Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

tanicia
21. jan 2008

Ajuskamimi k tomu vankúšu, nezgúľa sa ti z neho keď spinká? Inak vyzerá veľmi dobre...

cistko
21. jan 2008

No a co my? Spime pekne, negrcame velke mnozstva, nechrcime, neplacme, pekne sa usmievame a drobcek je evidentne spokojny. Len ho treba casto prezliekat, pretoze casto vygcne hlavne teraz ked sa zacal viac hybat. Niekedy je to len ta voda, to naprikald ked spinka v kociariku a po 2 hodinkach ho idem vybrat, trosku s nim ponatriasam a vtedy vyjde, a niekedy su to take zrazeninky smradlave. Po kazdom papani ho dam odgrgnuta aj si riadne grgne ako spravny chlap, niekedy aj dva krat a niekedy aj tri krat a ten treti krat vybehne kusok mliecka. Aj tak sa mi nezda ze by babatko tolko grckali... 😕

elize
21. jan 2008

Ahojte, ja zajtra idem k dokine, pretože dnes Maxík grcká neuveriteľne veľa. Aj 2 hodky po papaní. Prúdom mu pri odgrgnutí vytečie mliečko. Niekedy hodinku po jedle vygrgne aj natrávené mliečko. Už predtým som mala podozrenie na reflux, ale na druhý deň bolo zase všetko OK, tak som to neriešila. V noci vôbec negrcká, nerozumiem tomu. Ak by to bol reflux grckal by stále, či nie? Najprv som si myslela, že pije veľmi hltavo. Zajtra budem snáď múdrejšia ☹

tanicia
21. jan 2008

Elize, ak má dieťa reflux, negrcká po každom jedle. Má dni, keď je všetko ok a potom zasa dni, keď grcia všetko. Tak to je bohužiaľ ☹

cistko
21. jan 2008

A musi grcat vela a prudko alebo moze aj len po troskach a casto?

tanicia
21. jan 2008

Môj grckával po troškách a často, nikdy nie prúdom, aj to som videla v nemocnici ☹

tigri
21. jan 2008

moja dcerka ma tiez tichy reflux, caka nas kontrola na gastro, kde jej znovu budu robit sono, aby sa zistilo, ci uz jej vymizol alebo nie...reflux jej zistili na zaklade toho, ze casto chrcala a 2x nam pipal aj monitor dychu

co tu este nebolo spominane je, ze ak ma babo reflux, nesmie dostavat ziadne cajiky s feniklom, anizom, rascou....zhorsuje to priebeh refluxu....ja som tiez vylucila aj caje na kojenie, pretoze vsetky toto obsahovali

no a ak babo dostava antirefluxne UM, treba si ho pytat na recept, pretoze pri refluxe na to mate narok....

tanicia
21. jan 2008

Tigri - a mne ho lekárka nechce predpísať ☹ Na základe čoho ti ho tvoja predpísala, máš nejaké odprúčanie od lekárky, kam chodíte kvôli refluxu? A ako čajíky zhoršujú reflux? Lebo môj by sa bez feniklového dobre nevyprdkal, čiže jeden denne mu dávam.

janina77
21. jan 2008

Ahojte,
ak este nemate u deticiek diagnostikovany reflux a chcete vyskusat antirefluxne mliecko, mam zvysene 2 krabice Beby AR, je to od narodenia az do 1 roka. Ponukam za cenu ako na recept - 240 Sk / 750 gramov. Krabice su neotvorene, neporusene, presli sme na ine mliecko, toto ma expir. 05/2009. Napiste IP, ak mate zaujem.

knockin
21. jan 2008

ahojte,
nase slniecko ma tiez reflux. Vrackala nam stale a vela aj 3 hodiny po papani, z nej islo mliecko von. Kazda navsteva isla domov ogrcana Lekar nas poslal na gastro vysetrenie ale sondu nam nerobili. Museli sme prist na lacno, lekarka nam urobila ultrazvuk, potom sme ju nekrmili a zasa jej robili ultrazvuk ako to mliecko ide. Cele to trvalo 10 minuta bolo to bezpolestne.Lekarka nam predpisala AR mliecko, a o cajiku nam vravela ze jej nemame devat, ze lepsia je voda

knockin
21. jan 2008

lekar nam mliecko predpisuje na recept na zaklade odporucania od gastroenterologa

tigri
21. jan 2008

Tanicia, to zavisi od pediatricky, ale ti ho tvoja nechce predpisat, nech ta posle na vysetrenie na gastro, tam urobia sono (sonda sa nerobi, aspon o tom neviem, to by bolo teda dost drasticke 😲 ), ja s tym nemam skusenost, lebo stale kojim, ale kamoska ma rovnaku pediatricku ako ja a ta jej dala recept bez odborneho vysetrenia...moja gastroenterologicka ma upozornovala, ze ak by som stratila mlieko, mam hned prist a da mi recept

vraj zhorsuju priebeh...tu kyselinu...

ajuskamimi
21. jan 2008

TANICIA ked som ho v lete prikryvala iba dekou, tak sa obcas v spanku zosunul, ale teraz ked spi pod perinkou alebo v spacom vaku, tak nie 😉 ale mne sa zosuva aj na vyvysenom matrace /tak spava u babky/. Prcek sa totiz v noci dost hemzi, ale to ma asi po mne 😀

veva1
21. jan 2008

preco sa nemozu pit tie caje? bubko sice cajik nepije,ale kvapky na prdkanie obsahuju ciste tieto vytazky 😕

veva1
21. jan 2008

a este sa chcem spytat aj vam pri tichom refluxe deticky tak placu?

ajuskamimi
21. jan 2008

ELIZE podla vsetkeho ma reflux. Mne tiez maly negrcal v noci, ale iba cez den. A v noci som mu ani nedavala ten nutriton, a v pohode sa napapal a negrcal.

ja som sa o tych cajoch dozvedela dost neskoro, moj pil feniklovy cajik na prdkanie a bol v pohode. Nevidela som rozdiel v tom, ked ho pil alebo ked napr. za tyzden nevypil ani kvapku. Tak ci tak, mal dobre dni bez grcania a mal dni, kedy grcal stale a vsetko, takze neviem, ja som caj davala aj napriek refluxu. Okrem toho, bolo v lete strasne horuco a ked grcal, bol by sa mi dehydroval.

elize
21. jan 2008

ajuskamimi aj ti Jozko chudol? Nas drobec sa narodil predcasne a teraz v 2 mesiacoch vazi 3,5 kg, neviem si predstavit, ze by zacal chudnut ☹ ach jo, prave mame za sebou krmenie, samozrejme s grckanim

ajuskamimi
22. jan 2008

ELIZE nas Jojo sa narodil s vahou 4.1 kg a teraz ma viac ako 7 mesiacov a ma 7 kg. Nechudol, iba pomalsie priberal, pretoze hodne grcal. Ale bolo to v norme. Jedine co sme museli urobit bolo to, ze sme museli zacat prikrmovat o mesiac skor, aby priberal o nieco viac 😉

martina46
autor
22. jan 2008
vlasa
22. jan 2008

baby,pri refluxe je dobry vankus na kojenie,je to taky had naplneny gulickami.babo v nom moze byt cely den vo zvislej polohe a mliecko sa im nebude vracat.je to miesto lehatka,moja mala v tom nechcela byt.ten vankus je fakt super pomoc,odporucam 😉

martina46
autor
22. jan 2008

vlasa, ja ten vankus mam, zatial na nom iba kojim, neviem si predstavit, ako by sa na nom babo udrzalo, skusim tam malu polozit, len ci sa mi nebude z toho skotulavat. teraz je vo vajicku ale nie som nadsena, lebo vidno, aka je tam vytocena na stranu, este proste nema pevny chrbatik. nosievym ju ale na zvislo v satke - kriz s kapsou a vzdy som sa cudovala, ako tam vedela spat. len tam som si dovolila mat ju max. hodinu. potom ked som ju ale vybrala a ulozila, vacsinou sa opat zobudila 😒

cicka193
22. jan 2008

ahojte baby. mozem sa vas nieco spytat, placu vase deti pri grckani, ci pred papanim, po papani? my sme boli u lekara, tiez nam malinky vela grcka, ale on neplace a nevyzera to tak, ze by mu nieco bolo, praveze on je uplne vysmiaty pred tym, gagoce si a zrazu len sup ho von, a grcka aj vodicku, vcera vecer som ho tri krat prezliekala..
dakujem

cistko
22. jan 2008

presne ako ty pises cicka, chcela by som vediet ci plackaju, nas Jakubko neplace, tvari sa ze mu to vobec nevadi, je spokojny a usmieva sa, v noci sa nepogrcka vobec vydrzi spinkat celu noc, ale niekedy ked ho po papani ulozim do kociara/odgrgne si/ tak aj po dvoch hodinach ked ho vyberie si odgcne zase, niekedy len grgne a niekedy mu vytecie mliecko, niekedy len take zrazeninky ani nie do kavovej lyzicky. No a teraz ked sa zacal viac pucit, dviha sa a chcel by sediet a tak ho viac obraciame dvihame a viac s nim narabame tak sa vygrcka castejsie ale tiez s usmevom a maximalne ta polievkova lyzicka ale to je fakt maximum. Za poobede naprkilad 3 krat. Vcera sme boli u nasich a tiez sa dva krat zgrckal takto a ocko povedal ze on si mysli ze je to koli tomu ze je este maly na take natahovanie a obracanie ze on by mal este lezat a byt v klude...tak to moze byt aj tym? Je to podmienka ze babatko ktore ma reflux nepribera? My priberame, sice pri poslednej kontrole lekar cakal ze pribral Jakub viac ale povedal ze je to v poriadku. Teraz ideme na kontrolu zajtra tak som zvedava. Ine deticky su tazsie ako Jakub aj ked su mladsie...tak neviem 😝

ajuskamimi
22. jan 2008

CICKA nas Jojo neplakal ani pred kojenim ani po kojeni. Iba mozno vecer v tie dni, ked cely den grcal a bol potom samozrejme hladny, tak podla mna plakal od hladu. Ale inac nie, bol vesely a stebotavy a napr. dve hodiny po kojeni z neho doslova vystriekla voda alebo ako keby predne mliecko. On sa na to zacudoval a bavil sa dalej. Iba malokedy po grckani zaplakal, ale ked zaplakal, dala som mu prsnik, dva krat potiahol a bol klud, zrejme ho palila z tej kyseliny zaha. Inac vobec neplakal, hoci tak neskutocne grcal.

lindda
22. jan 2008

my mame reflux a Ulcogant nam pomohol vdaka bohu ze je nieco take

tweety22
22. jan 2008

caute, ja som pridavala iba Nutriton a reflux nam zmizol spontanne pre 2.tyzdnami 🙂 maly ho mal od narodenia ale najhorsie boli prve dva mes. pretoze ho vytrapila aj silne koliky, ale potom uz bolo dobre, sice zvrackanie ostalo ale to ho nijako nezatazovalo a nebolelo... ale aj tak som rada, ze je to za nami... klop klop... stale ho prezliekat tiez nebola sranda 😒

lindda
22. jan 2008

tweety aj my sme davali nutriton a potom sme presli na A.R Nutrilon ,ale aj tak ten ulcogant nam najviec pomohol tiez uz asi 2 tyzdne mame pokoj huraaaaa 🙂 🙂

tweety22
22. jan 2008

lindda, to je super, ze uz nemate reflux... ono to vraj spontanne zmizne zo dna na den, no moj synovec mal 1,5 a este stale zvrackal ☹ ale potom sa mu to uz upravilo, ale aj tak dost dlho ☹

mkg
22. jan 2008

náš malý grcká od narodenia a skoro každú chvílu po jedení, pred jedením... niekedy vodu, nikedy zrazené mlieko, niekedy husté... stále musím vytierať jazyk, aby z toho nemal žabu. Lekárka povedala, že ak priberá nič netreba, ale doporučila NUTRITON, ale to malý iba vyplúva tak grcáme dalej. Vraj pri príkrmoch to má skončiť, tak veľmi veľmi dúfame..... lebo ho prezliekam aj 8x denne, niekedy nestihnem dať ani podbradník..... a pri grcaní sa kľudne usmieva, ale keď bol manší tak sa vypínal do mostíka...

lindda - u Vás to trvalo až do 11 mesiaca??? to snáď nie...

lindda
22. jan 2008

twety ja viem az do 3 r to moze byt ☹

mkg jj az doteraz ale neboj tak do 6mes to dieta vnima ako bolest a potom uz je to celkom inak 🙂