Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

lenka1smejka
8. jan 2010

zuzan-mne mala mala reflux do 7mesiacov,takze to budete musiet pretrpiet ☹

wewe4
8. jan 2010

lenka a co vam pomohlo? co ste uzivali? alebo to len naozaj musime pretrpiet...

lenka1smejka
8. jan 2010

Mi sme davali Nutrilon Ar ale to ju zapekalo tak som sa na vsetko vykaslala a nechala som to tak-po 4mesiaci som zacala prikrmovat a musim povedat,ze sa to o hodne zlepsilo ale asi do 6mesiaca som ju musela stale prezliekat,prat a zehlit ako vsetko sme mali zagrcane.Potom to z jedneho dna na druhy preslo jednoducho to zmizlo

kajka812
9. jan 2010

ahojte, ja sa pridávam k vám maminy s refluxnými babätkami, moje obe dcéry mali reflux a aj majú a to sú už 4 a 2 ročné. S tou mladšou som si to vytrpela ale nakoniec nám pomohlo

kŕmenie po ležiačky vo vyvýšenej polohe a najbližšiu hodinu som nemohla dieťa nadvyhnúť, za ten čas mliečko strávila
pili sme Nutrilon AR, kojiť som musela prestať po 2mesiacoch aby sa naučila na umelé. Po ukončení 3.mes som musela začať dávať príkrmy lebo mlieko odmietala a bola hladná. Ako ročná mala ledva 8 kg a stále je drobná.
Staršia máva z refluxu zápaly pazeráka a musí čas od času brať tabletky.
Tak je to rôzne, držím palce.

wewe4
9. jan 2010

fuu kajka, tak si ste si naozaj vytrpeli ☹
tak snad sa nám to čo najskôr napraví...

zuzan11
11. jan 2010

kajka prajem nech sa to upravi co najskor.ja som uz teraz zufala a maly ma 3 a pol mesiaca.
lenka pretrpim vsetko s vidinou ze budeme mat to stastie a skoncime s tymto utrpenim uz za chvilu.
A po 4 dnoch s bebou AR mam taketo skusenosti.Predtym grcal biele mliecko tak hodinu, a potom 2 hod uz len taku cistu vodu.Jedol kazde 3 hod a vydrzal mi spinkat aj 7 hod. v noci.(davalo som Nutrilon HA a MM). Od kedy davam bebu AR grca biele mliecko stale, chce jest castejsie po 2 az 2,5 hod a v noci je hore kazde 3 -4 hod. To sme nemali ani po porode.Tak neviem ci sa reflux zhorsil alebo je to tym mliekom.Malo sa to zlepsit a ono je to nejako divne naopak.Ako keby toho AR menej stravil.

matso
28. jan 2010

Ahojte. Ja mam u svojej 3-mesacnej dcerky tiez podozrenie na reflux. Mala grckala sice stale po jedle, no pred Vianocami sa to zacalo zhorsovat. Cez Vianoce bol jej plac uz neznesitelny, tak sme leteli na pohotovost a tam nam diagnostikovali zacinajuci zapal stredneho ucha a odporucali kvapky. No ked ani po 3 dnoch nenastalo zlepsenie, zbalili sme veci a isli do nemocnice. Tam som sa stazovala na caste vracanie a urobili nam sono na zistenie refluxu. Zakon schvalnosti bola ale v tom, ze zrovna pocas hospitalizacie dcerka grckala ovela menej a bola aj ovela kludnejsia, nez doma. Vysetrenie reflux nepotvrdilo - podla doktorky mala len 3 prihody vracajucej sa stravy za sledovany cas a do 5 prihod sa to povazuje za normal... Ako sme ale prisli domov, zacalo grckanie znova a zhorsuje sa to. Teraz grcka po kazdom jedle - moj odhad je, ze vygrcne asi 30 ml. Tesne po jedle je to huste mliecko, neskor po jedle len taka voda. A je nekludna, place, asi ju pali zaha. Dost slini, vytlaca slinami neprijemny pocit v ustach. Doktorka nam na to nic nedala, lebo mala pribera, aj ked malo (cca 100 g za tyzden), no pribera. Aj tak si myslim, ze keby negrcala, tak by priberala omnoho viac... ved za viac ako 3 mesiace pribrala len 1700 g. Som z toho nestastna, lebo by som dcerke chcela nejako pomoct, ved take palenie zahy je riadne svinska vec aj pre dospeleho cloveka, nie to pre take male babo.

wewe4
28. jan 2010

matso, skus ten gastrotuss...kupis v lekarni po 20ml sackoch a zabera hned..je priamo na palenie zahy

matso
28. jan 2010

wewe a je to na predpis, ci volnopredajne?

geri
28. jan 2010

Ahoj. Tak mi sme na tom uuuuuplne rovnako. Akoby som citala o nas. Dnes sme mali zasa jeden otrasny den. Mala nam papavala 100 ml (pije moje mlieko, ale odsavam, lebo sa nam nepodarilo kojit). No uz asi tyzden nam papa len tak okolo 70-80 ml kazde 2-3 hodiny. Dnes zjedla 50 ml, tak som bola nestasntna, no za hodinu si vypytala papat a zjedla 90 ml. Tak som sa vytesovala ako male decko, no nie dlho. Behom chvile totalne place a vacsina sla von 😢 . Tiez nam pribera pomenej, tak 120-150 g za tyzden (porodnu vahu sme mali 3 kg, teraz vazi cca 4600g). Doktorka tiez s nami nic nerobi lebo prospievame. Ale mna uz totalne deprimuje ako sa mi kamosky chvalia, ze ich deti vazia uz cez 6 kg a mi priberame takto pomalicky.

babulko
28. jan 2010

ahoj zuzana moj Davidko ma tiez reflux a pije tu bebu AR,ale jemu chuti je hustejsia ako klasicka a mozem povedat ze grcanie sa mu upravilo grcne si po mliecku ale iba sem tam nie vzdy ako to bolo predtym o tyzden ideme n a kontrolu bude mu robit sono ked bude pit mliecko tak som sama zvedava co povie ....neviem ako dlho ti pije tu bebu AR ale Davidko ju pije uz druhy mesiac ,tak skus pockat ci sa to neupravi,chce to svoj cas.....od nutrilonu zvykne zapekat deticky,mi davame nasim drobcom aj probiotika biogaiu su velmi dobre a na vsetko mozem ti to len odporucit pomaha to dobre na stolicu babetkam....to nam odporucala nasa pediatricka ...pekne si prdkaju a stolica sa im upravila ked nebrali tu biogaiu tak mali problem zo stolicou,kakali raz za 3-4 dni a teraz pekne kazdy den......ja som s tym spokojna,ty davas nejake kvapky malemu ci nie?a ma problem zo stolicou?tak vela trpezlivosti 🙂

cetera
28. jan 2010

nasa mala bola tiez tohto tyzdna na gastro....mame potvrdeny reflux.....kojili sme do 3 mesiacov ale uz od mesiaca a pol som ju dokrmovala lebo som mala malo mliecka...presli sme na Nutrilon HA ale mala stale len grckala a grckala ci moje ci nutrilon, ci caj......nakoniec nam lekarka predpisala jedno balenie nutrilonAR a grckanie prestalo....sem tam ked si odgrgne tak z nej trosicku vyjde ale podla mna len to co ona nepotrebuje alebo su to len take slinky.....ale cajik stale vygrcka vsetok vonku...malo kedy si po nom grgne bez toho aby z nej nieco nevyslo...vahu ma dobru..priberam a dokonca viac ako treba, niekedy mam az obavy teraz ma 4 mesiace a tyzdena vazi 9 kilo...nedavam jej vela jest...papa niekedy len 4krat denne niekedy 5 krat...... prespi mi celu noc od 22hod. ked zaspi zobudi sa rano o 8 hodine bez toho zeby sa v noci zobudilaa pytala jest alebo caj...a to rano vstane dam jej jest a zavrie oci a spi az do 14hod.....nechapem ako tolko vladze spat...v noci 10 hodin a potom zase dalsich 5 hodin...
neviete ako je to vlastnes tym refluxom? to stale ked vypije nieco riedke tak to vygrcka? Strati sa ten reflux casom ale ako?

geri
28. jan 2010

cetera, tak tu vahu ticho zavidim 😔 . Reflux by sa mal stratit v 3, 4 mesiaci, no nemusi to tak byt. Sesternicina mala mala reflux az do 9 mesiaca. Tym ze vypije hustejsie mliecko, lepsie sa jej udrzi v zaludku, teda preto ti po caji grcka lebo caj je riedky. U vas by som to grckanie ani neriesila lebo ti krasne pribera. Ale nasa malo priberie, malo vypije a este aj z toho mala vygrcka.

cetera
28. jan 2010

no ale zase ma o tie 3 kila viacej ako by mala mat.... vsetci na nas stale zizaju ze aka je velka na svoj vek a potom chuda ma z oci.....a je hrozne nepokojna...........

babulko
28. jan 2010

ten reflux pominie,ked sa babetkam poriadne vyvinie ten zvierac v zaludku,teraz ho este nemaju dobre vyvinuty tak sa potrava vracia spet aj ked budu papkat tuhsiu stravu tak sa to zlepsi len musime byt trpezlive..... 🙂

lenka1smejka
28. jan 2010

babulko-suhlasim s tebou musite byt trpezlive-viem ake je to mali sme ho do 7mesiacov cca...Nebojte sa prejde to

kaskya
29. jan 2010

ahojte, pridavam sa aj ja. moj syncek mal reflux a ma ho este stale, hoc ma takmer dva roky. staci zakaslanie a vsetko je von 😒

wewe4
29. jan 2010

matso, gastrotus je volne predajni... a inak je tu aj o nom tema, tak si hod hore do vyhladavania gastrotuss a precitaj si...chcalia ho viacere maminy

jenn44
29. jan 2010

ahojte, nemate skusenosti s tym, ze dietatko kasle? moja mala kasle vacsinou ked sa zobudi, niekedy aj v noci, po papani si odgrgne ale nepozvracka sa, boli sme na vysetreniach, ze nie je chora (mame aj sopliky) a ze zrejme to je reflux, ze sa jej vracia mliecko do pusinky a ze ju to dusi... poznate to?
je to reflux? 16.2. ideme na gastro, tak uvidime... Kojim, ale na vecer trosku dokrmujem Bebu...

wewe4
29. jan 2010

jenn, to by mohol ybt ten tzv. tichy reflux, ked dieta nevracia, iba mu to vybieha a prehltne to spat..to mame aj my...klop klop už len malinko 🙂

jenn44
29. jan 2010

myslela som si... 🙂 dakujem

natalia777
29. jan 2010

ahojte, tak aj ja mam podozrenie na ten tichy reflux, mala mi pri kojeni skoro stale zaspi, ale po takych 2-3 min. mam pocit, ze sa jej vsetko vracia spat do hrdielka, aj ked mi nevracia, ale viem ze to ma v hrdielku a stale ju to zobudi a potom mam problem ju uspat ☹ som z toho uz velmi vycerpana, a niekedy ked mi zaspi, tak sa to zopakuje aj ovela neskor ako po 2-3 minutach, a ma strasne nekludny spanok, a budi sa z neho s placom.... ☹ baby poradte je to to??? ja som totiz v uk a neviem co mam robit.......

cetera
30. jan 2010

neviete mi poradit ako irobit do AR-koveho nutrilonu kasu pre dieta? vzdy ked ju tam dam tak je to ako beton a mala to nechce pit z flase.... aj ked ´dam menej nez polovicu stale to je take ze to zhustne....

tyta
31. jan 2010

natalia777 - to iste mame aj my, presne ako popisujes, po krmeni sa jej to vracia, potom s tym chudatko bojuje a vselijako sa kruti a prehlta, lebo to nejako nevie vygrckat ☹
Nam poradili polohovat na vyvysenom, tj. matrac v posielke mame na jednej strane podlozeny knihami, aby mala riadne vyssie hlavicku, davat vzdy nabok, po krmeni vzdy velmi dlho chodit a drzat vo zvislej polohe, aby si riadne odgrgla a vydrzat a vydrzat a vydrzat. Vraj to casom prejde...

wewe4
31. jan 2010

baby, nestretli ste sa náhodou niektorá s tým, že bábätko s refluxom môžem mať tuhšie svalstvo-hypertóniu? lebo nám to diagnostikovala neurologička...či to nemôže byť tým, že je pri tej bolesti taký kŕčovitý...ale chvalabohu, už je to stále lepšie 😉

sakura77
1. feb 2010

baby,ja neviem,mam 2 pol meacne babo a nejak dva tyzdne sa mi zda ze viac grcka-teda nie nejak moc vela ale dost casto a dost dlhu dobu od papania,niekedy aj po dvoch hodinach vygrcne 😒 a tiez niekedy papa pekne a niekedy sa tak jeduje a "vzpiera" ale pritom papat chce...moze to byt ono? pri prvom som to nepoznala,tak teraz neviem...

lenka1smejka
1. feb 2010

Ano to je reflux

zuzan11
4. feb 2010

babulko, aj ja davam kvapky Bio gaia, su naozaj super. aj maly kakal predtym raz za 3-4 dni a teraz pekne kazdy den.S Bebou AR je to uz so spankom v noci super, i ked grckame stale cez den. Jeden den je to lepsie a druhy horsie. zavisi aj od krmenia.Chcem sa opytat ake cumle si davala na flase? Ja mam flase Avent.cumel 3M taha strasne dlho a hneva sa na to ale ked mu dam variabilny 3M+ tak mu to zase ide prilis rychlo. A mam este jednu otazocku, kedy si zacala s prikrmami?A zlepsilo sa to potom. ja by som chcela uz za chvilu, este tyzden dva pockam.
cetera aj moj maly vyspinka pekne celu noc od 21-22.00 do rana do 7.00. A ma tiez uz 7kg. neviem z coho pribera kedze papa tiez len 5 krat za den a to 150ml.a este dost toho aj vygrcka.

lenka1smejka
4. feb 2010

zuzan-nam sa to s prikrmami nezlepsilo zacali sme od 4mesiacov sice po prikrme negrckala ale po mlieku aj tak grcala trvalo nam to do 7mesiacov

babulko
4. feb 2010

zuzan moji maju silikonove cumle len manzel im urobil väcsie dierky-teda davidkovi lebo iba on pije tu bebu AR,musi byt väcsia dierka lebo mliecko je huste a inac to neslo teraz to vypije rychlejsie,grcka uz menej,niekedy vobec nic,prikrmovat som zacala od 6 mesiacoch,zacala som kasickami,zatial im chutia spapkaju vsetko,zeleninku ,bananik a uz aj mäsko kuracie davam,robim im to na striedacku.........a mozem povedat ze sa to grckanie upravilo,ja si myslim ze mozes zacat prikrmovat kasickami tak ako si pisala 🙂a uvidis sama ako to bude....