viem že s týmto problémom nebojujem sama 😒
veva: čo sa týka toho ulcogantu-ja som k nemu dopátrala v rakuskej lekarni, ale ked som im povedala, že to potrebujem pre 4mesačné bábo pozerali na mna ako na blázna a asi si mysleli, že sa chcem malého zbaviť.......že vraj to je až od tých 14r. a pre bábo je to absolutne nevhodné!!!!! Tak potom už ozaj neviem ☹

pernicek
31. jan 2008

veve: inak zaujímave je, že my máme noci úplne kludne, žiaden plač, žiadne koliky, žiadne budenie......

veva1
1. feb 2008

pernicek my dni 😀 😀 ,no vecer to je des

alinka76
1. feb 2008

aj my sa hlásime do klubu, i keď nemáme všetky prejavy, hlavne ma štve že pri kojení odvracia hlavu a ťahá mi bradavku. to je nepríjemné. grckáme tiež, ale nie vždy. niekedy ale fakt aj pár minút pred kojením odgrgne alebo vygrcne smotanu. a štikútka, to ani nehovorím. ale ja som čítala o tom, že bábätká by mali spať čo najviac na brušku a na nášho to zabralo, výborne spinká. samozrejme že len cez deň a som pri ňom. tiež dobre spí na boku a tiež ho mávam dosť vo vajíčku cez deň, nech je vysoko. zdá sa mi, že na nášho to dobre zaberá. a tiež máme noci kľudné, vtedy sa napapá a zaspinká. vôbec ho toto netrápi 😒

janamacka
1. feb 2008

nam doporucila doki gascopan je tiez dostat len v cechach mate niekto skusenost, dakujem

zlaticakhalil
1. feb 2008

ahojte kocky, rada by som sa pripojila k vasej teme. moja sarka ma uz 7 mesiacov ale stale sme na nutrilone A.R. viac menej od narodenia. bola kojena ale aj dokrmovana a samozrejme co cert nechcel potom uz cickunechcela len flaku takze od 4. mesiaca je cisto na nutrilone. Po kazdom jedle sa jejteraz pekne odgrgne a nic z nej nevyjde ale horsie to je s tekutinami. ma malo tekutin a skusala som uz vsetky druhy cajov, vody bud to kupene aalebo cisto prevarena no zakazdym ked sa napije vsetko vyzvracia. neskusala som jej dat trosku mliecka do caju ako to vy pisete, snad to skusim .... bola by som ale radsej keby ste mi poradili ako ste to zvladali vy co vam dieta vracia pri cajiku.
rada by som jej davala aj nejake tekutiny lebo okrem mlieka nechce nic ine a ked nahodou sa napije tak to z nej aj vyjde. lekarka o tom vie, ale vraj sa to upravi
ide leto 🙂 a co potom budem robit hm?
tie kvapky o ktorych ste pisali ten gascopan to je naco?