Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

antonka
25. mar 2009

ahojte ja by som vas poprosila moja mala ma 3mesiace a je od narodenia na UM skusala som nutrilon,bebu a teraz mame franc. posledny mesiac dost grcka nespapa ani 120ml co nebol predcasom problem. nevie si grgnut a aj ked grgne aj tak grcka ,2-3hod po papani grcka neviem ci to je mliekom alebo ma reflux. ona sa teraz dost namaha dviha sa uz na sedenie tak neviem ci to tomu nepomaha.mozte mi prosim poradit aj dakeho gastrodoktora? moja pediatricka povedala aby som skusila nutrilon AR-ku tak neviem ci ju mam zasa trapit.

ejusaaa
26. mar 2009

Ahoj,precitaj si moj prvy prispevok,nasmu malemu nesadlo to mlieko ar..uplne vzdychal ked ho spapal,bolo mu tazke..tak sme sa vratili k nutrilonu ha,ale z toho dost grcka..tak nam doktorka povedala nech mu do toho zamiesame Nutriton..ale vcera som sa tu docitala,ze to mozr spustit koliku..tak uz sama neviem co savat..ale od troch mesiacov sa moze sunar,skus to,my na to o mesiac urcite prejdeme...

miruka
31. mar 2009

Ahojte mam tiez babo s refluxom a aj prvorodeny mal reflux, do nedávna bol plne kojeny ma 5tyzdnov ale ako aj pri prvom aj teraz jedol tak nekludne ze som si musela zacat odsavat mliecko cize som cele dni zamestnana, mam taku prosbu, neviete mi poradit ako mam urobit dierku do cumla na flasu, aby mohlo prejst aj AR mlieko mama avent flase a tie maju silikonove dudle a vobec to nefunguje pri prvom som pouzivala 1,2,3 dudle od aventu ale malickemu to velmi tecie a je nekludny.dakujem

martinake
1. apr 2009

ahojte, aj nasa mala grcká od narodenia. ja som uz v tejto diskusii prispela clánkom a teraz si to po case citam znova. Trosku mam obavy lebo nasa gastroenterologicka vkuse ked tam prídeme tak nieco mení. Má potozrenie ze mala ma alergiu na bielkovinu kravského mlieka a preto nam predpísovala degan pred papaním a mlieko allergy care. teraz to zmenila ze vraj degan uz nie len to mliecko. Ale ona vracká dalej. Tak som jej sama zacala zahustovat nutritonom aby to nemala také riedke, lenze ona teraz najnovsie negrcká po napapaní ale aj dve hodiny po jedle z nej vystrelí, niekedy natravené mliecko a niekedy len uplna voda. Tak ja uz mam pochybnosti ci to mliecko jej robí dobre. Nepáci sa mi to experimentovanie zo strany lekárky, hoci ze vraj je odborník. Poraďte čo robiť.

pasoa
14. apr 2009

Ahojte dievčatá, pridávam sa. Môj Matúško má mesiac a už niekoľko týždňov sa morím s refluxom tažkého stupňa. Papá moje mliečko, ale odstriekané, presne ako píše Miruka, lebo okrem refluxu sa malý narodil veľmi maličký a nevládal si dosť vytiahnuť z prsníka. Boli sme aj 14,5 týždňa v nemocnici na infúziách, lebo bol podvyživený a dehydratovaný. Zahusťujem nutritonom pred papaním mu to dávam striekačkou a potom mliečko z fľašky.
Niekedy iba trochu odgrcne, niekedy dáva riadne dávky aj 3-4x za sebou, aj po hodine, hodine aj pol. Neskôr je to už len voda, to je už pretrávené...
Tiež chcem skúsiť dať ten nutriton priamo do fľašky, ale potrebujem väčšiu dierku, teraz máme MUM novorodenecký a cez to mi to neprejde, je to ako krupička.Bohvie, či mu to zaberie, budem skúšať zatjra, ak muž dnes kúpi ten cumeľ s väčšou dierkou.
Jaj a ešte to, že malý skoro vôbec neodgrgáva, rovno hodí šabľu.. no... ☹

Malý je v perinke a dávam ho takmer kolmo, no už som znepokojená, či mu to neškodí na chrbticu a nožičky. Radia mi dávať ho do autosedačky s podloženým zadkom, no to je málo vyvýšené, skúsim aj to, lebo tie nožičky ma trápia, veď v tej perinke v podstate stojí akokeby...

Máte nejaké dobré rady a tipy? Budem vďačná.

lulusy
14. apr 2009

Ahoj Martina
som tiez z KE a mam podozrenie, ze moja mala (2mesiace) ma tichy reflux ☹ Chcem sa Ta opytat kde chodis na gastro, je to vysetrenie bolestive a ako prebieha?
Dakujem

yvka1
14. apr 2009

Ahojte baby.Pri staršej dcérke som striedala mlieko jedno za druhým a Sunar, nutrilon, beba, hami, france,... a po všetkom vracala (dokonca aj s materského mlieka).spinkala tak 15 min,lebo hneď jej bolo zle,keď sme ju zdvihli hneď grgala vracala-no horor každý deň som ju 10krát prezliekala .keď mala 6 mesiacov lekárnička mi poradila nutrilon AR a okamžite bol pokoj.ale nemohla mliečko v ničom až do 15 mesiacov-stačila lyžička pribináčika a zase lietali ,,šable".u gastroenterologičky sme boli ale až keď mala rok lebo vraj dovtedy je reflux normálny kvôli slabo vyvinutému tráviacemu systému bábätiek a vymizne sám. Teraz máme mesačného drobčeka a opakovalo sa presne to isté-teraz sme kúpili zase AR,papáme ho asi týždeň.malý je ako vymenený,kľudnučký dokonca prespáva od 1.noci s AR celú noc.

lulusy
14. apr 2009

ahoj yvka
bola si aj na gastro vysetreni kde ŕobia sono? ako to prebieha?
dik

adinam
15. apr 2009

lulusy,my sme boli na gastro vyšetrení.Pridávame do mliečka nutriton proti grckaniu-ten sme dva dni pred vyšetrením vysadili.Na vyšetrenie sme museli ísť na lačno/aspoň dve hodinky bez papania/.Urobili nám sono bruška,potom sme sa napapali a zopakovali nám sono-doktorka pozorovala 10 minút,čo sa deje s mliečkom v žalúdku,čiže koľko krát sa vráti mliečko hore.Je to úplne bezbolestné,problém sme mali len v tom,udržať malého v kľude... 😉

sloto
16. apr 2009

ahojte chcela by som vas poprosit o nazor a radu. nasa Nikolka ma 2 mesiace a uz dlhsiu dobu badam na nej, hlavne v noci - ze akoby chrci - najskor som si myslela, ze to budu asi sople - ale skusali sme odsavat, davat kvapky do nosa aj morsku sol a nic z nej nevyslo. skor mam taky pocit, akoby sa jej vracalo mliecko spat apotom jej to tam akoby zaschlo alebo tak nejak a sa jej potom aj zle dycha - akoby mala sucho v nose alebo co. myslite ze je to tiez reflux?inak co sa tyka grckania tak moc negrcka. vacsinou pri odgrgnuti tak asi lyzicku, raz za cas viacej. ale stava sa, ze ked ju dam do lehatka, tak potom dost castejsie grckava - niekedy aj po hodine od papania.nie vela, ale castejsie.ale zato dost casto sa jej cka. vacsinou po napapani, a tiez takmer vzdy ked ju prebalujem. to mi tiez pripada ze sa jej vracia spat do hrdla....mam sa vypytat na gastro?

sloto
17. apr 2009

co myslite?

paola.o1
17. apr 2009

ja som sa na chrcanie pytala, lebo maly chrcal a vzdy som sa bala ze je chori, ale je to normalne, ze male deticky nemaju nieco vyvinute v krku - zabudla som co a preto chrcia a ze sa obcas jej vrati mliecko nemusi byt reflux, mozno zje viac ako potrebuje, preplni si zaludok, alebo si zle odgrgne, my mame reflux a maly vracia mliecko a teraz aj prikrm vela, nie len trosku a stale, kazdu chvilku nieco.... nie tak obcas

ingra73
18. apr 2009

maminy ktore davate babatkam papat antirefluxny nutrilon kupeny v madarsku(Milumil AR)-mam na predaj dve cele 900g. balenia, cena za balenie je 10€, jeden otvoreny sacok, je tam asi 350g-3€ -otvoreny je asi 4 dni, mojmu malickemu nesadlo toto mliecko, papka obycajny nutrilon... ak mate zaujem ozvite sa prosim cez IP

pasoa
21. apr 2009

tak som u opäť. začala som mu moje MM priamo vo fľaške s cumlíkom na kaše a hustejšie príkrmy zahusťovať Nutritonom, zabralo (klop-klop). Zato ho to začalo straašne zapekať.
Včera som začala dávať Infant, taký prášok probiotikum, aby sa upravilo kakanie. Neviem, či sa upraví.
Strašne sa pučí po každom papaní a dnes ráno grckal ako za "starých čias", všetko išlo von. Proste to zo seba doslova vypučil. Neviem, či ho po tom Nutritone bolí bruško alebo čo...

ingra73
21. apr 2009

pasoa: mam rovnaku skusenost s nutritonom ako ty, maleho z toho prehanalo, stale tlacil, puscil sa, a kakal aj 5x denne, a bol strasne nervozny, tak som mu ho prestala davat, no moja lekarka mi dnes povedala, ze sa jej nechce verit, aby mu mohlo byt zle z nutritonu ☹ .....normalne mi povedala, ze mu ho mam zase davat do mliecka, lebo dost grcka po papani, aj po dvoch hodinach odgrcne, jedine ak ho nakrmim, a hodinu nosim vo zvislej polohe, tak je to este ako tak ok, alebo ked pri papkani zaspinka, a hned ho dam na brusko- co praktizujem najma v noci(mame monitor dychu NANNY), tak vtedy negrcka, odgrgne si a spinka, v noci uz aj 4-5 hodin..... ked som vravela lekarke o zlej skusenosti s nutritonom, pozerala na mna ako by som jej rozpravala sci-fi pribeh 😒 .... tak nechapem....

miruka
23. apr 2009

Ahojte vsetky trapiace sa maminky, tak ja davam tiez Nutriton kasicku a maleho to prehana konzultovala som to so super gastroenterologickou a povedala ze je to mozne lebo je to vlaknina a ta moze prehanat, cize ziaden blud a kazde dieta inak reaguje, ale ked som uz pri refluxe nas maly je ako slon pribera ja mu odstriekavam svoje mlieko a niekedy prikrmim a kaka kazde jedlo najnovsie nam zistili ciastocnu intoleranciu laktozy

miruka
23. apr 2009

A este som nieco chcela aj vase deticky papaju na etapy moj maly nevie vypit na jeden krat viac ako 100ml a to mu trva skoro hodinu asi zle saje alebo neviem a co sa tyka chrcania chrci ako take prasiatko buduci tyzden idem prave na ORL a som zvedava aj ked viem ze to sposobuje ten reflux lebo sople ma az niekde uplne vzadu a co sa tyka ckania a kychania tak to ma skoro kazde jedlo aj ked mu dam Nutriton kasu a uz my niekto poradi ten cumel na flasku ako ste to vy vyriesili aby ste mali vacsiu dierku pri silikone?PROSIM poradte mi

adinam
23. apr 2009

Miruka,my používame cumlíky aj fľašky značky Mam.Majú viacej druhov cumlíkov- na čaj,mlieko,kašu.Tiež máme reflux,odstriekavam mlieko,do ktorého dávam Nutriton a potom pokračujem prsníkom.Zatiaľ nemám problém,že by si malý odvykol od prsníka,lebo tieto cumlíky sú vytvorené na princípe sania z prsníka.
Hnačky z Nutritonu nemáme.Kakáme raz,alebo dvakrát denne.ale grckám aj tak,niekedy menej,niekedy viacej... ☹

adinam
23. apr 2009

Chcela som napísať grckáme 🙂

annag
23. apr 2009

adinam, cumlíky , ktoré by boli identické s prsníkom neexistujú 😉 , to len výrobca vymýšľa reklamné slogany, nie je dôvod malému dávať Nutriton z fľaše, stačí ho zahustiť a podať lyžičkou, 25 ml a 1-2 odmerky. Bábetko môže začať prsník odmietať kedykoľvek, je to veľká škoda dávať ho fľašou.

Reflux sa dá prežiť bez zahusťovania, potom pretrváva kratšie obdobie, pretože jedna z príčin, prečo je reflux výrazný je to, že potrava zostáva v žalúdku dlho. Je aj veľmi sladký a zvyšuje roziko potravinových alergií. Deti s refluxom majú aj tak väčšiu pravdepodobnosť alergie na kravskú bielkovinu. Materské mliečko má výhodu v tom, že je ľahko stráviteľné , nezostáva v žalúdku dlho a nezaťažuje ho. Aj dospelí s refluxom potrebujú jesť ľahko stráviteľné jedlá v malých množstvách a častejšie. Takéto detičky sú viac uplakané, preto sa potrebujú veľa nosiť a mojkať. No po 4-5 mesiaci je už lepšie. Snáď nikde sa toľko Nutritonom nezahusťuje ako na Slovensku.

zitaje
23. apr 2009

Ahojte, je tu toho vela 😕 Nezvladnem to vsetko preluskat. Neviete ma nasmerovat, kde mam hladat nejake info ohladne jedalnicka velkeho dietata s refluxom? Ide o moju skoro 7-rocnu dceru... ☹ Lahko stravitelne jedla, to viem, ale co konkretne, a nakolko je to individualne? Napr. sa vsade pise, ze paradajky nie, ale z paradajok ju zaha nepali ani brucho neboli, tak mozem davat? Alebo jej to moze nejak skryto ublizovat? Vdaka.

adinam
24. apr 2009

Annag,viem,že je to aj o reklame,ale nám takýto sposob vyhovuje a hlavne,že malý je spokojný.Uplakaný nie je,a aj tak ho už musíme prikrmovať,takže fľašu potrebujeme.Reagovala som na nato,ako vyriešiť problém a malou dierkou v cumlíku.Odmietal striekačku aj lyžičku a po skúšobnom vysadení Nutritonu to bola hotová katastrofa 😒 .

pasoa
2. máj 2009

Annag, veľa som bojovala o kojenie, no bolo to neuveriteľné trápenie pre malého aj pre mňa. teraz papá z fľašky z "prsníkového cumľa", čo samozrejme je fakt len reklamný blud, no papaá krásne a negrcia také množstvá.
My sme mali ten problém, že sme boli 1,5 týždňa v nemocke, lebo bol podvyživený a dehydrovaný. Toľko grcal. Po tom, ako som mu začala dávať odstrikané MM z fľašky s nutritonom (cumlík 4+ na kašičky od MAM - info pre Miruku), tak sa to oveľa zlepšilo. Len to kakanie - to ide iba s rr aj napriek probiotikám a homeopatikám.

Ten Gastrotuss či ako sa to volá - je tu o tom aj téma, vraj to pomáha na záhu, neviete? Lebo si myslím, že to je okrem kakania náš hlavný problém.

marietta0
6. máj 2009

ahojte, na zaklade otvorenej temy gastrotuss som sa spytala mojej gastroenterologicky na tento sirup. povedala ze su s nim vyborne skusenosti. vraj su to len riasy, ktore sa menia na gelik a vsetko vychadza z telicka von, nic sa nevstrebava. ja ho davam mojmu drobcekovi, ma 3 mesiace. konecne zacal priberat a sirup mu fakt chuti, je taky sladky, ruzovej farby. davam mu po dvoch kavovych lyzickach.ja si ho tiez musim obcas zobrat, po tehotenstve ma zacala palievat zaha.

marietta0
6. máj 2009

mate aj vy nejake skusenosti s gastrotussom|?

jankaaa
19. máj 2009

ahojte babenky ja by som tiez potrebovala vasu radu.mam synceka ma mesiac a on mi vkuse place po papani.aj troska grcka a stale ked ho sledujem tak mam pocit ze ho napina je strasne nepokojny a strasne place vkuse ho musim mat na rukach ked ho zlozim hned je hore.napr.dnes mi vobec nespal od rana je hore a stale len place ja som uz maximalne zufala.sice zajtra ideme na gastro ale chcela by som vediet co si myslite.dakujem

pasoa
21. máj 2009

jankaa, no podľa toho čo píšeš, takto sa chovajú detičky s refluxom, ale to môže byť v prípade tvojho Jakubka hocičo. už len vyčkaj na to gastro...

Inak celkovo nepokoj, budenie sa zo spánku, plač.. typické prejavy bábätka s refluxom. ☹
Asi všetky tu vieme o tom svoje.

Marieta, koľko vrackával tvoj chlapček, kým si mu nezačala dávať Gastrotuss? Ako ho znáša? Vracia sa mu stále? Neplakáva už kvôli kyselinke? či s tým ste ani nemali problém predtým... ach, idem ti napísať IP, lebo mám viac otázok a my ideme na gastro až o mesiac a aja už sa na to trápenie môjho chlapčeka nemôžem pozerať...

pasoa
21. máj 2009

a ešte by ma zaujímalo, "refluxové" maminy, aké máte skúsenosti s lehátkami a autosedačkami (vajíčkom)?
ja zatiaľ malého mám v perinke a tak ho polohujem, čo je najjednoduchšie, lebo v tej perinke "drží pokope".
no dnes začali horúčavy a už sa nebude dať mi ho baliť do perinky hoci by v nej mal byť priam len v bodyčku a holými nohami.

lebo tých párkrát, čo som ho dala do autosedačky, s podloženým zadočkom samozrejeme, tak hneď vzpínal nožičky a grcal oveľa viac a neskôr, po pretrávení sa začal dusiť kyselinou, čo sa mu vracala ☹

pasoa
21. máj 2009

a ešte som sa chcela spýtať na lehátka, aké máte skúsenosti.... a či máte nejaké dobré tipy a rady. díky.

lujzi
1. jún 2009

annag, podľa teba tichý reflux je viac nebezpečný ako riadny reflux alebo tichý reflux sa dá považovať za miernejší prejav?
Naša malá má 10 týždňov, veľa negrcká (skôr výnimočne a keď aj, bez plaču) avšak musím ju dať odgrgnúť počas jedenia aj viackrát, lebo sa počas krmenia rozplače. Má bolesti. Po odgrnutí môžeme pokračovať v papaní. Nie je to však každý deň. V noci mi veľakrát zaspí po jedle bez odgrgnutia. Mala by som ju budiť?!
Podľa neonatológa malá má väčší otvor medzi pažerákom a žalúdkom, takže môže sa jej vracať materské mlieko, doporučil mi dať jej Nutriton.
Ja však váham.Podľa teba je to nevyhnutné? Myslíš, že by sa malá cítila lepšie po Nutritone?