Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

annag
28. jan 2009

vikan, preto jej odporučili zemiak, lebo to je vlastne zemiakový škrob - zahusťovadlo, podobne ako Nutriton - to je zahusťovadlo svätojánsky chlieb, ten pravý bok je super trik 😉 🙂

-(no a preto aj zemiaky pri príkrmoch zapekajú - záleží aj od duhu zemiakov )

bzucinka
28. jan 2009

Nam na reflux, alebo lepsie povedane na stavy po nom tzn. palenie zahy pomohli trosililinka homeopatika - GASTROCYNEZINE (alebo ako sa to pise), casom sa reflux zmiernil. Ale stale obcas grcne, vela cka a najnovsie asi 2 tyzdne kasle (vraj nie choroba) . Skor sa zakasle. Neviem ci je to aj tym,ze vela slinta. Ja tiez rozmyslam ake bude mat nasledky ten reflux, ked kadeco o tom citam 😒 Mne sa tiez zda, ze ten pravy bok je o nieco lepsi v tomto pripade. Ake mate skusenosti s nasledkami? (u deti s refluxom)

emaso
28. jan 2009

ja si nemyslim ze reflux treba len pretrpiet,prave naopak sa mi zda ze sa reflux niekedy podcenuje,je predsa potvrdena suvislost medzi nim a castymi ochoreniami HCD,dokonca aj astmou...a potom je aj rozdiel ci dieta vygrcia za lyzicu mlieka,to sa snad da pretrpiet,,alebo pol davky 😒 to by som uz tak nenechala asi.aspon u nas to bolo tak ze syna som dokola kojila-vracal-prezliekala-kojila-vracal...a pritom priberal na vahe normalne,teda vaha pre mna v tomto nieje smerodatna 😒 a bohuzial od malicka byval zasopleny,neskor problem s mandlou,caste infekty no hroooza,pritom alergia sa nepreukazala ziadna,imunita len mierne oslabena,na gastro nas neposlali,sak ved prospieva...

dcera mala reflux o moc horsi ale vcas som s nim zacala bojovat 🙂 a oplatilo sa ,ma rok a pol a zatial bola chorenka raz co je pre mna velky uspech ked to porovnam so synom 😉

a este k nutritonu,ten sa mi vobec neosvecil ☹ co som tak postrehla tak vacsinu deti po nom bolieva brusko alebo ich zapeka,my sme neboli vynimkou 😔

paskova
28. jan 2009

emaso, aj my bojujeme s refluxom. ☹ Tiez nam dokina predpisala Nutriton, ale snazim sa davat malej len v malych davkacz aby ju to nezapekalo. Ona negrcka po kazdom kojeni vela, len ozaj tak za lyzicku, ale zato dost casto cka.
Davam Sab simplex a pocula som o kvapkach Bio Gaja. Ako di bojovala ty?

paola.o1
28. jan 2009

moj maly ma reflux a vracia teda uplne strasidelne. naje sa a o hodinku je zas hladny, lebo vsetko co zje vyvracia. dr. poradil, ze ho mam krmit castejsie a menej, teda ked predtym vypil naraz 160 ml a jedol za styri hodiny zase, teraz ho necham vypit len 80 a za dve hodky zas 80 a tak, ze nedam mu viac naraz. sice sa mu to nepaci, niekedy by zjedol viac, ale zistila som, ze ked mu davam takto, nevracia tak vela, i ked fakt je ze mu aj tak este casto ujde ☹ ale aspon nie tak strasne vela no

nella32
6. feb 2009

zdravim vsetky maminy! Moj syn ma tri a pol roka a podla priznakov za posledny mesiac detska Dr. povedala, ze ma reflux. Chystame sa teraz na gastro, kde sme chodili uz kvoli alergii na krav.mlieko - hranicne hodnotz. Maly je od babatka alergik - exzem, opakovane zapaly priedusiek a pluc. Ale teraz zacal vracat alebo sa mu vracia do ust a bezi to vyplut. Jest mu chuti, konecne! Do troch rokov som ho musela nutit, aby nieco zjedol. Znepokojuje ma vsak novy prejav - stazene dychanie s pocitom tlaku v nadbrusku. On tomu hovori:"neviem dychat dole" a chyti sa pod rebrami. O chvilku to prejde. To sa opakuje 5-10 krat za den. Viete mi povedat, ci ide o reflux s komplikaciami, mozno branicovy pruh? Ma niekto podobne skusenosti? Vdaka.

annag
6. feb 2009

nella, zrejme má reflux už dlhšie, možno od narodenia, aj zápaly priedušiek či pľúc s ním môžu súvisieť. Takisto existuje súvis medzi alergiou na KB a refluxom. Z alergie na KB bábo vyrastie a následne je pomerne veľká pravdepodobnosť, že bude mať inhalačnú alergiu - astmu, sennú nádchu ...
Reflux mávajú deti po narodení, potom sa zvykne stratiť, nastane obdobie bez príznakov a následne sa aj po niekoľkých rokoch znovu objaví. To sťažené dýchanie, dýchavičnosť je tiež príznakom refluxu. 😔

danuskam
7. feb 2009

ahojte- otazka na tych co davate drobcom AR mlieko.Dokedy ho gastro dr.kazali podavat? my uz mame 7mes. a stale jej davam zahustene AR. asi pred vyse mesiacom sme skusili par dni aj obyc.,-trochu jej ubehlo ale take to klasicke vracanie vo velkom sme uz nemali od jej asi 2mes. Raz mi povedala gastro dr.ze by mala zahustene mlieko pit az do roka. Mam pocit,ze kvoli tomu hustemu mlieku nechce ani nic pit. Akoby sa zlakla tej tekutej konzistencie.Nedostanem do nej vodu,caj- nic co je trochu redsie od AR mlieka..
Ako to riesite vy u vacsich babatie-t.j. od cca 6mes.?

denisocka
11. feb 2009

ahojte,ani neviem či napísať,alebo počkať ešte,boli sme na gastro,kvoli možnej alergii na BKM alebo celiakii,a tiež možneho refluxxu.syn ma 13mes. mava ekzem na tvary,teraz som vyzistila že z mliečnych vecí, často si chyta žaludok,štípe si do neho,stale po jedle aj hodinu sa mu odgrgne,počujem ako sa mu všetko vrati d krku a potom to prehltne s5 a potom tak akoby odkašliava . Velmi prebvelmi často sa mu čká. Ked bol par mesačný už ani neviem kvoli čomu,asi kvoli odgrcovanie po nakojení som to spomínala pediatričke ,či nema reflux a ona,že aj keby-kojene deti sa neliečia,že z toho vyrasie.ale asi sa kopla. Od novembra si často dava prsty do ust a naťahuje ho na zvracanie,najprv som myslela že zlozvyk,ale teraz pozorujem,že to po odgrgnutimalebo pri hnevani-asi ho to tam štípe? pri smiechu alebo zlosti sa mu hned čká . No a ešte jedna vec, že pod hrudnou kostou,ako je žaludok -tak mne sa zda,že tam ma tak vypukle,ako vajičko - spomínala som to nagastre,pozrela ho,že nič nevidi äale bol na lačno) vravela,že to može byť hernia,teda treba to sledovať,ale že hernia by uplne vyčnievala . Ja som už zufala,tolko veci na už nakopilo a ešte žiadne výsledky,len moje dohady.čo týžden,to ine. a inač,na gastro by sme sa nedostali,keby že nema už2 mesiace červene hrdlo - tak tie ma napada či nie z tých štiav.Aj z pusy mu občas tak kyslo páchne

da sa to nejak liečiť? nečítala som vás ale od začiatku,tak preto sa pýtam

dudinka21
12. feb 2009

MY sme mali reflux dosť silný aj 2 hodiny po napapani zvracal. A čkálo sa mu tiež stále, ale to sa mu ešte aj čká. Tiež rozmýšlame z čoho, ale on dosť hltavo papá tak možno z toho, aj ked čká sa mu aj medzijedlom..
Teraz máme 8 mesiacov a už zvraciava o 100 krát menej. Aj som čítala, že reflux by mal zmiznuť do 8 mesiacov v ojedinelých prípadoch do roka. My sme mu dávali Nutriton, ale nám to nepomáhalo grckal aj potom a radili nám dávať Nutrilon AR ale ešte, že som tak neurobila, pretože som zistila, že to mlieko nemá vůbec všetky tie živiny a neposilnuje tak imunitu, takže som rada, že som dala na seba a stále ho kojila aj keď sme sa za deň prezliekali aj milion krát.. Lepšie je dávať normálny Nutrilon s Nutritonom ako Nutrilon Ar.
No A Denisocka my ked sme boli na gastre tak tam boli s refluxom aj deti, ktoré mali možno 4 roky a normálne som sa bála, že čo ak nám to nezmizne. Ono vačšinou by to malo zmiznuť, pretože to máva vraj dosť bábatiek. Nás tiež nechceli poslať na gastro, ale nakoniec som bola dva krát, lebo som tolko otravovala. Prvý krát, ked mal mesiac, vtedy nám to nezistili až v troch a dokt. povedala, že nevie prečo, ale ked má bábatko mesiac, nikdy to nevidí až v troch mesiacoch. A pritom, verí že ho má. No náš tak grckal, že ked som videla, ako mu to ide aj z nosa skoro som odpadla prvý krát....

martinake
15. feb 2009

ahojte, aj my máme podobné problémy. To som mala pri synovi a teraz aj pri dcéra. naša doktorka nás nechcela do troch mesiacov poslat na gastro vraj je to dovtedy fyziologické a tiez az po niekolkonásobnom otravovaní nám konecne dala papierik. Reflux sa potvrdil. ja som ale sama si naordinovala kedze aj kojím aj dokrmujem nutriton v spojení s nutrilonom. Tak uz to bolo lepsie. ale este stále nieco z nej vychádza. Na gastre nam dali ar a potom to pani doktorka zmenila na nutrilon allergy care a pol hodinu pred jedlom nám dva krát denne kázala brat tabletky degan. Zdôvodnila to tým, ze ar nemá také zasýcovacie schopnosti a preto babätko chce vela pit a preto grcá. Neviem, aj tak to neprestávalo, tak som to sama zmenila na ar.
Dudinka21 úplne ta chápam. aj nasa mala chce vela papat, potom grcá a ja ju v jednom kuse len prezliekám. Stále si hovorím ze to nie je mozné. Viem ze sú este aj horsie prípady ale to isté som si vytrpela pri synovi a teraz pri dcére znovu. Naozaj nevládzem. Len trpnem kedy sa znovu povracie. este jej nestíhnem dat nové kosielky a uz je nanovo pogrckaná.
Este ma napadlo ze na gastre nam dali tab vitacalcin a to pomohlo synovi. To ar by sa nemalo dlhodobo uzívat, reflux by sa mal co najskôr upravit a prejst na normálne mliecko.
Drzme si mamicky palce, nech tie refluxy našich detičiek čo najskôr pominú. Ved pre ne to tiez nie je stokrát príjemné.

martinake
15. feb 2009

Este jeden príspevok. Môj starší syn ako som uz písala predtým mal ako babätko reflux tiez. Teraz som si vsimla ze casto sa mu potrava vracia späť, on si tak nasilu odgrguje, či to nie je náhodou ten tichý reflux o ktorom niektoré píšete ale podrobne som si to nečítala. Nikdy som o tom tichom refluxe nepočula. Mala by som s ním ísť na gastro kontrolu? Dakujem za prípadne odpovede. 🙂

martinake
18. feb 2009

Nikto neprídava odpovede do tejto témy. Napšte prosím a povzbudte mamičky deticiek s refluxom. Vdaka.

annag
18. feb 2009

martinake, reflux sa niekedy prejaví po narodení, potom je obdobie bez prízankov a následne i o pár rokov sa opäť prejaví. Takže so synčekom určite choď na kontrolu

martinake
18. feb 2009

Má reflux súvis s niečím? Čo môze spôsobit?

annag
18. feb 2009

veľa detí, ktoré majú reflux, má zároveň aj alergiu na kravskú bielkovinu, z nej deti vyrastú, no v budúcnosti je zase väčšia pravdepodobnosť, že budú mať alergiu inhalačnú - sennú nádchu, astmu .... 😒

denisocka
18. feb 2009

no vraj na ten reflux aj tak len COSTI davaju 😖

a my určite budeme aler.na BKM alebo niečo,čo je v tom,lebo som teraz kupila 1x syrik KIRI a líčka mu zas sčervenali a ekzem sa na nich urobil.Tak neviem čo ešte može byť v tom mlieko,aj kaka 5x denne a riť cela červena

martinake
19. feb 2009

Máte niekto skúsenosti s tabletkami Degan? Máme ich barať dva krát denne pol hodiny pred jedlom. Ale len štvrtinku samozrejme. Pijeme mliecko allergy care.

basika
21. feb 2009

môže byť znakom refluxu aj to, že moju 9. mesačnú dcérku napína na zvracanie pri papaní príkrmov? Pokiaľ je to hladké tak spapá ako náhle je tam nejaká hrudka...tak ju napne a ide to von.

gocrazy
22. feb 2009

Ahojte,

my mame reflux od narodenia, zahustovali sme mliecko nutritonom a tesili sme sa, kedy uz konecne budeme papat prikrmy, lebo to sa potom vraj upravi, ale vobec sa tak nestalo a teraz mame 7 mesiacov a grckame si dalej. Preco pisem, chcem upozornit maminky na nasu skusenost, ako dosledok refluxu mame dlhodoby zapal stredneho uska, ked nam natravena potrava vybehla spat do pusinky, tak sa kadesi cez tie trubice dostala az k strednemu usku a tam ho dlhodobo poskodzuje, dostali sme z toho eksem v usku a tak teraz berieme kvapky a lieky proti zapalu a bolestiam, mile maminky vsimajte si svoje deti, ci nerobia nieconezvycajne, alebo ci niesu nejake uplakane ( ja som si totiz dlho myslela, ze nam idu zubky a preto je taky nepokojny, nepapa, zle spinka) a az za par tyzdnov sa zistil opak...

basika, nasho maleho tiez pekne napina, ked mu skusam davat prikrm nie rozmixovany, ale len popuceny, je to asi zvyk, ze maju vsetko take kasickovite a treba trpezlivost, kym si zvyknu na inu konzistenciu, mozno ked pride par zubkov sa to zlepsi,

marietta0
22. feb 2009

Prosim Vas o radu, ja ako tehotna som uzivala na palenie zahy a reflux Gastrotuss, bol super, odporucil mi ho gyndos. Je urceny aj pre deticky od nula rokov, obsahuje aj simeticon proti naduvaniu a plynatosti. Nemate niekto skusenosti s tymto sirupom aj u svojho drobca na reflux. Ak ano, ako ste ho davkovali? Dakujem

jamik
22. feb 2009

Moja dcera mala 2x taky stav, ze ostala uplne bleda, biela a apaticka a v jednu noc sme mali 2x alarm na monitore dychu. Istotne nedychala. Behame po doktoroch, nevedia preco sa to u nej deje, pripisuju to tichemu refluxu. Na sono bola iba jedna udalost,tak je to take rozpacite. Malo aj nejake vase dietatko taketo stavy a pritom to bolo z refluxu?

martinake
23. feb 2009

ahojte, ako tak pozerám tak ten reflux môze byt este ovela horsí ako som si myslela. Môze mat súvis s hocičím ako pozerám. My ani to ar nemôzeme brat kvôli údajnej alergii na kravské mlieko ktorá je v UM, ale nikto nam ju este nepotvrdil, dobre nie?
jamik tak s takým niecím som sa ja nestretla, rada by som ti pomohla. Neviem ani presne co ten tichý reflux znamená. Treba si to dat vysvetlit nejakým odborníkom. Drzím palce.

annag
23. feb 2009

jamik, apnoe je častá komplikácia refluxu 😔

tynushqa
23. feb 2009

Ahojte,
my mame asi tiez reflux, ale asi ta ticha forma. Do dvoch mesiacov mi mala skoro stale grckala prudom a to aj po 2 hodinach ☹ potom to preslo, pytala som sa na to aj Dr. a ta ze s tym sa neda nic robit len polohovat...
Teraz ma mala 3 a pol mesiaca a strasne slinta, ma stikutku tak 2x do dna a to hlavne ked si odgrgne, a aj po hodine co papala jej vyjde kopec slin, s kuskami natraveneho mliecka, ono to ani nevyzera ako slina ale ako keby jej vytiekla s pusi voda. Vidim ze sa jej obcas ako keby vracialo mliecko spat do pusy niekedy sa z toho az zakucka. Stale si dava prsty do ustociek. Odgrne si ale malokedy, nosim ju tak polhodiny po papani, a ked ju dam potom do lehatka tak sa potom rozcikuta.
Chcela som sa opytat, moja Dr. spominala nejake kvapky ktore sa proti refluxu davali ale na SR sa uz nedaju zohnat ale v Rakusku ich maju. Neviete ako sa volaju? a ake mate s nimi skusenosti? )
Dakujem

l3nka
24. feb 2009

súvisí časté štikútanie s refluxom? malá negrcká vôbec, občas jej vytekalo z pusinky mliečko, alebo voda. Ale mám pocit ako keby po najedení ju naplo a zišlo to naspať dolu, alebo je to nejaká kyselina čo má tvári sa pritom divne, stále čakám že niečo vygrcne no nič..

mirela
24. feb 2009

l3nka, ano, aj to je casty jav refluxu, to je ten tzv. tichy reflux ze negrcka, takisto stikutka 😢

l3nka
24. feb 2009

a je nato nejaké mliečko? nemôže ďalej piť klasický nutrilon? musí AR? inak jej nič nie je kľudná a dobre papá..

ivka000
17. mar 2009

ahojte nám tiež zistili ,,mierny reflux,, neviem čo je potom silný reflux ked skoro všetko čo spapá tak vygrcká. Má to asi od 1. mesaica. Co moze byt spúštacom refluxu. Nám nič nedali na gastre tak som sa začala o to viac zaujímať sama a to zahustovacie AR mlieko mi moc nevonia po tom čo som o nom počula(niektorý doktory potrebujú doslova nadiktovať čo vám majú predpísať) prosím poradte mi nejaké homeopatiká alebo aké máte skúsenosti s Gastrotuss ake je dávkovanie a ako vám zabral. dakujem

ejusa
21. mar 2009

Ahojte,nas maly od narodenia papa Nutrilon HA,od zaciatku z neho grcka,teraz uz dost..teraz v stredu mu doktorka zmenila mlieko ma nutrilon Ar,dva dni dobre a vcera od rana az doteraz ho prehana ☹ ,do kazdej plienky..stalo sa niektorej pri tomto mlieku?Alebo pri prechode z mlieka na mlieko?